Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 651
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от ivanski_2 » 25 Окт 2021, 19:37

Айде малко по сериозно, тея симпатяги също имат супер кофти пътища по центъра им, на е46-цата счупих носач там :D

И ще ме прощавате, но нашите хотели са в пъти по-добри, говоря за 3-4 звезди , ако ви кажа на какви мизерии попаднах , хлебарки, косми :bang: :ranting:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 25 Окт 2021, 19:53

K_Ilkov написа:Аз не мога да си представя как ще се случи подобен Ремонт в БГ панелка. Ти виждаш ли го за възможно? Говорим реално, а не като технология.

От техническа гледна точка е възможно да се усилят (повторят) заварките на връзките между панелите (поне на някои от фасадните) и да им се направи нова и по-надеждна АКЗ. Понеже фасадните фуги едно време ги пълнеха с болкит... а сега има нови и много по-надеждни материали. Местата на тези връзки се знаят къде са, но са замонолитени отвътре, така че ще трябва къртене. Не е лесно да се стигне до тях, но е възможно, ако се наложи.

Лично аз не съм виждал да се прави това, но аз и никога не съм се занимавал с ремонт / саниране на ЕПЖС. Тук има колеги с ранообразен опит, те да кажат.

Ето тук намерих едно интервю с Назърски - помня го от Института и после пак сме се засичали с него по обектите.
https://www.investor.bg/centralna-i-iztochna-evropa/335/a/bydeshteto-na-panelnite-blokove-319632/
Последна промяна Borymeckata на 25 Окт 2021, 20:04, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 25 Окт 2021, 19:56

Илков пита как целия блок ще се съгласи да им разкъртят апартаментите във всяка стая на 100 места... да не говорим да дадат пари.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от K_Ilkov » 25 Окт 2021, 20:08

Баш , тая организация е била възможна с панелките на ГДР , защото не са били частна собственост апартаментите, у нас ще съм сууупер изненадан такова нещо да се случи.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 25 Окт 2021, 20:12

Разбирам, но... пак признавам, че не съм запознат с процеса. Вероятно първо ще се разкъртят няколко (примерно 5 % от фасадните), за да се направи инспекция. Ако не се открият проблеми - замонолитват се и край. Ако се открие корозия - процентът на контролираните връзки се увеличава и така... :dunno: :dunno:

Трябва да има типови програми за обследване и ремонт на ЕПЖС блокове, ще потърся.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от The_Ancient » 25 Окт 2021, 21:15

Borymeckata написа:Трябва да има типови програми за обследване и ремонт на ЕПЖС блокове, ще потърся.

Колега, това може да ти е интересно. Признавам, не съм го чел, но има доста информация.

http://kiip-burgas.bg/uploads/Bulgaria_ ... tronic.pdf

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 25 Окт 2021, 21:33

Определено е интересно! Благодаря, Колега!
Утре пак съм втора смяна и ще имам време да го прегледам внимателно, хем на големия монитор, а не на телефона.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Jordana » 25 Окт 2021, 21:48

Разходите за материали и труд се оценяват на 8-10 евро/м2 жилищна площ в зависимост от
механизма за закрепване на панела.3 Това е приблизително 12–17% от текущите референтни
максимални цени за строителни работи по НПЕЕ, които са 58-65 евро/м2 към октомври 2016 г.4
(без данък добавена стойност). Поради сравнително ниската цена и лесната реализация,
подобни решения за конструктивно подобрение могат лесно и систематично да се прилагат

Абе тия луди ли са , 1000 лева за три анкера на апартамент сега са станали 2000 щото сме във валутен борд :kuku:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Е.Димитров » 26 Окт 2021, 9:11

Панелните блокове са едни от най-здравите строителства.
Първо е ЕПК като здравина, след това е панел и след това са тухли и тн материали.
Вече не се строи "панелки", защото е много по-скъпо строителство, трябва си база за излизане на панелите, отива много желязо и бетон, логистика и още 100 неща.
Първият експериментален панелен блок е построен 1956 или 1958 година и от тогава нищо му няма. Нито се е напукал, нито някакви връзки са се разрушили.
Стаите в панелните блокове са с правилна форма и добра големина. Изключително добре е (според мен), че кухнята е отделно. Така не се разнася миризмата от готвеното и има отделно помещение.
Сега правят бетонното скеле, слагат тухлите и всичко е точно.
Друг е въпроса, че това са едни от най-грозните сгради заради общите части.
Лично аз обаче, ако трябва да си купувам жилище никога не бих избрал да си купя апартамент в стар панелен блок поради много причинни.
Общите части, доста често и заради хората, които са стари собственици на подобен блок.
Но иначе пък, в 80% от случаите старите панелки са добре разположени , не са презастроени и често има места за паркиране и зелени площи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от blacksapphire » 26 Окт 2021, 9:54

Голяма част от мнението е за фън секцията. :mhihi:

Да върнем домостроителните комбинати и качественото строителство. И антифони за всички живущи. :clap:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от K_Ilkov » 26 Окт 2021, 10:27

Е.Димитров написа:Вече не се строи "панелки", защото е много по-скъпо строителство, трябва си база за излизане на панелите, отива много желязо и бетон, логистика и още 100 неща.


Това не го вярвам, просто няма логика както и да го гледаш, ама понеже не съм строител нека някой компетентен да каже ...

Преимуществото на панелното строителство е именно бързината на строеж и цената според мен
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 26 Окт 2021, 10:27

Не знам дали е за фън секцията, но е показателно - "панелките са много хубави, но аз не бих си взел". Как да стане номера при това положение :lol: Явно не са толкова хубави. Само Боримечката беше хард кор, ама и той се пречупи и мина на гадното "ново строителство" :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от K_Ilkov » 26 Окт 2021, 10:32

steeN написа:Не знам дали е за фън секцията, но е показателно - "панелките са много хубави, но аз не бих си взел". Как да стане номера при това положение :lol: Явно не са толкова хубави.


Ама не четеш внимателно :mhihi:

Е.Димитров написа:Лично аз обаче, ако трябва да си купувам жилище никога не бих избрал да си купя апартамент в стар панелен блок поради много причинни.


Иска НОВ панелен блок човека , ама малшанс , че не ги строят вече :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Jordana » 26 Окт 2021, 10:36

Кой ти каза че не ги строят ? Ето ти колкото искаш панелки :mhihi:
https://novavarna.net/2019/08/14/%D1%82 ... %BD%D0%B0/
https://www.property.bg/bg/imot-66497-l ... es-group-5
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Е.Димитров » 26 Окт 2021, 10:41

Казвам, че "панелките" са здрави. Всички стени са носещи и лесно се строи, но са адски скъпо начинание за направата.
Няма кой да прави такава инвестиция, вече писах за това.

Тоз пък другия вика "антифони ", все едно знае какво е това нещо.

Имам и панелен апартамент и апартамент в ново строителство. И в двата се чува, когато нечие лайно се опитва да свири на пиано или да тича като кон.
Все пак предпочитам къща и си взех къща.
В крайна сметка живота ми е минал в кооперация и в панелен блок и много добре знам за какво говоря.
Сега друг е въпроса, като слезеш от гората у големият град и почнеш да ги разбираш нещата.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook