Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от sub_eleven » 21 Мар 2021, 8:32

Със сигурност има отношение с мерките, които се въвеждат. Не че ги оправдавам, но когато ти затварят заведенията и има страх сред част от населението, очаква се ниска посещаемост и т.н. в крайна сметка сам си преценяваш. Ако нямаше мерки и бяха затворили, това щеше вече да е скандално. Но не забравяйте, че никой не може да те накара да работиш на загуба, а дали да работиш само за чест, всеки сам си го взима това решение.
Вие можете на свой ред догодина да ги накажете като не стъпите там, но това едва ли ще се случи.

Петъка карах на Банско и съм много доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от don_gori » 21 Мар 2021, 9:50

Карах предните 3 дни на Пампорово и вчера като си тръгнах стана ясно, че все пак няма да затварят. Проблема там реално е с многото болни от вируса :evil: Говорихме си с мой познат ски учител там и каза че над 50% били болни дори имало и починали. Но в Събота решиха все пак да не затварят поради хубавите условия и новия паднал сняг.
Та който е запланувал каране там няма нужда да се отказва :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 21 Мар 2021, 9:52

Те всички наши зимни курорти са си за бойкот. Ако Алпите бяха малко по-близо, щеше да бъде като на море в Гърция .

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 21 Мар 2021, 13:50

don_gori написа: Говорихме си с мой познат ски учител там и каза че над 50% били болни дори имало и починали.


Аз бях един от малкото, които ги защитаваше като взеха това решение. Не щото съм някъв шибаняк, дето се радва на затварянето на курорта и да им е гадно на хората, че няма да карат и трябва да си канцелират резервациите, а по скоро бях сигурен, че си имат някаква доста уважителна причина да го вземат това решение. А тази ми изглежда именно такава. Те досега и през седмицата въртяха почти празни лифтовете предвид слабия сезон, да не би да са затваряли през делничните дни ? :dunno: Като чаках на лифта на Малина последния път, братленцето от стафа там беше полудяло - постоянно обикаляше и се караше на хората защо не носят маски, заплашваше ги, че ще ги глобява и т.н. и пак никой не слушаше. :banghead: Не че тия бъфове, дет' си слагаме, предпазват от нещо, ама по-добре с тях при всички положения.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 23 Мар 2021, 10:39

Аре честито- Пампорово ще работи до 11.04 :clap: Май общественият натиск понякога дава резултат :bowdown: . Само дето си промених плановете и резервацията съответно и сега ще карам на Боровец .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 23 Мар 2021, 10:49

acho.rs написа:Те всички наши зимни курорти са си за бойкот. Ако Алпите бяха малко по-близо, щеше да бъде като на море в Гърция .

Абе не е като да не съм се разочаровал и от Алпите , и не е като да не съм се изкефил на макс по наште писти - то срещу природата не можеш да вървиш . Ако е до подготовка на пистите навсякъде си има мърлячи , обаче тази година примерно от Добринище Безбог съм супер приятно изненадан :clap: Три ден карах на перфектна писта /дори и следобед /,докато на Банско по същото време беше леш , и официалният език беше румънски.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 23 Мар 2021, 17:42

За съжаление 2ри фатален инцидент с лавина тази година ще запишем в статистиката. Прави ли ви впечатление, как последните години тези неща стават все до курорти? Никой не загина около Мальовица или Полежан примерно. Щото хората които ходят там са сравнително подготвени, екипирани и респектирани от планината. Пък в курорта всеки вика "ей глей къв склон и колко пудра аре да го пуснем". И не, че ако си и най-подготвения няма как да ти се случи, но ще намалиш риска до минимум.

Тоя уикенд от седмици го планирам да се кача до хижа Иван Вазов и да покарам там, ама така както е тръгнало може и да го отложим. Бахти неблагодарния спорт е тва ски туринга...не стига че бъхтиш 5 часа нагоре за 10-15 мин пускане, ми и когато са най-яките условия често граничи със самоубийство да караш. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 23 Мар 2021, 19:02

mr_petroff написа:
acho.rs написа:Те всички наши зимни курорти са си за бойкот. Ако Алпите бяха малко по-близо, щеше да бъде като на море в Гърция .

Абе не е като да не съм се разочаровал и от Алпите , и не е като да не съм се изкефил на макс по наште писти - то срещу природата не можеш да вървиш . Ако е до подготовка на пистите навсякъде си има мърлячи , обаче тази година примерно от Добринище Безбог съм супер приятно изненадан :clap: Три ден карах на перфектна писта /дори и следобед /,докато на Банско по същото време беше леш , и официалният език беше румънски.

Не съм ходил кой знае колко в Алпите - общо 5 пъти в 5 различно курорта - 2 в Италия и 3 в Австрия. Никога никъде не съм се разочаровал, никога не съм чакал на опашка, никога не съм виждал толкова хора на едно място, колкото ВСЕКИ ДЕН на Банско. 2018та си взех отпуск 15 дена и отидох на вилата - началото на до средата на януари - всеки божи ден, по всяко време тълпи опашки и блъскане.
Единствено съм се кефил през М. МАРТ. Тази седмица отивам, трявба да е супер.

А Банско и Боровец до Алпите, са ми като Китен до о. Крит

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 24 Мар 2021, 8:12

Хижа Иван Вазов в момента не е много добра идея , снегът е на няколко пласта и е доста , пък и дават покачване на температурите .Ако все пак решиш да караш там - знаеш - само в група и с оборудване . Аз за туринг вече май съм станал мързелив ,ама като спрат лифтовете мога да пробвам някъде до Рилските езера по Великден . Този уикенд съм на Боровец ,почвам четвъртък с нощно .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от TNT » 24 Мар 2021, 12:01

А сръбските курорти как са :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 24 Мар 2021, 12:25

TNT написа:А сръбските курорти как са :roll:


С пцр тест :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от TNT » 24 Мар 2021, 12:43

А по принцип ? Писти, цени ? Ако може да се комбинират върло добри плескавици със ски - супер.

За начинаещи не знам и колко ок са малки зелени писти. Иначе на Копривките над Пловдив гледах 20лв карта за лифта, но там сезона е 20 дена :mhihi: Така като чета в темата за необработени писти по големите курорти, представям си по малките :|
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 24 Мар 2021, 12:51

То по необработените се учиш да караш :mhihi: Като се научиш да караш в разораната нива после на обработената си като в рая :mhihi:
И ги забрави тия зелени. Започнеш ли да завиваш с успоредни ски се пускай по червените иначе няма да се научиш.
Аз карам за първи сезон и миналата седмица се спускахме с малкия по уж черна писта (Мартинови бараки), но ми се стори по-лесна от червените...
Действай смело, най-много да събуеш ските в някой стръмен или заледен участък и да слизаш пеш покрай гората :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от 3186 » 24 Мар 2021, 12:56

От зелена директно на червена писта най много да прихванеш лоши навици и да си мислиш че караш добре, докато всъщност ринеш пистата при всеки завой.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 24 Мар 2021, 14:29

За Сърбия - карал съм поне 5 пъти на Копаоник , като ски пас и цени в кръчмите е по евтино / 5 дневна фамилна излизаше 39 лв. на човек на ден 2019 / , има кръчми по пистите където за по 20 лв. на човек си хапваш здраво и вкусно със чорба ,скара и 1/2 винце . Пък надолу в селото има една кръчма Комити се казва, 4 човека с ракии , салати яко хапване и винце и гивезелъци плащаме 100-150 лв.Пистите са мн. добре поддържани, но понякога са пренаселени , но лифтовете са много и не се чака с изключение на Панчичев и Карман .Има писти където въобще и човек не может да видиш.Хотелите са скъпички , препоръчвам вила Рунолист и хотел Ртани .
Друг курорт е Бабин зуб - уникална евтения за всичко с изключение на хотел Стара Планина . В селото /Црни врх/ е комунизъм . Има и доста добра писта - Слънчева долина с продължение към Конярника , другите писти са майтап .Дневна карта по спомен е около 30 лв. Препоръчвам хотел Бабин зуб , другото място е в селото ама понеже съм егоист няма да го препоръчвам :mhihi: С подържането на пистите се стараят , ама понякога май според настроението.
И най накрая Торник - още на съм карал там , ама се каня .
Общо взето идеята за ски в Сърбия не е лоша - поне за разнообразие.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook