КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от maxoyn » 10 Юли 2017, 10:15

K_Ilkov написа:Мда, оказа се, че пазителите на закона от КАТ намериха начин да си свършат работата,
от която са абдикирали от 25+ години като спрат да спазват законите :mhihi:

Е тва ако не е държава на абсурда :banghead:


Ако е към мен - нямам никакъв проблем с това, че КАТ си вършат вече работата, но начина е малко...
Неправомерно се отнемат книжки на хора (даже май беше точно ти :shock: ), заради акт/фиш/снимка от преди 5 години. 5 години те не са били информирани за това. В същото време карат хора без книжки, с по 15 дела, пияни, надрусани и тн.
На друг му идва глоба, която той отдавна е платил, но системите им работят в невероятен синхрон.
Аз глоби и тн нямам, ако излезне нещо ще си го платя, просто ме спират малко по-често ей така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от Elesar74 » 10 Юли 2017, 10:26

И така да е, минали са 5 г. от издаването на въпросният фиш. На основание чл. 189, ал.11 ЗдВП, ел. фиш, е влязло в сила наказателно постановление. Следователно за него важат правилата на ЗАНН и оттам давността отдавна е изтекла.
Ето какво трябва да съдържа фиша:
ЗдВП чл. 189
(4) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 19 от 2015 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2017 г.) При нарушение, установено и заснето с автоматизирано техническо средство или система, за което не е предвидено наказание лишаване от право да се управлява моторно превозно средство или отнемане на контролни точки, се издава електронен фиш в отсъствието на контролен орган и на нарушител за налагане на глоба в размер, определен за съответното нарушение. Електронният фиш съдържа данни за: териториалната структура на Министерството на вътрешните работи, на чиято територия е установено нарушението, мястото, датата, точния час на извършване на нарушението, регистрационния номер на моторното превозно средство, собственика, на когото е регистрирано превозното средство, описание на нарушението, нарушените разпоредби, размера на глобата, срока, сметката, начините за доброволното ? заплащане. Образецът на електронния фиш се утвърждава от министъра на вътрешните работи.

Все пак тук коментираме принципни положения и някои детайли, които не знаем, може да "обърнат колата", както прекъсването на давността. От принципна гледна точка, снимката от 2012 г. не би следвало да бъде плащана и може да се оспори, без да съм адвокат, това е мое мнение.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от K_Ilkov » 10 Юли 2017, 10:28

maxoyn написа:...

За едно и също говорим :yes: Да, аз прогорях вече по тая схема :mhihi:

Нека си вършат работата и аз съм ЗА.
Но нека е според закона и не по този репресивен начин особенно когато вината за беззаконието по пътищата е именно тяхна ...

Тва с връщащите се от Гърция е върха на КАТ-аджийската неспособност да си свършат работата :dunno:

Ама нищо де, явно има още какво да видим :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от Lenco » 10 Юли 2017, 10:32

Еб@'го, те скоро ще тръгнат и из метрото да връчват, и мобилните оператори докараха нет под земята.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от TheDriver » 10 Юли 2017, 10:33

Да, точно тези реквизити трябват и след получаванто на снимката от техническото средство, фишът се оформя с данните на собственика на автомобила. Съответно на него се опитват да го връчат.

Но реално вече е фиш,а не просто снимка.

Който пък фиш ако е влязъл в сила(т.е. връчен е и му е изтекъл срокът за обжалване) - "Влезлият в сила електронен фиш се смята за влязло в сила наказателно постановление."

За това не разбирам защо го определяте като снимка без правна стойност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от Elesar74 » 10 Юли 2017, 10:43

Ако въпросната "снимка", съдържа горните реквизити, тя си е фиш, документ с правна стойност. Може би проблема е в термина, не е правилно да се каже снимка, а електронен фиш. На мен не са ми връчвали такива и не ги знам как изглеждат, затова се подлъгах по думата.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от KPETEH » 12 Юли 2017, 8:11

"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от DaGa » 12 Юли 2017, 10:34

KPETEH написа:http://skorost.info/wp/%d0%90%d0%b1%d1%81%d1%83%d1%80%d0%b4-%d0%92%d0%b7%d0%b8%d0%bc%d0%b0%d1%82-%d0%ba%d0%bd%d0%b8%d0%b6%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%b3%d0%bb/

Я кажи какво пишеше в линка,че нещо са спрели сайта....

Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от K_Ilkov » 12 Юли 2017, 11:45

Пише, че педерастията им продължава с пълна пара ...
Катаджии взеха книжката на шофьор с глоба, която е платил преди 8 месеца, но при проверка на пътя, таблетът на полицаите показал, че е неплатена.

За абсурдната случка разказва участник от фейсбук групата „Софийски мотористи“, пише в. „Телеграф“. В неделя вечерта Дачев карал колата си от бул. „Черни връх“ в София към Околовръстното шосе, когато го спрели за проверка. В таблета на полицая излязло, че шофьорът има неплатено наказателно постановление от 430 лв. за шофиране без Гражданска през 2016 г. Обяснил спокойно на полицаите, че го е платил през ноември миналата година и че си пази разписката вкъщи, но те му отнели шофьорската книжка, взели му талона и му написали акт, че кара с неплатени глоби. Не му обяснили, че може да възрази срещу написания акт в 3-дневен срок, какъвто е редът. Обяснили му, че ако действително си пази разписката, може да отиде към 9-10 часа на следващия ден и да си вземе книжката.

„Когато отидох на гишето за Наказателни постановления, една „любезна“ дама ми каза, че най-рано в 15,30 часа, но обикновено това ставало след 2-3 дни“, разказа шофьорът пред вестника. Той се върнал в уречения час, но и тогава не му върнали книжката. Този път му поискали справка от застраховател за гражданската отговорност независимо, че в документите към акта пишело, че е предоставил сключена полица на следващия ден. „Обясних им, че не мога да излизам по 6 пъти от работа, но взех и такава справка.

Когато я занесох в края на работния им ден ми върнаха книжката, но като попитах няма ли да ми върнат и талона, отговорът беше: „Не сте ли малко нагъл“, спомни си Дачев. Заради акта, че кара с неплатена глоба, за който не се предвижда санкция, не му върнали синия талон и трябва да се върне след месец отново в КАТ. „Ако това безумие ми се беше случило на морето, не само че трябваше да намеря кой да ми кара колата, но и книжката ми от Бургас например до София щеше да дойде след 2-3 седмици“, коментира шофьорът, чиито нерви били буквално скъсани.

Длъжниците, които са били хванати да шофират без „Гражданска отговорност”, трябва да отидат задължително на някои от гишетата на КАТ след плащане на санкцията. Там на ръка от някоя служителките трябва да въведе в системата името на шофьора и срещу него да пише, че не дължат нищо. В противен случай книжката му може да бъде отнета, въпреки че няма задължения. Причината за това безумие е, че в момента няма връзка между системите на КАТ и Гаранционния фонд, по чиято сметка се превеждат парите от глобите за липса на Гражданска, разказаха потърпевши от бюрокрацията в КАТ.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от vicho » 12 Юли 2017, 12:53

K_Ilkov написа:Пише, че педерастията им продължава с пълна пара ...


vicho написа:имам приятел, чийто баща е бил адски много години в системата на ръководна длъжност...

от първа ръка ще кажа, че можете да се ОПЛАЧЕТЕ НА АРМЕНСКИЯ ПОП :mhihi: , а пък с по-възрастни катаджии така ще се наиграете (ако нямате гръб и пари), че не е истина :mhihi:

всеки да го приема както иска :yes:


дали... се тей стаа :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от K_Ilkov » 12 Юли 2017, 12:58

Не те разбирам :dunno: нали няма да ме обадиш на бащата на прЕАтела ти, че ги обиждам :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от vicho » 12 Юли 2017, 13:02

K_Ilkov написа:Не те разбирам :dunno: нали няма да ме обадиш на бащата на прЕАтела ти, че ги обиждам :mhihi:


че ти го напишем по-бавно, защото знам, че не четеш бързо :mhihi:

този се е правил на играч и КАТ-аджиите са го наиграли... end of story :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от K_Ilkov » 12 Юли 2017, 13:29

Как щеш го пиши :winky:

Само ми покажи къде видЕ, че се е направил на играч :dunno:
Щото аз сигурно верно имам проблеми с четенето :mhihi:
или имаш кристална топка свързана с на твоя прЕАтел баща му :mrgreen:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от KPETEH » 12 Юли 2017, 13:40

вичо са го спрели, а полицая бил на приятеля му баща му. :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: КАТ ще проверява за неплатени глоби и пътниците в колите

Мнение от TheDriver » 12 Юли 2017, 13:41

Между другото миналата седмица ходих до КАТ - сам :mhihi: .... много сте несериозни :nono: :mhihi:

Имаше още 5-6 човека на опашката пред мен за същата проверка и това в 8 сутринта.

Лелката провери и ми каза че нямам фишове/ел.фишове и актове т.е. чист съм, обаче справката е устна, документ не дават. :mhihi:

После се замислих...и да ми беше пуснала една разпечатка от програмата която имат какво от това :dunno:

Спират ме, цъкат на таблета и им излиза че имам нещо неплатено от 2015 примерно. И да им размахам разпечатката от 07.07.2017 едва ли ще променя нещо, най-много да влоша ситуацията.

Имаше там една заповед да се отнемат книжки само когато фиша е връчен ама тя потъна. Силно се съмнявам че програмата която имат на таблетите е оптимизирана до такава степен, че да им показва дали е връчено нещо или не е. И след като немогат да я видят тая информация - "всичко под ножа".

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook