Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 09 Мар 2021, 19:13

Друг критичен за мен момент е ширината (или т.нар. last). Аз допоследно карах с по-широки обувки за моя крак и се родих, откакто минах на Vеctor 130-ки. Даже ми се ще да пробвам Раптори да видя как ще е като падна под 100мм на 275 черупка.

Общо взето има три вида - тесни, средни и широки като са 98мм-100мм-102мм респективно и скачат през 2мм на цял размер, но са замерени на 265мм дължина, т.е. средноширока обувка със 100мм ласт ще дойде 102мм на 275мм дължина.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 09 Мар 2021, 19:34

Отдавна минах ралото :lol:
На Боровец се спускам по червените бараки с успоредни. По диагонал, от край до край но все пак, не е като зелена писта :lol:
В неделя ще отскоча до SLS да пробвам нещо и ще преценя на място.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от 3186 » 09 Мар 2021, 23:15

Евах го, май трябва да сменя моите обувки. Карам със 70ки от 6 сезона. Е вярно не е интензивно, но също си пердаша що-годе добре по червени/черни писти без ядове. Единствено след 2-3 часа каране ги чувствам много широки и крака ми шава вътре. Никога не съм слагал твърди обувки, каква би била разликата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от M5 » 10 Мар 2021, 10:28

Това с обувките е безкрайна тема. Не съветвам никой да робува на марки и модели само защото някой е казал, че са супер. Всеки трябва да намери неговата си обувка, която да му пасва на крака. Определяне на твърдост на обувката само според килограмите на човека е голяма грешка. Има хора по 60-70 кг, които карат с обувки 130-150 и се чувстват супер в тях. Съгласен съм, че човек 100+ кг ще може да смачка много по-лесно една обувка от друг човек, който е само 60 кг, но това не значи, че ще се чувства по-добре в състезателна обувка.

3186 написа:Евах го, май трябва да сменя моите обувки. Карам със 70ки от 6 сезона. Е вярно не е интензивно, но също си пердаша що-годе добре по червени/черни писти без ядове. Единствено след 2-3 часа каране ги чувствам много широки и крака ми шава вътре. Никога не съм слагал твърди обувки, каква би била разликата?

Аз започнах да карам с обувки 60. Карах ги 2-3 сезона и минах на 100. Разликата беше колосална. Първите няколко спускания ми бяха все едно за пръв път се качвам на ски. Никакъв контрол, ските ме водят, а не аз тях. В един момент нещата се напаснаха и карането стана истинско удоволствие. Умората в краката намаля драстично.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 10 Мар 2021, 10:54

3186 написа:Евах го, май трябва да сменя моите обувки. Карам със 70ки от 6 сезона. Е вярно не е интензивно, но също си пердаша що-годе добре по червени/черни писти без ядове. Единствено след 2-3 часа каране ги чувствам много широки и крака ми шава вътре. Никога не съм слагал твърди обувки, каква би била разликата?


Ами мисли го така, за да предадеш усилие на ските ти натискаш обувките. Ако те са меки, поемат някаква част от това усилие. Когато са твърди с по-малко усилие те предават директно твоя натиск на ската. В началото ще ти е по-тегаво, защото меките обувки прощават повече грешки, при твърдите всяко твое движение се отразява на ските. Обаче когато свикнеш, ще дигнеш левъла много и ще ти е и по лесно карането.

Да не говорим, че тия 70ки за 6 сезона сигурно вече са 50ки :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 10 Мар 2021, 18:07

Аз обикновенно процедирам по следният начин ,ако ще карам цял ден слагам 90-ките и след 3-4 пускания стягам , след това ако трябва пак .Така ми е комфортно цял ден без да губя много прецизност. 120-ките ги ползвам ,ако съм решил да направя 5-6 "здрави" пускания по подходящи писти / Бандърица , Томба , Попангелов , дясната 5-ца на Пампорово и др. подобни/ . Иначе според мен цял ден със 120-ки и нагоре на краката е доста излишно , не си заслужава дискомфорта и колкото да разкопчаваш щраймерите след пускане / което за мен си е досадно /,накрая на деня краката са ти смазани . Това си ми е лично мнение и наблюдение все пак . По важното е обувките да са ти плътно по крака и да не шават , щото това си е гаранция за умора на краката .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 13 Мар 2021, 14:35

Ходих днес да меря на живо и накрая взех тези:
https://www.rossignol.com/us/rbi2090-000.html
+
https://www.intersport.fr/skis_de_piste ... RJ53LJMKL/

90-ките бяха 102 мм и ми бяха широки. Тези бяха единствените с ширина 100 мм. Тая твърдост 100 не ми се вижда много твърда, но като се удървят на студа може и да станат по-твърди :lol:
Ските ги няма на официалния сайт на Росиньол :lol: Каквито такива... Утре ще ги пробвам на Лалето. Дано има нов сняг, че миналата седмица беше ужас със тоя лед...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 13 Мар 2021, 14:59

drago_pavlov написа:Ходих днес да меря на живо и накрая взех тези:
https://www.rossignol.com/us/rbi2090-000.html
+
https://www.intersport.fr/skis_de_piste ... RJ53LJMKL/

90-ките бяха 102 мм и ми бяха широки. Тези бяха единствените с ширина 100 мм. Тая твърдост 100 не ми се вижда много твърда, но като се удървят на студа може и да станат по-твърди :lol:
Ските ги няма на официалния сайт на Росиньол :lol: Каквито такива... Утре ще ги пробвам на Лалето. Дано има нов сняг, че миналата седмица беше ужас със тоя лед...

На студа се свиват, но след 20-30мин каране обувките се загряват от крака и се отпускат. Тези изглеждат много добре, да споделиш после разликата с другите...

ПС: по-добре стани с кокошките и карай на Боровец. Това Лале е коварно за начинаещи и често не се обработва като хората. На Банско също работят всички писти и има перфектни условия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 13 Мар 2021, 15:13

Малкият има предплатени уроци с учител на Лалето.
Другата седмица ще сме на Боровец.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 14 Мар 2021, 18:47

acho.rs написа: На студа се свиват, но след 20-30мин каране обувките се загряват от крака и се отпускат. Тези изглеждат много добре, да споделиш после разликата с другите...

Първите няколко часа лявата ми ръбеше на кокалчето на глезена. Следобяд всичко заспа, като по калъп. И установих, че досега не бях карал с обувки, които да са ми точния размер...
Всичко беше мнооого по-лесно като си с точните обувки. И не се уморяват краката толкова много.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 19 Мар 2021, 7:41

Престъпниците от Пампорово АД затварят . :bang: При 1,2 м. сняг :?: .Оядоха се и не им се бачка за престиж и за клиента . :no: Е, ще си оставим парите на Боровец тази седмица :mhihi: Може и на Банско.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 19 Мар 2021, 9:05

mr_petroff написа:Престъпниците от Пампорово АД затварят . :bang: При 1,2 м. сняг :?: .Оядоха се и не им се бачка за престиж и за клиента . :no: Е, ще си оставим парите на Боровец тази седмица :mhihi: Може и на Банско.


Да, точно така, те са прости, пари не им трябват, на сняг не се радват...... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Силно се надявам да е било ирония която не успях да усетя, честно. :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от speedhokk » 19 Мар 2021, 10:12

Ами вчера на страницата си във фейса обявиха, че заради мерките от понеделник и те затваряли, в следствие на което отдолу 100 човека ги бяха нахранили подобаващо :lol:
Ние също се гласяхме за един последен дълъг уикенд другата седмица там, но...

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 19 Мар 2021, 18:09

Аз с нетърпение очаквам някакво обяснение от Пампорово АД, щото това е несериозно. :banghead: Като го прочетох, си помислих, че ще затварят всички курорти, ама не - другите си работят ?!? Аз на Боровец съм си казал, че кракът ми няма да стъпи повече там, пък в Банско изкарах вече 1 седмица, не ми се разкарва повече дотам. Май-май приключиха ските за мен, освен да ги водя за сервизиране и да ги "зазимявам" :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 20 Мар 2021, 8:06

ivanski_2 написа:
mr_petroff написа:Престъпниците от Пампорово АД затварят . :bang: При 1,2 м. сняг :?: .Оядоха се и не им се бачка за престиж и за клиента . :no: Е, ще си оставим парите на Боровец тази седмица :mhihi: Може и на Банско.


Да, точно така, те са прости, пари не им трябват, на сняг не се радват...... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Силно се надявам да е било ирония която не успях да усетя, честно. :D


Не те разбрах колега . Ясно съм го написал - малоумниците вече не лапат достатъчно кинти ,щото няма тълпи пред лифтовете по това време на сезона и затварят с измукана от пръстите причина . Е някой път трябва да се работи и за такива неща като имидж и реклама / на курорта/. Не всичко е пари .
Карал съм ски лятото /юли/ на Хинтертукс и на пистите сме били общо 100 човека , а до горе те качват 3/три/ кабинкови лифта и отделно колко съоръжения и ко ли не работи горе. Дали са на голяма печалба там ???- обаче си правят реклама и си подържат името. Пампорово АД са престъпници за това , че прецакват местните които си изкарват хляба със туризъм , прецакват ски учители , ски патрули и стафа по пистите . Прецакват хотелиерите и на последно място и нас скиорите. И това при възможно най добрите условия за ски спорт /сезона не е безкраен все пак/ . При положение , че аз и семейството ми и приятели сме карали на Пампорово 15 дена тази година /да не смятам колко пари са това/ , то следващият сезон ако не им стъпя кой губи? Аз ски мога да карам на хиляда места , не ми е лична драма ...
И няма ирония , няма сарказъм -сигурен съм,че всеки запален по зимните спортове е долу горе на моето мнение .
Сега парите които съм нарочил за Пампорово , ще отидат в Боровец :D

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook