Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 17 Дек 2021, 19:04

Днес направо се разцепих от каране на Пампорово . 47 км . пускания на малкото работещи писти.Като за сефте малко ми се смазаха краката .Малко скиори,никакви опашки ,перфектни условия и обработка-доволен :clap: Особенно като се вземе впредвид цената на картата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Vanqu1sh » 18 Дек 2021, 16:03

TNT написа:Колеги за по-евтино ще ходят във френските Алпи. Наистина се насират с цените. Аз ще търся оферти за края на януари. Искаше ми се дълга почивка, ама с тея цени ще ми съкратят 1-2 дена. Май за Пампорово ще гледам, че трябват лесни писти.

Препоръчвам френските Алпи, не бих казал, че е евтино, но си заслужава. Иначе за цените ми се вижда нормално при положение, че всичко е адски поскъпнало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от TNT » 21 Ное 2022, 10:43

Да вдигна малко темата, че започва да превалява сняг на места :lol: Гледам по курортите се гласят за 20-30% ръст в цените, чакали силен сезон. Миналата година реших да спестя 1000лв и ски ваканцията се превърна в СПА почивка просто. Тая година май май пак ще съм на СПА :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 21 Ное 2022, 10:55

Тая година мисля отново карането ми е БГ курортите да се изчерпва с сутрешни/нощни на Боро през седмицата само и до там. За пръв път ще повторя курорт в Алпите обаче. Миналата година много ни хареса във Вал Торенс, а схемата с пътя беше още по-добра. Та решихме, че си заслужава пак да отидем там, тоя път в малко по-хубаво настаняване, но отново очаквам 7 нощувки, 6 дни каране, път и храна да излезнат около 2К лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 21 Ное 2022, 20:53

Пампорово пуснаха гратисен период докрая на месеца за купуване на лифт карти на миналогодишни цени. Ако някой се интересува, разгледайте и се запасете овреме, че наистина май ни чакат >90 лв. карти. :evil:

Тая година я направя 8-9 ски дни, я не...чудя се изобщо да си сервизирам ли ските... :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 21 Ное 2022, 23:40

Кеф цена няма :D То е ясно , че всичко ще е нагоре , но това са реалностите . Надявам се и тази година на Голям шлем / Банско , Боровец , Пампорово/ поне по 5-6 дена плюс още няколко уикенда. Една Австрия / може би Ишгл /,или пък Италия /някъде из Доломитите /.Цените в Австрия са 15-20% нагоре . Само здраве да е :yes: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от DigitalExile » 22 Ное 2022, 10:36

TNT написа:Да вдигна малко темата, че започва да превалява сняг на места :lol: Гледам по курортите се гласят за 20-30% ръст в цените, чакали силен сезон. Миналата година реших да спестя 1000лв и ски ваканцията се превърна в СПА почивка просто. Тая година май май пак ще съм на СПА :lol:



По силен ще е сезона с -20 или -30% на цените :mhihi: ама още не го осъзнават :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от sindssygt » 30 Ное 2022, 1:01

mr_petroff написа:Една Австрия / може би Ишгл /,или пък Италия /някъде из Доломитите /.Цените в Австрия са 15-20% нагоре


Ценито особено по ресторанти, супер маркети, и т.н. магазинчета и кафета определено са яко нагоре (и в Австрия и в Италия). Иначе така като гледам цените на ски картите изглеждат да са същите като миналата година.

Чакам и аз с нетърпение, тоя уикенд ще откриваме сезона в Sölden

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 02 Дек 2022, 22:44

sindssygt написа:
mr_petroff написа:Една Австрия / може би Ишгл /,или пък Италия /някъде из Доломитите /.Цените в Австрия са 15-20% нагоре


Ценито особено по ресторанти, супер маркети, и т.н. магазинчета и кафета определено са яко нагоре (и в Австрия и в Италия). Иначе така като гледам цените на ски картите изглеждат да са същите като миналата година.

Чакам и аз с нетърпение, тоя уикенд ще откриваме сезона в Sölden


:dunno: Миналата година в Ишгл 53 евро дневна карта, сега 67 евро . Не са баш съшите май ...И в Зюлден са нагоре , кажи как са след уикенда :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от sindssygt » 06 Дек 2022, 0:19

mr_petroff написа: :dunno: Миналата година в Ишгл 53 евро дневна карта, сега 67 евро . Не са баш съшите май ...И в Зюлден са нагоре , кажи как са след уикенда :bchug:


Не съм ходил в Ишгл и не знаех, че е било 53 миналата година. Това е бая разлика.

В Зьолден беше 67 евро миналата, сега е 68 евро. Обядвахме в една от хижите (Rotkogelhütte) - доматена супа, порция къривурст и картофки + schiwasser = 24 евро. Вечеряхме в градчето и цените са още по-нагоре ама това се очаква донякъде като туристическа дестинация за ски. Честно казано не знам колко платихме, но беше повече от обяда.

Също и наемите на ски са скочили яко. Ние си имаме и не сме наемали, но чухме от приятели.

Иначе е рано все още, условията не бяха супер добри, освен това и времето беше кофти. Не всички писти и лифтове са отворени, но предполагам до 1-2 седмици вече ще отворят всичко. В момента е само над 2000м. В градчето няма изобщо сняг.

Изображение
Изображение
Изображение

Междудругото, за цените на ски картите - сега се сещам, че ако се купят по-рано имат някакви намаления, не знам как и колко, ниe винаги решаваме спонтанно и си купуваме за деня

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 13 Дек 2022, 19:44

Все още БГ курортите не са обявили цени за ски карти .Седем дневен ски пас в Ишгл ми излиза 591 БГ лева-две ски зони в две държави , над 200 км. писти ,няма опашки или ако някъде има на другият лифт няма. Цени по кръчмите сравними с Банско. :dunno: да карам ли въобще тази година тук ,ако ми праснат цена 100 кинта дневна карта май :no: ,ще пропусна .Гледам в Капаоник около 65 лв. картата , и там доста бива - особено кръчметата :D .А да видим нашите умници какво ще измислят като цени ...Ако бойкотирам Австрия , дето ни отрязаха за Шенген :D - Италия или Франция.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 23.11.2022
Пол: Мъж

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от YoKK » 13 Дек 2022, 23:01

Тя Австрия не ни отряза, а ни помаза и няма какво да ѝ връщаме. Холандия е тази, която трябва да ..., ама пусто да му се не види не е от най-активните ски дестинации. Иначе нашите оператори са дали 20% увеличение на тарифите, така че изводите са ясни.
BMW 320i, 2005, 150hp

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 14 Дек 2022, 8:12

Значи около 90 лв. Боровец и Пампорово , 95 лв. Банско . На Боровец поне има сутрешна карта и нощно , аз и без това карам до 11 - 12 часа , като се разбудят ал инклузив тълпите спирам . То и без това в повечето случаи пистите вече са мармалад. От чист патриотизъм може да ги уважа по един път , но основно ще покарам в Австрия / Италия , Франция /. От нашите задължително отразявам поне по един път Бодрост и Мечи чал. И понеже съм карал в Сърбия , Румъния , Босна , тази година имам намерение от комшиите да пробвам Гърция . По точно Парнасос , Калаврита или Сели - някой ако е карал там да сподели какво що...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 15 Дек 2022, 11:16

Бях се нагласил тази събота за откриването на ски сезона , обаче като гледам камерите по ски курортите май пропадна всичко . Срещу природата не можем се борим . Поне операторите положиха усилия , ама от вчера всичко е леш . Дано другата седмица се случат нещата , че ме е хванала бялата краста :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Exclusive89 » 31 Дек 2022, 9:49

Малко материал от Швейцария.. искаше ми се да има повече снежец.. шанс :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook