Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 31 Мар 2014, 19:21

magareto_yori написа:
N.Mihaylovski написа:
magareto_yori написа:колеги,
времето се затопли и въпроса е кой от тия двата да взема.интересува ме като технически показатели кой е по-добър.общо взето са едни и същи само,че единия е окомплектован с шимано алтус/ацера а другия с ацера/диоре.на една и съща цена са.и от чисто любопитство къде се правят тия колела.пише маде ин еу :roll:

http://bikeshop.no/Sykkel/Komplette-syk ... 0000041461

или

http://bikeshop.no/Sykkel/Komplette-syk ... 0000041418

Така пише защото фирмата която ги сглобява е регистрирана някъде в ЕУ, но всички компоненти са китайски, вимано е Японска фирма, която също ниските класове компоненти прави в китай, Сънтър са повечето компоненти, те са си китайска фирма която купи завода на Марзочи, и вместо да направи свойте вилки като марзочи хувави ги направи като Сънтър гадни.
Аз бих те посъветвал да си купиш от БГ колело и да си го докараш за 1000 лева ще си купиш доста по хубаво колело



За ново колело ли говориш или за ползвано?Дай линк да вида примерен модел.Гледах Скот-ве за около 1000лв и те бяха със същите компоненти като гореизброените.общо взето колета дето са по евтини са с едни и същи компоненти,поне с такова впечатление останах.вече за ползвано е друга хавата.

Скот, Трек не ги гледай, има Български фирми като Спринт, Крос, Рам,Драг който имат колела за по 500 лева доста читави
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Cyberloner » 01 Апр 2014, 10:35

+1 за българските крос


Миналата година, като си избирах колело си търсех нещо непретенциозно за град/паркове/кротко каране в планината(тука категорично се изключват спусканията при които ти трябват наколенки, налакътници, брони за гръбнака, Full face каски и т.н.). Проблема беше размера (2 метра 100++ кг.) ми и нежеланието да дам някаква сериозна сума за колелото.

Взех си един Cross Grip 921(Най-базовия модел от серията) и вече една година по-късно мога смело да кажа, че колелото е достатъчно здраво :lol: с 29" ми се налага и доста по-малко въртене спрямо колегите с 26", отделно гумите са и широки и при паважи и т.н. нямам проблеми с влизнае между павета, кривене и някакви драми.

В тоя ред на мисли - някой да препоръча хубави гуми, че задната вече ми е станала на слик? :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от _galio_ » 01 Апр 2014, 11:28

Cyberloner написа:
В тоя ред на мисли - някой да препоръча хубави гуми, че задната вече ми е станала на слик? :mhihi:


Остави си я сликова, все пак караш градско :)
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 01 Апр 2014, 12:09

Аз карам с Maxis Hookworm, 2.5. Много са тежки, но са буквално неразрушими.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Cyberloner » 01 Апр 2014, 13:09

да де ама hookwork в 29" размер нещо из бг не намирам а и ми се иска да има малко грайфер като карам по поляни и гори ...гледам Crossmark и Ardent
гледам и Schwalbe Land Cruiser ама не знам дали я има в 29"


Проблема е че не карам само градско, ако беше така щях да си взема някой континентал за хасфалт :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от _galio_ » 01 Апр 2014, 13:28

Cyberloner написа:Проблема е че не карам само градско, ако беше така щях да си взема някой континентал за хасфалт :)


А защо не си вземеш гуми за градско и горско? Или поне само задната? Смяна на гума е 10 минути най-много.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Cyberloner » 01 Апр 2014, 13:43

_galio_ написа:
Cyberloner написа:Проблема е че не карам само градско, ако беше така щях да си взема някой континентал за хасфалт :)


А защо не си вземеш гуми за градско и горско? Или поне само задната? Смяна на гума е 10 минути най-много.


Обичайния сценарий е да карам до точка Х по асфалт, после по горите/поляните и на края да се прибера пак по асфалт - нещо не ме кефи идеята да си разнасям и външна гума - инструментите, допълнителна дреха някаква, водата и храната за сега ми стигат като багаж :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ивчо » 01 Апр 2014, 14:11

Малко офф - от де пазарувате велочасти ?
До мен са Maxxxxxxxxbike, гледам и Дими :conf:
Че искам да възкреся старата машина :driving:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Cyberloner » 01 Апр 2014, 14:15

bikescenter.bg и www.chainreactioncycles.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ивчо » 01 Апр 2014, 14:34

:yes:
Я сега един по-спешъл въпрос :)
Понеже на колелото пише edition 2000 :mhihi: :bowdown: и кормилото е с такова "колче" Изображение ...
A а искам да си сложа нова "пръчка"/кормило че мисля за 14 години си е отслужило .. Не за друго, ами да не се сгъна на някой светофар :mhihi:
Реално намирам такива нови, но повечето са с "лапи" ?!
Има ли как да се премине към тях или !?

пп намерих в мтб форума тема, с питанки като моЙте :mhihi: :bchug:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Cyberloner » 01 Апр 2014, 14:51

ивчо написа::yes:
Я сега един по-спешъл въпрос :)
.....


имах колело с подобно нещо едно време.... честно казано не съм сигурен че ще стане ама нека някой по-запознат да каже със сигурност - може би смяна на вилката + чашките?

тука кое къде се захваща точно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ивчо » 01 Апр 2014, 14:52

По-скоро такава щуротия са измислили ... Изображение
:yes:
Иначе реално сигурно има разлика, ама аз толкова и ще я хвана при стила ми на каране на колело :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от Cyberloner » 01 Апр 2014, 15:11

А как си чистите колелата?
Аз на всеки няколко седмици(или след по-сериозно каране извън пътя) му пускам един маркуч на двора, после подсушавам всичко с кърпа и го оставям на слънце, а касетата отзад първо я обдухвам леко с пистолета за горещ въздух за да изсъхне напълно, после WD-40 щедро, за да разреди смазката и да махне евентуални зародиши на ръжда, после с машинка за чистене на вериги и meglio - плакнене - подсушаване и на финала масло за скоростни кутии. Като през цялото време на пръскане с WD-40 и после докато сипвам маслото въртя постоянно педалите и сменям предавките, за да се разнесе навсякъде смазката. На края с парцал обирам излишната смазка. По принцип проблеми до сега не съм имал, ама дали не бъркам нещо :)

Това, което още не съм измилил как да изчистя лесно е натрупаната гума от калодките по каплите - някакви съвети?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ивчо » 01 Апр 2014, 15:32

Меглиото не я ли маща !? :conf:
Че това е еваси в химията неземна ... :shock:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от KUM4o » 01 Апр 2014, 21:19

Байка и Шосейката ги мия по следния начин. В едно разрязано шише си сипвам 100-150мл меглио и с една средно твърда четка го почвам. Леко топвам четката и започвам да търкам, след като съм минал цялото колело с едно канчче внимателно го обливам. Резултата е убийствен. По този начин няма нужда от скъпите машинки за чистене на веригата, след измиването веригата е като нова както и касетата и курбелите. След това с фино машинно масло смазвам веригата и с един парцал хубаво подсушавам излишното масло.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook