Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 12 Яну 2021, 21:22

Дa, това с половинките беше най-голямата мизерия, която можаха да измислят. Аз си мислех, че ще е само докрая на промоционалния период, който свършва сега на 15-ти. Ако остана така цял сезон, ще си изгонят сериозните карачи, които повечето си карат до обяд...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 13 Яну 2021, 7:12

И освен половинките, се опитват по всякакъв начин да изкарат в фейса и къде ли не, че има много сняг, а е трагедия, вчера поваля, но крайно недостатъчно, но поне е студено и може да се прави сняг. Ако днес повали 2-3 часа, нещата ще са доста по ок вече. Говоря за тук при нас на Пампорово де.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 13 Яну 2021, 7:43

Докладвам от Боровец , четвърти ден съм тук и имам едно следобедно на Ситняково като пристигнахме/уби ме от дъжд/ и едно сутрешно където се качих до Маркуджиците и пистите с 15 см нов сняг - необработени .Тегава работа за карвинг и алпийски ски .После на Ястребците - и там леш ,нов сняг 5 см, отдолу лед и пръст и трева .Оттам пак на Ситняково и покарах добре - по пистите няма жив човек , и долу горе в добро състояние.Само дето половината не работят.Сега пак се качвам на Ястрбец и Маркуджика и следобед ще докладвам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 13 Яну 2021, 15:42

От днес сутринта - Маркуджика : от 9 до 10:30 слаб вятър , мъгла в горната част , пистите долу горе обработени / 2а и 1 /,но с около 5-10 сантиметра пресен сняг отгоре.Перфектно за фрирайдърите и сноубордистите , но за алпийски ски и готин карвинг - мъка.Оттам на Ястребците - с две думи много зле - неравности и лед . Краката се скапват след третото пускане . На Ситняково и Мартинови бараки е добре ,няма мн. хора , пистите са твърди и като изключим , че всички оръдия работят и на места ти замръзват очилата и има преспи натрупан изкуствен сняг е ОК.
Мисля , че утре ще е доста по добре след като застудя.
И все пак ми прави впечатление , че подръжката на пистите тук на Боровец май е най зле.Бяхме на откриването на Пампорово от 19 до 23 и се размазах от каране по перфектни писти ,въпреки ,че и там снега не беше кой знае колко .
Май тази година е времето за каране на Банско - без пияни англичани по пистите , без неориентирани израелци и т.н. други народности,без опашки и сравнително празни писти .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 18 Яну 2021, 14:51

И аз да докладвам за Боро, в четвъртък сутрешното беше чук, до 11 направихме 7 или 8 пускания. Вчера също беше много добре, студа беше уплашил повечето хора и нямаше опашки никъде. На маркуджиците им трябва още сняг но като за януари е доста добре. Тоя уикенд мисля да открия сезона и на пантенето, че ще е по-приятно времето май. Дано не затопли все пак много, че да не се потим толкова нагоре по баирите :mhihi:

ПП оглеждам се за лавинна раница, някой ако види хубава промоция да свирка. В алпи има една не лоша за 750 кинта ама е само 20л, а на мен ми трябва поне 30 че като тръгна за 2-3 дена малката не ме оправя..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 06 Фев 2021, 23:41

Пет дни на Банско , четири от тях си карахме на Безбог - защо ли...? :dunno: :banghead: :ranting: :bang:

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 08 Фев 2021, 20:51

Я, кажи повече за Банско, че аз след 2 седмици отивам там за 7 дни... :mhihi: Макар че с това променливо време, все тая какво е сега, тогава може и колела да караме само. :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 08 Фев 2021, 22:58

След две седмици може да е друго , ама аз случих най шибаната за ски седмица .
1. Някаква междусрочна ваканция
2.1 милион румънци промъкнали се преди задължителния от 01.02 тест за вируса
3. В резултат на което пистите след 11.00 бяха мармалад
4. На това отгоре заради лек повей на вятъра спираха Платото , Тодорка и Бандърица 2
5. От което долу ставаше манифестация
6. И понеже винаги гледам да съм рано на пистите и 8:00 съм на Шилигарника . успявах да направя цели 7-8 !!! добри пускания
7. И толкова .
На Банско се бях зарекал да карам само след 20 . 03 /тогава е е..ти кефа / ,обаче тази година се подлъгах , щото уж нямало хора :mhihi: ,ама пък на Безбог си беше супер , пистата перфектна , даже и Стената долу горе обработена ,лифта малко тегав , ама се стараят хората .
Гледам сега , че Горно Лале на Витоша са го пуснали , някой карал ли е да даде инфо , че там рядко можеш да случиш да караш .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 08 Мар 2021, 22:28

Тая година взех, че се зарибих и аз покрай малкия, та реших да се оборудвам за следващия сезон покрай намаленията :lol:
Общо взето мачът е свирен, но все пак някое и друго мнение няма да е излишно...
На това съм се спрял:
https://www.rossignol.com/int_bg/rbi3160-000.html
+
https://www.rossignol.com/int_bg/rajlk02-000.html
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 08 Мар 2021, 23:29

Драго , обувки и ски се купуват след като се отчетат поне няколко компонента на карането ,надявам се че го знаеш . Не се хвърляй на любов от пръв поглед , защото сета може въобще да не е за теб , ама ако си наясно с това което си избрал е ОК . Обувките са подходящи за целодневно каране с прилична твърдост , а ските са нещо като универсални за всеки стил - това е по ревю , без да съм ги пробвал . Марката е топ , там няма какво да говорим.Пожелавам само хубави емоции по пистите. И по темата - идва най доброто време за ски - празни писти и без опашки по лифтовете , интересно ще е кой къде ще се кефи до края на сезона.Аз лично смятам още поне 10 дни да направя - 5 на Пампорово и 5 на Банско ,а може и на Лалето / горно / ,ако работи да се разпиша за ден два.
Аре , че не остана много от сезона ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 09 Мар 2021, 13:52

drago_pavlov написа:Тая година взех, че се зарибих и аз покрай малкия, та реших да се оборудвам за следващия сезон покрай намаленията :lol:
Общо взето мачът е свирен, но все пак някое и друго мнение няма да е излишно...
На това съм се спрял:
https://www.rossignol.com/int_bg/rbi3160-000.html
+
https://www.rossignol.com/int_bg/rajlk02-000.html

Аз изживях пълната драма със обувките. Смених 3 вида за 4 години и едва последните горе долу ми паснаха, но пък ковида ми преева всички планове.

Та по същество - не знам какви са ти размерите, но ако си над 80кг, трявба да изхвърлиш тези обувки на макс 10тия ден на пистата. С Обувки среден клас, под 110 не може да окажеш никакъв натиск на върховете и натам, съответно нищо не правиш... Или по-лошото заучаваш грешни движения.

Във всички магазини пробутват меки, даже като исках твърди почти ми забраняваха и като резултат - хой, сума време не можех да прокарам като хората.
Тази година си взех Ланге СуперЛегера 120ки и чудо - нещата веднага се получиха.

Освен твърдостта, друго важно е ширината - 3 вида ширина са, 102мм мисля са средните.
- тегаво е и със дължината - трудно се цели точният размер. Като караш със големи, крака тръгва да излиза и караш на пръсти, което е адски изморително. Като е малка обувката, пък може и да ти отлепи нокът.

След това имаш и класове обувки - всяка марка има поне 3 класа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от sssssl » 09 Мар 2021, 17:28

+1 за Ланге.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 09 Мар 2021, 17:42

mr_petroff написа:ама ако си наясно с това което си избрал е ОК.
...
,а може и на Лалето / горно / ,ако работи да се разпиша за ден два.
Аре , че не остана много от сезона ...

Няма как да съм наясно... Карал съм 8-9 дни досега, винаги с различни обувки и ски. Само размерите успях да си науча с проба-грешка.
В неделя бях на Лалето. Долу е ужас... Лед и преспи по 20-30 см.
Горе е по-добре, малко е заледено, но поне няма събран на купчини сняг. На втория лифт обаче не беше за мъже... Такъв вятър брулеше, че ти замръзва мозъка през каската. Което пък отказа доста хора и нямаше навалица :ok:

acho.rs написа:Аз изживях пълната драма със обувките. Смених 3 вида за 4 години и едва последните горе долу ми паснаха, но пък ковида ми преева всички планове.

Та по същество - не знам какви са ти размерите, но ако си над 80кг, трявба да изхвърлиш тези обувки на макс 10тия ден на пистата. С Обувки среден клас, под 110 не може да окажеш никакъв натиск на върховете и натам, съответно нищо не правиш... Или по-лошото заучаваш грешни движения.

Аз съм далеч от мисълта, че първите обувки/ски ще ми паснат като по калъп и ще ги ползвам 10 години... Затова и съм се ориентирал към по-евтини, за да не боли много като ги захвърля след 1 сезон :lol:
Относно твърдостта това ми е най-голямата драма. Никой никъде не успя да ми каже какви обувки ми дава...
Над 80 кила бях преди темата за нв-вмх :lol:
Сега съм 70 и затова съм се насочил към твърдост под 100 :dunno:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 09 Мар 2021, 18:00

Килата според мен са по-малкия фактор за твърдостта, нивото на владеене на ските е важното. Щото и 50 кила да си ако си про ще си ти трябват 120ки, и обратно ако ските те водят не ти тях и 120 кила да си 90 ще са ти много и ще страдаш :mhihi: Добре си се насочил, според мен 90 са перфектни за начинаещ (разбира се адекватен такъв, а не от тия дето на 3тия сезон още карат на рало).

Иначе и аз съм начинаещ в ските де :mhihi: След 14 години борд реших да мина малко от другата страна да видя как е, и то взе че ми хареса :shock: Потвърди ми се мнението, че ските са доста по-лесни в началото. Всички ме гледат ей така :paranoid: като им кажа, че съм на 2 половинки и едно нощно на ски, ама се чувствам на тях по-уверен отколкото бях след 3 години на борда :mhihi:

Иначе за срамотите тоя уикенд ще откривам сезона на пантенето, първо беше яко лавинарник, после нямах възможност да се кача...абе изобщо много куц сезон за фрийрайд, май най-куция който помня за последните 15 години :dunno: Иначе планирам да направя още поне 3-4 карания на писта тая година, ама ще натискам на ските да затвърдя, борда го оставям за мекото :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 09 Мар 2021, 18:32

drago_pavlov написа:
mr_petroff написа:ама ако си наясно с това което си избрал е ОК.
...
,а може и на Лалето / горно / ,ако работи да се разпиша за ден два.
Аре , че не остана много от сезона ...

Няма как да съм наясно... Карал съм 8-9 дни досега, винаги с различни обувки и ски. Само размерите успях да си науча с проба-грешка.
В неделя бях на Лалето. Долу е ужас... Лед и преспи по 20-30 см.
Горе е по-добре, малко е заледено, но поне няма събран на купчини сняг. На втория лифт обаче не беше за мъже... Такъв вятър брулеше, че ти замръзва мозъка през каската. Което пък отказа доста хора и нямаше навалица :ok:

acho.rs написа:Аз изживях пълната драма със обувките. Смених 3 вида за 4 години и едва последните горе долу ми паснаха, но пък ковида ми преева всички планове.

Та по същество - не знам какви са ти размерите, но ако си над 80кг, трявба да изхвърлиш тези обувки на макс 10тия ден на пистата. С Обувки среден клас, под 110 не може да окажеш никакъв натиск на върховете и натам, съответно нищо не правиш... Или по-лошото заучаваш грешни движения.

Аз съм далеч от мисълта, че първите обувки/ски ще ми паснат като по калъп и ще ги ползвам 10 години... Затова и съм се ориентирал към по-евтини, за да не боли много като ги захвърля след 1 сезон :lol:
Относно твърдостта това ми е най-голямата драма. Никой никъде не успя да ми каже какви обувки ми дава...
Над 80 кила бях преди темата за нв-вмх :lol:
Сега съм 70 и затова съм се насочил към твърдост под 100 :dunno:

Аз съм калпав скиор, но мога да ти препоръчам СкиШарки - никъде няма по-добри буут фитъри а като цялостни компетенции. Лошото е че цените им са винаги високи, но могат само да те измерят и насочат.

Само те ме разбраха, като обяснявах как 110ки Техника след 30мин каране ми стават като маратонки и не мога да натисна. Те ми казаха, че при 95-100кг тегло, е необходима една идея по-голяма твърдост - около 120.но като цяло на никой не препоръчват под 110.

Единствено ако си на рало, няма как с твърди обувки, защото е мъчение. Но ако караш по Лалето, би трябвало вече да си на успоредни ски, така че се замисли.

А, да - друго важно - 120 на Росиньол стандартен модел се равнява на 110 на Ланге. Демек Лангето е супер прецизна, но доста твърда и некомфортна обувка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook