ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2024г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Eмилио Димитров » 21 Юли 2022, 10:22

ildivvy написа:
barty написа:В друга тема стана дума но и тук да запиша: 23.06.22г Троян - Кърнаре.
За първи път минах, много завои :mhihi: обаче асфалта не е хубав. От към Троян пътя е изрязан като за асфалтиране.
Има не малко тирове, така че с повишено внимание.


От северната страна беше отвратителен асфалта миналата година! Дано да е подготвен за асфалтиране, защото отсечката е уникална за мото-екскурзии...


Може ли актуална информация дали има още ремонти по този проход ТРОЯН-КЪРНАРЕ.
Също така дали е завършен ремонта по пътя Орешак - Априлци - Кръвеник - Горна Росица.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Kroki » 21 Юли 2022, 16:02

Асфалтирано е беклемето то сев. страна.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от carmanf1 » 22 Юли 2022, 22:40

ildivvy написа:Да внеса прясна информация за участъка: Перфектен е :yes: ! От Асеновград до края на област Пловдив (това е 2-3км преди върха) всичко е чисто ново с маркировка, мантинели и т.н. Изрязани храсталаци, може би леко разширен... Чудно е станало! В момента има едни 5-7км около върха, които са с кръпки, но като цяло е само за каране! Особено за мотори...


Баси отсечката. Перфектно е за каране. 8)
Само в началото от Кърджали посока Асеновград има 10-тина км. с кръпки, но не е драма, ОК си е.

После обаче, на чисто новото (не знам що не са го направили изцяло),
е рай за шофиране. Отделно и природата е много красива. :yes:

Застигна ме група мотористи, може би 10-тима бяха.
Дадох им път с поздрав. Всички до един, ме поздравиха също.
Много ми хареса колегиалното им отношение.

После започнах да карам с тяхното темпо зад тях. Спазвайки голяма дистанция.
На места виждах че ги настигам и намалях, за да не ги притискам.
Идеята беше да си правим кефа по завоите.
Много динамично, колегиално и готино каране беше, без простотии.

До Асеновград, там последните в колоната ми дадоха :yes: :yes: :yes:

И всеки по пътя си, след едно много хубаво, динамично и колегиално шофиране.

Изкефих се много.

Препоръчвам я тази отсечка.

ПС. Забравих да добавя, после по асеновградско към Пловдив, отнякъде зад мен се залепи шкода октавия рс, от последните. Бях в дясната лента с 90. Тоя светка отзад, като луд, после ме изпревари и ми прави brake check :confused:

Минахме едно кръгово и тоя застана до мен в лявото платно, искаше да се състезаваме. Показах му :yes:
Даде газ и отпраши.

Не е истина колко са различни хората и кви откачалки има.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от mr_petroff » 23 Юли 2022, 6:41

Елена - Твърдица също е супер фън за мотори и леки спортни купета особено . Може би е необходима малко по голяма концентрация на места...Хареса ми. :yes: Асфалта е добър ,завоите са супер ,малко по тясно е на места / на мостовете примерно/.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от TheDriver » 26 Юли 2022, 14:35

ildivvy написа:Какъв маршрут ще препоръчате от Пловдив до Камчия? По-скоро от Айтос на къде е по-добре да се хване? През Дългопол и Долни чифлик или покрай морето?


Както говорихме, днес минах по маршрута. :yes:
Аз слязох от Тракия на Карнобат и от там по стария път до Айтос и съм доволен от избора си. Айтос - Руен е най-кофти отсечката, дупки няма, но асфалта има пропадания и е нацепен, което за мен е ОК, ако ще пътувате с мотори обаче трябва да внимавате. От Руен до първите села след височината е супер. :yes:
След това между селата около Дългопол асфалта е стар, но няма дупки и големи пропадания. Последната отсечка в Община Долни чифлик до главния път покрай морето е супер :yes: Един съвет - в Старо Оряхово не следвай къде те води навигацията, а завий наляво в някоя от преките(преди автомивката например). Идеята е да излезнеш да чакаш за ляв завой над Лукойл-а, а не там където всички се струпват. Ще ти спести едни 5-10 минути, но ако си с деца е от значение. Моите са спокойни докато се движим, а в задръствания реват. Заради левия завой там пищяха в следващите 20км. :mhihi:

П.С. Изобщо не съжалявам че не пътувах край морето! От Айтос до Старо Оряхово пътувах без нито един "изпълнител". Хора ме пускаха на късите прави, аз пък пусках други. :yes:
След това за 20 км покрай морето се изредиха десетки бързаци да си показват магариите, макар, че не малка част е три платна :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от ildivvy » 26 Юли 2022, 18:18

Благодаря много колега!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2022, 15:51

Стартирам от Царево, сряда сутрин...кой от двата маршрута е по-добър за ниска, твърда кола с ниски гуми?
По това, което проверих на няколко места през Девня по-голямата част от пътя е с хубава настилка, другия път имал кофти участъци както вече казаха...
Помагайте :help:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от mr_petroff » 01 Авг 2022, 21:30

Точно в този сезон бих карал през Айтос , другият маршрут е за след средата на септември .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от ildivvy » 02 Авг 2022, 5:34

TheDriver написа:
ildivvy написа:Какъв маршрут ще препоръчате от Пловдив до Камчия? По-скоро от Айтос на къде е по-добре да се хване? През Дългопол и Долни чифлик или покрай морето?


Както говорихме, днес минах по маршрута. :yes:
Аз слязох от Тракия на Карнобат и от там по стария път до Айтос и съм доволен от избора си. Айтос - Руен е най-кофти отсечката, дупки няма, но асфалта има пропадания и е нацепен, което за мен е ОК, ако ще пътувате с мотори обаче трябва да внимавате. От Руен до първите села след височината е супер. :yes:
След това между селата около Дългопол асфалта е стар, но няма дупки и големи пропадания. Последната отсечка в Община Долни чифлик до главния път покрай морето е супер :yes: Един съвет - в Старо Оряхово не следвай къде те води навигацията, а завий наляво в някоя от преките(преди автомивката например). Идеята е да излезнеш да чакаш за ляв завой над Лукойл-а, а не там където всички се струпват. Ще ти спести едни 5-10 минути, но ако си с деца е от значение. Моите са спокойни докато се движим, а в задръствания реват. Заради левия завой там пищяха в следващите 20км. :mhihi:

П.С. Изобщо не съжалявам че не пътувах край морето! От Айтос до Старо Оряхово пътувах без нито един "изпълнител". Хора ме пускаха на късите прави, аз пък пусках други. :yes:
След това за 20 км покрай морето се изредиха десетки бързаци да си показват магариите, макар, че не малка част е три платна :banghead:


Вчера са минали по същия маршрут и всичко е било ОК! Единствено на магистралата вчера е било 'интересно', но няма как! Първия понеделник на Август е така...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Don_Diego » 02 Авг 2022, 8:43

Благодаря, аз също бях решил оттам да карам ама викам да питам за всеки случай :bchug:
Вчера на магистралата и аз хванах от забавата :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от TheDriver » 02 Авг 2022, 16:11

И аз бях на магистралата вчера. :mhihi:

Но видях морето от аварийки далеч напред и се отбих към стария път.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от vvasilev1 » 06 Авг 2022, 20:38

Петрохан след наводнението как е?

Има ли драми?

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от msi200 » 07 Авг 2022, 17:13

Вчера минах през Петрохан, ОК си е.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от Don_Diego » 07 Авг 2022, 21:13

Don_Diego написа:Благодаря, аз също бях решил оттам да карам ама викам да питам за всеки случай :bchug:
Вчера на магистралата и аз хванах от забавата :banghead:


Да доложа как беше пътуването през Айтос - Дългопол - Провадия - Варна
Просто прекрасно!!! Почти никакво движение (пътувах посока Варна сутринта на 03.08 и днес следобяд в обратна посока), 2/3 от пътя е с хубава настилка, дупки почти няма само неравности, но щом аз със Zката нямах драми не мисля, че друг ще има :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: ПЪТНАТА ОБСТАНОВКА 2021г.

Мнение от vvasilev1 » 08 Авг 2022, 7:28

msi200 написа:Вчера минах през Петрохан, ОК си е.
Благодаря. И аз го минах. Всичко е наред.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook