Часовници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

zxsport
Аватар

Re: Часовници

Мнение от zxsport » 10 Ное 2012, 0:27

alx написа:искаш точен часовник? имам един стар касио с калкулатор. 1 секунда на месец.

Революционният за времето си Data bank? Ако не се лъжа 91 - ва година го видях за първи път ... с клавиатура "под ъгъл" спрямо дисплея? Малко по-късно излезна и "фейслифта" - със заоблени клавиатура и дисплей ... еее, това беше преди повече от 20 години :) По това време си мечтаех някой ден да имам възможност да си купя CITIZEN NEW WINGMAN ... :)

Без да се обиждаш, но аз лично часовник като тези от 2-та линка не бих носил.
steeN написа:(а и дано някой ден да откриеш за какво наистина се ползват смарт телефоните :))

Със смартфон съм от излизането на N82 на пазара та до днес ... Имам СГ Ноут който издържа 2-3 денонощия ако го ползвам само за разговори. Би ли ми казал как да си го ползвам правилно/пълноценно като смартфон (тъй като аз не ги разбирам пущините), щото като го махна сутринта (към 7:00) от зарядното и към 11:00-11:30 трябва пак да го зареждам? Тъй като съм прост, съм си оставил зарядното в къщи, имам кар кит у мпс-то и док станция на работа ...
не ми се иска но ще ти отговоря в твой стил:
"(а и дано някой ден да си разшириш кръгозора и познанията (най-вече) относно истинските часовници и спреш да ползваш ориент, Q&Q, miss sixty и тем подобни боклуци :))"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Часовници

Мнение от steeN » 10 Ное 2012, 1:12

не се обиждам... както казах произволно избрани модели. аз на марки не робувам ;) философията ми не позволява да купувам неща, които не обединяват функция и дизайн... като например кварцов часовник, който имитира механичен. коментирах единствено това и че механичните също могат да са достатъчно точни.

"Ползването на ГСМ за напомняне на срещи е меко казано неудобно" - изобщо нямах намерение да споря, просто това е абсолютно невярно. номер 1 и 2 функции на смарт телефона е имейл и календар, който се синхрозира с някаква централизирана услуга в интернет.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 3.07.2008
Местоположение: село България
Пол: Мъж
Кара: през ями и окопи...
Мечтае да кара: LEXUS

Re: Часовници

Мнение от titimen » 10 Ное 2012, 1:36

zxsport написа:
alx написа:искаш точен часовник? имам един стар касио с калкулатор. 1 секунда на месец.

Революционният за времето си Data bank? Ако не се лъжа 91 - ва година го видях за първи път ... с клавиатура "под ъгъл" спрямо дисплея? Малко по-късно излезна и "фейслифта" - със заоблени клавиатура и дисплей ... еее, това беше преди повече от 20 години :) По това време си мечтаех някой ден да имам възможност да си купя CITIZEN NEW WINGMAN ... :)

Без да се обиждаш, но аз лично часовник като тези от 2-та линка не бих носил.
steeN написа:(а и дано някой ден да откриеш за какво наистина се ползват смарт телефоните :))

Със смартфон съм от излизането на N82 на пазара та до днес ... Имам СГ Ноут който издържа 2-3 денонощия ако го ползвам само за разговори. Би ли ми казал как да си го ползвам правилно/пълноценно като смартфон (тъй като аз не ги разбирам пущините), щото като го махна сутринта (към 7:00) от зарядното и към 11:00-11:30 трябва пак да го зареждам? Тъй като съм прост, съм си оставил зарядното в къщи, имам кар кит у мпс-то и док станция на работа ...
не ми се иска но ще ти отговоря в твой стил:
"(а и дано някой ден да си разшириш кръгозора и познанията (най-вече) относно истинските часовници и спреш да ползваш ориент, Q&Q, miss sixty и тем подобни боклуци :))"


Ти сериозно ли слагаш мис сиксти с кю енд кю и Ориент. Само за сведение Ориент е най-големият японски производител на механични часовници. А за мен и за хората които различават дърво от метал на тема часовници истинска часовникарска марка е тази, която е способна да произведе механичен часовник защото кварцов може да ти се падне и от лъки бой вече. Кю енд Кю пък е бюджетна марка да вярно нямат качество но механизмите са им по добри от на сиксти миксти фосили и т.н. защото са на Ситизен които са най-големия часовникарски производител на света по големи и от Суотч груп. Много е лошо да не разбираш и да говориш-пишеш на дадена тема, но както казваше един американец мой колега "Няма аз да ги уча". Тук може да погледнеш как се правят "боклуците" които се правят само в Япония успех и чети и се интересувай за напред преди да се изказваш като завит през глава. http://www.youtube.com/watch?v=1MH1IZ9r ... sults_main

zxsport
Аватар

Re: Часовници

Мнение от zxsport » 10 Ное 2012, 2:35

steeN написа:"Ползването на ГСМ за напомняне на срещи е меко казано неудобно" - изобщо нямах намерение да споря, просто това е абсолютно невярно. номер 1 и 2 функции на смарт телефона е имейл и календар, който се синхрозира с някаква централизирана услуга в интернет.

Сега ще се опитам за последно да ти обясня и ако не ме разбереш, ще тряа да ти го чертая!!!
Много си далече от истината и явно искаш да ти опиша и двата случая да видиш колко много НЕ си прав:
Възстановка по спомен:
1. Часът е 11:25 и получавам обаждане от Директора: "в 12 без 20 събирам директорите на дирекции за обсъждане на ................... Задължително искам да присъстваш, защото ще коментираме .................... което е в твоя ресор!
End of conversation! ... т.е. след около 15 минути ... е мааму стара ти би ли си "навил" смартфона за съвещание, което ще се проведе след около след 15 минути? Все пак имам часовник (скъп и качествен при това) по който да гледам кога ще стане 11:40!!! Да, ама Не - отидох с около 2 минути закъснение - чисто и просто с толкова ми изоставаше часовникът!
Вторият случай беше идентичен ...
Ако и сега не ти стана ясно да се пробвам да ти го нарисувам?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Часовници

Мнение от steeN » 10 Ное 2012, 3:21

не знам за какво се палиш. разбрах, какво е станало още преди 1 страница когато написа и за това конкретно уточних какво коментирах. ама да обобщим... за напомняне е удобно, за гледане на времето, не. в случая не си забравил просто ти е трябвало точно време и часовника те е подвел. ок?

което е интересно от цялата тема е, че никога не бях поглеждал от такава гледна точка на нещата, че часовника в същност не му е идеята да пази точно време... което е малко по-философски начин да се погледне на нещата.
Последна промяна steeN на 10 Ное 2012, 3:29, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

zxsport
Аватар

Re: Часовници

Мнение от zxsport » 10 Ное 2012, 3:23

titimen написа:Ти сериозно ли слагаш мис сиксти с кю енд кю и Ориент. Само за сведение Ориент е най-големият японски производител на механични часовници. А за мен и за хората които различават дърво от метал на тема часовници истинска часовникарска марка е тази, която е способна да произведе механичен часовник защото кварцов може да ти се падне и от лъки бой вече. Кю енд Кю пък е бюджетна марка да вярно нямат качество но механизмите са им по добри от на сиксти миксти фосили и т.н. защото са на Ситизен които са най-големия часовникарски производител на света по големи и от Суотч груп. Много е лошо да не разбираш и да говориш-пишеш на дадена тема, но както казваше един американец мой колега "Няма аз да ги уча". Тук може да погледнеш как се правят "боклуците" които се правят само в Япония успех и чети и се интересувай за напред преди да се изказваш като завит през глава. http://www.youtube.com/watch?v=1MH1IZ9r ... sults_main

Струва ми се че не си много наясно каква е идеята на темата. И смегчи малко тона, ако обичаш! Дори и да не ти се вярва, знам много повече от теб по дискутираните въпроси ...
Последна промяна zxsport на 10 Ное 2012, 4:10, променена общо 4 пъти

zxsport
Аватар

Re: Часовници

Мнение от zxsport » 10 Ное 2012, 3:44

steeN написа:не знам за какво се палиш. разбрах, какво е станало още преди 1 страница когато написа и за това конкретно уточних какво коментирах. ама да обобщим... за напомняне е удобно, за гледане на времето, не. в случая не си забравил просто ти е трябвало точно време и часовника те е подвел. ок?

което е интересно от цялата тема е, че никога не бях поглеждал от такава гледна точка на нещата, че часовника в същност не му е идеята да пази точно време... което е малко по-философски начин да се погледне на нещата.

Правилно! На мен ми трябва точно време, без да ме интересува дали "идва" от кварц, автомат или механика! И всъщност е точно обратното на това което си мислиш - точно това му е идеяата на часовника - да показва точно време!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Часовници

Мнение от Maxmadness » 10 Ное 2012, 3:52

zxsport написа:
alx написа:искаш точен часовник? имам един стар касио с калкулатор. 1 секунда на месец.

Революционният за времето си Data bank? Ако не се лъжа 91 - ва година го видях за първи път ... с клавиатура "под ъгъл" спрямо дисплея? Малко по-късно излезна и "фейслифта" - със заоблени клавиатура и дисплей ... еее, това беше преди повече от 20 години :) По това време си мечтаех някой ден да имам възможност да си купя CITIZEN NEW WINGMAN ... :)

Без да се обиждаш, но аз лично часовник като тези от 2-та линка не бих носил.
steeN написа:(а и дано някой ден да откриеш за какво наистина се ползват смарт телефоните :))

Със смартфон съм от излизането на N82 на пазара та до днес ... Имам СГ Ноут който издържа 2-3 денонощия ако го ползвам само за разговори. Би ли ми казал как да си го ползвам правилно/пълноценно като смартфон (тъй като аз не ги разбирам пущините), щото като го махна сутринта (към 7:00) от зарядното и към 11:00-11:30 трябва пак да го зареждам? Тъй като съм прост, съм си оставил зарядното в къщи, имам кар кит у мпс-то и док станция на работа ...
не ми се иска но ще ти отговоря в твой стил:
"(а и дано някой ден да си разшириш кръгозора и познанията (най-вече) относно истинските часовници и спреш да ползваш ориент, Q&Q, miss sixty и тем подобни боклуци :))"



Колега аз имам Orient Chronograph от 3 години,би ли ми обяснил кое му е "боклука" на този часовник?

:dunno: http://www.mechanical-watches.eu/index. ... uct_id=103

Изображение

Ако говорехме за часовници от илиенци по 15-20 лева да кажеш,че е боклук бих се съгласил с тебе колега,игнорирайки факта,че от 4 години вече имам 1 такъв часовник от илиенци за 35 лева,и не съм имал никакви проблеми с него,и дизайна му е супер як и ми харесваше до момента в който ми подариха ориента и сега нося повече него..та би ли ми обяснил от кога часовници по 350 лева се превърнаха в боклуци от сорта на Мис сиксти и компания?Тука във форума ще излезнете всеки втори с часовник по 1000 лева заеби :kuku: Иначе виждам теми от сорта на какво масло да сипя 12 лева или 14 лева литъра?Тука във форума всеки е твърдо против газта,а тези които карате 330-ки и 328мици на бензин се броите на пръстите на едната ми ръка,иначе часовници по 350 лева са боклуци ! Тука хората във форума сте много странни.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Часовници

Мнение от steeN » 10 Ное 2012, 4:03

аз също бях достатъчно ясен, че кварц няма да си сложа на ръката... и като става въпрос за точно време, изобщо не ми се закачай с ориента... + това за мен си има сантиментална стойност щото 15 години съм ходил на плаж, плувал съм с него, играл съм тенис и какво ли не... (и за това и пак си купих от тази марка) и за тва смятам да го дам тука някъде да го възстановят, че явно бездарниците в софия го почистиха с нещо, което в същност го уби.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

zxsport
Аватар

Re: Часовници

Мнение от zxsport » 10 Ное 2012, 5:23

bmw-maximilian написа:
zxsport написа:
alx написа:искаш точен часовник? имам един стар касио с калкулатор. 1 секунда на месец.

Революционният за времето си Data bank? Ако не се лъжа 91 - ва година го видях за първи път ... с клавиатура "под ъгъл" спрямо дисплея? Малко по-късно излезна и "фейслифта" - със заоблени клавиатура и дисплей ... еее, това беше преди повече от 20 години :) По това време си мечтаех някой ден да имам възможност да си купя CITIZEN NEW WINGMAN ... :)

Без да се обиждаш, но аз лично часовник като тези от 2-та линка не бих носил.
steeN написа:(а и дано някой ден да откриеш за какво наистина се ползват смарт телефоните :))

Със смартфон съм от излизането на N82 на пазара та до днес ... Имам СГ Ноут който издържа 2-3 денонощия ако го ползвам само за разговори. Би ли ми казал как да си го ползвам правилно/пълноценно като смартфон (тъй като аз не ги разбирам пущините), щото като го махна сутринта (към 7:00) от зарядното и към 11:00-11:30 трябва пак да го зареждам? Тъй като съм прост, съм си оставил зарядното в къщи, имам кар кит у мпс-то и док станция на работа ...
не ми се иска но ще ти отговоря в твой стил:
"(а и дано някой ден да си разшириш кръгозора и познанията (най-вече) относно истинските часовници и спреш да ползваш ориент, Q&Q, miss sixty и тем подобни боклуци :))"



Колега аз имам Orient Chronograph от 3 години,би ли ми обяснил кое му е "боклука" на този часовник?

:dunno: http://www.mechanical-watches.eu/index. ... uct_id=103

Изображение

Ако говорехме за часовници от илиенци по 15-20 лева да кажеш,че е боклук бих се съгласил с тебе колега,игнорирайки факта,че от 4 години вече имам 1 такъв часовник от илиенци за 35 лева,и не съм имал никакви проблеми с него,и дизайна му е супер як и ми харесваше до момента в който ми подариха ориента и сега нося повече него..та би ли ми обяснил от кога часовници по 350 лева се превърнаха в боклуци от сорта на Мис сиксти и компания?Тука във форума ще излезнете всеки втори с часовник по 1000 лева заеби :kuku: Иначе виждам теми от сорта на какво масло да сипя 12 лева или 14 лева литъра?Тука във форума всеки е твърдо против газта,а тези които карате 330-ки и 328мици на бензин се броите на пръстите на едната ми ръка,иначе часовници по 350 лева са боклуци ! Тука хората във форума сте много странни.

На кратко ... сравняваш Москвич с Майбах! Иначе индивидуално аз съм винаги готов за сверка

:)


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Часовници

Мнение от jordanpar » 10 Ное 2012, 9:44

bmw-maximilian написа:Тука във форума ще излезнете всеки втори с часовник по 1000 лева заеби :kuku: Иначе виждам теми от сорта на какво масло да сипя 12 лева или 14 лева литъра?Тука във форума всеки е твърдо против газта,а тези които карате 330-ки и 328мици на бензин се броите на пръстите на едната ми ръка,иначе часовници по 350 лева са боклуци ! Тука хората във форума сте много странни.



Когато съвсем скоро за да се регистрираш във форум,сайт,въобще интернет пространство ще трябва да го направиш чрез доказващо самоличността ти потвърждение,чак ще се учудим как ще спадне рязко броя на форумните нинджи,гъзарите,личните нападки и какво ли още не.Аз отдавна съм изразил подобна теза.Както в ибея всеки друг знае че зад регистрацията ми стои истинска личност със съответния фийдбек,без да се налага да го доказвам и без някой случаен да има достъп до данните ми,така ще стане и с форумите.дали ще е чрез символична такса от 10 стотинки през кредитна карта,дали друг метод,ако се сложи край на тези анонимни регистрации,и добрия тон във форума ще вдигне невероятен рейтинг и писания от рода на ''аз съм нинджа,имам 5 айфона,3 ламборгинита,вчера купихме с брата новия вейрон,часовника ми е 10 големи зелени.....'' просто ще спрат да бъдат актуални.Просто в интернет пространството тролове много и на всеки му е много лесно да се прави на такъв какъвто не е.
Ако тук беше форум за ядрена физика,ясно е че от естеството на материята която щеше да се разисква пъпчивите тийнове нямаше да ги има .Но в автофорум е пълно с тролове.Пълно е с дечурлига,които с писанията си за мен не са полезни.Това е автомобилен форум,за да си шофьор трябва да имаш 18.Точка по въпроса.Кво правиш тук,ако нямаш годините?Разтягаш локуми?Сваляш мацки?Сега някой лапешник ще ми скочи че му се нарушавало правото да изрази мнение свободно.Кво ми трябва на мене,не си дорасъл за някой неща да ръсиш мозък.Поне да бъде ограничено правото да пишат в техническите подфоруми,та даже и в темите на оффтопика,но пък работата на модераторите ще нарастне неимоверно.Просто в много теми се напълни с мнения от рода копи/пейст от намерено в търсачката на гугъл,а е написано все едно автора на мнението е много знаещ.
Ето и в тази тема започна меренето на пишки между двама трима,но ако тея пичаги бяха сигурни че не са съвсем анонимни,дали щеше да е пак така??????
За часовници говорим,мойто си беше пълен офф,но в крак с гореизразеното мнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Часовници

Мнение от Maxmadness » 10 Ное 2012, 17:28

Колега аз не съм тръгнал да си меря часовника с някой,кой на кого по скъп,изобщо май не си ме разбрал...просто мисля,че е несериозно ти да караш примерно Вейрон и да кажеш,че М3 е боклук защото е много по евтино...разбирам,че тука сте само тарикати с часовници по 5-6 бона,но пак казвам,ако часовници по 350-400 лева са боклуци,защо тогава всички не се разхождат с часовници по 5-6 бинки?Подариха ми ориента преди 3-4 години и съм много доволен от този часовник,не ми е правил проблеми,и си личи доста разликата в качеството,просто защото часовника не струва 20 лева,това ми беше идеята.Винаги има по хубаво и по скъпо от твойто,но да наричаш другите часовници боклуци само защото твоя струва 5 бона,е пак ти казвам,все една да караш вейрон и да кажеш,че М3 е скрапер :yes:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Часовници

Мнение от jordanpar » 10 Ное 2012, 19:49

Не си разбрал.Аз даже не говорих по конкретната тема.А като цяло за модните тенденции във форума като поведение и демонстрации на надмощие.То да беше само за часовници,живи и здрави.Просто българина не може да приеме че е с малка бяла пишка и се използват всякакви методи,теми,айфони,телефони,часовници,джанти,дрешки маркови,питиета,пури,маркови маратонки,маркови анцузи,телевизори с осемцифров диагонал...... абе въобще всичко което може да се самоизтъкне като правещ те голямата работа.Да забелязахте че не споменах нито едно качество или нещо с морална и нематериална стойност?Еми просто такива теми или няма или се губят сред общата шитня.Ей сега по Коледа ще станем малко по-добри,малко по-благородни и по-чувствителни,гледам тема за мечтите има /браво на автора/,може и тема за чудесата да се появи.Ама това е.
Иначе масло от кауфланд,нафта на черно и секънд хенд авточасти,часовници реплики,телефони реплики си е мегадалаверата.Празни и джобовете,празна и главата.Мъка мъкаааа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Часовници

Мнение от Maxmadness » 10 Ное 2012, 19:52

jordanpar написа:Не си разбрал.Аз даже не говорих по конкретната тема.А като цяло за модните тенденции във форума като поведение и демонстрации на надмощие.То да беше само за часовници,живи и здрави.Просто българина не може да приеме че е с малка бяла пишка и се използват всякакви методи,теми,айфони,телефони,часовници,джанти,дрешки маркови,питиета,пури,маркови маратонки,маркови анцузи,телевизори с осемцифров диагонал...... абе въобще всичко което може да се самоизтъкне като правещ те голямата работа.Да забелязахте че не споменах нито едно качество или нещо с морална и нематериална стойност?Еми просто такива теми или няма или се губят сред общата шитня.Ей сега по Коледа ще станем малко по-добри,малко по-благородни и по-чувствителни,гледам тема за мечтите има /браво на автора/,може и тема за чудесата да се появи.Ама това е.
Иначе масло от кауфланд,нафта на черно и секънд хенд авточасти,часовници реплики,телефони реплики си е мегадалаверата.Празни и джобовете,празна и главата.Мъка мъкаааа.


:yes:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Часовници

Мнение от MaxMeyer » 10 Ное 2012, 20:06

steeN написа:само ефтините механични часовници имат такива огромни отклонения.
Sent using Tapatalk 2

Само да си знаеш,пише се еВтин :yes:

jordanpar написа:
steeN написа:само ефтините механични часовници имат такива огромни отклонения.
Sent using Tapatalk 2

Не съм съгласен ,че и евтините го имат.Освен другите ползвам и едно Tommy Hilfiger автомат механика,далеч е от космическите цени които тук се афишират че трябвало един мъжкарски часовник да струва,а на месец изостава с около 5 секунди и то ако го нося по два три дни в седмицата само и няма как да се разклаща за да се донавива сам.

Ако става на въпрос аз съм докарвал 2-3 секунди за 24 часа на руска Слава автомат но не за дълго :yes:
Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres или COSC е официалния швейцарски институт за
тестване на хронометри и издаване на сертификати за акуратност и точност на показанията на
часовниците, произведени в Швейцария.Те допускат до 6 секунди отклонение за 24 часа на
швейцарски механични часовници.Производителя Тисот допуска дори по-големи отклонение
за 24 часа на някои свои автомати които са прекрасни и цените им са над 1500лв

steeN написа:да не се изразих правилно наистина. дори механичен часовник на сейко не дава такива абсурдни отклонения. по-скоро имах предвид ментета.

Дори Сейко казваш а :mhihi: Не пренебрегвайте един от най-големите производители на часовници в света съществуващ от далечната 1892-ра и през 85-та станал едно с Ориент(дето го плюете):yes: Сейко произвеждат първия в света кварцов часовник а по-късно и първите кварцови хронографи.Лошото е че повечето от вас свързват Сейко с масовия модел "Сейко 5" (който м/у другото е много добър часовник) но не така престижен да кажем :D Сейко произвеждат часовници на стойност от 45$ и такива на стойност 554 000$ :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook