Revolut

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 11.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535dA LCI

Re: Revolut

Мнение от simeon » 12 Апр 2020, 10:56

сега ми излезе withdraw money, до вчера не излизаше. Гледам са сложили 1% такса, която преди я нямаше :nono:
Само не разбрах как да платя с пейпал, като няма пари вътре, картата на револют ми е закачена, одобрена, проверена... ама как да стане плащането, нещо не схващам?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Revolut

Мнение от 3186 » 12 Апр 2020, 11:07

* Плащането с Пейпал става с Пейпал. Може да е от самата сметка в Пейпал, може и да е с въведена дебитна/кредитна карта, каквато е и Револютската.
* Револют е само една от картите, които можеш да въведеш и използваш в Пейпал.
* От Револют нямаш никаква връзка към системата на Пейпал.
* Само през Пейпал можеш да си withdraw-неш сума към Револют или която и да е друга въведена карта. Револют не може да "withdraw"-не нищо от Пейпал
* От Револют, доколкото ми е известно не можеш да преведеш към PP акаунт, без първо да минеш през своя PP акаунт - там става и "нареждането" на превода.

;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Revolut

Мнение от bum_bum » 12 Апр 2020, 11:54

simeon написа:сега ми излезе withdraw money, до вчера не излизаше. Гледам са сложили 1% такса, която преди я нямаше :nono:
Само не разбрах как да платя с пейпал, като няма пари вътре, картата на револют ми е закачена, одобрена, проверена... ама как да стане плащането, нещо не схващам?


За да платиш нещо с Пейпал не ти трябва нито акаунт там, нито въведена карта. Такса за теглене си има от бая време. Сега заради вирОса уж я бяха махнали.

3186 написа:От Револют, доколкото ми е известно не можеш да преведеш към PP акаунт, без първо да минеш през своя PP акаунт - там става и "нареждането" на превода.


Ако изобщо може. Аз така и не успях да си свържа Револют акаунта с Пейпал. С Трансфъруайз и Пейсера работи без проблем.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Revolut

Мнение от steeN » 12 Апр 2020, 12:01

Револют е просто банка. Имаш напълно нормална сметка с IBAN, имаш си и карта към нея ако искаш. Може да пращаш пари от един на друг Револют член по-лесен начин както във всяка банка... но просто не въвеждаш банковата сметка всеки път.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Revolut

Мнение от 3186 » 12 Апр 2020, 12:25

С револют/пейпал действам във форекс и няма никакви грижи. В пейпал дори си смених default-ната валута на револютската карта да е щатски долар за да прескоча превалутирането и да го правя в Револют. Изобщо съм супер доволен от Револют, но има и случаи на затворени акаунти, поради подозрителни(за техните алгоритми) транзакции. Последно беше на един приятел, който го рефънд-наха от Алиекспрес $2... :mhihi:

Ps: bum_bum , каква е сметката от връзване на Револпт с Трансфъруайз? Вече и с първото може да се правят безплатни международни банкови преводи, с определения лимит от 5к паунда/месечно де.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Revolut

Мнение от bum_bum » 12 Апр 2020, 18:01

Имах предвид, че Пейпал работи с Трансфъруайз и Пейсера.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3928
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Revolut

Мнение от zAcK » 12 Апр 2020, 18:11

Paypal не ползвам от години. Пълни шибаняци са. Таксите са им брутални, а превалутирането кошмарно. :no: Няма такава скапана услуга.

P.S. Освен ако последните години не са променили нещо :?:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Revolut

Мнение от MMG » 12 Апр 2020, 19:33

zAcK написа:Paypal не ползвам от години. Пълни шибаняци са. Таксите са им брутални, а превалутирането кошмарно. :no: Няма такава скапана услуга.

P.S. Освен ако последните години не са променили нещо :?:


Има опция да зададеш да се превалутира по курса на твоята банка, защото наистина paypal курса е голямо “дърво”.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Revolut

Мнение от bum_bum » 12 Апр 2020, 19:46

zAcK написа:Paypal не ползвам от години. Пълни шибаняци са. Таксите са им брутални, а превалутирането кошмарно. :no: Няма такава скапана услуга.

P.S. Освен ако последните години не са променили нещо :?:
Така, ама са вързали гащите с ибей.

Опцията с банката е само ако парите не са в пейпал. Ако плащаш от сметка в пейпал в друга валута си яко прееван.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Revolut

Мнение от steeN » 12 Апр 2020, 20:09

Ако плащаш с карта в PayPal има опция преди да потвърдиш плащането да се откажеш PP да конвертира и да остави твоя издадел да конветира.
Но естествено не е опцията по подразбиране :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10491
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Revolut

Мнение от Leon » 12 Апр 2020, 22:41

На мен някак ми хакнаха Революта наскоро, за щастие без никакви финансови последствия. Винаги съм внимателен какво отварям на телефона, но явно нещо се беше промъкнало и ми отряза достъпа до приложението точно като се опитах да направя превод. Едва ли е бил някакъв мастър хак за мое щастие. Изтрих го с антивирусната, влязох през стария апарат да си сменя паролата и сега е ок, но за момент си представих как 400 евро изчезват вместо към хотяла в Гърция, някъде към Екваториална Африка...
Never mistake motion for action...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Revolut

Мнение от alx » 13 Апр 2020, 0:07

Leon написа:На мен някак ми хакнаха Революта наскоро, за щастие без никакви финансови последствия. Винаги съм внимателен какво отварям на телефона, но явно нещо се беше промъкнало и ми отряза достъпа до приложението точно като се опитах да направя превод. Едва ли е бил някакъв мастър хак за мое щастие. Изтрих го с антивирусната, влязох през стария апарат да си сменя паролата и сега е ок, но за момент си представих как 400 евро изчезват вместо към хотяла в Гърция, някъде към Екваториална Африка...


... това на андроид телефон?
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Revolut

Мнение от The_Ancient » 13 Апр 2020, 4:59

alekangg написа:10 долара или 18лв прехвърли последно?
Трябва предварително да обръщал в лева и след това да превеждаш към Бг сметка.
Всичко нали банки имат такса за входящо валутни преводи.

Смених $10 в лева и след това ги преведох. Ако бяха в долари е ясно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Revolut

Мнение от alekangg » 13 Апр 2020, 5:06

Доста странно, би трябвало да нямаш удръжка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 11.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535dA LCI

Re: Revolut

Мнение от simeon » 13 Апр 2020, 12:30

bum_bum написа:
simeon написа:сега ми излезе withdraw money, до вчера не излизаше. Гледам са сложили 1% такса, която преди я нямаше :nono:
Само не разбрах как да платя с пейпал, като няма пари вътре, картата на револют ми е закачена, одобрена, проверена... ама как да стане плащането, нещо не схващам?


За да платиш нещо с Пейпал не ти трябва нито акаунт там, нито въведена карта. Такса за теглене си има от бая време. Сега заради вирОса уж я бяха махнали.

3186 написа:От Револют, доколкото ми е известно не можеш да преведеш към PP акаунт, без първо да минеш през своя PP акаунт - там става и "нареждането" на превода.


Ако изобщо може. Аз така и не успях да си свържа Револют акаунта с Пейпал. С Трансфъруайз и Пейсера работи без проблем.



Както и да е, не стана и не стана, платих с "нормална" карта. Благодаря за помощта.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook