За или против приемане на еврото ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против приемане на еврото ?

За
65
46%
Против
70
50%
Нямам мнение
6
4%
 
Общо гласове : 141
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1535
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от ildivvy » 06 Юли 2023, 6:13

Ще си 'създадат' нови! Това не е проблем за тях...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от TNT » 06 Юли 2023, 7:13

И да не се започне масово отваряне на сметки в чужбина при някоя екскурзия ? :bchug: То навсякъде банките не са за жалене, но при нас са изключително нагли.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Е.Димитров » 06 Юли 2023, 7:35

TNT написа:И да не се започне масово отваряне на сметки в чужбина при някоя екскурзия ? :bchug: То навсякъде банките не са за жалене, но при нас са изключително нагли.

Това ще е супер, защото наистина са изключително нахални.
Обаждат ми се от една банка, една такава с червени цветове и ми обясняват за някакви техни "промоции" , при което изслушвам учтиво отсрещната страна и заявявам, че нямам интерес, където от среща почват да ме питат "защо така" и, че офертата била супер (за някакви застраховки става въпрос, застраховка за парите, дето си държа там).
Как и да е, обясних им, че парите ми нали са в банката им и би трябвало да се грижат за тях, без да плащам допълнителни такси, те и парите там не са много.
Признавам, не съм от форумните милионери.
Обаче след 20 дена горе долу пак се обаждат и аз учтиво обяснявам, че вече са се обаждали и нямам интерес.
Колеги, това, което последва ме шокира.
Онази от среща почна да ми се кара , че не било "отбелязано" че са се обаждали и, че едва ли не лъжа.
Защо не се оплаках веднага с имейл , как и да е.
Да не говорим, че ми се обаждат на рожденият ми ден с "оферта" за изгоден кредит и ей така подметнах "колко изгоден"?
От среща ми обясняват, че трябва да дойда в офиса и в крайна сметка, след настояване ми казва някакво число от рода на 7-8% лихва и то защото съм техен клиент и видиш ли ми правят подарък за роденият ми ден.
Обяснявам и, че в момента в която банка се спъна и вляза вътре ще ми дадат по-ниска лихва.
Как и да е, нахални са до безобразие, вероятно заради "таргетите", където шефчетата докато пушат някакви субстанции си измислят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 06 Юли 2023, 10:32

Последно за коя дата решиха да е влизането? 01.01.2025?
Нещо не мога да им следя всичките промени.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от TNT » 06 Юли 2023, 10:43

Нещо почна да се натиска за CBDC евро. В такъв случай би било по-добре да се отложи приемането му. Докато се вкара CBDC лев, ще минат години :mhihi: От тея 240 в апартамента, колко знаят какво означава това, ако ги питаш :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 08 Юли 2023, 8:50

Какво е толкова притеснително дигиталното евро? Харесва ти да плащаш банкови такси? Аз може да иронизирах горе, но есенцията на въпроса ми беше - някой спира ли те да си държиш парите в друга валута? Да не говорим, че ако става въпрос за суми, които имат някакво значение изобщо, те никога не се държат кеш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от streetz » 08 Юли 2023, 9:02

Нека първо мине референдума за приемане на еврото, че да не стане "сметка без кръчмар" :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 08 Юли 2023, 9:06

Не мисля, че референдума има нещо общо с дигиталното евро.

п.с.
За пореден път, през шмайзера ми е дали ще влезем в еврозоната или не. :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от mr_petroff » 08 Юли 2023, 9:13

И на мен много не ми дреме ,ама като се замисля , че най малко 150-200 лв. за година съм загубил за разни такси , курсови разлики и т.н. май по добре е да си го приемем по скоро.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от acho.rs » 08 Юли 2023, 11:43

TNT написа:И да не се започне масово отваряне на сметки в чужбина при някоя екскурзия ? :bchug: То навсякъде банките не са за жалене, но при нас са изключително нагли.

Какво значи "у нас" - у нас всички нормални банки, които не са перални на разни съмнителни бизнесмени, са "чужди" - политиката, ценообразуването на услугите, практиките за намиране на клиенти са 1:1 от "западните" им управления. Само, че тук плащат на служителите, колкото на краставичари в Лидл и заради това, повечето служители (92% жени) са сърдити по подразбиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от acho.rs » 08 Юли 2023, 11:50

steeN написа:Винаги може да държиш рубли или още по-добре турски лири под дюшека и да разплащаш с тях. Не виждам проблем :dunno:

:lalala: Мисля, че това приключи темата :mhihi:

Освен това кой точно български лев да запазим ? Само питам какво точно означава "N" във "BGN". Български лев съществува като номинал от почти 25 години - така че лев дефкато НЯМАМЕ от както сме във валутен борд. И слава богу.

Ей за това не може да питаш неграмотни хора, каква валута искат. Все едно мене да ме питат от БМВ как точно да си направят двигателите. Знам, че има 0.5млн българи които знаят по-добре от тия в БМВ, но някак си случайно тези хора са и ядрени физици, геополитици, военно стартези,имат достъп до информация която и от ЦРУ/КГБ не знаят....а в нормалния живот извън клавиатурата работят СОТ , такси, охрана ей така - за удоволствие.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 08 Юли 2023, 15:13

Онзи ден едно приятелче беше плестнал някаква статия (със сигурност писана от диванни икономисти), как влизането в еврозоната довело хиляди туристи в Хърватия и как туристическият им бизнес цъфтял и връзвал :kuku:

Та да питам всички, които поне веднъж сте почивали в чужбина;

Когато правите планове за почивка, въпросът "Тази страна членува ли в еврозоната?", на кое място в списъка ви с въпроси се намира :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от ///M Power » 08 Юли 2023, 21:46

BMW_POWER написа:Онзи ден едно приятелче беше плестнал някаква статия (със сигурност писана от диванни икономисти), как влизането в еврозоната довело хиляди туристи в Хърватия и как туристическият им бизнес цъфтял и връзвал :kuku:

Та да питам всички, които поне веднъж сте почивали в чужбина;

Когато правите планове за почивка, въпросът "Тази страна членува ли в еврозоната?", на кое място в списъка ви с въпроси се намира :conf:


Точно за Хърватия може и да има резон, винаги ме е дразнило да търся Куни /и после няма какво да ги правя/
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от zAcK » 08 Юли 2023, 23:14

На нас лично ни е много по-приятно и спокойно в държави, в които няма някаква странна валута, като в Румъния например.

За Хърватия, имаме колеги там и са доволни от приемането на еврото. Лично съм го обсъждал с тях.

Аз също съм да го приемаме час по-скоро и да се свършва с тая простотия разни миризливци и копейки да ми обясняват колко лошо било :idea: :idea: :idea:
Поне няма да се налага да им слушам тъпотиите :idea: За мен еврозоната и Шенген са ключови. А който не го кефи, да ходи в Расия, там рублата ще рулира :idea: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от STEVAL » 09 Юли 2023, 1:47

zAcK написа:На нас лично ни е много по-приятно и спокойно в държави, в които няма някаква странна валута, като в Румъния например.

За Хърватия, имаме колеги там и са доволни от приемането на еврото. Лично съм го обсъждал с тях.

Аз също съм да го приемаме час по-скоро и да се свършва с тая простотия разни миризливци и копейки да ми обясняват колко лошо било :idea: :idea: :idea:
Поне няма да се налага да им слушам тъпотиите :idea: За мен еврозоната и Шенген са ключови. А който не го кефи, да ходи в Расия, там рублата ще рулира :idea: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Викаш който е за българския лев да отива в Русия :mhihi: Хитро :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook