ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2024г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от Borymeckata » 01 Сеп 2020, 7:52

Доспат. Няколко познати семейства са резервирали хотел там, ще обикалят разни забележителности в района. Аз обаче съм на работа и искат да ида при тях, та ще пътувам в петък следобяд. Доколкото разбирам от картата, се минава през Пазарджик... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от ivanski_2 » 01 Сеп 2020, 8:08

Borymeckata написа:Доспат. Няколко познати семейства са резервирали хотел там, ще обикалят разни забележителности в района. Аз обаче съм на работа и искат да ида при тях, та ще пътувам в петък следобяд. Доколкото разбирам от картата, се минава през Пазарджик... :dunno: :dunno:


О, там е страхотно, жената е от там(на 10км от там де) и често ходим.
Ако не ти идва в много пътя, мини през Асеновград(вижте асеновата крепост), завойчетата са супер :driving: , после след Асеновград минете през бачковския манастир, след това идете на чудните мостове, после си починете малко в Широка Лъка, там е приятно също.
А относно Доспат, идете задължително на разходка с лодка в язовира(имате 2 варианта - хотел романтика((Сърница) (тръгва всеи ден в 16:00) ) или има малка лодчица, тръгва от Доспат като се съберат хора и е за 6-8 човека. Там същото идете на дяволската пътека(ако имате време), ако не на орлово око( не ходете с личен транспорт до самата площадката, защото има едни :ranting: дето се правят че пътя е техен,и не можело да се минава, не че не минахме, но бях на косъм да метна някой от някъде, те го усетиха и затова си тръгнаха, иначе чак пътя блокират, :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от ildivvy » 01 Сеп 2020, 8:24

Пътя от 'подбалканския' до Панагюрище покрай рудниците е отврат :banghead: :banghead: ! След това е очарователен :yes: :yes: ! Направо тръгвай с мотора...! След това е лесно! Може през Велинград и дефилето,през с.Ракитово и от Батак към Доспат, може и покрай Пловдив през Кричим - Михалково - Девин - Доспат! Ще се нагледаш на природа, вода и чудо :bchug: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от TNT » 01 Сеп 2020, 8:48

ildivvy написа:Пътя от 'подбалканския' до Панагюрище покрай рудниците е отврат :banghead: :banghead: !

Подкрепям! Като бях много хитър в неделя, да избягам от задръстването по магистралата... много хубаво се наиграх. Както казваше сър Стенли Ройс - сух, сух, сух, целия, целия, целия :mhihi: Един участък с 5км павета имаше :kuku: Сега видях на картата - Калугерово - Левски участъка. Покрай Копривщица също помня имаше много разбит участък със завои. Ако ще минаваш по Подбалканския - Карлово-Пловдив. Там и бързо се кара, прави участъци, добра видимост.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от Borymeckata » 01 Сеп 2020, 10:27

Чакайте че се обърках, вие май говорите за различни маршрути... Мисля натам да пътувам сам със Сузи (Джимни-то), по магистрали и първокласни пътища не искам да карам. През Асеновград знам, че много готино - пътувал съм някога от Кърджали към Пловдив и се минаваше през гора покрай някаква рекичка през дивни местности, имаше вирове с пъстърви.

Както казах, по магистрала не ми се кара в жегата с варела, а и през Пловдив не мисля да минавам, защото ще тръгна от Козлодуй някъде следобяд (след работа) в петък и няма да имам време да обикалям. Може би на връщане...

Значи интересува ме този проход през Етрополе и Златица как е - по картата ми го дава като най-пряк път от Козлодуй до Пазарджик. На връщане ще бъдем тримата и ще имаме повече време, та може да обиколим някъде през Родопите. Аз като отрасъл в полето покрай Дунава, много се впечатлявам от планини - харесвам големите дървета, скалите, хладния въздух и... липсата на комари... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от Borymeckata » 01 Сеп 2020, 11:54

ivanski_2 написа:... не ходете с личен транспорт до самата площадката, защото има едни :ranting: дето се правят че пътя е техен,и не можело да се минава, не че не минахме, но бях на косъм да метна някой от някъде, те го усетиха и затова си тръгнаха, иначе чак пътя блокират, :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

Викаш, няма да ме оставят пробвам Сузи по черния път из планината? Имат ли наистина някакво правно основание да блокират пътя или просто пробват номера, ако мине? Щото ако няма забранителен знак за движение и ако нямат нотариален акт за пътя... не виждам на какво основание някой може да ме спира. Платил съм си всичко, редовен съм... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от ildivvy » 01 Сеп 2020, 12:00

Това, което предлагаме ние, или поне аз, е за участъка от 'нашата' страна на Ст.планина! Как и откъде ще пресечеш планината - други да предлагат! През Пловдив няма да минаваш - има околовръстно и то ако решиш да минеш по маршрута Кричим-Девин! Ако ще караш през/покрай Пазарджик - карай през Ракитово-Батак-Доспат.. С Джимни-то не е страшно и покрай Панагюрските колони, ще е бавно..., но красиво!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от ivanski_2 » 01 Сеп 2020, 12:13

Borymeckata написа:
ivanski_2 написа:... не ходете с личен транспорт до самата площадката, защото има едни :ranting: дето се правят че пътя е техен,и не можело да се минава, не че не минахме, но бях на косъм да метна някой от някъде, те го усетиха и затова си тръгнаха, иначе чак пътя блокират, :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

Викаш, няма да ме оставят пробвам Сузи по черния път из планината? Имат ли наистина някакво правно основание да блокират пътя или просто пробват номера, ако мине? Щото ако няма забранителен знак за движение и ако нямат нотариален акт за пътя... не виждам на какво основание някой може да ме спира. Платил съм си всичко, редовен съм... :dunno: :dunno:



Никакво правно основание нямат, мутреят, правят се на интересни. Директно ако те спрат звъниш на 112, или другия вариант ако сте 2-3 ма по едри и млади момчета, се отказват веднага. Особено пък ако сте въоражени с огнестрелно....(както стана при нас) :ranting: Някой път няма да издържа, ще запаля пипкапа ще се съберем няколко по якички момченца и ще ида специално да ги сурвакам всички там :ranting: :ranting: Много неприятности ще си навлека иначе да съм го направил отдавна.
Това само за маршарута към Орлово око, иначе другаде няма да имаш проблем.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от TNT » 01 Сеп 2020, 13:10

Borymeckata написа: по магистрали и първокласни пътища не искам да карам.......... (след работа) в петък и няма да имам време да обикалям.

:dunno:

То при проходите няма огромен избор откъде да минеш. От Златица обаче, като тръгнеш на юг е бавно.
ildivvy написа: С Джимни-то не е страшно и покрай Панагюрските колони, ще е бавно..., но красиво!

Навсякъде ще си минеш, ама бавно. А ако искаш красиви гледки - както каза колегата по-горе... Кричим-Девин най-добре :wave:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от Borymeckata » 08 Сеп 2020, 22:15

Да ви кажа за прохода Етрополе - Златица: на излизане от Етрополе има табелка, че е затворен за ремонт. Обаче местните казаха, че тази табелка виси от години, пътят е разбит, но се минава. Та аз тръгнах със Сузи и наистина минахме... Отначало имаше нормален асфалт, после беше разбит, а нагоре си беше черен път с ровини от пороите. Пред мен караше някакъв бус, после застигнахме още някаква кола. Срещнахме само два джипа - никакъв трафик на практика. Ето го Сузи точно на превала (най-високата точка на прохода):

SAM_1389.JPG


SAM_1390.JPG


После от Златица тръгнах на юг - през някакви "Панагюрски колони" (реално никакви колони не видях... :dunno: :dunno: ), покрай някакви рудници и стигнах Панагюрище. Там обърках пътя и се забих някъде из градеца, та снимах Сузи пред паметика на Захари Стоянов (фен съм му, голям човек и писател...):

SAM_1391.JPG


После Пазарджик, Пещера, Батак и Доспат - много красив път и страхотни гледки, едно от най-приятните пътувания в живота ми. :yes: :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от Borymeckata » 08 Сеп 2020, 22:46

За качването от с. Ягодина до панорамната площадка "Орлово око" - пробвахме се със Сузи и издрапахме до някаква поляна, някъде по средата на пътя. Никой не ни е правил проблеми, но аз не познавах пътя, а и бяхме се набутали 5 човека в "колата". Сузи се държа мъжки, но нагоре излязоха много камъни, два пъти го ударих отдолу. А и ония с платените екскурзии напират с джипове и пикапи по тесния път и разминаването е цял цирк. Та на поляната се отказах, обърнах и се върнах в селото, а пътниците ми продължиха към върха. На връщане нещо обърках пътя (те бяха 4 - 5 маршрута, как да помня откъде точно съм се качил...) и се смъкнах по някакви камъни, почти отвесно. Явно съм уцелил някакво екстремно трасе, за "адреналин".

Всъщност Сузи се държеше и не е правил никакви проблеми (да прегрее, да боксува или др.), но аз прецених, че не съм подготвен за изкачване по такъв терен и няма смисъл да си троша колата на 400 км. от дома. Ако беше просто черен път, нямаше да има ядове, но големите и остри камъни ме отказаха. А ония с G-класите, с L-200 и дори с руските УАЗ-ки се качваха без проблеми, даже по няколко пъти на ден. Абе изложих се... :conf: :conf:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от vlado6669 » 08 Сеп 2020, 23:18

Borymeckata написа: Сузи се държа мъжки, но нагоре излязоха много камъни, два пъти го ударих отдолу.

. Ако беше просто черен път, нямаше да има ядове, но големите и остри камъни ме отказаха. А ония с G-класите, с L-200 и дори с руските УАЗ-ки се качваха без проблеми, даже по няколко пъти на ден. Абе изложих се... :conf: :conf:

Така се започва с оф-роуда... :lol: Не започнахте ли вече да се замисляте за леко повдигане, малко по-високи и подходящи гуми, предпазни кори от долу... И джимнито ще стане доста по конкурентно на гореописаните автомобили :yes:
:?: Как се събрахте вътре 5 човека, а и да се движите по черен път :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от empar » 09 Сеп 2020, 11:20

Borymeckata написа:Абе изложих се... :conf: :conf:


Сакън! То все от някъде се почва! Всяко нововъведение в джипка идва след неуспешно минаване от някъде! ;)
Но пък с подготвен за качване на Орлово око джип не бих пътувал до Монтана. Това би било в състояние да те откаже от шофирането за дълго време напред.

Джимнито дори в стоков вариант е особено "потентна" джипка!!!
С какви гуми си, че ми е интересно?

пп. Точно под площадката на окото има едно хотелче Мурсал, където храната е СКАНДАЛНО ДОБРА! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от Borymeckata » 09 Сеп 2020, 15:04

Гумите са ми зимни с добра шарка - прецених, че не си струва да ги сменявам само за два месеца. Не им помня точния размер (знам само, че са 15"), стандартни са за модела.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2019г.

Мнение от TheDriver » 06 Окт 2020, 11:32

Колеги имате ли представа в какво състояние е старият път София-Ботевград?

Конкретно - слизане от магистралата след тунела Витиня и от там до Ботвеград?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook