Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 17 Окт 2023, 0:57

BMW_POWER написа:
The average ccie salary in Canada is $130,000 per year or $66.67 per hour. Entry-level positions start at $100,660 per year, while most experienced workers make up to $164,288 per year.


...


Толкоз… моите не съм ги гледал ама са към $150к по спомени.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от 3186 » 17 Окт 2023, 7:03

BMW_POWER написа:
The average ccie salary in Canada is $130,000 per year or $66.67 per hour. Entry-level positions start at $100,660 per year, while most experienced workers make up to $164,288 per year.


...
Не че нещо, но такива пари(ако са в CAD) не са далеч от това, което може да се уреди тук с добър опит. Със сигурност - долната граница, с повече усилия и средната.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от enigma » 17 Окт 2023, 7:06

Salary е едно на ръка, но в сериозни технологични компании с бонуси и RSU може да вземеш още едно 50-100% отгоре.
enigma
ያለ እኩል

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3928
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 17 Окт 2023, 7:24

3186 написа:
BMW_POWER написа:
The average ccie salary in Canada is $130,000 per year or $66.67 per hour. Entry-level positions start at $100,660 per year, while most experienced workers make up to $164,288 per year.


...
Не че нещо, но такива пари(ако са в CAD) не са далеч от това, което може да се уреди тук с добър опит. Със сигурност - долната граница, с повече усилия и средната.



В БГ дори долната граница е доста трудно бъде достигната, ако не си на някоя много висока мениджмънт позиция :bchug:

Примерно в Cisco Bulgaria тройно CCIE не мисля, че взима толкова. Дори не зная дали не стана 4 x CCIE Пламен :ok:
Има още един Пламен във VMware Bulgaria, който също не мисля, че взима толкова, а е CCDE :dunno:
Има и още един Пламен, който със сигурност взима много повече, ама той не е в БГ, а в САЩ от 25+ години.

На двама от тия трима Пламен им бях фен като малък :ok: :mhihi: Най-младият във VMware също е ТОП :bchug:

https://weare.cisco.com/c/r/weare/amazing-stories/amazing-people/plamen-nedeltchev.html

alx, ти май си от времето на третия Пламен? Не се бъркам, нали? :bchug: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от 3186 » 17 Окт 2023, 7:34

zAcK написа:
3186 написа:
BMW_POWER написа:
The average ccie salary in Canada is $130,000 per year or $66.67 per hour. Entry-level positions start at $100,660 per year, while most experienced workers make up to $164,288 per year.


...
Не че нещо, но такива пари(ако са в CAD) не са далеч от това, което може да се уреди тук с добър опит. Със сигурност - долната граница, с повече усилия и средната.



В БГ дори долната граница е доста трудно бъде достигната, ако не си на някоя много висока мениджмънт позиция :bchug:

Примерно в Cisco Bulgaria тройно CCIE не мисля, че взима толкова. Дори не зная дали не стана 4 x CCIE Пламен :ok:
Има още един Пламен във VMware Bulgaria, който също не мисля, че взима толкова, а е CCDE :dunno:

Което е малко несправедливо, спрямо dev средите, където такива числа не са нечувани и в някои случаи отнема 5-6 години (от нулата) за да се постигнат.

Ако пък се сравни с обществената значимост на професии от образованието и здравеопазването и тяхното заплащане, пък направо си е обидно.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3928
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 17 Окт 2023, 7:49

3186 написа:...Което е малко несправедливо, спрямо dev средите, където такива числа не са нечувани и в някои случаи отнема 5-6 години (от нулата) за да се постигнат.
Ако пък се сравни с обществената значимост на професии от образованието и здравеопазването и тяхното заплащане, пък направо си е обидно.


Разликата с dev средите е голяма. Затова и все по-трудно се намират кадърни кадри.
Да не казвам, че много мрежари, секюрити и т.н. специалисти се отказаха и смениха професията.
Просто при продуктовите dev компании е много по-лесно да си навсякъде по света и съответно заплащането е най-конкурентно :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 17 Окт 2023, 16:46

3186 написа:
BMW_POWER написа:
The average ccie salary in Canada is $130,000 per year or $66.67 per hour. Entry-level positions start at $100,660 per year, while most experienced workers make up to $164,288 per year.


...
Не че нещо, но такива пари(ако са в CAD) не са далеч от това, което може да се уреди тук с добър опит. Със сигурност - долната граница, с повече усилия и средната.


Колега, в родината $10k заплата е стриктно на изпълнително ниво и то в голяма фирма. Говориме генерално- не за айти само. Познавам девс със по $7-8к заплати ама това са водещи във сферата си богове в много успешни дев гета които са рядкост на територията. Типичния много добър дев стигнал тавана е на 6-7к ама лева
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от 3186 » 17 Окт 2023, 20:22

Не знам как е на по-високо ниво, но имам някакви преки впечатления на по-ниското. Малко опитни(но не блестящи) dev-ове биха приели оферта за 6-7к чисто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от b_u_b_o » 17 Окт 2023, 20:30

6-7К отдавна не са тавана за опитен дев в бг. Преди 2-3 години може и да беше ама в момента по-бих се съгласил на 12-13 да сложим тавана, верно трябва да си доста добър да го удариш тоя таван ама не е изключение...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 18 Окт 2023, 3:58

Заки, цифрите не са задължителни, а просто ориентировъчни. В по-старата фирма на сина ми разликата в заплащането между Монреал и София беше кръгло три пъти. Една и съща позиция. Отделно различните фирми плащат и различно. Затова цифрите са като идея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 18 Окт 2023, 8:17

Не знам какво работи сина ти, ама в момента надали е повече от 2 пъти разликата, дори може и толкова да няма.
Едно време и 10 пъти имаше разлика в заплащането, примерно 2001 година, ама сега е по-различно.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 19 Окт 2023, 1:29

Без да претендирам за някаква точност, прoсто два линка.

https://www.glassdoor.ca/Salaries/sofia ... KO6,37.htm

https://ca.indeed.com/jobs?q=it+support ... 1706743809

$100К са приблизително 140К в лева. Всеки може да си сравни позицията и заплатата с подобна позиция в indeed.com

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Dawidko » 27 Окт 2023, 19:36

Здравейте колеги, от доста време съм във форума, но предимно чета и много рядко пиша, но сега се нуждая от съвет. На 22г. съм работя и уча кинезитерапия в момента 4та година. Доста съм запален и смея да твърдя че съм един от най-добрите в курса. Работя (не по специалноста си към момента) и отделнно имам възможността да взимам пациенти на частно от практите на които ходим, та като цяло моментното ми развитие е доста добро - отделил съм се напълно от родителите ми и живея под наем с приятелкта ми, спестявам стабилно,и не се ограничаваме от нищо, но и като цяло не разполагам с почти никакво( да не кажа абсолютно никакво) свободно време ноо и сега ми е времето да бутам :D. Та да си дойдем на въпроса имам две много добри предложеня за работа по спцеиалността, първата ми "оферта" за работа е тук в София, покриват ми допълнителните курсове които ми трябват и заплащането е доста атрактивно, ще работя по малко от сега и ще ми остава повече време за пациенти на частно и да си карам курсовете които на мен са ми интересни и биха ми влезнали в употреба за в бъдеще. Това беше първото ми предложение и бях доста щастлив и веднага приех(все още само на устна договорка, но нещата вече се действат и трябва да започна доъплнителния курс след 2 седмици) Второто ми предложение беше доста изненадващо за мен, от една доста авторитетна преподавателка която ми предложи работа при нейн познат във Франция, Париж като рехабилитатор в ДКЦ, заплащането е още по атрактивно и ми звучи като едно доста интересно предизвикателство в което бих се впуснал, ако (голямо АКО) нямах сериозна приятелка тук и вече изграден план как да си действам и бутам нещата в БГ, сега нещата са доста по различни защото едно че ще се отмента от думата си и ще разваля дооста и техните планове и най-големия проблем е че пожелението с приятелката ми става или тя или профеисоналното ми развитие, защото въпреки че тя няма какво да губи тук не е много съгласна да заминем заедно. Тук всички сте доста по възрастни от мен и може би бихте ми дали съвет как да постъпя правилно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от peshehodetz » 27 Окт 2023, 19:52

Опитай се да убедиш приятелката ти да заминете заедно двамата за Франция, какво по хубаво от това. Ако не, заминавай сам, щото после може да не ти се отдаде подобна възможност и да съжаляваш цял живот

..............................................................................................

Робърт де Ниро в "Жега" казваше:
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Spunky » 27 Окт 2023, 20:10

Аз бих заложил на кариерата на тия години(пък и въобще). Ако приятелката е твоя човек, ще дойде с теб.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook