Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Мар 2021, 9:52

Не, понеже сме го гледали тоя филм. То лавинообразно обхваща и Европа после и т.н.
Доларът може и да падне, но винаги е временно явление.
Направили да си сметките поради простата причина, че те командват парада.
Но за кеш имаш предвид да не е вложен в нещо и все пак кеша си е кеш, понеже като нямаш кеш и излезе нещо хубаво за купуване...го изтърваш. Та иначе казано е добре и някъде кеш да има, но е хубаво ако хората са я докарали дотам да не им трябва. :mhihi:
Нещо да се помисли и малко трезво, че треската за крипто не се различава от златната и неслучайно си е треска:

https://www.investor.bg/analizi/91/a/bi ... te-323372/
Общо взето когато и купчетата почнат да влагат фъшкии в нещо е момента някой да го гледам издуха, което се отнася за всяка сфера на живота. Освен ако биткойна не стане наистина като златото.
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 11 Мар 2021, 16:31

Ще имаме ли днеска нов ATH или още някой ден ще се помъчи, как мислите? Бях сигурен, че тоя месец ще стане ама по към края. Явно зора е голям, всеки ден количествата по борсите са все по-малки и по-малки. Миналата седмица Майкъл Сейлър зави, че един от Apple, Google и Facebook ще купи/обяви покупка скоро. Самия той продължава да купува като ненормален, взимат заеми, всичката печалба от компанията влага, вече има над 90 000 биткойна...или е тотално ненормален или е наистина знае повече от нас :dunno: Последните дни се говори, че и Оракъл са напазарували в тоя дип. Интересно ако се окажат верни тия 2 новини къде ще изстрелят цената.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 11 Мар 2021, 16:38

70k :bchug: Аз мисля обаче, че след 70к вече не е много умно да продължава да се набива, а след 100к вече трябва да почне да се разтоварва лека-полека кошницата.

И по този въпрос, какво ви е мнението за стейбълкойните ? Аз мисля да има портфолио от стейбълкойни за всеки случай :lol:

Другият ми въпрос е за NFT. Някой накупил ли е ? Trust wallet гледам поддържа, Ledger-a не съм сигурен. Но откъде могат да се накупят ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 11 Мар 2021, 16:40

b_u_b_o написа:Ще имаме ли днеска нов ATH или още някой ден ще се помъчи, как мислите?

Съпротивлява се нещо, но натискът е голям. Дори да не е днес ще е след ден-два-три. Няма голямо значение.

Ако се потвърдят слуховете ще имаме най-големите дневни зелени кендъли в историята :mhihi: 70к+ без зор :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 11 Мар 2021, 16:44

Да не забравяме и че цената вече е доста висока. 20-25% скок и сме подминали :yes: А това понякога са дневни движения.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: Криптовалути

Мнение от BMW_dreamer » 11 Мар 2021, 18:17

Абе само аз ли си мисля че нещо което ти го дават след като компа ти е решавал кръстословици не е нищо повече от огромен балон?
Маса народ бълнува че това е бъдещето и сънува етери и койни.
То е ясно че бая хора направиха луди пари ама балона все някога ще гръмне, стискам ви палци да сте от печелившите накрая.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 11 Мар 2021, 18:27

Айде поредния :mhihi:

Ама пичове, как давате мнение за нещо, което нямате идея какво представлява :?: Образовайте се първо пък тогава правете подобни изказвания - безплатна информация има навсякъде :!: Само без тази от новините :help:

Някой ако иска да ми посочи по-назад в темата няколко години, когато аз не съм се интересувал от крипто или не съм бил подготвен достатъчно някъде изказвал ли съм се като последна инстанция :conf: По теми, по които съм пълна 0 не се обаждам. Може да вземете пример, поне да не ставате за смях.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 11 Мар 2021, 18:44

Айде, още един :D Ясно е, че нямаш ни най-малка представа какво е биткойн и какви проблеми решава. И няма лошо в това. Ама защо държиш да изкажеш мнение по въпроса в такъв случай :dunno:

И сега очаквам да се появят още 2-3ма нокойнъри да ни обяснят как балона ще се спука и долара ще пребъде :mhihi:

ПП In_Memoriam ме е изпреварил и е написал същото :bchug:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: Криптовалути

Мнение от vixx » 12 Мар 2021, 1:19

Аре да се пука вече, че така нищо не мога да си купя :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 12 Мар 2021, 9:45

Аз се надявам евтини копачки да се появят, че да трупаме в кошницата с по-бързо темпо :lol:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Криптовалути

Мнение от Mollov » 12 Мар 2021, 12:39

TNT написа:Аз се надявам евтини копачки да се появят, че да трупаме в кошницата с по-бързо темпо :lol:


Tова ще иска бая сериозен крах.... :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: Криптовалути

Мнение от BMW_dreamer » 12 Мар 2021, 14:29

b_u_b_o написа:Айде, още един :D Ясно е, че нямаш ни най-малка представа какво е биткойн и какви проблеми решава. И няма лошо в това. Ама защо държиш да изкажеш мнение по въпроса в такъв случай :dunno:

И сега очаквам да се появят още 2-3ма нокойнъри да ни обяснят как балона ще се спука и долара ще пребъде :mhihi:

ПП In_Memoriam ме е изпреварил и е написал същото :bchug:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Очевадно нямам никаква представа!
Светни ни какви проблеми решава виртуална валута която получаваш като копачката ти решава/ работи по нещо дето никой няма полза от него?
Айде да копаш в полза на НАСА или на Пфайзър и да търсиш нов лек срещу хемороиди, иди дойди, ама няма как да ме убедиш че нещо дето получаваш само защото копачката ти изчислява част от никому непотребен пъзел ще е следващата световна валута. Също и че някой сериозен играч ще обърне внимание на койн дето скача и пада с десетки проценти дневно и се контролира от пичове дето даже не се знае дали реално съществуват.
Че се въртят сериозни пари това е ясно, една камара пишлемена направиха пари дето бащите им не са и сънували ама пирамидата рано или късно ще се срути.
Виртуалната валута е бъдещето е пределно ясно, ама това ще стане като следващия тръмпи каже че от днес долара или юана са виртуални и толкова.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 12 Мар 2021, 14:33

BMW_dreamer написа:
b_u_b_o написа:Айде, още един :D Ясно е, че нямаш ни най-малка представа какво е биткойн и какви проблеми решава. И няма лошо в това. Ама защо държиш да изкажеш мнение по въпроса в такъв случай :dunno:

И сега очаквам да се появят още 2-3ма нокойнъри да ни обяснят как балона ще се спука и долара ще пребъде :mhihi:

ПП In_Memoriam ме е изпреварил и е написал същото :bchug:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Очевадно нямам никаква представа!
Светни ни какви проблеми решава виртуална валута която получаваш като копачката ти решава/ работи по нещо дето никой няма полза от него?
Айде да копаш в полза на НАСА или на Пфайзър и да търсиш нов лек срещу хемороиди, иди дойди, ама няма как да ме убедиш че нещо дето получаваш само защото копачката ти изчислява част от никому непотребен пъзел ще е следващата световна валута. Също и че някой сериозен играч ще обърне внимание на койн дето скача и пада с десетки проценти дневно и се контролира от пичове дето даже не се знае дали реално съществуват.
Че се въртят сериозни пари това е ясно, една камара пишлемена направиха пари дето бащите им не са и сънували ама пирамидата рано или късно ще се срути.
Виртуалната валута е бъдещето е пределно ясно, ама това ще стане като следващия тръмпи каже че от днес долара или юана са виртуални и толкова.


Общо взето наговори яко глупости, ама няма как да го осъзнаеш :mhihi: Нищо няма да те светкам, живеем във времена в които информацията е практически безплатна, светни се сам. До тогава си запази некомпетентното мнение за себе си :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Криптовалути

Мнение от 3186 » 12 Мар 2021, 14:46

Не ми се плюе по биткойна, защото на предишния бум все пак захлебих, но за да се твърди, че някой го разбира, според мен трябва или да е от създателите/поддръжката, или да схваща https://github.com/bitcoin/bitcoin. Идеята за блокчейн е готина, но ако биткойна не беше пионер - щеше да крета някъде около топ100 в момента, заради бавните и скъпи транзакции. Докато някоя държава/голяма институция/ не имплементира криптовалути в реалния живот за мен си остава без фундамент и топките ми стигат само за стоковите борси :(

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 12 Мар 2021, 15:38

За да разбираш нещо как работи не е нужно да си го направил ти, нали така?

3186 написа: ако биткойна не беше пионер


Е да, ама е :lol:

3186 написа:заради бавните и скъпи транзакции


Тва сме го обсъждали многократно. Ако това не се промени в най-лошия случай биткойн ще си остане store of value. Каквото е златото примерно. Или транзакциите с него са по-лесни и бързи?

Да ама има едни неща наречени SegWit и Lightning Network, които в известна степен оправят тези му недостатъци. Пък и всеки който твърди, че двайсетина долара такса и 30 мин са скъпо и бавно явно не е превеждал големи суми по банка в чужбина. Пробвай да преведеш $100к на някой. Първо ще те одрусат 3-4 цифрена сума за такси, после ще ти се обади някоя леличка да те пита добре ли си, всичко ок ли е и накрая ще го чакаш тоя превод 2 дена, че нали на ръка ги носят тея пари. :mhihi:

3186 написа:Докато някоя държава/голяма институция/ не имплементира криптовалути в реалния живот


Търпение и това ще стане, но за да се случи трябва да минем по пътя който вървим в момента. Някой го виждат до 10 години, според мен ще е повече, но аз го виждам като неизбежно. Особено когато такива новини стават ежедневие:

ECB Speeds €1.85T Stimulus Program as Lagarde Frets Over ‘Premature Tightening’

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook