Revolut

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10491
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Revolut

Мнение от Leon » 13 Апр 2020, 14:08

alx написа:
Leon написа:На мен някак ми хакнаха Революта наскоро, за щастие без никакви финансови последствия. Винаги съм внимателен какво отварям на телефона, но явно нещо се беше промъкнало и ми отряза достъпа до приложението точно като се опитах да направя превод. Едва ли е бил някакъв мастър хак за мое щастие. Изтрих го с антивирусната, влязох през стария апарат да си сменя паролата и сега е ок, но за момент си представих как 400 евро изчезват вместо към хотяла в Гърция, някъде към Екваториална Африка...


... това на андроид телефон?

Да, и аз много се изненадах.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Revolut

Мнение от Dextuar » 13 Апр 2020, 14:27

Leon написа:
alx написа:
Leon написа:На мен някак ми хакнаха Революта наскоро, за щастие без никакви финансови последствия. Винаги съм внимателен какво отварям на телефона, но явно нещо се беше промъкнало и ми отряза достъпа до приложението точно като се опитах да направя превод. Едва ли е бил някакъв мастър хак за мое щастие. Изтрих го с антивирусната, влязох през стария апарат да си сменя паролата и сега е ок, но за момент си представих как 400 евро изчезват вместо към хотяла в Гърция, някъде към Екваториална Африка...


... това на андроид телефон?

Да, и аз много се изненадах.
Точно защото е на андроид не би трябвало да те изненада.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Revolut

Мнение от b_u_b_o » 13 Апр 2020, 15:22

Leon написа:...и ми отряза достъпа до приложението точно като се опитах да направя превод...


Какво значи ти отряза достъпа, разлогна те от приложението или?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Revolut

Мнение от steeN » 13 Апр 2020, 15:24

Dextuar написа:Точно защото е на андроид не би трябвало да те изненада.


Точно това имаше предвид alx. Андроида е трагичен от към сигурност.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Revolut

Мнение от alx » 13 Апр 2020, 15:27

Leon написа:
alx написа:
Leon написа:На мен някак ми хакнаха Революта наскоро, за щастие без никакви финансови последствия. Винаги съм внимателен какво отварям на телефона, но явно нещо се беше промъкнало и ми отряза достъпа до приложението точно като се опитах да направя превод. Едва ли е бил някакъв мастър хак за мое щастие. Изтрих го с антивирусната, влязох през стария апарат да си сменя паролата и сега е ок, но за момент си представих как 400 евро изчезват вместо към хотяла в Гърция, някъде към Екваториална Африка...


... това на андроид телефон?

Да, и аз много се изненадах.


ако не си сглупил да си сваляш приложения извън гугълплей ... най- вероятно не са те хакнали през телефона ти...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Revolut

Мнение от bum_bum » 13 Апр 2020, 17:00

simeon написа:
bum_bum написа:
simeon написа:сега ми излезе withdraw money, до вчера не излизаше. Гледам са сложили 1% такса, която преди я нямаше :nono:
Само не разбрах как да платя с пейпал, като няма пари вътре, картата на револют ми е закачена, одобрена, проверена... ама как да стане плащането, нещо не схващам?


За да платиш нещо с Пейпал не ти трябва нито акаунт там, нито въведена карта. Такса за теглене си има от бая време. Сега заради вирОса уж я бяха махнали.

3186 написа:От Револют, доколкото ми е известно не можеш да преведеш към PP акаунт, без първо да минеш през своя PP акаунт - там става и "нареждането" на превода.


Ако изобщо може. Аз така и не успях да си свържа Револют акаунта с Пейпал. С Трансфъруайз и Пейсера работи без проблем.



Както и да е, не стана и не стана, платих с "нормална" карта. Благодаря за помощта.
Странно, аз си плащам без проблем с физическата или виртуалната в пейпал.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Revolut

Мнение от TNT » 21 Апр 2020, 9:24

Нещо не мога да намеря в приложението... може ли да се търгува нефт ? :mhihi: Краткосрочно е пълен хазард, но дългосрочно не мисля, че някой трезвомислещ си мисли, че ще е такава цената...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Revolut

Мнение от steeN » 21 Апр 2020, 23:42

Аз и преди написах... недейте да се опитвате да търгувате нефт директно. Особено след вчера колко хора са плакали с тези отрицателни цени. Има си специфики на инструментите, които не са тривиални. Може би дори ще има фалирали брокери.

Нещата в момента хич не са за хора, които тепърва навлизат. Ако толкова искаш нещо да направиш си купи акции на компании като Exxon Mobil и т.н. Обаче ти не може да знаеш кои са силните и кои ще окапят...
затова трябва да купиш кошница от такива компании с някакъв ETF. Също не може и да знаеш дали няма да падат още затова не трябва и да се купуват наведнъж. Тези неща с бързите печалби като цяло са гарантиран начин за зануляване.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Revolut

Мнение от TNT » 22 Апр 2020, 9:36

След 6-7 години, мислиш ли, че цената на долара ще е такава ? Макс 2 години да си играят на кой-може-да-издържи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Revolut

Мнение от steeN » 22 Апр 2020, 10:11

Мисля, че просто не знаеш как работят инструментите, които има на разположение за инвестиции в петрол и това което си представяш, че може да направиш, просто е невъзможно.
Плюс петрола е много особена суровина, защото е силно токсична... не може да си я държиш в задния двор, което допълнително създава динамики, за които не преполагаш.
Разбира се всеки е свободен да си троши главата :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Revolut

Мнение от TNT » 22 Апр 2020, 10:35

Със стоки не съм запознат, а с валути. От една страна си прав за трошенето на главата. От друга - във волатилни времена се правят най-много пари. Гледах и акциите на компаниите, но там вече факторите стават дори повече. Засега съм пас. Всяко нещо, в което се вкарват пари без познания, си е хазарт.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.12.2009

Re: Revolut

Мнение от kristianis » 23 Апр 2020, 7:26

Аз да попитам през Revolut чрез NFC мога ли да плащам с телефона ?
Нещо не откривам такава опция ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Revolut

Мнение от maxpower » 23 Апр 2020, 8:13

А как да заредя пари в сметката, чрез банков превод? Моето онлайн банкиране към ОББ не приема Iban-a , който ми е предоставен за зареждане на сметката.
Гледам, че мога директно от дебитната карта да зареждам сметката, но има ли такси при по големи суми, да речем 1000лв?
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Revolut

Мнение от Georgi_G » 23 Апр 2020, 9:23

Най-често зареждането с карта се отчита като покупка от търговец. И е за предпочитане, поне за БГ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Revolut

Мнение от bum_bum » 23 Апр 2020, 10:21

Банките нали бяха наслагали такси за такива зареждания?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook