Подводницата Титан

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Подводницата Титан

Мнение от alx » 26 Юни 2023, 16:01

Spunky написа:
bum_bum написа:
Джанти за коли има, но няма да ги видиш на нито една кола за продажба от установена марка. Няма как да се предвиди живота им. За състезания и при контролирана среда е едно, на улицата е безотговорно. При колелата, натоварванията са много под прага и опасността е само за теб, като трябва да е ясно, че я има. При мен почти всяка част е карбонова и знам, че може да се размажа някъде във всеки един момент, но шанса и риска са малки. Композитите имат отлични качества в много приложения, където до голяма степен може да се предвидят силите във дадена ориентация.


Карбонови джанти има буквално за всеки автомобил. За надеждност- ми със сигурност не са толкова здрави колкото едни форджд джанти ама пък и не е да се чупят толкова че да не стават. Всичко зависи от производителя понеже няма стандарт и единно тестване и сертифициране. Но мога съвсем отговорно дс ти кажа че ако в една дупка скочат 100 карбонови джанти от смислените производители и се строшат- най- вероятно 75 форджд от същия размер също ще се строшат. Много? Малко? Зависи от толеранса ти към такива работи. Аз лично до сега карбонови джанти дс се цепнат неадекватно не съм виждал което разбира се не значи че няма.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Подводницата Титан

Мнение от cod-cdbp » 26 Юни 2023, 16:20

Това, което се опитах да намекна, по-рано, бе в духа на това, че за пореден път, медиите ни навират в полезрението някаква гибел, трагедия, че и я дъвчат многократно ежедневно и вече седмица или две.
И това се счита за нормално - да се обръща особено внимание деструктивни и трагични неща. Това най-вече се е превърнало в норма, за човешката психика, формираща нашето ежедневие и бъдеще.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Подводницата Титан

Мнение от Jordana » 26 Юни 2023, 16:21

bum_bum написа:Тук по-скоро се използва кован карбон и не мисля, че процеса е лепи и потапяй.
"Кования" карбон е същия като другия НЕ кования , разликата идва от това че детайла се пресова в матрица вместо да се вакуумира в найлонов плик цялата форма . Ползата е че става по лек щото разходва по малко смола . Само че прес форма за тоя батискаф ми е трудно да повярвам че някой е изработил в единична къстъм бройка само за една отливка . Здравината му е същата , печели се тегло което вероятно при някакви състезателни болиди има значение но за батискаф е последното нещо което вълнува лудия водолаз .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Подводницата Титан

Мнение от ID A » 26 Юни 2023, 16:29

bum_bum написа:Тук по-скоро се използва кован карбон и не мисля, че процеса е лепи и потапяй.


Баш е било лепи и потапяй. Има клип в мрежата как в най-обикновено хале мажат титановия пръстен и го слагат на цилиндъра, който е изправен. Покъртителна гледка, двама трима качени на стълби и гледат и наместват. Ужас! Този е бил за затвора.

"Производство" на корпуса
https://www.youtube.com/watch?v=Vi4J1LDS504

Поставяне на титанов пръстен за крайните титанови секции.
https://www.youtube.com/watch?v=WK99kBS1AfE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Подводницата Титан

Мнение от bum_bum » 26 Юни 2023, 16:55

Нямам идея как се правят тия работи и нищо не ми говорят клипчетата. Но може и така да е, не знам. Аз лично не мога да си представя подобна безотговорност, още повече когато сам ще се качиш на това нещо :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Подводницата Титан

Мнение от Jordana » 26 Юни 2023, 17:03

Интересно че тоя фланец само на лепило го оставиха ... :shock:
Предполагах че е изработен първо тънък метален корпус все пак херметичен , и върху него е налепен карбона подобно на пашкул . Обаче тия са направили нещо още по експериментално и доказано вече смъртносно опасно . Трябва да си не малко луд да се пускаш с това нещо на 4км в океана . При разчета на напреженията в такива съдове има решаващо значение площа върху която действа налягането и формата на тоя съд . Ето какво става при вакуум от - 0.8 бар . Тоест налягането което дейстав е само 0.8 бар но поради огромната повърхонст на цистерната това е стотици тонове ...при тоя батискаф е било 400 бара на 4км дълбочина
https://www.google.com/search?q=atmosph ... S6IckF1CM0
Последна промяна Jordana на 26 Юни 2023, 17:17, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Подводницата Титан

Мнение от alx » 26 Юни 2023, 17:13

Jordana написа:Трябва да си не малко луд да се пускаш на 4км в океана


ето- поправих те.

да не говориме, че при титаник не трябва въобще да се ходи. ама друга не толкова свързана с науката тема...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Подводницата Титан

Мнение от BorislavB » 26 Юни 2023, 17:19

Четох, че Дачия и НАСА разработват нов тип подводница способна да се спусне до ядрото на земята... :bchug:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Подводницата Титан

Мнение от slatanic » 26 Юни 2023, 17:26

alx написа:
Jordana написа:Трябва да си не малко луд да се пускаш на 4км в океана


ето- поправих те.

да не говориме, че при титаник не трябва въобще да се ходи. ама друга не толкова свързана с науката тема...


Това пък защо? :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Подводницата Титан

Мнение от ID A » 29 Юни 2023, 18:09

https://youtu.be/vS1_sIwylHU

Оказва се, че това е бил втори карбонов корпус. Първият е издържал от 2017 до 2021 и каква изненада, цъфнал е при титановите пръстени. Като гледам как вадят цели титановите части, за съжаление и втория май е подал по същия начин.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Подводницата Титан

Мнение от Моджо » 10 Юли 2023, 0:13

Jordana написа:
Общество с принципи е било….
Принципа е бил бедните да са най долу , дори е имало заключени врати да не нарушат спокойствието на богатите по горните палуби . Ако бедните бяха на първа палуба най отгоре щеше да има доста удавници милионери и спасени прошляци ....просто принципно положение при оцеляването след айсберг :mhihi:


Айде още един мит развенчан. Делото за Титаник ми е занимавката последните 2 часа.
Нищо подобно на заключени врати, не пускани хора на палубата с лодките не е имало. Жените и децата дори от трети клас са били приканвани да се качат в лодките от стюардите наравно с другите и по никакъв начин не им е пречено или каквото и да било от тоя сорт. Тва по свидетелства на оцелелите - пътници и екипаж, а не по ЕЖК или филми на големия екран.
Мит бастед.
Признавам, че и аз я знаех тая история как ги заключили долу хората и бла, бла ама на. Не е вярно.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Подводницата Титан

Мнение от Jordana » 10 Юли 2023, 5:23

Дори във филма със ди Каприо го има това със заключените решетки между палубите . Освен това никой дори не е слязъл до долните палуби да предупреди хората да излизат . Хората от първа класа са с персонален стюард и всички стигат до лодките , но не всички мъже се качват защото в първите спуснати лодки не пускат мъже - само жени и деца . Това е било някакво негласно правило което офицерите контролиращи качването в лодките спазват . На практика няма такова записано правило на Титатник да се качват в лодките първо жените и децата . Така че това нещо е наложено напълно силово от офицерите контролиращи качването в лодките , изобщо не е спонтанно от алтруизъм и любов към ближния в капиталистическото общество както някой по горе твърдеше . Мене ме е занимавало делото на Титаник сигурно 2000 часа , ти 2 часа само списъка на пътниците не можеш да прехвърлиш :dunno:
Хората на Титаник са били обречени в подобна ситуация , лодките стигат само за 1/3 от хората на борда . А Титаник е бил с половината пътници които може да качи на борда тъй като не са успели да продадат всички билети .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Подводницата Титан

Мнение от Моджо » 10 Юли 2023, 6:04

Никакво негласно правило не е било, още по малко па само на Титаник. Първо жените и децата е морски принцип изобщо. Дали е записано някъде като текст не знам.
Мърдок , който командва спускането на лодките от забравих кой борд не е допускал изобщо мъже да се качват. Лайтолър на другия борд ако лодката не е пълна е пускал и мъже. Стюардите са канили жените и децата във втори и трети клас да се качат на лодъчната палуба, за да се качват в лодките. Някои са го направили и са се спасили. Повечето не са. Да, не им е казвано, че кораба потъва, за да не настъпи паника. А когато вече е станало ясно кво се случва е било късно. И съответно тия дето са били горе и близо до лодъчната палуба , демек богатите , са се поспасили повечето. Между другото единия моряк на кърмата екпиажа даже са го забравили, че е там да му кажат да се маха. 2 часа си е седел без да знае какво става. Решетки в смисъл да няма път да излезеш не е имало. Кат за два часа толкоз... па ся ако си гледал Леонардо да Ви, такова, каприо 2000 часа друг въпрос, хахахаха. Щом първо жените и децата е измислено на Титаник, няма друго обяснение. Даже любимия ти Гугъл потвърждава че решетките са измислица. м-р 2000 часа.
"he British Inquiry Report noted that the Titanic was in compliance with the American immigration law in force at the time - and that allegations that third class passengers were locked below decks were false."
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Подводницата Титан

Мнение от Jordana » 10 Юли 2023, 7:19

И на двата борда са пускани лодки , не само на единия . И нали беше
Общество с принципи е било….
...сега почнаха някакви неписани морски правила . Къде го пише това че жените и децата напускат първи ? Заради този триаж в началото кой да се качи в лодките спускат полупразни лодки във водата което е престъпление като виждаш че не могат да се качат всички . Титаник е бил просто един ковчег обречен изначално на гибел , некачествено изработен , без нужните спасителни средства , с измислена реклама за непотопяемост и т.н глупости . Кораба не е пробит от айсберга е се е разпорил отстрани по шевовете където е занитването на листовете . Сглобката не е издържала заради некачествените нитове .
Въпреки че оглеждат старателно десния борд на кораба, те не откриват типични пробойни, а само побитости по обшивката и пропуквания в местата на нитовите заклепки. Изводът е, че бордът на кораба не е бил разрязан, а се е разпорил по протежение на нитовите шевове от налягането при контакта с айсберга.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Подводницата Титан

Мнение от Моджо » 10 Юли 2023, 7:54

Нищо подобно, Горски. Нито стоманата, нито нитовете, нито изработката е била калпава. Отдавна е опроверган тоя мит.
Общество с принципи не са мои думи.
Тва че от двата борда са пускани лодки не го разбрах. Аз кво по различно казах. Че и имената на офицерите съм написал.
Казах и че не знам дали е написано, но че е морски кодекс, дори и неписани, е факт много преди Титаник..
Да не си чел приказки от 1001 нощ 2000 часа!
Ясни ми е че ти бие по самочувствието на всезнаещ и нема да клекнеш и да си признаеш, че нещо не знаеш.
Ма па ся, твоя си работа. Насила да ограмотявам некой нема да стане.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook