Безжични камери за видеонаблюдение

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Е.Димитров » 22 Сеп 2020, 8:54

Вече има камери, които "виждат" в тъмното цветно и доста добре.
Иначе, слагате едно осветление, което се пали когато стане тъмно на вън и изключвате нощният режим на камерата защото, когато се включи нощен режим на камерата, не се виждат добре обектите и като цяло, образа на е добър. Може да ви послужи само като информация за движение пред/вътре в имота.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 19 Ное 2020, 20:31

Пичове, търся готова малка WiFi камерка (с "нощен режим"), която да дига уеб сървър и на определен ендпойнт да пуска видеострийма, за да мога да го гледам да речем в браузър от локалната мрежа.
Да речем като напиша в address bar-а на браузъра:

http://192.168.1.100:5544/там-какъвто-и-е-ендпойнта

или

rtp://192.168.1.100:5544/там-какъвто-и-е-ендпойнта

или там както е, все ми е тая, да видя видеострийма в браузъра.

Опитвам се да го обясня просто, дано се сети някой. Не ми трябват разни китайски клауд истории (без credentials дори) и т.н. Търся тествано от вас просто и готово решение, за да не го правя с Raspberry Pi и сензор.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от b_u_b_o » 19 Ное 2020, 23:53

И аз търся нещо такова да го бодна в колибата на кучето да го стоуквам, но така и не съм намерил нещо дето ме устройва. :mhihi: Те май повечето стриймват rtsp, проблем е обаче да разбереш точно ендпойнта на специфичния модел. Моите Reolink ми отне 2 дена ровене в нета да намеря, че е rtsp://ip:554//h264Preview_01_main

В крайна сметка ако не намеря ще си взема една esp32-ка с камера и ще я сложа нея...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 20 Ное 2020, 0:07

Аз ESP32-ки имам някакви, ама са таш@к работа откъм качество малко, AEC/AWB и фреймрейт (еле пък на тъмно), та търсех нещо по читаво :dunno: Та си зависи от usecase-а, може при теб да е задоволително :yes:ИзображениеИзображение

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Е.Димитров » 20 Ное 2020, 9:59

Аз не разбрах въпроса, трябва ти камера, която да достъпиш директно чрез локално IP ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 20 Ное 2020, 10:07

Е.Димитров написа:Аз не разбрах въпроса, трябва ти камера, която да достъпиш директно чрез локално IP ли?
Да - да напиша в адрес бара на браузъра IP-то на камерата в локалната мрежа, порт, ендпойнт (както са примерите горе) и да видя в браузъра видео в страничка в реално време като web content.
Сигурен съм, че дори голяма част от китайците стриймват по тоя начин, въпросът е, че търся конкретна препоръка, за да не играя на тото...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 20 Ное 2020, 19:55

b_u_b_o написа:И аз търся нещо такова да го бодна в колибата на кучето да го стоуквам, но така и не съм намерил нещо дето ме устройва. :mhihi:


Май намерих каквото ми трябва - нЕк'ъв китаец V380 :ok: Поръчах една микро и една мини да видим кое ще пасне като размер. От Aliexpress - една от Полша и една от Франция, трябва да дойдат скоро.

Ендпойнтите са тук:
https://www.ispyconnect.com/man.aspx?n=V380

https://v380-camera.com/blogs/news/the- ... n-computer

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от b_u_b_o » 20 Ное 2020, 20:58

Тая минито съм я заглеждал доста пъти, ама я отхвърлях все защото е с батерия. Притеснява ме че ще сдаде багажа в някакъв момент и ще трябва и изхвърля цялата камера тогава. Ама ако изкажеш добри отзиви като дойде може и да взема и аз такава.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 21 Ное 2020, 14:23

b_u_b_o написа:Тая минито съм я заглеждал доста пъти, ама я отхвърлях все защото е с батерия. Притеснява ме че ще сдаде багажа в някакъв момент и ще трябва и изхвърля цялата камера тогава. Ама ако изкажеш добри отзиви като дойде може и да взема и аз такава.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

:yes:
Ще ги видим, още се моткат с шипването нещо :ok:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 09 Дек 2020, 12:15

b_u_b_o написа:Ама ако изкажеш добри отзиви като дойде може и да взема и аз такава.

Дойде тоя таш@к :ok: И още един същия ще дойде, че мислех да правя стерео зрение. Тъпото е, че за нищо не стават :ok: :mhihi:
Вчера си затрих 2 часа и така и не успях да видя RTSP стрийм. Всички портове са му затворени, еветуално с друг фърмуер можело да стане пишат по форуми. Няма кой да се занимава :banghead:
Още по-тъпото е, че качеството е далеч от това дето съм очаквал (имам база за сравнение с други китайски камери). IR подсветката трябва ръчно да я активираш от app-a. Фреймрейта е 15fps сигурно :banghead:
И най-тъпото естествено е, че след като си му дал достъп до нет вече си наблюдаем от нек'ви китайци :ok: Мислех да му орязвам портове, ама няма кой да се занимава с глупости. Правя си две камери с Raspberry Pi Zero с каквито си харесам камера модули и повече не се занимавам с китайци :ok:
Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от vlad0 » 15 Дек 2020, 9:39

Някой може ли да препоръча IP камера, която може да се впише в следните характеристики:
- може да бъде само на батерия, която издържа до 3 часа на студено - около 0 градуса
- може да работи и на зарядно когато е необходимо
- да има апп за телефон, за да се гледа/мести през него като това с местенето не е задължително

Целта е да снима паркинг, който е около 20 коли подредени успоредно. от около 40м разстояние.
Не ми трябва да виждам хората които влизат, минават покрай колите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 16 Дек 2020, 11:08

vlad0 написа:Някой може ли да препоръча IP камера, която може да се впише в следните характеристики:
- може да бъде само на батерия, която издържа до 3 часа на студено - около 0 градуса
- може да работи и на зарядно когато е необходимо
- да има апп за телефон, за да се гледа/мести през него като това с местенето не е задължително

Аз мога да препоръчам... да си направиш :ok:
Не вярвам да има подобно нещо на пазара поради няколко предизвикателства :dunno:

За 3 часа автономна работа си трябват едно 2000mAh батерия и то, ако не я тормозиш да ти стриймва постоянно.
На нула градуса (а защо не и -15 :dunno: ) си трябва някакъв минимален подгрев, също така и вентилация против конденз, ако искаш надеждност, което е в разрез с три-часовата автономност :ok:
Ако имаш предвид механично "местене"/насочване, това са ти едни допълнителни мотори, които и тях трябва да храниш.
Апп-а - лесна работа :)
Не разбрах искаш да си я прибираш от време на време, за да я зареждаш, или батерията ти е за backup power и през останалото време ще си кара "на зарядно"? :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BaDxBoY » 23 Дек 2020, 16:08

Колеги,може ли някой разбиращ, да отвори олх или подобен сайт и да ми прати някоя камера за външна употреба, която да става за нещо ? Става въпрос за къща, имам и wi-fi. Нещо до 100-150 лева? Искам да я сложа да хваща двора и колата ми пред него, че нещо са спирали да я гледат разни тъмнолилави от една седмица. Благодаря ви ! Искам да е възможно най-проста за работа.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от b_u_b_o » 23 Дек 2020, 16:16

Ти хубаво ще сложиш камера, ама къде мислиш да записваш това което камерата снима?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BaDxBoY » 23 Дек 2020, 16:26

b_u_b_o написа:Ти хубаво ще сложиш камера, ама къде мислиш да записваш това което камерата снима?

Това и аз не знам, мисля да и сложа голяма карта памет и тя да си презаписва всимко на нея, а ако има как да записва и някъде на облак интернет и да мога да гледам и на живо ще е супер. Не знам обаче има ли безплатни облаци за толкова памет.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook