Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DaGa » 13 Авг 2020, 13:09

Привет колеги имам един въпрос - сложих EPS плоскости на вътрешната страна на парапета на балкона. Сега искам да изидам и с итонг. Въпроса е - да го шпакловам ли с мрежа първо и после да лепя итонга или направо итонга да лепя без мрежа и шпакловка?

Предварително Ви Благодаря.Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 13 Авг 2020, 22:59

Мрежа със сигурност не ти трябва м/у стереопора и итонга, шпакловка също ако си го нивелирал добре като си го лепил. Вече итонга можеш да шпакловаш с мрежа, и зависи как ще го правиш, ако ще затваряш балкона и ще е вътрешна стена с нещо гипсово сигурно ще искаш.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DaGa » 14 Авг 2020, 8:29

Нивелиран е,но има едно леко вдлъбване в долната част. Затова се чудя да го изравнява ли с шпакловка или лепилото на итонга ще обере неравнините.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 19 Авг 2020, 7:21

Да изравняваш няма смисъл - лепилото ще го обере, както и е хубаво да вградиш една мрежа, ако ще е по-дебел слоя.

Иначе е важно да шпакловаш в твоя случай не заради стиропора, а заради газобеотна, защото иначе рискуваш да започне да смуче влага откъм парапета(нищожен е шанса, но може да стане :) )


Да попитам ако някой се е занимавал с укепване на изкопи, може ли да даде информация за цената?
При мен лудостта е налице и вместо обикновен канал, реших да е мазе под гаража, където да преместя котела, бойлера и буферния съд + да го ползвам за склад за пелетите, а да има и отвор, за да се ползва за канал под колата :lol:

Та ще си дойде ~3метра изкоп почти с размерите на сегашния гараж, и за да не се срути всичко искам да го укрепя

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 19 Авг 2020, 8:12

Т'ва има ли вариант да го узакониш, че пожарникарите, вероятно, няма да са съгласни ? :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 19 Авг 2020, 9:57

Лека по-лека отиваш в сферата на фантасмагориите. Всеки които копае, дупки, улеи, траншеи и т.н укрепва още докато копае. Вървят ръка за ръка. Иначе е готина идея, но изпълнена наобратно. Не знам какво точно е положение, но така при вече съществуващ гараж, цялото упражнение с копането на голяма дупка, новата "стая" отдолу, прекарване на комуналните услуги, ми се струва много трудоемко и неприятно. Ако пък имаш много време, нерви и си си надвил на масрафа, действай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 19 Авг 2020, 10:36

Узаконяването ми е по-малкия проблем, къщата си е съвсем законна и т.н. а за тази "екстра" може и да не се занимавам.
Съществуващия гараж е с плитички каменни основи и пода е стара циментова замазка с доста голям наклон. Нищо инфраструктурно не върви отдолу, че да е спънка.

Котелното в момента е залепено за гаража, а тръбите минават през него, за да влязат в къщата та освен физическото преместване на котела и бойлера, работата по преправяне на инсталацията е 2 колена и няколко метра тръби.
а и това е nice to have не е нещо, което е спешно или крайно наложително

Други "комунални" услуги и инфраструктура няма за местене.

Реално единствената спънка се явава голямата дълбочина на изкоп в съществуващо помещение. Ако нямаше бетонна плоча за таван на гаражя също щеше да е лесно да се набият едни пилоти и да се укрепи още преди копането, но тук ще трябва да се случва по време на изкопния процес и това ме притеснява.

Само да си взема тия дни лични компютър ще седна да направя един чертеж, за да е по-ясно какво е в момента и какво ми се върти в главата да стае на края :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 19 Авг 2020, 10:51

Ми начи :mrgreen: - правиш един дренаж и укрепване отвън и после го запукваш с един бобкат отвътре. Въпросът е, като ти чета плановете, дали няма да е по-лесно и по-тънко да го бутнеш нацяло и да го започнеш отначало ...
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 20 Авг 2020, 6:27

Cyberloner написа:Да изравняваш няма смисъл - лепилото ще го обере, както и е хубаво да вградиш една мрежа, ако ще е по-дебел слоя.

Иначе е важно да шпакловаш в твоя случай не заради стиропора, а заради газобеотна, защото иначе рискуваш да започне да смуче влага откъм парапета(нищожен е шанса, но може да стане :) )


Да попитам ако някой се е занимавал с укепване на изкопи, може ли да даде информация за цената?
При мен лудостта е налице и вместо обикновен канал, реших да е мазе под гаража, където да преместя котела, бойлера и буферния съд + да го ползвам за склад за пелетите, а да има и отвор, за да се ползва за канал под колата :lol:

Та ще си дойде ~3метра изкоп почти с размерите на сегашния гараж, и за да не се срути всичко искам да го укрепя

Това дето си го замислил ще ти излезе по скъпо от цялата къща. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 653
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivanski_2 » 20 Авг 2020, 7:13

Абе гледам търсите читав майстор за павета, имам такъв, гарантирам за него не на 100 ами на 1000% този човек където е редил павета, газят тешкотоварни машини вече 10 години и аз като минавам от там стоя и си викам, е добре как така :D Ама стана голяма реклама ако някой му трябва кординати , ЛС.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 20 Авг 2020, 8:53

Пусни една снимка да видим за какво говорим. Тъкмо бях направил канала, сега трябва мазе да правим :D без косури и мнения за размери, това е за 20мин нещо примерно
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от steeN » 20 Авг 2020, 8:57

Що не вдигнеш тавана на гаража и да си шибнеш някакъв подемник. Има и доста приемливи варианти за малко място.

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 20 Авг 2020, 9:02

ivanski_2 написа:Абе гледам търсите читав майстор за павета, имам такъв, гарантирам за него не на 100 ами на 1000% този човек където е редил павета, газят тешкотоварни машини вече 10 години и аз като минавам от там стоя и си викам, е добре как така :D Ама стана голяма реклама ако някой му трябва кординати , ЛС.


Tия, най-добрите, или са цигани или са пандизчии :mhihi: :mrgreen: :ok:

https://www.youtube.com/watch?v=iAS0FEtbPdA

inspite написа:Пусни една снимка да видим за какво говорим. Тъкмо бях направил канала, сега трябва мазе да правим :D без косури и мнения за размери, това е за 20мин нещо примерно


Можеше по една ниша да пуснеш, острани, за инструменти. А и тия винкели да ги вградиш на обратно - да покрива дупката и да му е равен пода, като не го използва :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 20 Авг 2020, 22:09

Ето малко картинки, за да стане по-ясно
В червено е, каквото има в момента, вече изградено, в зелено е нещото, което искам да се добави
Изображение

ето и един бърз чертеж в разрез с размери

Изображение

Относно паветата - ето така ми направиха алеята за паркиране на колите с бетонни павета 2Т и мога да кажа, че съм доста доволен.
Ето линк към снимките, които успях да направя на целия процес.

https://1drv.ms/u/s!Aon8lUbSlTLwiphtNWa ... g?e=YweSAI

Каквото се направи е:
1. Изкоп ~70см
2.полагане на дренажна тръба Ф110 и завиване с геотекстил
3. насипване със скална маса ~50см
4. Уплътняване с валяк
5. втори слой геотекстил
6. насипване със скална маса ~10см
7. уплътняване с валяк
8. насипване със сипица 3-4см (в сипицата се добави цимент около 20 торби)
9. Нареждане на павета дебели 8см
10. уплътняване на паветата с вибротрамбовка
11. фугиране с кварцов пясък 0,3-0,6мм
12. уплътняване на с вибротрамбовка
13. повторно фигуране с кварцов пясък
14. поливане с вода, за да слегне, каквото има да сляга окончателно
15. 2 седмици по-късно последно премитане с пясъка

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 653
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivanski_2 » 20 Авг 2020, 22:15

hell's angel написа:
ivanski_2 написа:Абе гледам търсите читав майстор за павета, имам такъв, гарантирам за него не на 100 ами на 1000% този човек където е редил павета, газят тешкотоварни машини вече 10 години и аз като минавам от там стоя и си викам, е добре как така :D Ама стана голяма реклама ако някой му трябва кординати , ЛС.


Tия, най-добрите, или са цигани или са пандизчии :mhihi: :mrgreen: :ok:

https://www.youtube.com/watch?v=iAS0FEtbPdA
[/quote]

Пълни глупости.... започваш да прилична на пауъра към ит-тата:mhihi: да не би твоята жена някой от изброените да ... :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook