Електронна цигара - що е то...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от _galio_ » 10 Дек 2012, 12:13

Любопитно ми е вас - пушещите електронни цигари, толерират ли ви да пушите на работното си място и в закрити помещения?

Ток-що имах случай с колежка, която си дръпна от ел.цигара както е пред компютъра и на забележката ми реагира остро, понеже само съм се заяждал. На мен лично пък доста ми е писнало от подобни разговори "правиш се на интересен, ш'си пра'а квот' си искам", затова само любопитствам. Още повече, че в неделя бах в пицария, в която насред детско парти се пушеше (това в 14:00).

Казусът в офисите е малко по-засукан, понеже пушачите губят към два пъти повече време от непушачите в спонтанни "почивки".
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Mollov » 10 Дек 2012, 12:28

При нас из целия офис се пушат ел. цигари и това не пречи на никого и никой няма нещо напротив.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от _galio_ » 10 Дек 2012, 12:33

разбирам. при нас пушенето в сградата е изрично забранено със заповед.

а като пушехте от другите цигари имаше ли конфликти?
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Mollov » 10 Дек 2012, 12:53

Тогава се пушеше САМО в кухнята или извън офиса... сега се чади навсякъде, но парата от ел. цигарата няма нищо общо с цигарения дим и съответно не пречи на никого... да не говорим, че ако се пушат повече плодови течности даже става по-приятно :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 28.10.2008

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от HowDouWantit » 10 Дек 2012, 15:49

На работа много от колегите пушат ел. цигари ,включително и началниците и проблеми няма.

Пушенето на ел. цигара не е тютюно пушене ,така ,че мисля ,че тази заповед за която говори колегата не е вървежна. Макар ,че може да се направи заповед забраняваща пушенето на ел. цигари ,но реално това пречи на хората единствено от психическа гледна точка ,не и от здравословна.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от _galio_ » 10 Дек 2012, 17:39

HowDouWantit написа:Пушенето на ел. цигара не е тютюно пушене ,така ,че мисля ,че тази заповед за която говори колегата не е вървежна. Макар ,че може да се направи заповед забраняваща пушенето на ел. цигари ,но реално това пречи на хората единствено от психическа гледна точка ,не и от здравословна.


Забранено е пушенето като изобщо. Такъв филм като "тази заповед не е вървежна" няма :) Аз си заявих готовността да се обърна към шефове, мениджъри и човешки ресурси. Изпарения от никотин и антифриз не мисля да дишам.

Шефката ми също е пушач и преди да дойде тази заповед от по-високо място, се пушеше и по бюрата, и по коридорите, където прозорци не се отварят, и в стола за хранене, без да има обособено помещение. Опитвал съм да го правя на въпрос, но когато за мениджъра ти е нормално да се пуши по време на обяд, инструментите са малко.

Просто ми беше интересно дали ел.цигарата омекотява малко и типичния манталитет на българския пушач и благодаря за отговорите :)
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от hell's angel » 10 Дек 2012, 21:01

Смърди си на изкуственяк и т'ва е ...и с най-хард антифризче пак си палвам при първа възможност от истинските :dunno:

Падна ми се бонус,към другата, една еднократна, та се чудя-да я засилвам ли като свърши или има вариянт за последваща употреба :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Сондьора » 11 Дек 2012, 10:43

_galio_ написа:
HowDouWantit написа:Пушенето на ел. цигара не е тютюно пушене ,така ,че мисля ,че тази заповед за която говори колегата не е вървежна. Макар ,че може да се направи заповед забраняваща пушенето на ел. цигари ,но реално това пречи на хората единствено от психическа гледна точка ,не и от здравословна.


Забранено е пушенето като изобщо. Такъв филм като "тази заповед не е вървежна" няма :) Аз си заявих готовността да се обърна към шефове, мениджъри и човешки ресурси. Изпарения от никотин и антифриз не мисля да дишам..........

Колега, гледай от 12:17
http://play.novatv.bg/play/288426/?autostart=true
:mhihi:

п.п. Mollov, знам че не е по темата, но поначало, по закон е забранено само тютюнопушенето....всякакви други, незабранени, субстанции са разрешени....
Последна промяна Сондьора на 11 Дек 2012, 10:59, променена общо 1 път

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Mollov » 11 Дек 2012, 10:54

Четете заглавието и пишете според идеята на темата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 26.09.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 528i

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Exesus » 14 Дек 2012, 10:43

И аз от вчера сутринта съм на eGo CE4 и от тогава не съм палил. Горе долу съм доволен, само трябва да си купя някаква друга течност, че в кутийката имаше марлборо, което ми блъска много на мед. Някой може ли да ми каже Давидова, какъв аромат има, че мисля от него да си взема, тъй като аз пушех преди бял давидов...?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 11.10.2007
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 Ci

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от st.George » 14 Дек 2012, 11:44

Един въпрос и от мен.

Някой може ли да коментира тоя вид ел. цигара:
http://innovationbg.com/elektronni-ciga ... uct_id=111
Нещо ми се прецака Его-то (след като я поставих да се зарежда светна и отчете зареждане, минута по късно угасна и до там) и сега се двоумя дали да купувам нова батерия или да се прехвърля на този вариант.
Едно от нещата, които до сега ме дразнеше адски много бе размера, а тва 510 Tank System е доста компактно - 11 см. :dunno:
E46 Ci :owned:
E46 318i m43b19 :arrow: SOLD!
E36 318i m40b18 :arrow: SOLD!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 28.10.2008

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от HowDouWantit » 14 Дек 2012, 11:55

Колега ,а забеляза ли ,че батерията е 180mAh :)

Според мен си купи на Joyetech pass through батерия 650/1100mAh ,хем са свестни ,хем си пушиш докато се зарежда.

Към колегата който питаше за давидоф ,имам такава течност на HANGSEN ,не е лоша ,но и тя има лек сладък привкус ,няма как да има същия аромат като оригинала ,просто защото голяма част от вкуса на цигарата идва от катраните и т.н. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 11.10.2007
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 Ci

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от st.George » 14 Дек 2012, 12:20

HowDouWantit написа:Колега ,а забеляза ли ,че батерията е 180mAh :)

Е няма как да не съм го забелязал :D Но такова решение бих ползвал задължително с още една батерия в мен... Като консуматив е 20 лв. 280 mAh. По скоро дали правят същото усещане като "пурите" ми е въпроса...?
E46 Ci :owned:
E46 318i m43b19 :arrow: SOLD!
E36 318i m40b18 :arrow: SOLD!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.09.2011
Кара: на детето БМВ-то :)

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от ElizabetS » 14 Дек 2012, 12:31

st.George написа:
HowDouWantit написа:Колега ,а забеляза ли ,че батерията е 180mAh :)

Е няма как да не съм го забелязал :D Но такова решение бих ползвал задължително с още една батерия в мен... Като консуматив е 20 лв. 280 mAh. По скоро дали правят същото усещане като "пурите" ми е въпроса...?

Аз знам, че няма промяна в усещането. Първоначално и аз се бях зарибила за тези Слим цигаретки, но ми разубедиха точно заради батерията, че доста бързо падат. Но всеки сам си преценява. :yes:
I don't know where the Limit is But I know where is Not!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 11.10.2007
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 Ci

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от st.George » 14 Дек 2012, 13:00

Благодаря за отговора :) Тва е главната пречка, да. То е пределно ясно, че с батерия 180mAh, няма как да устискаш една седмица.

Е тва в рекламата ми е интересно:
Въпреки малките си размери батериите издържат 3-4 часа активно пушене, поради ниската консумация на електричество.

Та си мисля да купя една батерия 280mAh - http://innovationbg.com/komponenti-za-e ... uct_id=218 + един картомайзер - http://innovationbg.com/komponenti-za-e ... uct_id=250 и ако се държат прилично да взема още една батерия... Реално и в работата, и в ежедневието, съм нон стоп покрай компютър, лаптоп и т.н., и с две батерии (като едната винаги има къде да я забуча да се зарежда) мисля че няма да ми е пречка малката батерия...

П.П. Но варианта с ел. цигара тип "пура", мисля че не бих повторил пак :D
E46 Ci :owned:
E46 318i m43b19 :arrow: SOLD!
E36 318i m40b18 :arrow: SOLD!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook