Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от vicho » 11 Фев 2024, 2:14

mr_petroff написа:Според мен е карал по пистата и с висока скорост е излетял в гората. На Чала лесно правиш 110-120 км. ч. То извън писта в момента няма условия под 1900 м., а и там не е много за беккънтри и фрирайд. Бог да го прости момчето, трябва да се кара с респект към писта и терен, и с разум. Мечи Чал не е за подценяване...


110-120 km/h на ски... аз като се засиля с 20 км/ч с кънките и си виждам живота на лента :mhihi: (на ски не съм се качвал никога, ама сигурно не е като в Mercedes W140) :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Jorixa » 11 Фев 2024, 9:11

vicho написа:
mr_petroff написа:Според мен е карал по пистата и с висока скорост е излетял в гората. На Чала лесно правиш 110-120 км. ч. То извън писта в момента няма условия под 1900 м., а и там не е много за беккънтри и фрирайд. Бог да го прости момчето, трябва да се кара с респект към писта и терен, и с разум. Мечи Чал не е за подценяване...


110-120 km/h на ски... аз като се засиля с 20 км/ч с кънките и си виждам живота на лента :mhihi: (на ски не съм се качвал никога, ама сигурно не е като в Mercedes W140) :dunno:


Състезателите карат със 120 на олимпиада. Колегата малко се изхвърли че било "лесно" да направиш 120 :mhihi: То че е лесно да ги вдигнеш е лесно, ама после контрола не е много лесен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 11 Фев 2024, 9:14

Jorixa написа:
vicho написа:
mr_petroff написа:Според мен е карал по пистата и с висока скорост е излетял в гората. На Чала лесно правиш 110-120 км. ч. То извън писта в момента няма условия под 1900 м., а и там не е много за беккънтри и фрирайд. Бог да го прости момчето, трябва да се кара с респект към писта и терен, и с разум. Мечи Чал не е за подценяване...


110-120 km/h на ски... аз като се засиля с 20 км/ч с кънките и си виждам живота на лента :mhihi: (на ски не съм се качвал никога, ама сигурно не е като в Mercedes W140) :dunno:


Състезателите карат със 120 на олимпиада. Колегата малко се изхвърли че било "лесно" да направиш 120 :mhihi: То че е лесно да ги вдигнеш е лесно, ама после контрола не е много лесен.
Никога не съм засичал, ще питам приятели които го правят ,но ми се вижда напълно постижими ако се пуснеш по стената в права линия :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 11 Фев 2024, 9:23

Screenshot_20240211_091605_com.exatools.skitracker.jpg

Това в дясно е максимална скорост при някои спускания без да съм олимпиец. Аре малко да сме карали и ние ски :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Jorixa » 11 Фев 2024, 9:32

mr_petroff написа: Това в дясно е максимална скорост при някои спускания без да съм олимпиец. Аре малко да сме карали и ние ски :mhihi:


Е 120 не виждам :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 11 Фев 2024, 9:54

Jorixa написа:
mr_petroff написа: Това в дясно е максимална скорост при някои спускания без да съм олимпиец. Аре малко да сме карали и ние ски :mhihi:


Е 120 не виждам :mhihi:


Е карам си за кеф, и разумно :D Но заради идиотията съм правил 132 на Попангелов-само за рекорда. Иначе си прав -отпускаш ските само докато усещаш контрол. После те пишат по вестниците... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Айде на ски-зима е....!?

Мнение от 3186 » 11 Фев 2024, 11:34

С какъв телефон измерваш скоростта? Че установявам големи разминавания при iphone и среден клас андроид, при паралелно каране.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 11 Фев 2024, 11:46

3186 написа:С какъв телефон измерваш скоростта? Че установявам големи разминавания при iphone и среден клас андроид, при паралелно каране.

Не е от телефона, от приложението е. С андроид съм на HUAWEI. SkiEurope е добро, SkiTraker има бъгове, по принцип платените са добри. Тази година съм с Sportler в БГ и ISKI в чужбина.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Фев 2024, 20:31

https://www.google.com/amp/s/nova.bg/am ... %25D1%2586
Сега пък лавина на затворена писта...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 12 Фев 2024, 20:38

Тук съм склонен да виня бороспорт, не може толкова години да не вземат мерки за тоя маркуджик 3 и да разчитат на една табела. Естествено, че когато е толкова близко и достъпно хората ще ходят там. То и през едно 90% от времето не е опасно там и си е ок. Да, като отида да пускам Мусала се предполага, че имам идея какво върша и се пазя сам. Гърците дето са се качили с лифта и са кривнали 100 метра трябва да ги пази курорта, не може да очакваш от тях да не се отдадат на изкушението което е толкова близо...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от zAcK » 15 Фев 2024, 21:31

TNT написа:Еми едното ресторантче в Чепеларе бие по вкусотия и цени всичките, където седнах в Пампорово преди 2 месеца :dunno: Като на цени е доста биене.


Може ли да препоръчаш, че това ни е една от най-големите драми :bchug:

b_u_b_o написа:Тук съм склонен да виня бороспорт, не може толкова години да не вземат мерки за тоя маркуджик 3 и да разчитат на една табела. Естествено, че когато е толкова близко и достъпно хората ще ходят там. То и през едно 90% от времето не е опасно там и си е ок. Да, като отида да пускам Мусала се предполага, че имам идея какво върша и се пазя сам. Гърците дето са се качили с лифта и са кривнали 100 метра трябва да ги пази курорта, не може да очакваш от тях да не се отдадат на изкушението което е толкова близо...



Този грък е бил планинар, ски учител, катерач и т.н. :dunno:

Като цяло безопасността по ски курортите ни е покъртителна :dunno: Дори не ми се иска да почвам да пиша....
Само ще кажа, че дори на местата за шейни за най-малките си е опасно :idea: Без да преувеличавам :dunno:

--------

Някой може ли да препоръча някой приятен апартамент с гледка на Пампорово :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от TNT » 16 Фев 2024, 7:41

zAcK написа:
TNT написа:Еми едното ресторантче в Чепеларе бие по вкусотия и цени всичките, където седнах в Пампорово преди 2 месеца :dunno: Като на цени е доста биене.


Може ли да препоръчаш, че това ни е една от най-големите драми :bchug:

Пепелановския конак :bchug: Сланината е топ, трипатник/тикълник (нещо такова, като баница с варен картоф), някакъв боб с месо, мекичките са топ, нещо като дебела палачинка с горско сладко също :bchug: В ски сезон предполагам и чеверме имат :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 16 Фев 2024, 19:30

Jorixa написа:
vicho написа:
mr_petroff написа:Според мен е карал по пистата и с висока скорост е излетял в гората. На Чала лесно правиш 110-120 км. ч. То извън писта в момента няма условия под 1900 м., а и там не е много за беккънтри и фрирайд. Бог да го прости момчето, трябва да се кара с респект към писта и терен, и с разум. Мечи Чал не е за подценяване...

110-120 km/h на ски... аз като се засиля с 20 км/ч с кънките и си виждам живота на лента :mhihi: (на ски не съм се качвал никога, ама сигурно не е като в Mercedes W140) :dunno:

Състезателите карат със 120 на олимпиада. Колегата малко се изхвърли че било "лесно" да направиш 120 :mhihi: То че е лесно да ги вдигнеш е лесно, ама после контрола не е много лесен.

Изобщо не се е изхвърлил...
Пусни си световната купа и ще видиш скорости 150+ км/ч...
Малкия беше на 8 като се пускаше по Ястребец със 70 км/ч...

zAcK написа:Този грък е бил планинар, ски учител, катерач и т.н. :dunno:

То обикновено на най-опитните се случва. Същата лавина преди 15 години уби хижаря на Мусала. А той го е минавал тоя маршрут стотици пъти, ако не и хиляди ...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 16 Фев 2024, 21:47

Screenshot_20240216_214047_com.twoscape.sportler.jpg

Днес от Банско, не е топ скорост,ама и пистите бяха... пясък и лед. Като ученичка се оправдавам :oops: :mhihi: И еВаси тълпите...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от vicho » 16 Фев 2024, 23:48

drago_pavlov написа:Пусни си световната купа и ще видиш скорости 150+ км/ч...
Малкия беше на 8 като се пускаше по Ястребец със 70 км/ч...


"геройство" си е ...

малко по-опасно от това да караш с 300
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook