кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от kiko » 15 Юни 2023, 13:06

Като стана въпрос за онди,ето на какво попаднах преди месец, два в кат...NSX :shock:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от madafaka_donkele » 15 Юни 2023, 15:56

С удоволствие бих взел и карал NSX-че или Type R....ако бяха на реални цени, не сегашните космоси :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Вуйчо » 16 Юни 2023, 2:07

В случая хондата е новата придобивка, G30-ката я имам от 5 месеца и вече ми омръзна :mhihi:

Истински Type R е, на реални 88 000км. 2007- година. Този ми е втори такъв, преди 2 години имах същият и катастрофирах с 160 с него... реших да не си губя времето и нервите с ремонти и го продадох за броени часове.
Това е много друсаща кола, абсолютна лагерница, на която разхода ѝ на бензин при моето каране варира от 12 до 16, демек доближава се до разхода на 8 цилиндрово бмв :mhihi: За вървене - върви, не е зле, но не е и нещо кой знае какво. Това отдолу е абсолютен максимум на старата такава, държал съм я над минута така на заварка (на абсолютно прав участък) и повече от това не иска:

Изображение

Старта не е особено силен, защото дори и с чисто нови гуми и с включено esp, върти гуми до 3-а включително, от нула до сто километра в час е между 6 и 7 секунди, демек заводска e60 530d автоматик, кажи речи е равно с нея, да не кажем, че е60 дърпа на старта. Доста е пластмасова (което не е непременно зле), доста висока позиция на седене има (типично за хонда). И е на цената на... кажи речи нов внос от Италия F11 - ка или много лъскава от последните Е60. Всеки адекватен човек би задал абсолютно адекватният и същевременно риторичен въпрос с тенденциозна нотка "защо по дяволите ти е тази косачка" и обективно погледнато би бил в правото си. Но... тази кола дава едно особено усещане, което е много специфично. И много трудно да се опише. Все пак ще се опитам. Почти не се накланя. Волана е хипер директен, дори на моменти опасно директен, мотора те кара да го натискаш до дупка непрекъснато, звука който издава дори със заводска изпускателна система с двата катализатора е брутален, да се превключват скоростите е абсолютен кеф, седалките са едни от най-твърдите в които съм сядал и същевременно едни от най-съвършените и всъщност удобни такива. Това е просто една играчка, която абсолютно винаги ме кара да се усмихвам. Прави удоволствие. Усещането за скорост и динамика в тази кола е различно от да речем в бмв, разбирайте го това и като плюс и същевременно като минус. Всичко зависи кой какво търси в една кола. Ако търсите лукс, комфорт, спокойствие - това нене особено подходящо. Но ако търсите ЕМОЦИЯ от шофирането - тази кола се справя доста добре със задачата. И всъщност е доста практична, обемиста е отвътре. Просто ме кефи, иначе абсолютно не ми трябва :)

Иначе съм имал много хонди. Почти всички модели акорди, сивици, 6 броя леджънд, прелюд, интегра (acura rsx), crx del sol, crv, hrv, shuttle / odyssey. Преди броени дни бях на косъм да взема и S2000, но не ми се биеше път няколко хиляди километра, затова заложих на въпросната косачка тук от България. Детската мечта ми е NSX, обикалям като котка един в София, който е музеен експонат, но собственикът му просто не го продава (казва ми нарочно такава цена, че да ме откаже). И в крайна сметка успява, защото колкото и да ми е на сърце, не мисля, че си заслужава да струва на цената на порше 911 991. Но кой знае, някой ден, може и да се случи и тази мечта.
На практика излиза, че да карам БМВ ми е по-просто и лесно, затова за основна / евридейка ми е бмв от известно време и всъщност се чувствам прекрасно. Бмв е перфектния баланс между... всичко. Нещо като швейцарско джобно ножче. Но е хубаво за различни настроения и моменти да има различни коли. Така както човек не може да носи само едни обувки целогодишно, така трябват няколко коли. Преди известно време ги бях наредил... няма да го пиша, че ще излезе, все едно съм автокъща под прикритие.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от yordanovdir » 16 Юни 2023, 6:31

Честито!Пожелавам на всеки най-вече кефа и усмивките, пък дали ще са от Хонда Р или Балкан МК50 не е важно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от ивчо » 19 Юни 2023, 9:35

Вуйчо написа:

Единственият и последен път в който карах FN с 1,8 мога да кажа същото - съжалих че минах по Борис Три . Гуми наистина върти до 3-та, ако е мокро и нагоре .
Отне ми около 4-5 минути да разбера как точно се пали :banghead: Волана много успешно крие бутона .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от empar » 04 Юли 2023, 12:04

IMG_1509.JPG


От кой ъгъл на вселената му идват факсове на дядо Стив в главата не знам и не искам да знам, но да не спират на пращат!
Първите 1-2-3 слушания са огромен шок за организма, после направо си изпаднаш от чорапите. :bchug:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от mr_petroff » 04 Юли 2023, 22:23

empar написа:
IMG_1509.JPG


От кой ъгъл на вселената му идват факсове на дядо Стив в главата не знам и не искам да знам, но да не спират на пращат!
Първите 1-2-3 слушания са огромен шок за организма, после направо си изпаднаш от чорапите. :bchug:

Ще се слуша , текстовете и идеите са на Брус , Стив е по музика и аранжименти , ама общо взето всеки в групата твори , за мене са велики :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8333
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от vicho » 05 Юли 2023, 10:44

charge 5 - 240 кинта

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от BMW_POWER » 12 Юли 2023, 2:54

Купих си череши. Взривоопасна комбинация с бира. Направих и 40 буркана с компот.

Битовизми :smoke:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от BMW_POWER » 23 Юли 2023, 0:52

Ремаркето ми взе да заприличва на истинско. Сега касетите, доматите и айде на Женския...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от DigitalExile » 26 Юли 2023, 9:52

Не става ли малко тежичко :D

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от BMW_POWER » 28 Юли 2023, 4:08

Не. Всичко е една плоскост 6х8 фита, 6 дъски по 8 фита и 2 4х2 инча, дълги по 8 фита. Утре ще гледам да ги направя, че имам малко боклуци за връщане. Жената взе да мрънка :conf:

Трябват ми десетина дърводелски болра, за да вържа дъното към шасито. Имам работа за 30 минути и 5-6 бири.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Моджо » 01 Авг 2023, 15:04

Хартиени покривки, тип гръцки /с найлонче да не протича/, 1,3 /1 метър. По 110 са в кашон. Скоро ще купувам вече 4-ти кашон. Екстра са.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от adovet » 01 Авг 2023, 15:06

Моджо написа:Хартиени покривки, тип гръцки /с найлонче да не протича/, 1,3 /1 метър. По 110 са в кашон. Скоро ще купувам вече 4-ти кашон. Екстра са.

дай линк, че и аз търся такива :bchug: :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Моджо » 01 Авг 2023, 15:44

Имате поща.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook