Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от steeN » 14 Окт 2021, 22:30

Nickelback написа:"Виждането"


Е като е вдигнал антената на 20 и нещо метра как няма да вижда. He went full retard. Never go full retard haha... В същност може би всички в тая тема сме, ама :mhihi:

А, иначе сериозно - как седи въпроса със светкавиците на такава височина?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от zAcK » 14 Окт 2021, 22:56

steeN написа:А, иначе сериозно - как седи въпроса със светкавиците на такава височина?


Като при останалите антени :bchug: Зависи къде ти е мястото, какво високо и дали има около теб. Арестори, заземяване и т.н. :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от alx » 14 Окт 2021, 23:11

Никълбек- ааа- ти говориш за двата “по-бързи” канали- не съм те разбрал.

За светкавиците- ми… имам арестор и 10 гейдж жица до земята… ама … 300 милиона волта и 30к ампера няма как да ги отклониш… та… каквото такова- имам няколко доста по- високи дървета около мене и се надявам да ги избере тях… иначе- найс :ok:

А за фул ритард- аз за всичко съм на принципа като ша е гарга да е рошава… житейско мото ми е ….иначе ме измъчва съмнението (уот иф) и не мога да спя…
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от vixx » 14 Окт 2021, 23:57

Влизам тука с един въпрос, въпреки, че вече се изказах негативно за Helium.
Понеже ме човърка отвътре, а се сетих , че имам къде да разположа хотспот, който на практика ще вижда половин София (източната й част, от място високо на Витоша), стигнах до идеята, че такъв хотспот сигурно трябва да прави някакви знчителни суми. Видимостта е директна и стига далеч отвъд София. Бърз преглед показва, че някой си е разположил хотспот на копитото и е направил 54HNT за последния месец. Тоя хотспот гледа към западна и централна София. Та въпроса ми е вие какво бихте направили? Да изчаквам ли доставка следващата година, но на нормални пари, или да купувам нещо на прескъпите народни цени и да го монитирам веднага? И бонус въпрос: При тази видимост имам ли риск да не мога да докарвам достатъчно тоукъни по някаква причина и ако да, каква би била тя?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 15 Окт 2021, 6:59

vixx написа:Влизам тука с един въпрос, въпреки, че вече се изказах негативно за Helium.
Понеже ме човърка отвътре, а се сетих , че имам къде да разположа хотспот, който на практика ще вижда половин София (източната й част, от място високо на Витоша), стигнах до идеята, че такъв хотспот сигурно трябва да прави някакви знчителни суми. Видимостта е директна и стига далеч отвъд София. Бърз преглед показва, че някой си е разположил хотспот на копитото и е направил 54HNT за последния месец. Тоя хотспот гледа към западна и централна София. Та въпроса ми е вие какво бихте направили? Да изчаквам ли доставка следващата година, но на нормални пари, или да купувам нещо на прескъпите народни цени и да го монитирам веднага? И бонус въпрос: При тази видимост имам ли риск да не мога да докарвам достатъчно тоукъни по някаква причина и ако да, каква би била тя?



Винаги има риск да не можеш , няма как да гарантираш доходност на определена локация. Според мен цаката е да имаш 3-4 места които мислиш че са добри и тогава да вземеш, имаше разни там сайтове които уж ти казваха от кое какво се вижда, но нещо не им вярвам особено.
Даже някои хора продават локации :mhihi: - и на тях не вярвам
Относно онзи на копитото, изчакай 18 -ти да мине и го погледни пак :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Пълно е с фейк локации имай го впредвид и сега ще умрат(след като поразгледах малко кода (нали е опън сорс :mhihi: ), и предполагам какво ще променят и се съмнявам да проработи на 100%, защото не са хванали 2 гранични случая , но нищо де може и да бъркам а и 98-9% пак е доста ок ) след ъпдейта(фикса).
Да изчакаш или не, според мен никой не може да ти кажа, да изчакай или не недей.
Има много теории.... и всякакви възможности, може да стане така че е по изгодно да го вземеш сега от олх и да кажем до след 6 месеца да си го избил и да си доста + , може и след 1г да не си избил и половината, но така е с тези неща, сам трябва да решиш дали и колко $$ ти се рискуват, който и да ти каже направи това или това не го слушай ти трябва да решиш....
Аз бях на твоето място до преди няколко дни, изпадна ми добро устройство с ~1k надценка над цената му в ибей и го грабнах, дали съм сбъркал или не, само времето ще покаже.

Та въпрос, това "добро устройство" , което имам(rak v2) стои от 20ч на 'Create a Challenge', а долу в описанието пише че отнема ~4ч, закачих го гледах за грешки, и нищо, та да чакам ли, нормално ли е? Моля хора които вече имат да кажат колко време отне при тях тази стъпка.
Писах им на съппорта да видим и те какво ще кажат.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от chucky » 15 Окт 2021, 9:54

ivanski_2 написа:
Та въпрос, това "добро устройство" , което имам(rak v2) стои от 20ч на 'Create a Challenge', а долу в описанието пише че отнема ~4ч, закачих го гледах за грешки, и нищо, та да чакам ли, нормално ли е? Моля хора които вече имат да кажат колко време отне при тях тази стъпка.
Писах им на съппорта да видим и те какво ще кажат.


Не вярвай на приложението на хелиум , доста е бъгаво. Аз със сенскап ползвам техния дашборд и показва всичко в реално време.Докато хелиум апп-а ми дава че съм офлайн , дашборда ми показва колко блока в минута обработвам за синхронизирането.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 15 Окт 2021, 10:01

chucky написа:
ivanski_2 написа:
Та въпрос, това "добро устройство" , което имам(rak v2) стои от 20ч на 'Create a Challenge', а долу в описанието пише че отнема ~4ч, закачих го гледах за грешки, и нищо, та да чакам ли, нормално ли е? Моля хора които вече имат да кажат колко време отне при тях тази стъпка.
Писах им на съппорта да видим и те какво ще кажат.


Не вярвай на приложението на хелиум , доста е бъгаво. Аз със сенскап ползвам техния дашборд и показва всичко в реално време.Докато хелиум апп-а ми дава че съм офлайн , дашборда ми показва колко блока в минута обработвам за синхронизирането.


Инфото ми е точно от техния дашборд

Иначе ето един полезен сайт
http://status.helium.com/

Днес:
Database OutageSubscribe
Monitoring - Something rapidly consumed the disk on our primary database for the API and caused a crash. We have recovered everything, but continue to hunt the culprit.
Oct 15, 09:02 UTC
Investigating - We are currently experiencing a database outage for the Helium API. We are working as quickly as possible to diagnose and bring it back online. More details soon.
Oct 15, 08:55 UTC
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от empar » 15 Окт 2021, 12:00

Добре де, един друг технически въпрос:
С какво въпросният хелиум е по-добър от централизираните подобни мрежи?
ВивакоН имат такава за София и точно за водомери мисля, че събират данни от някакви устройства посредством нея.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от zAcK » 15 Окт 2021, 12:06

empar написа:Добре де, един друг технически въпрос:
С какво въпросният хелиум е по-добър от централизираните подобни мрежи?
ВивакоН имат такава за София и точно за водомери мисля, че събират данни от някакви устройства посредством нея.


Писал съм го в първото мнение. Ако искаш да ползваш нещо само в София, реално можеш и сам да си направиш такава мрежа :ok:
Реално още преди 3-4 години имаше доста заяки за изграждането на подобни мрежи, ама в един момент май всичко се разсъхна.

Може би моментът, в който подобни неща ще са рентабилни не е дошъл, знам ли :dunno: Веротно няма много ползватели и т.н. Пак виж първото мнение :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от steeN » 15 Окт 2021, 12:09

Предимството е, че не зависиш от някакъв смотан монополист където икономиката на мрежата е така направена, че е от полза само за него.
Не бих се очудил ако телекомите почнат да лобират да се вкарат някви закони да се забрани това, щото ще им бръкне сериозно много скоро.

Ако в европа одобрят 5Г такива рутери, този проект ще им скрие шапката. Те го деплойват с години, с това ще стане буквално за месеци :mhihi:
За мен този проект е голяма победа за крайния клиент най-вече. Не схема да се пенсионираш с рутер за $2000 :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от b_u_b_o » 15 Окт 2021, 12:34

Аз също съм фен на идеята, но няма шанс да дам х3 за рутера в момента при положение, че ми е пределно ясно след по-малко от година като удари здравия беър, всички дето са си мислили че това е принтер за пари ще почнат да ги продават. Тогава ще взема 2-3 броя за да сложа на локациите на които имам и ще съм доволен само ако си плащат тока дори.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от zAcK » 15 Окт 2021, 12:42

b_u_b_o написа:Аз също съм фен на идеята, но няма шанс да дам х3 за рутера в момента при положение, че ми е пределно ясно след по-малко от година като удари здравия беър, всички дето са си мислили че това е принтер за пари ще почнат да ги продават. Тогава ще взема 2-3 броя за да сложа на локациите на които имам и ще съм доволен само ако си плащат тока дори.


Аз не съм сигурен, че корекцията ще е толкова голяма, щото хората вече се научиха и ще дебнат за такава, ама с отаналото съм напълно съгласен.
Бих си взел рутер за $500, дори и да изкарва по $10 на месец. Много ме кефи идеята на това нещо. Ама да дам на някой търгаш 3000+ лева, мерси :nono:
За момента обмислям 2 локации, много различни като тип, ама нека видим другата седмица как ще се отрази тоя update и ще реша дали да поръчам 2 броя Bobcat 300 :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 15 Окт 2021, 12:46

zAcK написа:
b_u_b_o написа:Аз също съм фен на идеята, но няма шанс да дам х3 за рутера в момента при положение, че ми е пределно ясно след по-малко от година като удари здравия беър, всички дето са си мислили че това е принтер за пари ще почнат да ги продават. Тогава ще взема 2-3 броя за да сложа на локациите на които имам и ще съм доволен само ако си плащат тока дори.


Аз не съм сигурен, че корекцията ще е толкова голяма, щото хората вече се научиха и ще дебнат за такава, ама с отаналото съм напълно съгласен.
Бих си взел рутер за $500, дори и да изкарва по $10 на месец. Много ме кефи идеята на това нещо. Ама да дам на някой търгаш 3000+ лева, мерси :nono:
За момента обмислям 2 локации, много различни като тип, ама нека видим другата седмица как ще се отрази тоя update и ще реша дали да поръчам 2 броя Bobcat 300 :bchug:


Ако ще го правиш надявам се че си проучил въпроса с Bobcat-и от Batch 21
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от zAcK » 15 Окт 2021, 12:51

ivanski_2 написа:
zAcK написа:
b_u_b_o написа:Аз също съм фен на идеята, но няма шанс да дам х3 за рутера в момента при положение, че ми е пределно ясно след по-малко от година като удари здравия беър, всички дето са си мислили че това е принтер за пари ще почнат да ги продават. Тогава ще взема 2-3 броя за да сложа на локациите на които имам и ще съм доволен само ако си плащат тока дори.


Аз не съм сигурен, че корекцията ще е толкова голяма, щото хората вече се научиха и ще дебнат за такава, ама с отаналото съм напълно съгласен.
Бих си взел рутер за $500, дори и да изкарва по $10 на месец. Много ме кефи идеята на това нещо. Ама да дам на някой търгаш 3000+ лева, мерси :nono:
За момента обмислям 2 локации, много различни като тип, ама нека видим другата седмица как ще се отрази тоя update и ще реша дали да поръчам 2 броя Bobcat 300 :bchug:


Ако ще го правиш надявам се че си проучил въпроса с Bobcat-и от Batch 21


Сега прочетох :| Навярно ще го фикснат, щото е доста тъпо. Ама докато дойде време да пращат поръчаните сега, вероятно ще е оправено това, знам ли :dunno:

Batch 21 Update Hi @everyone, we have received the concerns regarding batch 21 across our social and support platforms. We're aware that many users in this batch cannot witness other hotspots, beacons return 0, or both.

What have we been doing since returning from the holiday Upon returning to work on Friday 10/8, we saw this issue and have begun our investigation.

At the factory level, we're checking in with our suppliers, production, QC and all relevant workflows to see if there have been any changes recently.

Our customer support team is prioritizing this issue. Selected tickets have been escalated to our engineering team, who has in turn provided support with additional questions to follow up with customers either via the email ticket, discord or twitter DMs.

Our engineering team has been analyzing the logs of selected Batch 21 hotspots. We're also in the process of getting several hotspots both from customers and brand new, so we can try to compare and reproduce the issue in our test environment.

Why has it taken so long We are taking into consideration multiple factors: hardware, software, blockchain, antenna setup, router, firewall and ISPs. All of these moving pieces can have an impact to the result we're seeing. That said, we apologize for not having given a statement earlier. We will continue to investigate and keep you posted as soon as there're any concrete findings and next steps.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, stacking и т.н.

Мнение от TNT » 15 Окт 2021, 13:26

b_u_b_o написа:Аз също съм фен на идеята, но няма шанс да дам х3 за рутера в момента при положение, че ми е пределно ясно след по-малко от година като удари здравия беър, всички дето са си мислили че това е принтер за пари ще почнат да ги продават. Тогава ще взема 2-3 броя за да сложа на локациите на които имам и ще съм доволен само ако си плащат тока дори.

:yes: :yes: :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ивчо

Последни теми
Facebook