Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 24 Мар 2021, 14:37

Ако искаш да се научиш възможно най-бързо за най-малко пари - Пампорово е оптималният вариант. И, моля те, игнорирай това за ученето на необработени писти.. :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 24 Мар 2021, 15:00

mr_petroff написа:
ivanski_2 написа:
mr_petroff написа:Престъпниците от Пампорово АД затварят . :bang: При 1,2 м. сняг :?: .Оядоха се и не им се бачка за престиж и за клиента . :no: Е, ще си оставим парите на Боровец тази седмица :mhihi: Може и на Банско.


Да, точно така, те са прости, пари не им трябват, на сняг не се радват...... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Силно се надявам да е било ирония която не успях да усетя, честно. :D


Не те разбрах колега . Ясно съм го написал - малоумниците вече не лапат достатъчно кинти ,щото няма тълпи пред лифтовете по това време на сезона и затварят с измукана от пръстите причина . Е някой път трябва да се работи и за такива неща като имидж и реклама / на курорта/. Не всичко е пари .
Карал съм ски лятото /юли/ на Хинтертукс и на пистите сме били общо 100 човека , а до горе те качват 3/три/ кабинкови лифта и отделно колко съоръжения и ко ли не работи горе. Дали са на голяма печалба там ???- обаче си правят реклама и си подържат името. Пампорово АД са престъпници за това , че прецакват местните които си изкарват хляба със туризъм , прецакват ски учители , ски патрули и стафа по пистите . Прецакват хотелиерите и на последно място и нас скиорите. И това при възможно най добрите условия за ски спорт /сезона не е безкраен все пак/ . При положение , че аз и семейството ми и приятели сме карали на Пампорово 15 дена тази година /да не смятам колко пари са това/ , то следващият сезон ако не им стъпя кой губи? Аз ски мога да карам на хиляда места , не ми е лична драма ...
И няма ирония , няма сарказъм -сигурен съм,че всеки запален по зимните спортове е долу горе на моето мнение .
Сега парите които съм нарочил за Пампорово , ще отидат в Боровец :D



Чакай чакай че корема ме заболя от смях, аз съм от въпросните местни, доста време бях в отбора по ски айлпийски в Чепеларе, може ли да ми обясниш как точно ме прецаква Пампорово , че нещо съм изпуснал, и не започвай с "имам познат който е ски учител там... " или подобни, защото ти имаш познат, а аз ги познавам над 80% :mhihi: И не разбирам кой и с какво прецаква някой ? Би ли пояснил?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 24 Мар 2021, 17:49

Питай хотелиерите и голяма част от ангажираните с туризма дали са ОК с по ранното приключване на сезона . Ски учителите също и другият персонал. Питай притежателите на сезонни карти и тези които имаха резервации . Всъщност вече няма значение , защото сезона продължава , което пък доказва , че не пиша ала-бала . И не мога да разбера защо като местен и като скиор си щастлив от по ранното затваряне , то сега е най добрият сезон :roll:
Аре със здраве...И пий нещо за стомаха...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 24 Мар 2021, 18:34

mr_petroff написа:Питай хотелиерите и голяма част от ангажираните с туризма дали са ОК с по ранното приключване на сезона . Ски учителите също и другият персонал. Питай притежателите на сезонни карти и тези които имаха резервации . Всъщност вече няма значение , защото сезона продължава , което пък доказва , че не пиша ала-бала . И не мога да разбера защо като местен и като скиор си щастлив от по ранното затваряне , то сега е най добрият сезон :roll:
Аре със здраве...И пий нещо за стомаха...


Е няма какво да ги питам, от къде мислиш са 80% от работещия персона на Пампорово.
Резервации има много, състезания има няколко, и то не малки по мащаби (съпоставимо с курорта де, не са кой знае какво иначе), като цяло курорта е пълен, и грешно си разбрал аз съм последният човек който иска да го затворят, условията са супер, пистите обработени, вали сняг,
но има нещо което е по важно, а именно здравето, нямаш си идея колко хора от този персонал за който говорим са в Смолян в спешното, карантинирани или болни на домашно лечение(сега не знам ковид ли е, сезон грип ли е, но факта е че тези хора не са в състояние да правят каквото и да е нормално, което изобщо не е готино, точно затова мислиха да го затварят.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 24 Мар 2021, 20:02

Това вече е причина , много кофти . :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от don_gori » 24 Мар 2021, 20:46

Аз не разбирам хорската простотия, в тези времена на карантини,забрани и тем подобни глупости все ще се намерят на нахулят курортите кви били, що бачкали, що не бачкали, що били препълнени и т.н. :kuku: Вместо да се радваме на това което ни е дала природата и да уважим труда на персонала, ние типично си плюем нашето и гледаме чуждото. Това да бачкаш цял ден, след това да запалиш колата и да отидеш да караш ски и то на много хубави условия си е рядкост. Те щото румънците са много прости и затова бият толкоз път да дойдат тука на НЕ-хубавото :mhihi:
Аз съм доволен финиширам сезона с 350км спускания :)

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 25 Мар 2021, 17:13

mr_petroff написа:Хижа Иван Вазов в момента не е много добра идея , снегът е на няколко пласта и е доста , пък и дават покачване на температурите .Ако все пак решиш да караш там - знаеш - само в група и с оборудване . Аз за туринг вече май съм станал мързелив ,ама като спрат лифтовете мога да пробвам някъде до Рилските езера по Великден . Този уикенд съм на Боровец ,почвам четвъртък с нощно .


Оборудването ясно, аз вече даже и на писта като карам лопатата, сондата и уреда поне са ми в раницата, ако уреда не е и на мен. Не се знае кога ще се наложи да се изкопае някой до пистата :mhihi: А днес се оборудвах и с лавинна раница. За сега условията изглежда да се стабилизираха и мислим да отидем. Като събота ще изберем места да направим 1-2 профила и да видим на място какво е положението със снега. Ако е много зле може и да се върнем, ако е средно ще изберем полегати склонове под 30°.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 25 Мар 2021, 22:15

ivanski_2 написа:
mr_petroff написа:Питай хотелиерите и голяма част от ангажираните с туризма дали са ОК с по ранното приключване на сезона . Ски учителите също и другият персонал. Питай притежателите на сезонни карти и тези които имаха резервации . Всъщност вече няма значение , защото сезона продължава , което пък доказва , че не пиша ала-бала . И не мога да разбера защо като местен и като скиор си щастлив от по ранното затваряне , то сега е най добрият сезон :roll:
Аре със здраве...И пий нещо за стомаха...


Е няма какво да ги питам, от къде мислиш са 80% от работещия персона на Пампорово.
Резервации има много, състезания има няколко, и то не малки по мащаби (съпоставимо с курорта де, не са кой знае какво иначе), като цяло курорта е пълен, и грешно си разбрал аз съм последният човек който иска да го затворят, условията са супер, пистите обработени, вали сняг,
но има нещо което е по важно, а именно здравето, нямаш си идея колко хора от този персонал за който говорим са в Смолян в спешното, карантинирани или болни на домашно лечение(сега не знам ковид ли е, сезон грип ли е, но факта е че тези хора не са в състояние да правят каквото и да е нормално, което изобщо не е готино, точно затова мислиха да го затварят.


На чужд гръб и 100 тояги са малко. Всеки използва карантината да обикаля и да си оправя бакии от 100 години и никой не се съобразява, че почти всичко отворено има сериозни проблеми със здравето на персонала. Когато 1/3 от персонала е или болен или карантина няма как всичко да работи нормално. Аз се чудя как ще издържат курортите, дано се справят с осигуряване на безопасност и условия за пързалка.

ПС' очаквам сега да се започне - аз си плащам, искам си услугата :mhihi: То хората с барове и ресторанти си плащат наема, ама услуга НЕма

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 26 Мар 2021, 6:57

Идвайте тази събота и неделя да карате на Пампорово , че после няма , за последно ще е :D
:OT:
А ако някой иска да си запълни времето след ски понеже кафетата не работят наоколо има много готини неща за виждане/правене :smoke:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 26 Мар 2021, 7:27

ivanski_2 написа:Идвайте тази събота и неделя да карате на Пампорово , че после няма , за последно ще е :D
:OT:
А ако някой иска да си запълни времето след ски понеже кафетата не работят наоколо има много готини неща за виждане/правене :smoke:

До 11.04 ще работят , или това е ново ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 26 Мар 2021, 7:46

mr_petroff написа:
ivanski_2 написа:Идвайте тази събота и неделя да карате на Пампорово , че после няма , за последно ще е :D
:OT:
А ако някой иска да си запълни времето след ски понеже кафетата не работят наоколо има много готини неща за виждане/правене :smoke:

До 11.04 ще работят , или това е ново ...


Няма да има сняг, иначе ще си работи, просто го дават доста да се затопли а оръдията на + температури не могат да правят сняг, това вече си е чисто моя прогноза необвързана с факти, а само с наблюдения.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 26 Мар 2021, 17:17

Screenshot_20210326_171034_com.exatools.skitracker.jpg


Над 700 км. и още не съм финиширал този сезон :bchug: На Ястребците и Маркуджиците перфектни условия.Обаче толкова много хора тук не съм виждал ,20 мин. чаках за карта , но после по лифтовете долу горе добре . Пистите до обяд почти бетон . Всички хоум офис днес работиха от пистите :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 30 Мар 2021, 12:16

ivanski_2 написа:
mr_petroff написа:
ivanski_2 написа:Идвайте тази събота и неделя да карате на Пампорово , че после няма , за последно ще е :D
:OT:
А ако някой иска да си запълни времето след ски понеже кафетата не работят наоколо има много готини неща за виждане/правене :smoke:

До 11.04 ще работят , или това е ново ...


Няма да има сняг, иначе ще си работи, просто го дават доста да се затопли а оръдията на + температури не могат да правят сняг, това вече си е чисто моя прогноза необвързана с факти, а само с наблюдения.

На Банско, поне със сигурност ще има условия до края на сезона - 11.04. Днес отново беше под - 5 на Горна станция на Тодорка. В събота и неделя покарах, пак имаше доста хора, но нямаше типичните безкрайни опашки, както обикновено. Пистите бяха на вафли, като по учебник. Не бяха много твърди, защото скоро не е било топло и снега е бил много студен и "рохък". Съответно една идея по-бързо се наковава, но под 2000м беше много, много добре. Изкарах си много яко, всичко беше красиво, сняг над 2м и хубаво време. Новите каменни обувки ми разказаха играта, но поне ми се получаваш карането хаха

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 30 Мар 2021, 15:37

Аз да разкажа как е далеч от пистите ако някой му е интересно :mhihi: Уикенда беше прекрасно в Рила, снега който се изсипа миналата седмица, благодарение на затоплянето в четвъртък и петък беше стабилен. Горе е лудница на пазардере снега е 5 метра, зимната маркировка е скрита отдавна, както и малките бунгала при хижа Иван Вазов, от големите пък се подава само върха на покрива :shock: Пак се убедих, че тва пантенето е по-скоро туризъм с малко каране :lol: Събота след 8 часа бъхтене, 1300м положителна денивелация, пускането ни от Отовишки връх до хижата беше точно 2:05 мин :mhihi: В неделя покарахме малко повече, сутринта пуснахме склона м/у голям и малък Калин, и после от Раздела по лятната пътека покрай всички езера и до х Ловна и после още 30-40 мин ходене до х Пионерска. И накрая съм изгорял като куче, не мога да си сложа слушалките на ушите даже :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 30 Мар 2021, 15:47

b_u_b_o написа: Събота след 8 часа бъхтене, 1300м положителна денивелация, пускането ни от Отовишки връх до хижата беше точно 2:05 мин :mhihi:

Евала за ентусиазма!
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook