Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Часовници

Мнение от nxn » 25 Ное 2020, 23:42

TNT написа:От това ме е страх. Не разбирам, не знам и как да проверя. Спокойно мога да се наиграя :lol: Но пък в 3 амазона проверих... цените са 480-650лв при цена 900+ в Джулияни :no: За разликата в парите ще прибява и едно Сейко в кошничката.


Вече с няколко човека, които уж разбират, говоря и всички казват, че няма ядове във фешъндейс. Те нямат много марки, предполагам защото не могат да вземат други на такува цени, още. Иначе аз гледай ънбоксинг клипчета в нета и после като дойде на живо сравнявах, предполагам след време ще разбера, но за сега няма проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Часовници

Мнение от nikola59 » 26 Ное 2020, 0:48

TNT написа:Juliany са официалният представител. Това е единствената причина да се насоча към тях. Има ли как се провери автентичността, ако не е от там ? Не съм часовникар, ако ми изпратят добър ментак, ще му се радвам като на истински :lol: Ясно ми е, че няма да взимам Ролекс и ментаците не са чак толкова... но все пак. В Амазон също гледам, че цените са доста по-добри. На 50% :mhihi:

П.П. Нещо от този сорт съм си харесал: https://julliany.com/bg/T065_930_11_051_00-p3937

Това което си харесал не го видях, но няма да попаднеш на ментак поне тук: https://www.klockia.se/en/tissot-watches Разгледай, може нещо да ти хареса. 20 EUR е доставката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Часовници

Мнение от exc » 26 Ное 2020, 15:16

Този сайт не го знаех. :yes: Много добри цени, чак взех да се замислям дали да не взема една Certina с пауърматик. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 26 Ное 2020, 15:19

Добър е сайта, има доста избор. Но цените са почти Джулиянски. Изглежда за по-ниска цена трябва да се търси някъде с по-малко избор.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Часовници

Мнение от exc » 26 Ное 2020, 15:42

Само Tissot ли търсиш? Ако не, може да погледнеш и Steinhart. Имат собствен сайт. Цените, за това което предлагат са много добри. Но повечето са homage на Rolex, което едва ли е проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 26 Ное 2020, 15:56

По принцип искам Rolex, но по обективни причини търся Tissot автомат :lol: Не бързам с покупката, може и няколко месеца да си гледам. Механизъм искам най-здравият автомат. Ако мога да мина и по-евтино спрямо Джулиянските - супер. Като видях в амазон.ук, че е на 50% цената... изглежда ще се поръчва отнякъде.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 26 Ное 2020, 16:06

Защо се гледа само и единствено Тисо? Ако искаш Ролекс още по-странно да гледаш тях. Сега, ако искам е по-скоро мечтая е друга работа.
Няколко месеца да се гледа и разследва нещо което струва 700-800лв макс също ми се вижда странно, но ти си знаеш.
Всички автомати на ЕТА за здрави, а и с другите, няма да видиш кой знае каква разлика, ако са един ценови клас. Някои марки слагат по-висок клас на дадена ЕТАи са по-точни.

Аз бих гледал за нещо което е с COSC/Chronometre, а не каква точно ЕТА е. Голям кеф е един автомат да е в рамките на 3-4 секунди на ден и съвсем друго в 15+

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Часовници

Мнение от TNT » 26 Ное 2020, 16:15

Ролекса в близките години ще си остане мечта, след нова година ще си сбъдна по-малка мечта. А гледам отдалече, щото чакам приходи/разходи и искам да видя два плюса, два минуса ли ще има :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Часовници

Мнение от Anthony_J » 26 Ное 2020, 17:50

Ако ти харесва събмаринер дизайна, виж наистина Щайнхарт. Супер качество на много добра цена. Висок грейд ЕТА слагаха, сега не знам. И купуваш директно от сайта им, без посредник.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Часовници

Мнение от alekangg » 26 Ное 2020, 18:00

Чак супер качество... повечето им модели са си чисти копия на известни марки, нямат представители, ако се наложи да се ремонтира нещо гаранционно става проблем..
Не на последно място, на вторичния пазар е непродаваем такъв часовник или с огромна загуба за нула време.

Ако държи на ЕТА и европейски производител, най-добре е нещо от сорта на Тисо/Сертина особено, ако се говори за под 1000лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Часовници

Мнение от exc » 26 Ное 2020, 18:20

Да де, ама вече почти няма Тисо/Цертина със стандартна ЕТА. Хамилтън и Мидо също повечето са с варианти на Пауърматик. Трябва да се гледат някакви по-стари модели, които най-вероятно ще са с ограничена наличност.
На Щайнхарт наистина вторичната продажба без голяма загуба ще е трудна. Марката е доста непозната в България.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Часовници

Мнение от Anthony_J » 26 Ное 2020, 18:35

Ами финиша на Щайнхарт с нищо не отстъпва на Тисо, напротив. Механизмът е по-хубав, а вторичната продажба и на двете марки е обречена на сериозна загуба, защото са ширпотреба. Тисо си купуват предимно хора с нулеви познания и влечения в хорологията, те са и вторичния пазар на този бранд. Не знам и какво очаквате от часовник за 1000 лв? А след като иска здрав механизъм, надали ще го продава след 2 месеца. Гаранцията пък съвсем не я броя, както казах по-горе, аз не бих дал в сервиз на Джулиани да ми пипат часовник и за 2 лв. Обслужването на ЕТА е достатъчно евтино за да се вълнува човек от подобни неща.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Часовници

Мнение от alx » 26 Ное 2020, 18:45

nikola59 написа:
TNT написа:Juliany са официалният представител. Това е единствената причина да се насоча към тях. Има ли как се провери автентичността, ако не е от там ? Не съм часовникар, ако ми изпратят добър ментак, ще му се радвам като на истински :lol: Ясно ми е, че няма да взимам Ролекс и ментаците не са чак толкова... но все пак. В Амазон също гледам, че цените са доста по-добри. На 50% :mhihi:

П.П. Нещо от този сорт съм си харесал: https://julliany.com/bg/T065_930_11_051_00-p3937

Това което си харесал не го видях, но няма да попаднеш на ментак поне тук: https://www.klockia.se/en/tissot-watches Разгледай, може нещо да ти хареса. 20 EUR е доставката.


да ви имам цените...

https://www.klockia.se/en/tissot-coutur ... .11.051.00

$410 + $20

https://www.helzberg.com/tissot-chronog ... gI_2vD_BwE

$280

...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Часовници

Мнение от Anthony_J » 26 Ное 2020, 20:02

В този шведския сайт пише pre-owned за часовниците. Това означава, че са употребявани или е някаква грешка в превода.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Часовници

Мнение от nikola59 » 27 Ное 2020, 1:31

alx написа: да ви имам цените....

Не че нещо, но да сравняваш цените в Щатите с Европа е напълно безмислено. :mrgreen:


Anthony_J написа:В този шведския сайт пише pre-owned за часовниците. Това означава, че са употребявани или е някаква грешка в превода.

Точно това означава ;) Pre-owned както виждаш не е за часовници до 2К евра. На хората им писва да носят, връщат взимат друг и така колелото се върти.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook