Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от kiko » 27 Май 2024, 12:21

Може,с велкро лепенки.В някой страни са така.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от DigitalExile » 27 Май 2024, 13:30

Транспондера може да се поръча онлайн, доставят го до България

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от don_gori » 27 Май 2024, 14:30

Колеги някой има ли информация за ферибота Lefkada (Vasiliki) – Kefalonia (Fiscardo) ?
Понеже наближава пътуването натам и искам да събера максимално точна информация , защото това ще ми е отправната точка при организацията за пътуването. Идеята ми е да съм около 7-8ч сутринта там, за да мога да хвана ферибота в 10ч.
В тези сайтове пише че има фериботи
https://dionitravel.gr/lefkada-ferry-ti ... ia-ithaka/
https://westferry.gr/
Обаче по другите гръцки сайтове тази линия я дава unavailable :dunno:
И другото питане ми е как става запазването за определен ден ? В единия сайт ми дава да пиша нещо като email request , в другия май пак е същото. Четох че дори да имаш резервация за ферибота трябва да се наредиш на гишето, за да си купиш и вземеш билетите. И горе долу колко време преди заминаването е хубаво да съм там, за да не стане фал и да чакам чак този който е следобеда ?

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 27 Май 2024, 14:36

Прочетох че лефкада ферита не работят ноември и декемрви, може би затова да ти ги дава.
А тук май може да си купиш билети направо
https://dionitravel.gr/lefkada-ferry-ti ... ia-ithaka/
EDIT По ковид времето нямаше ли едно приложение Visit Greecе май беше. Там тия работи ги пишеше като че ли.
Последна промяна Моджо на 27 Май 2024, 14:43, променена общо 1 път
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mario001 » 27 Май 2024, 14:43

Туко що попълних формуляра на Egnatia и очаквам доставка на това устройство.
Въпроса ми е, като си изтегля приложението, не ми дава да създам регистрация... как иначе ще го зареждам това устройство?
Те ли трябва да ми пратят потребителско име и парола за това приложение или как,

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от DigitalExile » 27 Май 2024, 21:06

Когато го получиш има инструкции, може да се регистрираш тогава и да заредиш пари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 729
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Don_Diego » 27 Май 2024, 22:59

Може ли да се мести лесно от кола на кола?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 28 Май 2024, 5:08

don_gori написа:Колеги някой има ли информация за ферибота Lefkada (Vasiliki) – Kefalonia (Fiscardo) ?
Понеже наближава пътуването натам и искам да събера максимално точна информация , защото това ще ми е отправната точка при организацията за пътуването. Идеята ми е да съм около 7-8ч сутринта там, за да мога да хвана ферибота в 10ч.
В тези сайтове пише че има фериботи
https://dionitravel.gr/lefkada-ferry-ti ... ia-ithaka/
https://westferry.gr/
Обаче по другите гръцки сайтове тази линия я дава unavailable :dunno:
И другото питане ми е как става запазването за определен ден ? В единия сайт ми дава да пиша нещо като email request , в другия май пак е същото. Четох че дори да имаш резервация за ферибота трябва да се наредиш на гишето, за да си купиш и вземеш билетите. И горе долу колко време преди заминаването е хубаво да съм там, за да не стане фал и да чакам чак този който е следобеда ?

По назад сме писали за този ферибот. Резервираш през Westfery, пазиш резервацията на телефона, показваш я на касата, плащаш и си вземаш билета. Без резервация може да не се качиш - виждал съм го. За обратно същото :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от DigitalExile » 28 Май 2024, 8:54

Don_Diego написа:Може ли да се мести лесно от кола на кола?


От две части е, едната е с лепенка, ако искаш ще го снимам довечера

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 29 Май 2024, 6:59

Направихме едно 4 дневно море в Аква Фентъзи /Селчук , Кушадасъ / .Малко бях скептичен към Турция след 5-6 почивки там , и не съм привърженик на формата ал инклузив , но този път останах доволен . Първо от цената /ставам фен на Zen hotels :lalala: / , всичко беше на ниво . Хотела , стаята , аква парка / като нашия в Несебър долу-горе като размери и пързалки/ , зеленина , обслужване .Ултра Ал Инклузив с малко забележки . В Ирландския пъб още първата вечер разбраха по колко трябва да ни наливат :D :yes: Странно - едната вечер от рибите имаше пъстърва :shock: Джак Даниелс на всеки бар :yes:
Пътуването неочаквано спокойно и лежерно, и никакви задръствания :clap: . На отиване през моста до Лапсеки. , Балъкесир - 870 км около 12 часа със спиранията 84 км/ч средна скорост :yes: .Час и 10 мин на границата :mrgreen: На връщане през Истанбул 1020 км , час по бързо ,800 км само магистрала / голяма скука ;) /,104 км/ч средна скорост / и литър и половина на 100км по висок разход :D /.На границата 6 мин. :clap: .Цялото пътуване като такси магистрали с мостовете -2250 TL . А някои реват за годишна винетка 87 лв. :mhihi:
За Турция взех да си променям мнението от последните 2 ходения , доста наредена държава и като инфраструктура и като развитие във всяко отношение . За пътищата не ми се говори , като влязох в БГ и ми се дорева :banghead: А и като туризъм май има да ги гоним още , макар да не са топ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 29 Май 2024, 7:18

Разбира се, че Турция ни бие по всички тези показатели, иначе нямаше да ходят хиляди българи там на почивка.

Да сте чували да идват турци да почиват в България??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 29 Май 2024, 8:43

don_gori написа:Колеги някой има ли информация за ферибота Lefkada (Vasiliki) – Kefalonia (Fiscardo) ?
Понеже наближава пътуването натам и искам да събера максимално точна информация , защото това ще ми е отправната точка при организацията за пътуването. Идеята ми е да съм около 7-8ч сутринта там, за да мога да хвана ферибота в 10ч.
В тези сайтове пише че има фериботи
https://dionitravel.gr/lefkada-ferry-ti ... ia-ithaka/
https://westferry.gr/
Обаче по другите гръцки сайтове тази линия я дава unavailable :dunno:
И другото питане ми е как става запазването за определен ден ? В единия сайт ми дава да пиша нещо като email request , в другия май пак е същото. Четох че дори да имаш резервация за ферибота трябва да се наредиш на гишето, за да си купиш и вземеш билетите. И горе долу колко време преди заминаването е хубаво да съм там, за да не стане фал и да чакам чак този който е следобеда ?

30-40мин макс . По-рабо няма смисъл. Ферибота е миниатюрен (освен че е стар и умрел) и се пълни много бързо. Дори да си с резервация , може да не се качиш. Бях писал доста. Ако ходиш в силен сезон, имай предвид че по никое време и пак си стават тапи на моста на Лефкада - може и 1 час да не може да преминеш.

Значително по-удачният вариант за Кефалония е през Патра или Килини

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 729
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Don_Diego » 29 Май 2024, 9:10

alekangg написа:Да сте чували да идват турци да почиват в България??



:OT: :OT: :OT:

Само за избори :mhihi:

Аз преди нова година намерих много добра оферта за един топ комплекс в Таормина (Unahotels Capotaormina) и следващия месец имам много дълъг уикенд там. Приятели са били там и бяха очаровани…ще го видим как ще е
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mario001 » 29 Май 2024, 9:19

acho.rs написа:
don_gori написа:Колеги някой има ли информация за ферибота Lefkada (Vasiliki) – Kefalonia (Fiscardo) ?
Понеже наближава пътуването натам и искам да събера максимално точна информация , защото това ще ми е отправната точка при организацията за пътуването. Идеята ми е да съм около 7-8ч сутринта там, за да мога да хвана ферибота в 10ч.
В тези сайтове пише че има фериботи
https://dionitravel.gr/lefkada-ferry-ti ... ia-ithaka/
https://westferry.gr/
Обаче по другите гръцки сайтове тази линия я дава unavailable :dunno:
И другото питане ми е как става запазването за определен ден ? В единия сайт ми дава да пиша нещо като email request , в другия май пак е същото. Четох че дори да имаш резервация за ферибота трябва да се наредиш на гишето, за да си купиш и вземеш билетите. И горе долу колко време преди заминаването е хубаво да съм там, за да не стане фал и да чакам чак този който е следобеда ?

30-40мин макс . По-рабо няма смисъл. Ферибота е миниатюрен (освен че е стар и умрел) и се пълни много бързо. Дори да си с резервация , може да не се качиш. Бях писал доста. Ако ходиш в силен сезон, имай предвид че по никое време и пак си стават тапи на моста на Лефкада - може и 1 час да не може да преминеш.

Значително по-удачният вариант за Кефалония е през Патра или Килини
Аз съм в същата дилема.
По принцип съм букнал ферито от Василики в 10:00 като от тук ще тръгна в 23:30.
Моята почивка е края на юни началото на юли, та баш в сезона.

В Патра ми е много късен, чак 13:30, другия от Калини е в 12:15 което е ок а и времето гледам е 1:30 часа за преминаване.





Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от don_gori » 29 Май 2024, 12:23

И нашите планове са горе долу същите, просто ще тръгнем малко по-рано към 10-11ч вечерта и предполагам към 8ч сутринта ще сме там(достатъчно рано за ферибота). Малко тежко ще дойде на щофьорите, но пък после ще разполагаш със половин ден.
Иначе маршрута до Патра като времетраене го дават горе долу същия +50км , но ферибота го дават 3ч и 30 минути.
Маршрута до Килини вече се удължава с 1 час отгоре + 130км , ферибота го дават за 1ч и 30 минути , но пък вече в Кефалония ми е по-близко Порос от Фискардо :roll:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Spunky

Последни теми
Facebook