Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Nickelback » 23 Фев 2021, 16:27

Rainbow написа:И зле ли ви изглежда в хола?

tv.jpg


'Ми, зле е, 'ми, много му е олдскуул скритото осветление :ok: :mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от anttonev » 26 Фев 2021, 21:25

И на моя скапан Шарп му дойде времето.

От седмица гледам сравнения и чета в Rtings, гледам един Винсент с Ютюб канал и съм се овъртял отвсякъде.

Гледах ги и на живо и пак нИмоа преценя.

Ще гледам Netfllix, HBO и от Замунда чат-пак HD съдържание.

Та не мога да избера между LG OLED55CX3 и Samsung QE-55Q95T

Са ше ме анатемосате, ама ми изглеждат еднакви картините. :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Superexstatic » 26 Фев 2021, 22:02

И си съвсем прав :mhihi: Разликата в качеството на картината никой нормален потребител няма да я хване. Но всеки филмиран разбирач ще ти каже, че ЛГ-то е по-доброто, защото е ОЛЕД, а КЮледа-а на Самсунг било пълен ташак. :ok: От конкретните два модела вземи този, който повече ти харесва и не му мисли много
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от alx » 26 Фев 2021, 22:05

Superexstatic написа:И си съвсем прав :mhihi: Разликата в качеството на картината никой нормален потребител няма да я хване. Но всеки филмиран разбирач ще ти каже, че ЛГ-то е по-доброто, защото е ОЛЕД, а КЮледа-а на Самсунг било пълен ташак. :ok: От конкретните два модела вземи този, който повече ти харесва и не му мисли много


тихо са- нищо не разбирате и очите ви лъжат :ok:

иначе ако трябва да бъдем сериозни единствените разлики може да ги видите ако гледате някакъв 4к ремукс и то на сериозен стриймър. хд стриймове от онлайн провайдъри нямат достатъчно информация която да разграничи технически на хартия по- добрите параметри толкова, че да ги видите в реалния свят.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Don_Diego » 26 Фев 2021, 22:51

Аз съм с втория най-добър олед Филипс за 2020 вкъщи и доскоро имах топ qled модела на Samsung в офиса и двата 65”....
Картината на Филипса повече ми харесва :dunno: , qled-a много надува цветовете и ми ддразни окота тая шарения, иначе картината е супер
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Superexstatic » 27 Фев 2021, 1:24

Именно. Тук вече нещата опират и до въпрос на вкус. Всичките телевизори от този клас са добри. На мен Самсунга ми харесва повече, но и няма да тръгна да убеждавам някой в противното
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 27 Фев 2021, 11:45

Superexstatic написа:Именно. Тук вече нещата опират и до въпрос на вкус. Всичките телевизори от този клас са добри. На мен Самсунга ми харесва повече, но и няма да тръгна да убеждавам някой в противното

Двете технологии нямат нищо общо, освен сходното име. Винаги може да се види разликата на тъмно, просто защото едно свети с ниска светлина а другото е напълно изключено. ЛСД-то на Самсунг е добро, на светло няма да се види разлика, но е доста нелогично да продават на цената на ОЛЕД.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от steeN » 27 Фев 2021, 15:19

Аз мисля и лаптоп с OLED да си взема сега, вие може да продължавате да казвате как нямало разлика. Това като го видиш на живо и просто ако не си wow... честно и предния път ви казах, просто между нищо никога няма да направите разлика, така че изобщо не се тормозете :) Няма никакво значение стриймъри и глупости, разлика се вижда и на статично изображение. Главните разлики са черното и контраста на OLED. И двете зависят пренебрежимо от това какво им подаваш, ако ще и 720п да пускаш и на двете пак ще е очевидна разликата. Това дето наричате надути цветове... колкото да надуваш сатурацията на едно LCD не може да имитираш контраста на OLED. Двете неща нямат нищо общо, но за нетренираното око и двете се виждат като "надути цветове" явно. Точно за това говори don diego... между другото.
Последна промяна steeN на 27 Фев 2021, 15:39, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Jordana » 27 Фев 2021, 15:38

Пак наду вувузелата :mhihi: Какъв контраст те гони като тоя самсунг Q LEDa от горното питане е с поне 40% по голяма динамична яркост спрямо ЛъЖето ? Технологията му е такава на q leda че го постига .. Съответно няма как тоя олед да има по голяма контраст ако ще и в черна стая да го гледаш , най малкото ще са равни . 100 пъти се коментира това нещо че пикселите на оледа са константа при една и съща разделителна способност на матрицата в телефон 5х8 см и в тв 160х200 см . Това води до ниска яркост колкото по голям става олед дисплея . Като искаш повече или по малко сатурация си я регулираш от менюто , то голям проблем да бръкнеш в настойките и да си настроиш картината .
Последна промяна Jordana на 27 Фев 2021, 15:42, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от steeN » 27 Фев 2021, 15:41

Батка дори не знаеш какви тъпизми си написал. Каква динамична яркост те гони... яркост контраст, компоти, компютри.
Ако ще да е по-ярък от слънцето пак няма да има по-добър контраст от OLED един LCD, елементарни неща не са ти ясни ма гледаш да се обадиш. :kuku:

Яркост е колко силно свети на макс. Контраст е разликата между най-силно и най-слабо светещото. Това ако сега го научаваш, просто не знам с кви
очи пишеш в тема да коментираш дисплеи, тва са постановки още от кинескопите. OLED по дефиниция има безкраен контраст. Дали може да се сетиш защо или
ти е много сложно и това? Ти си типичния зомби потребител, на който ще продадат всякакъв шит и после ще се хвали с него :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Jordana » 27 Фев 2021, 15:47

Контраста е съотношения между най ярката и най тъмната точка на картината , ако малко осмисляш това което пишеш ще разбереш че няма как тоя Q лед да е с по малък контраст . Оледа има сериозен проблем с яркоста и това си е недъг в технологията , тия пиксели не могат да светят повече от това колкото могат да светнат . И колкото по голям става олед панела тая яркост пада , докато Q леда и кой да е LCD няма проблем с яркоста и в най големите панели контраста е на ниво без значение размера .
Ти си типичния зомби потребител, на който ще продадат всякакъв шит и после ще се хвали с него :kuku:

Точно е обратното е защото виждам че се доверяваш на рекламите . Ако е вярна тая мантра за черното то на Q леда трябва да няма черно изобщо . А реално разликата е трудно заблежима дори в тъмно помещение да не говорим че на дневна светлина изобщо няма разлика в черното .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от steeN » 27 Фев 2021, 15:59

Аз от това дето написа, разбирам че математика за 5ти клас ти е трудна, кво остава за по-сложни неща. Ти си от тия същите хора дето едно време не можеха да различат Тринитрон от нормален кинескоп и обясняваха как нямало разлика :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Superexstatic » 27 Фев 2021, 16:13

Вие двамата има ли тема, в която да не спорите за нещо? :mhihi: Направете най-накрая една поляна 1 vs 1 пред блока и пуснете стрийм да зяпаме на оледовете и кюледовете :ok:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от alx » 27 Фев 2021, 16:44

steeN написа:Това като го видиш на живо и просто ако не си wow... честно и предния път ви казах, просто между нищо никога няма да направите разлика, така че изобщо не се тормозете :) Няма никакво значение стриймъри и глупости, разлика се вижда и на статично изображение. Главните разлики са черното и контраста на OLED. И двете зависят пренебрежимо от това какво им подаваш, ако ще и 720п да пускаш и на двете пак ще е очевидна разликата.


гледаш некви дървета но пропускаш гората :)

този контраст и яркост които ти харесват и са по-добри на олед-а се виждат очевадно _само_ при демо режима в магазина и са предназначени да правят впечатление на такива като тебе. щото там е светло и за да изпъкнеш трябва да си най- яркия и най- контрастния. първосигнална природа- кво да праиш. лошо няма.

но като го вземеш този олед в къщи и понеже си ценител му направиш едно 2 часа калибриране (ти колко дискове за калибриране имаш? щото аз имам 4 и солидна цифра мнения във avs форум-а)... и седнеш да гледаш установяваш, че разлика няма от модерния лед дето струва 1/2 от парите на олед-а. защото холи грейл-а е референс картината- а в нея нито има абсолютно черно (такова нещо няма дори в космоса), нито контраста в реалния свят е такъв на какъвто е способен олед-а...

така че олед-а отговор на въпрос които никой който разбира не задава. останалото е субективно възприятие и маркетинг.

class dismissed. move on :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от steeN » 27 Фев 2021, 18:50

Говориш за тотално ирелевантни неща. За да калибрираш какъвто и да е дисплей трябва да имаш много специфично осветление в стаята и разбира се тя трябва да е изолирана от външна светлина, защото тя се променя в зависимост от часа и безброй други фактори. И изненадващо... тогава едно от основните "предимства" на LCD панелите просто става безсмислено. Защото в "тъмна" стая няма никаква полза от това дисплея да ти е по-ярък от слънцето.

По-интересното е, че това с калибрирането е отговор на въпрос, който никой не го интересува (с редки изключения) и ти сам си го задаваш и отговаряш на него. Т.е. спокойно мога да те оставя да спориш със себе си по тази тема. А и ти си този, който различава % разлика в цветовата гама, ама не може да види разлика в доста по-очевидни неща, които са много по-важни за един дисплей... но иначе ми обяснява какво се виждало и къде :lol: can't make this shit up.

alx написа:този контраст и яркост които ти харесват и са по-добри на олед-а


LCD има по-висока яркост от OLED. OLED има по-висок контраст. Имаш ли идея изобщо какво говориш? Явно не. :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook