Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
90
19%
 
Общо гласове : 469
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Don_Diego » 16 Мар 2023, 17:31

adovet написа:
Don_Diego написа:С коя електричка ще минеш 3-400км със скорост 140км/ч и всички глезотии включени :mhihi:

Аз каквото съм карал, уж от хубавите над 120 рязко им пада пробега :dunno:

с теслата с 130 минавам над 400км. В повечето случаи карам с 160-180 спирам зареждам и продължавам - това в БГ щото вярвам на лейза. В чужбина карам 10км над ограниченията.


А какъв е общия пробег с пълна батерия и колко време трябва да зареждаш на различните по мощност станции за нови 400+км? :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3726
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 16 Мар 2023, 18:21

Don_Diego написа:
adovet написа:
Don_Diego написа:С коя електричка ще минеш 3-400км със скорост 140км/ч и всички глезотии включени :mhihi:

Аз каквото съм карал, уж от хубавите над 120 рязко им пада пробега :dunno:

с теслата с 130 минавам над 400км. В повечето случаи карам с 160-180 спирам зареждам и продължавам - това в БГ щото вярвам на лейза. В чужбина карам 10км над ограниченията.


А какъв е общия пробег с пълна батерия и колко време трябва да зареждаш на различните по мощност станции за нови 400+км? :bchug:
В това няма смисъл защото над 80% зарежда бавно. Общо взето караш до 10-15% и зареждаш до 70-80% и продължаваш, това отнема 20-25 мин.
ПС: скоро карах до Трън и обратно и с нормално каране с трафика ми даде 12кв/100. Това значи че с една батерия фул ще мине към 650км
Sent from my 2201123G using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Don_Diego » 16 Мар 2023, 19:28

Колко километра се изминават с тези 60-65%, които зареждаш за 20-25 минути?
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 16 Мар 2023, 19:39

nxn написа:Динамика е добър начин да кажеш 0 до 100, статистика, която въобще не ме вълнува. Така че като сложим два литра двигател и разходът не ми е толкова висок и вървенето ми е достатъчно и интериорът със сигурност в по-добър. Сравнявал съм модел 3 с г20ката ми, по близко е до голфа.


"динамика" за уличен автомобил момко е всичко което се случва между 0 и примерно 160км... 0-100, 0-160, 30-80, 80-120, 120-160, 160-0, 120-0, 80-20, странично ускорение в завоите (g), и всяка друга произволна коmбинация от горенаписаните. виж ги тия неща за една тесла 3 с двата мотора и ги сравни с г20 и ще разбереш, че теслата е някъде между м340 и м3/м4 като динамика.

но ако трябва да бъдем коректни, тесла 3 не е в размера на бмв 3, а по-скоро с размера на ауди а3/ бмв 2 серия ... и ако сравниш числата (не само 0-100) ще видиш, че адекватното ауди а3 за теслата е рс3 и съответно м2 за бмв... после им погледни цените сравнено с теслата... :angel:

и така. това което говориш, че електричките са по-скъпи ако сравняваш коректно са пълни глупости.

за пробега - плад-а изкарва 500км през зимата и 650-700 през лятото
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DigitalExile » 16 Мар 2023, 20:20

Не разбирам защо класираме тесла като автомобилна компания и защо я сравняваме с други автомобили като ауди и бмв. Тесла е една софтуерна компания която се опитва да произвежда коли, това е все едно бмв да прави компютри. :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от Spunky » 16 Мар 2023, 20:29

Електричките са обективно по-добрия продукт, спрямо ДВГ еквивалент. Даже и субективно са по-добрия продукт при масовите модели(4цил и да има душа, не ми пука за нея, само дразни). Обаче си остават перални електричките. По-бързи са от еквивалентните ентусиастки ДВГ, но няма значение, пак са перални.

Интересно наблюдение от последните две седмици на две големи летища в щатите. Рентакарите на херц свършили, освен електрички - тесли 3 и игрек, полстар и няква киа. Имаше и избор на цветове. Теслите бяха с 30-40% надолу също и пак се взимат последни.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 16 Мар 2023, 20:29

DigitalExile написа:Не разбирам защо класираме тесла като автомобилна компания и защо я сравняваме с други автомобили като ауди и бмв. Тесла е една софтуерна компания която се опитва да произвежда коли, това е все едно бмв да прави компютри. :mhihi:


защото...



... и забележи коя от трите водещия обявява за "далавера" като цена... и коя спря най- добре ... и това е най- доброто което немците могат да предложат като спирачки за народни коли
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от slatanic » 16 Мар 2023, 20:34

Абе ще ви срежа кабела аз ама... :ok:
Да дам малко "вътрешна" информация.
Ударно се правят реконструкции на подстанции и се изграждат нови.
Съществуващите се разширяват.
Щото от там се почва.
След това ще се наложи и дублаж и изграждане на нови далекопроводи,но всичко с времето си.
За момента същите са почти спряни по други причини.
Та се натиска активно в тая посока.
Да си знаете. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от peshehodetz » 16 Мар 2023, 20:37

Spunky написа:
Интересно наблюдение от последните две седмици на две големи летища в щатите. Рентакарите на херц свършили, освен електрички - тесли 3 и игрек, полстар и няква киа. Имаше и избор на цветове. Теслите бяха с 30-40% надолу също и пак се взимат последни.


Не ползваш ли turo.com много често имат разни яки модели на тънки цени. На мен като ми се докара нещо екзотично си взимам някоя за един ден, за тези които имат, че някои са с 3 дни минимум наемане.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 16 Мар 2023, 20:39

Spunky написа:Интересно наблюдение от последните две седмици на две големи летища в щатите. Рентакарите на херц свършили, освен електрички - тесли 3 и игрек, полстар и няква киа. Имаше и избор на цветове. Теслите бяха с 30-40% надолу също и пак се взимат последни.


това и аз го забелязах. причината е, че повечето хора които наемат коли по летищата не са местни и не знаят къде са зареждалата... те колите ги знаят къде са, но графичния интерфейс на тесла изисква да го научиш- не е интуитивен и ако нямаш тесла е малко чоглаво в началото. затова и не ги наемат. факт.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3726
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 16 Мар 2023, 20:51

Don_Diego написа:Колко километра се изминават с тези 60-65%, които зареждаш за 20-25 минути?
Около 250 ама чарджърите на тесла са така направени че на всеки горе долу 200км има чарджър

Sent from my 2201123G using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DigitalExile » 16 Мар 2023, 20:52

alx написа:
DigitalExile написа:Не разбирам защо класираме тесла като автомобилна компания и защо я сравняваме с други автомобили като ауди и бмв. Тесла е една софтуерна компания която се опитва да произвежда коли, това е все едно бмв да прави компютри. :mhihi:


защото...



... и забележи коя от трите водещия обявява за "далавера" като цена... и коя спря най- добре ... и това е най- доброто което немците могат да предложат като спирачки за народни коли


Ако за теб в една кола е най важно ускорението в права линия, да това е кола за теб, но тесла е много недодялана в други отношения. Ама наистина много и е пестено яко, за модел 3 специално говоря.

И пак казвам, няма как да ги сравниш с автомобилен производител. Та ти дори не знаеш като стане на 15-20г. Тая тесла на какво ще прилича и дали ще има ресурс в нея въобще?

Аз за проба пари не бих дал, не съм тестер дет се вика, има достатъчно автомобилни производители, драга не ми е важен, няма с кой да си меря пи*ката, 6-7 секунди до 100 са достатъчни, еле пък сега като съм с малко дете, честно въобще не ме бърка това и са ми много по важни други неща в една кола.

slatanic написа:Абе ще ви срежа кабела аз ама... :ok:
Да дам малко "вътрешна" информация.
Ударно се правят реконструкции на подстанции и се изграждат нови.
Съществуващите се разширяват.
Щото от там се почва.
След това ще се наложи и дублаж и изграждане на нови далекопроводи,но всичко с времето си.
За момента същите са почти спряни по други причини.
Та се натиска активно в тая посока.
Да си знаете. ;)


Да,да важно е също така да отбележим, че над 60% от електричеството идва от фосилни горива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3726
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от adovet » 16 Мар 2023, 20:55

DigitalExile написа:
alx написа:
DigitalExile написа:Не разбирам защо класираме тесла като автомобилна компания и защо я сравняваме с други автомобили като ауди и бмв. Тесла е една софтуерна компания която се опитва да произвежда коли, това е все едно бмв да прави компютри. :mhihi:


защото...



... и забележи коя от трите водещия обявява за "далавера" като цена... и коя спря най- добре ... и това е най- доброто което немците могат да предложат като спирачки за народни коли


Ако за теб в една кола е най важно ускорението в права линия, да това е кола за теб, но тесла е много недодялана в други отношения. Ама наистина много и е пестено яко, за модел 3 специално говоря.

И пак казвам, няма как да ги сравниш с автомобилен производител. Та ти дори не знаеш като стане на 15-20г. Тая тесла на какво ще прилича и дали ще има ресурс в нея въобще?

Аз за проба пари не бих дал, не съм тестер дет се вика, има достатъчно автомобилни производители, драга не ми е важен, няма с кой да си меря пи*ката, 5-6 секунди до 100 са достатъчни, еле пък сега като съм с малко дете, честно въобще не ме бърка това и са ми много по важни други неща в една кола.

slatanic написа:Абе ще ви срежа кабела аз ама... :ok:
Да дам малко "вътрешна" информация.
Ударно се правят реконструкции на подстанции и се изграждат нови.
Съществуващите се разширяват.
Щото от там се почва.
След това ще се наложи и дублаж и изграждане на нови далекопроводи,но всичко с времето си.
За момента същите са почти спряни по други причини.
Та се натиска активно в тая посока.
Да си знаете. ;)


Да,да важно е също така да отбележим, че над 60% от електричеството идва от фосилни горива.
Мога да сравнявам тесла У с ф10 535и и честно казано теслата е мнооого напред в почти всичко. Единствения недостатък е твърдата возия, но като го съпоставя с по предишното ми Е60 със спортно окачване е 1/1

Sent from my 2201123G using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от alx » 16 Мар 2023, 20:56

DigitalExile написа:[еле пък сега като съм с малко дете, честно въобще не ме бърка това и са ми много по важни други неща в една кола.


като например? (внимавай сега щото и ти като онзи другия си изкопа една дупка и сам скочи в нея)
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Мнение от DigitalExile » 16 Мар 2023, 21:13

Не виждам смисъл да ти обяснявам защото за теб това което караш е най доброто и абсолютно няма значение какво ще кажа :ok:
Мен не ме устройва, нито ми харесва дет се вика.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook