Аудио уредба

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 04 Яну 2022, 9:38

За тебе и това вече е излишно на твоята възраст , стига ти да чуваш само когато простатата ти алармира . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Аудио уредба

Мнение от BMW_POWER » 04 Яну 2022, 14:01

Jordana написа:За тебе и това вече е излишно на твоята възраст , стига ти да чуваш само когато простатата ти алармира


Tи не се притеснявай! Това ходи само по мъжете :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Аудио уредба

Мнение от zazomazo » 04 Яну 2022, 22:53

BMW_POWER написа:
Jordana написа:За тебе и това вече е излишно на твоята възраст , стига ти да чуваш само когато простатата ти алармира


Tи не се притеснявай! Това ходи само по мъжете :OT:



Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 05 Яну 2022, 0:00

BMW_POWER написа:
Jordana написа:За тебе и това вече е излишно на твоята възраст , стига ти да чуваш само когато простатата ти алармира


Tи не се притеснявай! Това ходи само по мъжете :OT:

Искаш да кажаеш че няма опасност за тебе и да не се притеснявам ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Аудио уредба

Мнение от немо » 05 Яну 2022, 0:09

От " Аудио уредба" отидОхме на Hi-Fi, Hi-End ,кабеляци бЕха зачекнати, обичайните "гурута" по всички въпроси се "изходиха" компетентно по спорните въпроси, темата минава в Большая БМВ Клуб България Енциклопедия (съставител и редактор Джорданката ).....и животът продължава.... :lol: :D
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Аудио уредба

Мнение от Spunky » 06 Яну 2022, 10:45

Nickelback написа:
Да кажеш да не съм ....

...като го докарам до хайфайски хайенд при мен нЕкой ден, ще скалъпя един хибрид :mhihi: Ама са ми мааалко по-други приоритетите в момента :ok:


Обяснения, обяснения, после пак вкарваш туба във веригата :mhihi: Далеч си от хайенда, което е ок, 99.99%+от хората са, дет викаш приоритети, а и реално пълни глупости да даваш 5 цифри за лампи на 100 години и сребърни трафове по няколко кила, но като разревеш няколко човека след слушане и някак се избива :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Аудио уредба

Мнение от Nickelback » 06 Яну 2022, 15:09

Spunky написа:
Nickelback написа:
Да кажеш да не съм ....

...като го докарам до хайфайски хайенд при мен нЕкой ден, ще скалъпя един хибрид :mhihi: Ама са ми мааалко по-други приоритетите в момента :ok:


Обяснения, обяснения, после пак вкарваш туба във веригата :mhihi: Далеч си от хайенда, което е ок, 99.99%+от хората са, дет викаш приоритети, а и реално пълни глупости да даваш 5 цифри за лампи на 100 години и сребърни трафове по няколко кила, но като разревеш няколко човека след слушане и някак се избива :D

Далеч съм (и знам много добре що съм решил да съм далеч) 'щото съм видял и чул бая неща, а са ми минали и през ръцете, та имам идея кое колко струва, струва ли си, или е реален булшит. И най-вече комбинацията от компонентите на целия тракт дали е подходяща, щото маса народ си гледа кабелите, ама никой не се сеща да си направи стаята като хората и да вземе да я измери, да си сфазира каналите, та белким да се види какво е направил всъщност. И куууп други неща пък на схемотехническо ниво, което никой от парвенютата си няма идея как да провери какво всъщност си е купил и дали е било подходящо да го куплира с другия скрап дето е наринал. Като тука (нищо лично към никой) като почнат да се превъзнасят по слушалки, все едно сигнала им идва от Космоса на тия слушалки и е даденост, и слушалките ш'е им оправят живота :mhihi: Като цяло съм се нагледал и наслушал на индивиди претенденти за хайендаджии, при които 99.99%+ дето написа, всичко е една поза и нищо повече. Само претенции за възприятие, имАне и неизмерими субективни тотално малоумни твърдения, които не биха могли да покрият и на 1% при слепи тестове. Разревани да ти кажа още не съм виждал, ама обидени и налитащи на бой чак от bgaudio.org - да :mhihi: Като в детската градина са :mhihi:

Забележи само - "ще скалъпя хибрид", колкото да си начеша крастата, ако ми следиш мисълта. За около 10 пъти по-малко пари от купешка скрап. Чисто ламБова история (еле п'а и трафове да навивам, как ли п'а не :mhihi: ) на мен лично не ми върши работа, за да докарам тягата, която ми харесва. Обясних защо. Тук май само alx може да ме разбере :ok: Това ми е хоби, и за мен по-важно е не крайният резултат, ами самия път на построяване... на каквото и да било. Та като гледам не си разбрал - приоритетно ми е да науча, да овладея и да създам нещо ново, а не да гоня някакво THD, дали чувам дъха на Даяна Крол на два метра от мен, дали чинелите били "шушкави", а не "съскави" (цитирам едно-към-едно слова на 'ора от тия същите) :mhihi: :mhihi: :mhihi: Както на теб не ти е важно да си погледеш, що не ти върви колата на бензин, и дали не може ти самия да си я оправиш :ok: :mhihi: Пък аз сега трябва да ревизирам ваноси, за да изстискам още някоя стотна ускорение (не че е от такова значение, ама ей го на - като аЛдиофилската краста е) :ok: Цените не знам дали има смисъл да ги намесваме. 100 пъти предпочитам да дам подобни суми дето цитираш за оборудване и "сурови" материали и компоненти, и после да правя... каквото си поискам с тах (да речем в частност - усилвател), отколкото да ги сипя нацяло на някакъв незнаен самозванец за готов продукт при положение, че я няма тръпката... "моята" тръпка :idea: Друга е крастата, сещаш ли се :winky:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аудио уредба

Мнение от alx » 06 Яну 2022, 19:12

Nickelback написа:Чисто ламБова история (еле п'а и трафове да навивам, как ли п'а не :mhihi: ) на мен лично не ми върши работа, за да докарам тягата, която ми харесва.


... това е защото си нерешителен, не действащ с размах и като цяло- слаба ракия :ok:

ела да ти покажа с 5 ламбови вата, метър на метър хорн (от тия дето ги обичаш :mhihi: ) и 110дб/ват какъв конец съм на 130дб от 1к до 20к... хем праволинейно, хем меко, хем ако реши може да ти направи лоботомия. и разбира се с най- обикновени кабели за говорители... това е концертния "И" клубен еквивалент на "жена в обществото и к**ва в леглото" :ok:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Аудио уредба

Мнение от Nickelback » 06 Яну 2022, 19:43

Как да ти кажа... тия рупори по-скоро ги виждам като да ми свършат работа за самонасочващия се кучегон :ok: :mhihi:
Със сигурност на тоя етап от живота си няма да се специализирам да правя хорни, трансмишънлайни, да навивам трафове и т.н. Друго ми е интересно в момента, за по-нататък - не гарантирам :ok:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Аудио уредба

Мнение от cod-cdbp » 06 Яну 2022, 19:48

Мислех да си трая в тая тема, но alx ме амбицира - рупорите са друга религия направо, но не всекиму е дадено да ги чува тез неща и да ги различава от обикновените говорители. :winky:

С какъв материал оплътнявате между драйвера и рупора?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Аудио уредба

Мнение от SpeedyMan » 06 Яну 2022, 20:25

Това с рупорите и използването им в стая - ще оглушееш трайно.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аудио уредба

Мнение от alx » 06 Яну 2022, 20:32

SpeedyMan написа:Това с рупорите и използването им в стая - ще оглушееш трайно.


е аз съм укротил стаята.. пък и тя е доста голяма :) пък и тихичко.. с лампите и дсп-тата... и се получава доста добре :) то страшното не идва от тях ако река... идва от другаде :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Аудио уредба

Мнение от cod-cdbp » 06 Яну 2022, 20:36

SpeedyMan написа:Това с рупорите и използването им в стая - ще оглушееш трайно.


Toва изобщо не е вярно. :mhihi:
Но и стаята трябва поне малко от малко да е обработена :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Аудио уредба

Мнение от немо » 06 Яну 2022, 21:06

alx написа:.......

Снимките от звукообработеното помещение от къде са? От вас или от някъде другаде?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 06 Яну 2022, 21:07

Във тях е 100% , абсурд да е на друго място :yes: Даже знам къде точно се намира тази стая .... естествено до стаята с калашниците снайперите огнехвъргачката и гаубицата която несъмнено има . А тя пък несъмнено се намира до домашния му киносалон със супер пупер долби съраунт про ложик мажик системата и места за 25 гости с проектор колкото квартално кино . Тя пък се намира ....е ее всичко искате да знаете !!! :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook