Здравеопазване в БГ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Здравеопазване в БГ?

Мнение от Spit-Fire » 12 Яну 2010, 14:57

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=339303
http://www.econ.bg/news/article172339/s ... drastichno

Въпроса, макар и не за този форум, е - колко по-навътре ще ни го вкарат...? Щото още малко май ще пробие...
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Е.Димитров » 12 Яну 2010, 15:17

Тея се насраха!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от saleen » 12 Яну 2010, 15:28

Мен преди 3 години ме аргасаха 100 лева глоба за туй нещо от вторият линк :mhihi: , явно лихвите по сумите им се виждат малки, за да вдигнат глобите 5 до 10 пъти...Мислят и милеят за частният бизнес, не може да се отрече :bang:
Сега тръбят на ляво и надясно, че ще глобят всеки, който не е минал преглед при личният си лекар :mhihi: :kuku: :kuku:
Никой не мое ма връне на селу!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Е.Димитров » 12 Яну 2010, 15:32

Ама трябва и да ми дадът по 1000 лева всеки път щом ми кажат "ми свършиха ми направленията"


Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 19.12.2009

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от diplomanta » 12 Яну 2010, 15:33

Добре аз не мога да разбера кой плаща на "нашите" "управници" за да тласкат хората към революция?
Проваха с грабежи и хиперинфлация, не става.
Пробваха с турци и цигани, пак не става.
Ама сега май ше го измислят.
В най - ужасната криза, целият свят пищи, те на най - богатата държава ше вдигат поголовно всички видове данъци. Ми хората като не им давате пари за ядене отде да вземат за нови данъци бе, чоджум?

1917 пак тъй. Война. Инфлация. Накрая криза.
Царските войници ходят от къща на къща по селата, вземат от хората каквото имат на трапезата като натурален данък и го носят на гладуващите в града. Където някой е прекъснал доставките на храна.
Няколко месеца по - късно Романови са заляти с киселина и Ленин е на власт.

Историята, казват, се повтаряла ама кога ли ще я научим.
А Глобул казват: Най - доброто предстои.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 763
Регистриран на: 13.02.2006
Местоположение: Сливен
Кара: ше E36 320 Coupe

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Totogada » 12 Яну 2010, 16:09

Чух за това нещо по Дарик радио днес...уж още не е било прието...но явно тези, които бяха в студиото и те не знаят :kuku: :help: :banghead:
...поне ще е безплатно :confused:
Изображение
R.I.P. Champion 1968 – 2007 Colin McRae

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Spit-Fire » 12 Яну 2010, 16:28

Аз нямам нищо против, тея неща трябва да станат. Ма те тея искат всичко изведнъж....?
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от saleen » 12 Яну 2010, 16:34

Оставиха лекарите и целият болничен персонал без заплати по празниците (нещо което и при Жан Виденов не се случвало)-това ли им е здравеопазването? :help:
Никой не мое ма връне на селу!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 13.08.2007

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от GVT » 12 Яну 2010, 16:45

Брех,тия чисто се оляха.Тоя анално податлив тип Дянков се чуди по какъв начин да ни съдере кожата.С тая кирлива здравна карта навън можите да си бършите дупетата :mhihi: важат само за държавни и общински болници :mhihi: Ако имат предвид спешна помощ то тя навсякъде е безплатна и е с няколко стотин пъти по добра от нашта дето нямат и кислороден апарат в линейката.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от flame » 12 Яну 2010, 17:02

Първото според мен е добре - за всички, които пътуват в чужбина ;)

Второто очаквайте да бъде отменено - скоро или не толкова скоро :winky: Просто защото "избирателите" ще фалират - при над 1 млн. души с неплатени осигуровки това прави 1 млд. кинта от раз. Излишно е да казвам, че повечето хора не си плащат осигуровките от немотия, а не от тарикатлък. Според мен тук идеята е да се сепнат тези, които имат необходимите средства, но нехаят за здравето си или поради други нефинансови причини не си плащат осигуровките.

Тва май не треаше да ви ко казвам, че ся Дянков кат ме подгони със сопата... :lol:


Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 20.02.2007
Местоположение: 1000,4000,6000
Пол: Мъж
Кара: автомобил
Мечтае да кара: два автомобила
Детайли за колата: купе,двигател,волан,гуми

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от jordanpar » 12 Яну 2010, 17:34

Е информирайте се малко повече де:
/////
Държавата препоръчва на всеки гражданин да си извади електронна здравна карта, особено когато напуска границите на страната.
Това обясни председателят на парламентарната комисия по здравеопазване д-р Лъчезар Иванов, предаде Дарик радио.
С картата всеки българин при нужда ще може да ползва безплатно медицинските услуги в другите държави от ЕС.
Иванов поясни, че картите не са задължителни и гражданите няма да бъдат проверявани на границата дали притежават подобен документ. Така той опроверга съобщения в някои медии, че от април без здравна карта няма да може да се напуска страната.
От интернет страницата на НЗОК всеки може да види къде трябва да му се издаде здравната карта, препоръча Иванов.
„Тъй като говорим за изграждането на електронна карта, която да удостоверява, че българският гражданин е заплащал своите вноски, съответно когато той напуска пределите на България, той може да се възползва при необходимост, при спешни състояния може да ползва услугите в други европейски страни", коментира Лъчезар Иванов.
Гражданите трябва да знаят, че ЕЗОК (електронна здравноосигурителна карта) удостоверява техните осигурителни права – т.е., за да им бъде издадена картата, те трябва да са осигурени и да не са загубили правото си на обезпечения, отбелязват от Здравната каса.
Е-здравната карта е индивидуална. Това, че един член на семейството притежава такава карта, не разпростира правата му и върху останалите членове на семейството. Издаването на ЕЗОК е безплатно за гражданите.////

http://dnes.dir.bg/2010/01/12/news5681955.html


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от Bogat-Beden » 12 Яну 2010, 17:36

jordanpar написа:Е информирайте се малко повече де:
/////
Държавата препоръчва на всеки гражданин да си извади електронна здравна карта, особено когато напуска границите на страната.
Това обясни председателят на парламентарната комисия по здравеопазване д-р Лъчезар Иванов, предаде Дарик радио.
С картата всеки българин при нужда ще може да ползва безплатно медицинските услуги в другите държави от ЕС.
Иванов поясни, че картите не са задължителни и гражданите няма да бъдат проверявани на границата дали притежават подобен документ. Така той опроверга съобщения в някои медии, че от април без здравна карта няма да може да се напуска страната.
От интернет страницата на НЗОК всеки може да види къде трябва да му се издаде здравната карта, препоръча Иванов.
„Тъй като говорим за изграждането на електронна карта, която да удостоверява, че българският гражданин е заплащал своите вноски, съответно когато той напуска пределите на България, той може да се възползва при необходимост, при спешни състояния може да ползва услугите в други европейски страни", коментира Лъчезар Иванов.
Гражданите трябва да знаят, че ЕЗОК (електронна здравноосигурителна карта) удостоверява техните осигурителни права – т.е., за да им бъде издадена картата, те трябва да са осигурени и да не са загубили правото си на обезпечения, отбелязват от Здравната каса.
Е-здравната карта е индивидуална. Това, че един член на семейството притежава такава карта, не разпростира правата му и върху останалите членове на семейството. Издаването на ЕЗОК е безплатно за гражданите.////

http://dnes.dir.bg/2010/01/12/news5681955.html

Аз откак ги има тези карти по желание съм си вадил всеки път като излизам от Бг
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 19.12.2009

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от diplomanta » 12 Яну 2010, 18:00

Бухахааа.
Е информирах се.
От министерството.
Чакайте да ви информирам и вас.

Електронната здравна карта е Вашият здравен "паспорт". Тя има микропроцесор и това я отличава от всяка друга карта. С нея се идентифицирате пред здравните органи и с нея става достъпа до Вашата здравна информация.

Картата съдържа паспортните данни на пациента (трите имена, ЕГН, пол, националност, място на раждане, адрес), валидност, издател, номер на картата и сертификат за сигурност.
При разширяване на проекта на национално ниво се предвижда картата да съдържа и информация за спешна помощ - кръвна група, алергии, роднини и техните контакти за връзка при извънредни ситуации, както и електронно направление за специалист. Друго предимство ще бъде възможността за проверка за лекарствени взаимодействия и контраиндикации. По този начин ще се избегне грешното лечение, поради несъвместимост на лекарства.

Е кво излиза?
На тва чудо на техниката само за здравето ми и за личният ми лекар нема да има информация.
Че ще му се задръсти микропроцесора.
Нищо де, по нататъче. И затва ше има, кво толкоз, що ви е да бързате?


Сега пък аз да добавя. Че каот ще се образоваме, да е докрай...
Системата със здравните данни, направления ,рецепти и прочие ще е активна ако и Вие и лекарят имате валидни карти едновременно в четящо устройство в кабинета на лекаря.
Вашата ще е валидна ако сте си платили осигуровките.
Ако не сте, лекарят НЯМА ДА МОЖЕ да Ви обслужи с чуждо направление.
Това е истинската цел. Неплатилите осигуровки биват лишени от здравно обслужване.

Не знам вярвате ли наистина че тия карти ще важат в чужбина... Успех.
Ако въобще германците се съгласят да лекуват таквиа като нас, едва ли това ще зависи от имането на микрочип. Бълджириан. Не знам...

Каобой
Аватар
Мнения: 977
Регистриран на: 5.01.2007
Пол: Мъж
Кара: 318

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от МРЪСНИЯТ_ХАРИ » 12 Яну 2010, 18:06

Санкциите за неплащане на здравни осигуровки скачат драстично

Аре да видиме как мангалите ше си платят-или пък как ше ги глобят, и как ше ме глобят мене че не съм ходил на профилактичен преглед и ше остана 1 месец неусигурен през сладващата година
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Здравеопазване в БГ?

Мнение от driver69 » 12 Яну 2010, 18:24

МРЪСНИЯТ_ХАРИ написа:
Санкциите за неплащане на здравни осигуровки скачат драстично

Аре да видиме как мангалите ше си платят-или пък как ше ги глобят, и как ше ме глобят мене че не съм ходил на профилактичен преглед и ше остана 1 месец неусигурен през сладващата година

Т'ва е държава! циганите не плащаха ток, ама не им го спираха с години! Тука не плащаха квартири пет години, като тръгна кмета да ги гони(за което го поздравявам) ревнаха! Като има фирми, които не декларират милиони лева във вид на данъци, ще има и е такива закони! Защо като можем да взимаме повече от тези, които плащат, да се мъчим да накараме тези, които не плащат, да започнат? Сигурно по някакъв извратен начин на мислене, това е логично, но за мен не е. Между другото това, че на цветелина банката разпространява винетките не е конфликт на интереси! Вярно е, че това всичкото трябва да стане, но баш по време на криза ли да го правим? Аре да се пробваме да налучкаме кого ще кандидатира ГЕРБ за президент?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook