Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате?

Мнение от Dextuar » 19 Ное 2018, 17:28

Ако е с М пакетче, може и само части от нея да намериш...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Jordana » 19 Ное 2018, 17:44

Еееее....па турете едно шише в камерата или у фризера . Там ще си каже. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Alpina_Johnnie » 20 Ное 2018, 10:40

streetz написа:
host написа:тва е съвременното джендърско общество ... едно време всеки сипе от първака и няма замръзване ... ся ... -25 :mhihi:

Аз зимата си добавям първак в казанчето заедно със зимната течност ... така и така не пия вече. :) Малко е странно като се размирише, особено по-миналата зима с една кайсиева ракия. Нося си и едно шише с дупка в капачката, пълно също с по-силничък първак - вместо да стържа лед сутринта просто напръсквам предното стъкло и докато се кача вътре, ледът почва да се стича.
Иначе в багажника - 2 кила едра сол, сгъваема лопата, кабели, масло, антифриз, въже, проверка на акумулатора есента, също мажа гумените уплътнения със силиконова смазка и гледам по-често да я мия зимния сезон. Още съм с летните гуми на Е46-цата, ама към края на месеца чак имаше свободен час в сервиза.
Чудя се дали да не прибера Е36-цата в подземния паркинг на някой мол за зимата. Накрая ще кажа, че съм загубил талончето ... колко да е глобата - 20-50-100 лв, все е оферта. Ще си е седяла на сухо цяла зима.


За колите им ясно, ама офертата за паркинг е добра!!

Кентавър Ауто
Изображение
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от b00st » 20 Ное 2018, 14:22

acho.rs написа:Предлагам да обсъдим един много гаден и досаден проблем - течността за чистачки. Всичката я дават до - 20, и като стане - 18 замръзва. Понеже от БМВ не са сетили да сложат един реутан за 2 Евро, се случва да замръзне и тогава направо ни спират от движение. Няма да забравя каква мъка беше преди 2 години, когато ми замръзна точноорди пътуване в чужбина и абсолютно никаква топла вода, работа на място в движение не помогна. По пътя луга, киша, сняг всичко се залепва на прозореца.

Е къв реотан да ти слагат у казанчето, да няма да вариш компоти :mhihi:
Вземи си истинска течност за чистачки (концентрат) просто и нещата се решават. Хубав концентрат е за -63 градуса и вече както си я разредиш.
Примерно http://www.bmw-shop.bg/bg/Zimna_technos ... c355-p2897

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от alx » 20 Ное 2018, 16:46

vicho написа::shock: :shock: :shock: :mhihi:

баси... аз нещо съм пропуснал...

освен зимни гуми друго не слагам :driving:


аз съм още по- проЗ - гледам да са ми в портфейла кредитните карти и смятам, че съм готов за зимното пътуване :ok:

сега по- сериозно - като реша, че идва зима просто паркирам возилата със задно предаване в гаража, вадя тия 4х4 и с това подготовката приключва :driving:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от acho.rs » 20 Ное 2018, 17:38

b00st написа:
acho.rs написа:Предлагам да обсъдим един много гаден и досаден проблем - течността за чистачки. Всичката я дават до - 20, и като стане - 18 замръзва. Понеже от БМВ не са сетили да сложат един реутан за 2 Евро, се случва да замръзне и тогава направо ни спират от движение. Няма да забравя каква мъка беше преди 2 години, когато ми замръзна точноорди пътуване в чужбина и абсолютно никаква топла вода, работа на място в движение не помогна. По пътя луга, киша, сняг всичко се залепва на прозореца.

Е къв реотан да ти слагат у казанчето, да няма да вариш компоти :mhihi:
Вземи си истинска течност за чистачки (концентрат) просто и нещата се решават. Хубав концентрат е за -63 градуса и вече както си я разредиш.
Примерно http://www.bmw-shop.bg/bg/Zimna_technos ... c355-p2897

Дообре, само че тоя концентрат до - 63 в повечето случай, съдържа метанол, който не е много добре да дишаш. Освен това не се разрежда много хомогенно с вода, в следствие на което като пръснеш на студено и се разпъват белите пелени. Течността, винаги може да се утаи някъде и да замръзне.
За това питам кой какво точно използва, ако кажете и продукт който не прави горните мизерии, ще е супер.

ПС:Подгряването на дюзите на пръскалките или на цялата течност е супер евтино и практично ама явно БМВ не са решили така, за разлика от подгряването на огледалата, което е много важно да работи цяла зима...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Don_Diego » 20 Ное 2018, 18:05

Аз последните години ползвам предимно Wurth - разреждам според етикета, дори се заигравам и го правя с дестилирана вода. Замръзване не съм имал.
Преди време бях купувал на богато от Аутобавария някаква немска течност (носеше се легенда, че била оем течността, но в друга опаковка :dunno: ), че я взимах с отстъпката на персонала и идваше без пари - супер доволен бях и от нея. Май още имам 1-2 туби изостанали в някой от гаражите, трябва да проверя и ще снимам ако я има.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Моджо » 21 Ное 2018, 7:22

Зимните гуми и течност за чистачки. Толкоз.
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Хаос » 21 Ное 2018, 9:58

acho.rs написа:ПС:Подгряването на дюзите на пръскалките или на цялата течност е супер евтино и практично ама явно БМВ не са решили така, за разлика от подгряването на огледалата, което е много важно да работи цяла зима...

Това, че твоята кола го няма, не означава, че БМВ-тата го нямат. Още повече, че като екстра е налично още от преди 90-та година.

Подгряването на огледалата и пръскалките са опции за страни със студен климат. Подгряването на казанчето със течността е неоправдано, защото топлината от колекторите и двг-то е достатъчна, при положение, че имаш кори под двигателя, а казанчето е от страната на колекторите, които го греят чрез конвекция и чрез директното инфрачервено излъчване.

Накратко - едни доста по-умни от теб са го мислили и създали.

Обаче не, трябва да сипем вода в казанчето, да чакаме да стегне студа, за да добавим концентрат и да псуваме замръзналото и дизайнерите. Ми то просто не е направено за употреба от хитри хора.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от acho.rs » 21 Ное 2018, 10:25

Да, те БМВтата 80те години и чистачки на фаровете са имали, ама не говорим за тях.
В случая - 5 годишна 5ца с АВД, ниво на оборудване лукшъри и така наречения "зимен пакет", го няма това подгряване на пръсклаките така, че пак не си оригинален, а това с глупсотите за водата, ще го одтдадем че си форумно злобарче
Последна промяна acho.rs на 21 Ное 2018, 10:34, променена общо 3 пъти

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от b00st » 21 Ное 2018, 10:30

acho.rs написа:
b00st написа:
acho.rs написа:Предлагам да обсъдим един много гаден и досаден проблем - течността за чистачки. Всичката я дават до - 20, и като стане - 18 замръзва. Понеже от БМВ не са сетили да сложат един реутан за 2 Евро, се случва да замръзне и тогава направо ни спират от движение. Няма да забравя каква мъка беше преди 2 години, когато ми замръзна точноорди пътуване в чужбина и абсолютно никаква топла вода, работа на място в движение не помогна. По пътя луга, киша, сняг всичко се залепва на прозореца.

Е къв реотан да ти слагат у казанчето, да няма да вариш компоти :mhihi:
Вземи си истинска течност за чистачки (концентрат) просто и нещата се решават. Хубав концентрат е за -63 градуса и вече както си я разредиш.
Примерно http://www.bmw-shop.bg/bg/Zimna_technos ... c355-p2897

Дообре, само че тоя концентрат до - 63 в повечето случай, съдържа метанол, който не е много добре да дишаш. Освен това не се разрежда много хомогенно с вода, в следствие на което като пръснеш на студено и се разпъват белите пелени. Течността, винаги може да се утаи някъде и да замръзне.
За това питам кой какво точно използва, ако кажете и продукт който не прави горните мизерии, ще е супер.

ПС:Подгряването на дюзите на пръскалките или на цялата течност е супер евтино и практично ама явно БМВ не са решили така, за разлика от подгряването на огледалата, което е много важно да работи цяла зима...

Къдет се вика чети етикета. Хубавите течности нямат метанол, имат метанол тия където са 5 литра по 5-6 лв. Метанола е по-евтин от етиловия спирт и това е единствената причина да се слага. Т.е. това дали е до -60 градуса или -70 не определя по никакъв начин химическия състав дали ще е разбъркана с етанол или с вредния за вдишване метанол, просто едното е по-скъпо от другото.

P.S. Аз зимен пакет имам само на X5-цата, на никоя друга кола не съм имал преди това, защото са били Италянки и двете купета. И въпреки това никога не са ми замръзвали пръскали или течност за чистачки, като съм сложил добра течност, фарове всичко се мие без проблем. Явно немеца не е тъп и го е преценил.
Последна промяна b00st на 21 Ное 2018, 10:34, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Хаос » 21 Ное 2018, 10:33

acho.rs написа:Да, те БМВтата 80те години и чистачки на фаровете са имали, ама не говорим за тях.
В случая - 5 годишна 5ца с АВД, ниво на оборудване лукшъри и така наречения "зимен пакет", го няма това подгряване на пръсклаките така, че пак не си оригинален

Пак си се объркал.
Това, за което говориш е "ПЕРСОНАЛЕН ПРОБЛЕМ" :lol:
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от host » 21 Ное 2018, 10:48

в крайна сметка

- замръзват ви в пръскалките фалшиви течности
- сипвате вода зимата/есента и замръзва
- не спазвате дозата за разреждане

?! или искате да кажете, че няма БМВ което да му работят пръскалките зимата ? аз имам пръскалки с подгрев, но не съм ги монтирал, защото просто не виждам смисъл

лятото си карам с някаква лятна до -5 , а зимата с Lidl-ска или Nigrin , че има до нас в един магазин ... дертове няма

ако става попадате на фалшиви течности , пишете марките, че да не се наиграе още някой

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Dextuar » 21 Ное 2018, 11:07

От Кауфланд, 4-та зима вече, каквото продават, без метанол, досега не ми е замръзвала, пък не е като да не е било и -20...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от TNT » 21 Ное 2018, 12:29

Моя случай го казах, беше още лятна течност, зимната в багажника. Подгряването на пръскалките не помогна. И от опит - не замръзва нито в казанчето, нито в пръскалите, а по маркучите.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook