Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 20 Авг 2020, 22:30

ivanski_2 написа:....

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Тия, старите павета по улиците, едно време, само такива ги редЕха, а новите мастъри са самозванци. :ok: Особено, като им сипеш един самосвал криваци - коленцата им омекват моментално. :mrgreen: Т'ва си е каторга, а за да стане като хората пък съвсем. Та и оттам асоциацията с чукчетата как се дооформят павета :mhihi:
Дай снимки, да видим к'во газят тия, теШкотоварните.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 653
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ivanski_2 » 21 Авг 2020, 7:32

Може би си прав, но човека тук просто е работил в строителна фирма и се е занимавал само с това да кажем 5-10г, наскоро си е отворил собстена фирма и действа с още няколко работника. Kaчеството е 4к full mega giga hd ,но такива имам само пратени ми от него :mhihi:

52940693_268097317422125_8517000648540028928_n.jpg

52469051_363575261159095_6346022627487776768_n.jpg

52594445_1506836509450254_4408789414017236992_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 21 Авг 2020, 14:25

Върти ми се еретичната идея за укрепване на стените на изкопа с габиони, които после ще си играят и ролята на дренаж - някой да има опит/да е виждал подобно нещо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от steeN » 21 Авг 2020, 14:40

Пръстта тежи хиляди пъти повече от габионите и просто ще ги събори в изкопа.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 21 Авг 2020, 14:50

Визирах нещо такова като схема на полагане:
Изображение

Относно теглото , не си съвсем прав - обемната плътност на глината е около 1500кг/кубик, докато гранита е към 2700.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 21 Авг 2020, 14:52

Човече тва дето си го замислил ми се вижда супер трудно осъществимо. Намери си някой инжинер поне, с форума няма да стане работата. Щото по тая картинка като я гледам не знам дали долу в това помещение няма да трябва по 1-2 колони да сложиш, тия козирки от 1м които са му тавана и точно на тях ще пада тежестта на колата са във въздуха доста сериозно. Освен това укрепването и да го измислиш, тия 2.10 са доста сериозна дълбочина, не знам дали багер който може да влезе в гаража(щото като гледам е 2.50 висок) ще може да ти изкопае толкова надолу. А това ако мислиш на ръка да се копае си е самоубийство, знаеш ли каква ти е почвата в такава дълбочина поне?

Като каза габиони, има ли наистина някой опит с такива, аз възнамерявам да си правя една подпорна стеничка с туй чудо. Те самите габиони май са ясни, дренажа отдолу ми е малко мътен все още, дренажната тръба как се поставя, ако ми е 50см стената, отдолу скосявам ли изкопа на дренажа за да стане точно колкото е тръбата или някакъв найлон слагам за да направя нещо като фуния към тръбата :dunno:

ivanski_2 а тоя майстор реди ли и паркинг елементи или само павенца?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 21 Авг 2020, 15:42

никога не съм си представля, че ще е лесно, но пък резултата ще си заслужава за мен :)
Със строителен инженер ще говоря, ще има трегери и колони където е необходимо, но искам преди това да си направя домашното ;)

Относно дренажната тръба, не прави фуния, която да насочва всичко в нея, защото така бързичко ще се запуши с глина и каквито има други фини частици,
слага се геотекстил, полага се тръбата, засипшва се с дренажен чакъл(така казват на облите речни камъчета, може и филц) и геотестила се завива отгоре. Иразвяняваш върхъ геотекстила с тънък слон някакви камънаци и отгоре си слагаш габионите или каквото си решил

Ето обща схема на нещата
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от steeN » 21 Авг 2020, 16:03

Cyberloner написа:Визирах нещо такова като схема на полагане:
Изображение

Относно теглото , не си съвсем прав - обемната плътност на глината е около 1500кг/кубик, докато гранита е към 2700.


И колко кубика пръст имаш в имота :mhihi: :kuku: Като искаш да се затрупаш вътре, давай.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 21 Авг 2020, 16:24

steeN написа:И колко кубика пръст имаш в имота :mhihi: :kuku: Като искаш да се затрупаш вътре, давай.


Струва ми се, че не говорим на един и същ език :)
идеята е да се ползват за временна подпорна стена, докато се нале основата и стените на подземното помещение, а кубиците пръст в имота нямат никакво отношение.
Ако имаш път по околовръстното при бизнес парка може да хвърлиш едно око на подпорната стена от какво е направена, после сметни колко кубика почва има в планината, и пак не схващам каква трябва да е връзката :)

За стабилизиране се гледат други характеристики, като може да минеш и без такова, ако можеш да направиш откос с ъгъл по-голям от естествения, но тогава отиваш в графа открит рудник :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 21 Авг 2020, 16:49

Cyberloner написа:Върти ми се еретичната идея за укрепване на стените на изкопа с габиони, които после ще си играят и ролята на дренаж - някой да има опит/да е виждал подобно нещо?

До като ги направиш тези габиони каквото има да се срутва ще се срути.
Има и друг вариянт за укрепване. Махаш настилката до почва и след това набиваш през 50см профил IP 100 примерно като долния край на профила трябва да е отрязан под ъгъл за да може по лесно да се забива. Но понеже в гаража нямаш голяма височина, вероятно ще се наложи да ги одрежеш на по 2м и така с някакъв корав хидравличен крик подпрян на плочата да ги набиваш в почвата. След като забиеш първите 2 метра от профила към него заваряш и останалите 2м за да стане поне 4м дължината му, и донабиваш после и него. Трудоемко е но би трябвало да се получи и да нямаш проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 21 Авг 2020, 17:02

за получаване - ще се получи, ама не си представям колко ще е лесна работата с тези профили - тежички са и сечението и ме бая, по-скоро ще счупя плочата , иначе един път набити нямам съмнения, че ще свършат работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 21 Авг 2020, 17:06

Cyberloner написа:за получаване - ще се получи, ама не си представям колко ще е лесна работата с тези профили - тежички са и сечението и ме бая, по-скоро ще счупя плочата , иначе един път набити нямам съмнения, че ще свършат работа.

Теглото му е 9.6кг/м1, което означава че парче 2м1 ще е 20кг което не е много, а за да не счупиш плочата между крика и плочата ще подложиш греди за да разпределиш натиска върху плочата на по голяма повърхност, и по този начин няма да имаш никакъв проблем.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 21 Авг 2020, 17:20

А има и още по лесен вариант за набиване на профилите. Пак ще се нарязани на по 2м1, но така или иначе ще ти трябва малко верижно багерче за да ти направи изкопа, а някой от тях имат плочи за уплътнение, които са на принципа на чука и със нея много лесно ще могат да се набиват.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3928
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от zAcK » 23 Авг 2020, 10:51

Привет.
Може ли да препоръчате фирма за остъкляване на тераса с качествена алуминиева дограма.
Терасата е малка - 110 см. на 240 см. и височина 260-270.
На последен етаж, т.е. ще трябва алуминиев покрив заедно с остъклението.

Не искаме да я ползваме за нищо, просто понякога да излизаме на нея и не ни пука дали ще студено, дали ще има конденз и т.н.

В момента не може да се ползва, защото освен, че в София е мръсно и постоянно е прашна и т.н., наоколо е пълно с гълъби и постоянно я използват за тоалетна. Това е и причината да искаме да я остъклим. Иначе не бихме я барали.

Също така искам да попитам, има ли голяма разлика в теглото на алуминиевите и PVC профилите и кое е по-тежко. Качествените PVC-та вътре са с метални усилващи рамки, та се колебая кое е по-тежко? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 12 Сеп 2020, 19:00

Някой може ли да ме насочи откъде мога да си купя дебелостенна алуминиева тръба с външен диаметър около 20-25mm и вътрешен 10mm? Трябва ми да си правя втулки от нея...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook