Биричка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Биричка

Мнение от sub_eleven » 22 Май 2021, 7:29

От всичко, което съм пил, за мен с най-добри вкусови качества е наливен Krombacher. Примерно на Черни връх във Вивиенда е превъзходен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Биричка

Мнение от apexs » 22 Май 2021, 8:16

Хубава тема :bchug: Любими са ми вайс бирите, но пия от всикчко само да е студено хах Наблягам на : Erdinger, Weihenstephaner , schofferhofer, Paulaner, leffe , Kronenbourg 1664 , grimbergen , Miller . Българска гледам да избягвам, но ако няма как - Шуменско .
Инатереса в България на висок клас бири става все по - голям, съответно вноса и избора .

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Биричка

Мнение от Kroki » 22 Май 2021, 9:10

Стела Артоа с много пяна. ММММММММММММММММММММММММ :drink: :drink: :drink: :drink: :drink:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Биричка

Мнение от dankata » 22 Май 2021, 9:11

Пивка тема :bchug:
Предимно чешки и немски пилз. Редувам с всякакви извратении, за да расте колекцията от капачки.
Последните години минахме директно на кегове с машини, че ни писна да влачим амбалаж. Този Великден 5 кега заминаха за 3 дни...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Биричка

Мнение от barty » 22 Май 2021, 10:09

apexs написа:Хубава тема :bchug: Любими са ми вайс бирите, но пия от всикчко само да е студено хах Наблягам на : Erdinger, Weihenstephaner , schofferhofer, Paulaner, leffe , Kronenbourg 1664 , grimbergen , Miller . Българска гледам да избягвам, но ако няма как - Шуменско .
Инатереса в България на висок клас бири става все по - голям, съответно вноса и избора .


Няма как да не се увеличава интереса при положение че нашенската бира стана скапана, лично мнение.
Дори Пиринско пиво не се прави в България.
Дори вносните Хайнекен, Туборг...се правят в България и пак са по-лоши от същите но вносни. Сигурен съм че можем да правим хубава бира но защо не го правим не знам. Подозирам че се набляга на печалбата :no:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.08.2008
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: "пъргава" 316-ка
Мечтае да кара: IS-ka

Re: Биричка

Мнение от 6per40 » 22 Май 2021, 11:39

Колега, нищо лично и без заяждане, ама би ли ми казал къде се прави пиринско? Питам за един познат, защото се прави в Благоевград и имам приятели в завода на карлсберг и те са там, но може ти да знаеш повече. Но ако Благоевград е извън България тогава съм съгласен , но т :OT: ук живея тук и на адреса по лична карта пише България. Тук се прави още самърсби, карлсберг, бутвайзер, жатески и други, но не ги помня.
Иначе по темата - никаква. Само газирана вода до зори 8 :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 22 Май 2021, 11:43

6per40 написа:Колега, нищо лично и без заяждане, ама би ли ми казал къде се прави пиринско? Питам за един познат, защото се прави в Благоевград и имам приятели в завода на карлсберг и те са там, но може ти да знаеш повече. Но ако Благоевград е извън България тогава съм съгласен , но т :OT: ук живея тук и на адреса по лична карта пише България. Тук се прави още самърсби, карлсберг, бутвайзер, жатески и други, но не ги помня.
Иначе по темата - никаква. Само газирана вода до зори 8 :mhihi:

Мисля, че Шуменско се прави в БЛГ. Беше прекрасна бира преди 11 години, дори 2литровките бяха супер (тъкмо като смениха визията и сложиха яркочервеното) Сега не става за нищо, от 3 години близо не пия бира в по-големи опаковки от 0,5

В Лидл имаше прекрасна занаятчийска в кутийки (май немска беше), защо я спряха, не знам...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Биричка

Мнение от Binev_OuT » 22 Май 2021, 12:04

Когато Коронката е на промоция ми е избор номер 1.
Иначе от немските ,моят ред е следния:
Stuttgarter Hofbrau
Bitburger
Krombacher
Paulaner
Warsteiner

От по-редките в Германия
Weihenstephamer
Alpirsbacher Klosterbrau
Който ходи до извора на Дунав да не пропуска да изпие една чаша Furstenberg
Иначе обичам да си пийвам младо пиво , руската Жигули и Бургаско.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Биричка

Мнение от barty » 22 Май 2021, 12:21

6per40 написа:Колега, нищо лично и без заяждане, ама би ли ми казал къде се прави пиринско? Питам за един познат, защото се прави в Благоевград и имам приятели в завода на карлсберг и те са там, но може ти да знаеш повече. Но ако Благоевград е извън България тогава съм съгласен , но т :OT: ук живея тук и на адреса по лична карта пише България. Тук се прави още самърсби, карлсберг, бутвайзер, жатески и други, но не ги помня.
Иначе по темата - никаква. Само газирана вода до зори 8 :mhihi:


Последно като пих Пиринско пиво беше произведено в Сърбия или Гърция, съвсем официално го пишеше отзад на бутилката.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Биричка

Мнение от ivoaudi » 22 Май 2021, 14:14

Прави ми впечатление нещо много интересно: почти никой българин тук не пие българска бира :kuku: От една страна, като вляза в български магазин хем не виждам особено раздвижване по рафтовете за вносни, а живи липси по рафтовете за български такива :wave: , от друга, чужденци, които са ми биле на гости из България хем са ласкави в отзивите си, хем я смучат кат смоци нашата си, калпава бира :D
Та? :wave:
Може ли малко по-сериозно, или не бива? :smoke:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Биричка

Мнение от kiko » 22 Май 2021, 14:16

Наздраве за хубавата тема.
IMG-032515803e852bb81fbf52d16a6cbc61-V.jpg


Аз обичам Чешките бири като Pilsner Urquell,Krusovice и Budweiser.Даже съм бил във фабриката на Пилзнер,една от най старите в Чехия на beer tour Иначе в хладилника за всеки ден си взимам Старопрамен.
В офиса кардинално така решихме проблема :mhihi:
IMG_20201215_090826.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Биричка

Мнение от Моджо » 22 Май 2021, 14:36

Когато изобщо пия бира, което е 3-4 бири в годината е Стела Артоа а от бг-Пиринско.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 376
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Биричка

Мнение от pampo » 22 Май 2021, 14:43

BG крафт бирите са супер.
IPA завинаги :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Биричка

Мнение от barty » 22 Май 2021, 16:06

ivoaudi написа:Прави ми впечатление нещо много интересно: почти никой българин тук не пие българска бира :kuku: От една страна, като вляза в български магазин хем не виждам особено раздвижване по рафтовете за вносни, а живи липси по рафтовете за български такива :wave: , от друга, чужденци, които са ми биле на гости из България хем са ласкави в отзивите си, хем я смучат кат смоци нашата си, калпава бира :D
Та? :wave:
Може ли малко по-сериозно, или не бива? :smoke:


Аз пия българска бира, тъй като по масовите магазини се предлага основно българска бира. Дори Хайнекен, Жатечки Хус и тн са произведени тук. Разбира се че има и Корона, Леф... ама не ги пия всеки ден :mhihi:
:yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Биричка

Мнение от Bogat-Beden » 22 Май 2021, 16:17

barty написа: Леф...
Това е правилното произношение.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook