Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Имотният пазар

Мнение от sub_eleven » 22 Мар 2022, 8:19

drifty написа:Моята логика, че търсенето и покупката на имоти с цел да си стоят празни, изкуствено повишава цените и хората с по-скромни възможности са все по-далеч от покупката на жилище. Не всички имат топките да са предприемачи, което не значи, че не бачкат яко, макар и за по-малко пари. Един вид регулиращ механизъм с цел урегулиране на цените, макар че като гледам как се вадят пари кеш за апартаменти, не знам дали би имало ефект.

За колите е подобно, на никого не му е яко като има съсед с 4 трошки, дето я 1 е в движение, я не, обаче заемат половината предблоково пространство.

Според мен никой не ги взима с цел специално да седят празни.

Мислех, че логиката ти е да се взима от този, който има в повече. В повечето пъти не е съобразена с това, кой какво е жертвал за да го създаде, изхождайки от презумпцията, че всеки, който има е измамник и мошеник. Има такива, които не са и затова не е редно по този начин да се действа.
Има хора, които са спестявали, вместо да ходят на околосветски пътешествия примерно. Трябва ли да ги наказваме затова?!

За мен всякаква форма на повишаване на данъците трябва да е обвързана с инфраструктурата на местно ниво, с подобряване на условията. И това трябва да го проумее общината.
Например като добавиш съдомиялна или климатик в жилището си, обикновено му вдигаш наема, нали? И хората са готови да платят за по-скъпото. Логиката е същата.
Последна промяна sub_eleven на 22 Мар 2022, 8:27, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 22 Мар 2022, 8:26

barty написа:
sub_eleven написа:
drifty написа:Това с данъците не е лоша идея. Но е редно да се направи както трябва. Примерно ако имаш повече от един апартамент, или повече от два, данъка на следващите да е с някакъв процент нагоре. Същото би било добре и с леките автомобили.

И защо го мислите това? Каква е логиката? Малко на комунизъм мирише.


Естествено! Богатият човек е враг на народа :mhihi:
Откъде накъде тая гад ще има 2-3-4 имота? Под ножа веднага!
Предприемача е враг, той е умен, мисли, работи, печели....друго си е да си "наш" човек, да дремеш, клатиш крака и да чакаш да стане 17.00ч че да пиеш бира.


Хубаво, ама у нас предприемачите са точно наши хора-ако не всички, поне 70%, имат гръб някъде във властта, общината, партията и т.н. и така си карат. Иначе няма как да станеш такъв, освен ако не говорим за нещо много дребно.

Винаги съм заглеждал хората каращи много скъпи коли у нас и по света, ами загледайте ги и вие и вижте разликите и приликите.
У нас масово е някакъв брадясал туп, в повечето случай ходещ сериозно на фитнес и гледаш лошо, на 20-35-40 год най-често. Дали понеже са открили топлата вода имат такива възможности?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Имотният пазар

Мнение от sub_eleven » 22 Мар 2022, 8:32

Тогава трябват да се задействат други органи, примерно НАП и прокуратура. Доходите подлежат на доказване и 90% от тези 70%, бас ловя нямат никаква следа на парите и ще изядат дървото при ревизия. Най-малкото ще си платят данъците върху осигуровките на макс праг с лихвите. Минимум.

Не е решението да борим бандитите с данъци, които засягат и обикновени хора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Имотният пазар

Мнение от barty » 22 Мар 2022, 8:35

Това е престъпният контингент. За тях прошка не, разбира се.
Но много, нормални хора, купуват имоти за инвестиция, за децата и т.н.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 22 Мар 2022, 8:41

Някои могат да докажат, понеже макар да имат всякакви схеми, все пак могат да са легални.
Наскоро дадох елементарен пример за бизнес във Варна.
Един тип снабдява училищата с най-различни неща. Примерно това което е видяно е, как стойка за телевизор струваща 25-30лв макс на дрбно, се купува и препродава от него на училището по 200+лв, като отделно се взимат още 100+лв за монтаж, което е 10 мин макс. И не става дума за 1 брой, а за двужифрени числа на училище. Вероятно има още много артикули и трикове, но си сметнете какво му остава, а не влага нищо реално.

Сега този какво го бърка всичко да му е на светло да си плати 10-15% данъци и си свирка?

Разбира се, някъде по веригата има разни рушвети и пр, ама пак при печалба 1500% няма как да го съборят.

Рушветите са на всички нива, това е другия проблем, ама на всички.
Не случайно разни държавни служители на 700-1000лв масово ходели по екзотични почивки, понеже няма какво да си правят парите, няма как да налеят в жилища примерно..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 22 Мар 2022, 8:55

Парцел 1000м2 до гребната база в Пловдив-220к евро

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 22 Мар 2022, 9:03

Сетих се за още един случай.
Продаден е парцел не знам колко квадрата някъде накрая на Драгалевци, стигането е възможно само с джип-цена 240к евро.
Със същите пари са купени три имота, не знам колко са големи и подробности, но са три в Триест.
Двата са дадени под наем и в третия се живее. Човекът направил това е много доволен и се смее и кара мой познат да направи подобно нещо, макар с къща.

Все повече ще се усещат, че сега е златния момент за продаване и после ще е е който продал продал, а купилите може да почакат 10-15 год докато са на печалба евентуално

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Имотният пазар

Мнение от sub_eleven » 22 Мар 2022, 9:11

alekangg написа:Сега този какво го бърка всичко да му е на светло да си плати 10-15% данъци и си свирка?

Ще се учудиш, но не го правят. Този тип хора да свикнали само да взимат.
alekangg написа:Разбира се, някъде по веригата има разни рушвети и пр, ама пак при печалба 1500% няма как да го съборят.
Рушветите са на всички нива, това е другия проблем, ама на всички.
Не случайно разни държавни служители на 700-1000лв масово ходели по екзотични почивки, понеже няма какво да си правят парите, няма как да налеят в жилища примерно..

Знам, пълно е например с мижитурки съдии и техния антураж. Но пак, несъмнено има и свестни съдии, така че не можем да генерализираме.
Пак е работа на НАП да се разправи с тях. Дори могат да ти изчисляват командировъчни и т.н. при престой в чужбина, имат достъп до всичките ти харчове.....

А за закоравелите престъпници, които дори не се осигуряват е КОНПИ или както се казваше там.

Така, че нека тези специализирани звена да си вършат работата, вместо да борим престъпниците с местни данъци и такси. :idea:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 22 Мар 2022, 9:41

sub_eleven написа:Според мен никой не ги взима с цел специално да седят празни.

А уж си активен на имотния пазар :dunno: Само на етажа ми има два на мазилка. Нагоре има още 7 етажа, няма нито един пълен :yes: Едно бившо ДС познавам, поне 2 празни има в Пловдив. И двата са в скъпите квартали. Него ли да го пипне някой като си качва снимки с висши политици, скоро видяли ареста :mhihi: Всичките гаражи между блоковете ги разкараха преди 4 години, само неговия стои още. Ако полиция, съд и прокуратура работеха, изобщо нямаше да обсъждаме този проблем. Реално, ако работеха... щяхме да обсъждаме съвсем други неща в темата. Нито цените щяха да са такива, нито качеството, път и канализация щеше да има поне в градовете. А за предприемачеството... предприемачество е да вземеш малка кутийка в центъра, да го направиш арт-ателие и да го пуснеш в AirBnb да пердаши по 2 бона на месец от чужденци. Да си мошеник, откраднал пари от държавни/обществени поръчки, и да накупиш няколко апартамента на зелено по 200е квадрата, които да стоят 15-20 години на мазилка... това не е предприемачество.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 22 Мар 2022, 9:45

TNT написа:
sub_eleven написа:Според мен никой не ги взима с цел специално да седят празни.

А уж си активен на имотния пазар :dunno: Само на етажа ми има два на мазилка. Нагоре има още 7 етажа, няма нито един пълен :yes: Едно бившо ДС познавам, поне 2 празни има в Пловдив. И двата са в скъпите квартали. Него ли да го пипне някой като си качва снимки с висши политици, скоро видяли ареста :mhihi: Всичките гаражи между блоковете ги разкараха преди 4 години, само неговия стои още. Ако полиция, съд и прокуратура работеха, изобщо нямаше да обсъждаме този проблем. Реално, ако работеха... щяхме да обсъждаме съвсем други неща в темата. Нито цените щяха да са такива, нито качеството, път и канализация щеше да има поне в градовете. А за предприемачеството... предприемачество е да вземеш малка кутийка в центъра, да го направиш арт-ателие и да го пуснеш в AirBnb да пердаши по 2 бона на месец от чужденци. Да си мошеник, откраднал пари от държавни/обществени поръчки, и да накупиш няколко апартамента на зелено по 200е квадрата, които да стоят 15-20 години на мазилка... това не е предприемачество.

Така е, но за някои хора, да не казвам болшинството, това се счита за бизнес и предприемачество поради липса на други неща...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Имотният пазар

Мнение от sub_eleven » 22 Мар 2022, 10:38

TNT написа:
sub_eleven написа:Според мен никой не ги взима с цел специално да седят празни.

А уж си активен на имотния пазар :dunno:

трябваше да болдна специално

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 22 Мар 2022, 10:39

Не се стърпях да не я кача тук

https://www.facebook.com/commerce/listi ... attachment

3200 лъва на месец за тази дупка, вероятно ще трябва да се сложат 3 кюмбета или да се плаща още 1500лв за ток..пари кат вестници, ама дали ще се хване някой да плаща тая за това нещо?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 22 Мар 2022, 10:48

И аз го видях, пълен смях :lol:

sub_eleven написа:
TNT написа:
sub_eleven написа:Според мен никой не ги взима с цел специално да седят празни.

А уж си активен на имотния пазар :dunno:

трябваше да болдна специално

Според мен пък точно специално се взимат, да стоят празни :yes: След 15-20 години, я коня, я камиларя. Ревизиите на НАП не бяха ли до 5 години назад :wave:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3928
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 22 Мар 2022, 11:16

alekangg написа:Сетих се за още един случай.
Продаден е парцел не знам колко квадрата някъде накрая на Драгалевци, стигането е възможно само с джип-цена 240к евро.
Със същите пари са купени три имота, не знам колко са големи и подробности, но са три в Триест.
Двата са дадени под наем и в третия се живее. Човекът направил това е много доволен и се смее и кара мой познат да направи подобно нещо, макар с къща.

Все повече ще се усещат, че сега е златния момент за продаване и после ще е е който продал продал, а купилите може да почакат 10-15 год докато са на печалба евентуално


Така се прави :bowdown:

Доста хора се усетиха и започнаха да разпродават новички къщи из София и да купуват имоти из Италия, Испания и т.н.
В момента добра къща в София може да я продадеш за половин милион евро, че и повече. И ги купуват за спорта :mhihi:

А ако ще се разглежда като инвестиция, по-добре е да е в Италия, щото тука не ясно как и кога може да сгъне всичко.
А и в Италия търсят имоти хора с пари от цял свят. Тук дори руснаци вече няма да има :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 22 Мар 2022, 11:20

да, все повече хора се махат. Имах и друг познат, имаше 3 или 4 имота в София, продаден ги и е в Тенерифе, там купи май 5 или 6 броя, в един живее и другите ги върти под наем, къде за нощувки, къде за дългосрочно.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook