Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от VladiE » 10 Апр 2020, 17:52

steeN написа:Това е доста пресилено. Освен ако не ти трябва за нещо професионално или си геймър десктоп-а изобщо не е оправдана занимавка.
Дори най-евтиния лаптоп е предостатъчен за това, за което го ползва масовия потребител... уебстраници и гледане на филми.
Нищо пресилено няма, напротив. Същото е като хората купуващи си таблети и гледат телевизия на тях, вместо да ползват телевизор. Ама те таблетите вече отшумяха от мода.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от steeN » 10 Апр 2020, 18:23

Чакай ти да мине "модата" на лаптопите :lol: Ще си почакаш. Скоро всичко ще е в клауда и компютъра ти у вас ще е един прост терминал, през който ще стриймваш дори 3Д игри.
Колелото се върти и пак се връщаме в 70те :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bioz » 10 Апр 2020, 18:27

steeN написа:Чакай ти да мине "модата" на лаптопите Ще си почакаш. Скоро всичко ще е в клауда и компютъра ти у вас ще е един прост терминал, през който ще стриймваш дори 3Д игри.
Колелото се върти и пак се връщаме в 70те
Има да почакаш това да стане. Явно не знаеш къв е нета на запад...

Лаптопа е пълна глупост, освен ако не си секретарка или мениджърче да си носиш работа вкъщи. Нито за работа става нито за игра.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 10 Апр 2020, 18:42

Аз пък като един ентусиаст (преди време) в момента не виждам изобщо смисъл от настолното ПЦ, ако не се играят тежки игри или не се работи с тежки нишови приложение (фото/видео едитинг и прочее).
Имам 1 настолен геймърски, който сглобих с мерак преди години, ъпгрейдвах и овърклоквах.. Но напоследък изобщо по-скоро ми пречи, игри спрях да играя, за разработка на софтуер ми върши работа и по-наточен лаптоп. Ето няколко минуса на настолните ПЦ-та.
1. Ъпгредите обикновено са до 2-3 години след покупката на настолно ПЦ. След 5 години какво ще ъпгрейднеш - процесорите са на нови сокети вече, видеокарта на вече стар и скопен процесор не върви, рам най-вероятно ще трябва 2-ра ръка старо поколение. При мен да речем искам да ъпгрейдна към NVMе, но не става - само САТА 3 ссд може или PCIe Gen2, което пак е скопено.
2. Заема много място, тежи 15-20кг и освен това е по-шумно от лаптоп (което не е пренебрежим фактор, приоритетите ми се промениха). Дори да вържеш монитор и мишка - пак ти заема по-малко място и шуми по-малко, а имаш и 2ри екран бонус.
3. Трудно се мести, а ако искаш да го вземеш с теб в леглото/дивана или на пътуване не става. Повечето настолни дъна нямат интегриран блутут и wi-fi, та трябват външни адаптерчета или кабели.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от VladiE » 10 Апр 2020, 19:03

Човек, доста си далече от истината. Кутията ми е Фрактал дифайн 5 и на пълен лоуд нивото на шум е 32 децибела. На адъл на практика не се чува. Относно ъпгреидването, настолния поне го позволява, лаптопа как го ъпгреидваш? В кофата! Към плюсовете на десктопа са монитор по избор, кутия по избор, абе всичко е по избор и каквото ти е кеф. Като се ползва на едно място да предпочетеш лаптоп пред десктоп е несериозно. Отделно точно лаптопите често греят доста особено ако е с някакво външнъ видео. Все по предпочитаните тънки изпълнения още повече страдат от към охлаждане. Малко е като да си разбъркаш кафето с виличка, вместо да го правиш с лъжичка. Или да ти трябва да работиш мобилно и да влачиш десктоп машина със себе си. Самите конфигурации за мобилното изпълнение са доста по скъпи от аналогичната десктоп машина. И е алогично да пращаш по скъпо за нещо непрактично само защото така го е наложил маркетинга. Ако държиш да си максимарно мобилен, защо изобщо ти е лаптоп, като можеш да вземеш висок клас телефон и пак да браузваш сайтове и да гледаш видео? Приложението определя продукта, така че за настолно ползване няма по подходящо от десктоп машина.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от steeN » 10 Апр 2020, 19:34

bioz написа:Има да почакаш това да стане. Явно не знаеш къв е нета на запад...


То става в момента. :angel:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от VladiE » 10 Апр 2020, 19:46

steeN написа:
bioz написа:Има да почакаш това да стане. Явно не знаеш къв е нета на запад...


То става в момента. :angel:
С тея темпове дето става, по скоро първо ще се радваме на квантов компютър. Отделно хората не са дорасли да се доверят на облак. Спомни си дъ фрапенинг или как Дженифър Лоранс показа как се нанизва. Предлагащите облачни услуги също са доста в ранен стадии защото имат огромни пропуски от към сигурност.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 10 Апр 2020, 21:39

Аз не отричам, че има шумоизолиращи кутии. Обаче едно е да имаш 4-5 вентилатора в кутията, друго е да имаш 1-2.

Монитор и периферия по избор имаш и при лаптопа. Не казвам, че лаптопът е по-добър, но просто е по-удобен, поне за мен (а имам и лаптопи и десктоп машина).
Факт, че ако се ползва на 1 място десктопа е по-разумен избор. Въпросът е ще се ползва ли на 1 място завинаги.

А относно телефоните и таблетите - изобщо няма база за сравнение, ако искаш да свършиш някаква работа и да си мобилен лаптоп е единственият смислен изобр. Не е най-доброто лаптопа, но е най-универсално.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от VladiE » 10 Апр 2020, 21:59

В крайна сметка явно говорим на един език. Аз имам 4 десктопа и 2 лаптопа. Никой няма в кухнята си само един нож. Не можеш обаче да ме убедиш че е по удобен. Все е с клавиатура, екран и мишка. Едно време една позната не искаше да пише на кирилица защото латиницата и била по удобна. Доста неразбираем аргумент. Относно това дали завинаги ще се ползва на това място, вече го споменах - имаш нож за месо имаш и за хляб - спрямо различните нужди от ситуацията.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от alx » 10 Апр 2020, 22:36

bioz написа:
steeN написа:Чакай ти да мине "модата" на лаптопите Ще си почакаш. Скоро всичко ще е в клауда и компютъра ти у вас ще е един прост терминал, през който ще стриймваш дори 3Д игри.
Колелото се върти и пак се връщаме в 70те
Има да почакаш това да стане. Явно не знаеш къв е нета на запад...

Лаптопа е пълна глупост, освен ако не си секретарка или мениджърче да си носиш работа вкъщи. Нито за работа става нито за игра.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Къв е нета на запад? И защо лаптопа да не става за работа? Внимавай сега... :)
Последна промяна alx на 10 Апр 2020, 22:38, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 10 Апр 2020, 22:38

Аз знам къв е... Скъп :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от alx » 10 Апр 2020, 22:42

DigitalExile написа:Аз знам къв е... Скъп :mhihi:


Скъп? $70/ месец за 1гб нагоре/ надолу оптично влакно до дома. Това много ли е? Сега от провайдъра ме уведомиха, че за $20 отгоре ще ме вдигнат на 5гб...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 10 Апр 2020, 23:12

1 gbps ли имаш предвид под 1 гб ?

Пусни тест до Русия или до България да го видим това 1 gbps :mhihi: и скъпо е да.. тук 1 gbps с оптика до вкъщи е 33 лв, което са точно 18,44$ към днешна дата. ;) Само с 300% е по скъпо, дет се вика не е много? :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от alx » 11 Апр 2020, 0:08

DigitalExile написа:1 gbps ли имаш предвид под 1 гб ?

Пусни тест до Русия или до България да го видим това 1 gbps :mhihi: и скъпо е да.. тук 1 gbps с оптика до вкъщи е 33 лв, което са точно 18,44$ към днешна дата. ;) Само с 300% е по скъпо, дет се вика не е много? :mhihi:


1gbps... до бостън ми е 960мб/с входящ и 1.1гбс изходящ...

за цените - взимаме най- ниско платена работа за да е ябълки и ябълки...сега погледнах- един "готвач" в мкдоналдс софия прави чисто 750 лева на месец. 22 работни дни - 34 лева на ден. значи за ден си плаща нета. в щатите този същия "готвач" е на $15/час. по 8 часа на ден - $120/ ден. след данъците - $100/ ден чисти. ти ми кажи дали е скъпо.

а скороста до бг.. сега я измерих- 450мбс надолу и 475 мбс нагоре... ама за какво ми е? на мене работите ми са в щатите и западна европа. до лондон съм на 740мбс надолу и 790мбс нагоре...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от steeN » 11 Апр 2020, 13:04

Сега чета, че готвят 800 гигабита лан по сегашните кабели. Идват брутални неща следващите няколко години...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook