Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 28 Фев 2024, 17:10

Можеш ли да видиш, кво пише за поляната между бившата ямаха и новата църква. Там къде разпъват циркове от време на време.

Че ми е интересно :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 28 Фев 2024, 17:55

В същата карта нищо не пише. Но мисля, че беше на военните тая земя :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Имотният пазар

Мнение от Exclusive89 » 28 Фев 2024, 21:44

През януари са отпуснати ипотечни кредити за 635.4 милиона лева. От тях 205 млн.лв. са рефинансиране, т.е. нетно увеличение от 430 млн.лв. Растежът на нетните кредити на годишна база е 38.2%. Експлозивен растеж, без връзка с реалната икономика. А кредитите за бизнеса едва мърдат.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 28 Фев 2024, 23:33

carmanf1 написа:Можеш ли да видиш, кво пише за поляната между бившата ямаха и новата църква. Там къде разпъват циркове от време на време.
Че ми е интересно :mrgreen:


Всичко там не е ли било част от бившия парашутен полк, която земя след това е получила община Пловдив :bchug:

Това е от преди 7-8 години. Тия терени там май са сменили доста собственици, включително пещерняците :bchug:

Два терена на обща площ от 16 декара ще бъдат подготвени за застрояване в един от най-скъпите квартали в Пловдив през последните години, научи TrafficNews.bg. Местният парламент ще гласува промяната на ПУП-овете на терените в ЖК „Отдих и култура”, с който ще разделят земята на парчета и ще въведат норми за строителството там.

По-големият от терените е с площ от 9 декара и е с лице към бул. „Копривщица”. В момента там е огромна поляна, на която често гостуват циркове и увеселителни паркове. Другият терен е съседният, който е с лице към бул. „Свобода” и граничи с новите жилищни комплекси, които се сторят в квартала.

В решението, което трябва да вземат общинските съветници е записано, че парцелите ще бъдат разделени на 8 УПИ-та. Във всяко от тях ще може да се направи свободно жилищно застрояване до 18 метра височина. Плътността на застрояване е 80 %, а общото озеленяване минимум 40 %. Записано е, че трябва да се осигури 100 % паркиране в границите на УПИ-тата.

Това са последните два общински парцела в карето между булевардите „Копривщица”, „Свобода”, „Перущица” и „Пещерско шосе”. В новия квартал вече се построиха два комплекса,а в момента се строят още два. На територията му има още офис сгради, търговски центрове и хипермаркети.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 29 Фев 2024, 9:26

Бая се строи в тоя "парк отдих и култура"
И аз там имам място малко над декар, ама общината ме реже заради пътища и силно се съмнявам, че платят за това свое действие.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Имотният пазар

Мнение от Binev_OuT » 29 Фев 2024, 12:21

Е.Димитров написа:Бая се строи в тоя "парк отдих и култура"
И аз там имам място малко над декар, ама общината ме реже заради пътища и силно се съмнявам, че платят за това свое действие.

За какви пътища колега?Минава път през парцела ли?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 29 Фев 2024, 13:48

Binev_OuT написа:
Е.Димитров написа:Бая се строи в тоя "парк отдих и култура"
И аз там имам място малко над декар, ама общината ме реже заради пътища и силно се съмнявам, че платят за това свое действие.

За какви пътища колега?Минава път през парцела ли?

От предната част разширяват булеварда а от страни правят път от Пещерско шосе към Шести Септември и режат от страни и от предната част.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 29 Фев 2024, 15:22

TNT написа:В същата карта нищо не пише. Но мисля, че беше на военните тая земя :dunno:

zAcK написа: ... Всичко там не е ли било част от бившия парашутен полк, която земя след това е получила община Пловдив :bchug:

Благодаря и на двама ви :bchug:

Да, всичко там беше казарми и ранчота на хората от околните блокове :lol:
На мястото на МОЛ Пловдив например, стърчаха колци за домати :lol:

Както и предполагах, предвидено е за жилищно строителство :mrgreen:

Там според мен трябва да се направи голяма детска градина и голямо училище, защото квартала вече мощно се задъхва. А и целия град.
Ама няма голяма парса от градини и училища :mrgreen:

В нашето училище, имаме деца от всички региони в БГ.
Абсолютно нищо против хората, мега добронамерен съм, но се вижда че всичко вече е препълнено, няма места.
А градската управа си бърка в носа и някъде другаде сигурно.

Един моя приятел/съсед вика, майка им дейВа на тия от градската управа. Заради тях, се наложи 1/3 от двора ми да го превърна в паркинг.
Преди няколко години си паркирах на улицата и двора ми беше парк, ся паркинг :mhihi:

Раздават разрешителни за строеж, ама парко места, гаражи, градини, училища - хОй


Е.Димитров написа: ... От предната част разширяват булеварда а от страни правят път от Пещерско шосе към Шести Септември и режат от страни и от предната част.


Ти си на много стратегическо място колега :yes:

Дръж си го и го направи платен паркинг :D

Ония приятел, който споменах по-горе, има място между Смирненски и Прослав, зад новия Лидъл. Не го дава за апартаменти, ще го прави паркинг :mrgreen: , щот там ся се строи с умопомрачителни темпове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имотният пазар

Мнение от DigitalExile » 29 Фев 2024, 15:29

За градините и училищата си много прав за градската управа, но за това

Един моя приятел/съсед вика, майка им дейВа на тия от градската управа. Заради тях, се наложи 1/3 от двора ми да го превърна в паркинг.


Не съм съгласен, типично по Български е да си купиш имот и да си викаш, има място пред блока/къщата на улицата ще си паркирам.
Това винаги е до време и като опре ножа като при съседа ти, почва да се реве "що така", еми така е.
И мен не ми е приятно,че в къщата трябваше да правя двоен гараж,поратли,подходи и секви глупости само за да може да се спре вътре кола/коли, но съм го направил, за да не рева след време как не мога да си спирам на улицата, щот в момента може, ама до време, то е ясно,
играл съм го вече с апартамента. Добре че поне 1 гараж имам до него, ама с кола на жена ми в момента пак е тегаво понякога.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 29 Фев 2024, 17:01

То тва с двора, беше по-скоро лирично отклонение, за забавление и онагледяване на картинката.
Не че някой реве или пък държи общината да му осигури парко места :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Имотният пазар

Мнение от Binev_OuT » 29 Фев 2024, 18:19

Е.Димитров написа:
Binev_OuT написа:
Е.Димитров написа:Бая се строи в тоя "парк отдих и култура"
И аз там имам място малко над декар, ама общината ме реже заради пътища и силно се съмнявам, че платят за това свое действие.

За какви пътища колега?Минава път през парцела ли?

От предната част разширяват булеварда а от страни правят път от Пещерско шосе към Шести Септември и режат от страни и от предната част.

Ясно.Но е би трябвало да си уведомен за това и да ти е предложено обезщетение.Имаш право и да жалиш докато не получиш удовлетворяващо обезщетение.
Аз сега имам много гаден казус , затова ми стана интересно като прочетох "пътища" .Имам имот в един квартал , до която може да се стигне само по един маршрут.И се оказва, че 70 метра от този маршрут минават през частна гора.И собственика затвори пътя.Сега се разправя с общината , за обещетения и т.н.В това кварталче , сме 18 имота :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 29 Фев 2024, 19:51

Binev_OuT написа:
Е.Димитров написа:
Binev_OuT написа:
Е.Димитров написа:Бая се строи в тоя "парк отдих и култура"
И аз там имам място малко над декар, ама общината ме реже заради пътища и силно се съмнявам, че платят за това свое действие.

За какви пътища колега?Минава път през парцела ли?

От предната част разширяват булеварда а от страни правят път от Пещерско шосе към Шести Септември и режат от страни и от предната част.

Ясно.Но е би трябвало да си уведомен за това и да ти е предложено обезщетение.Имаш право и да жалиш докато не получиш удовлетворяващо обезщетение.
Аз сега имам много гаден казус , затова ми стана интересно като прочетох "пътища" .Имам имот в един квартал , до която може да се стигне само по един маршрут.И се оказва, че 70 метра от този маршрут минават през частна гора.И собственика затвори пътя.Сега се разправя с общината , за обещетения и т.н.В това кварталче , сме 18 имота :dunno:

Тая работа е загубена, искаш ПУП и те ти обясняват, какви са плановете на общината и ако искаш ПУП , чертаеш по тяхната карта.
После ти обясняват, че общината няма пара и ако искаш да строиш нещо, трябва да им го дариш. Нещо като законна корупция.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 29 Фев 2024, 19:55

Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 29 Фев 2024, 20:07

В трафопоста ли живеят :shock:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Имотният пазар

Мнение от streetz » 29 Фев 2024, 21:00

The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook