Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: на вода!
Мечтае да кара: Airbus A380! :)

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от JOTTO_DEL » 20 Авг 2013, 11:54

IceMan_SF написа:Да използвам темата на колегата - какво ще кажете за Philips? Как са като качество в сравнение с LG, Samsung, Panasonic?

Аз като собственик на 2 Филипса(32"LCD и 40"LED) и 1 Самсунг(37"LCD) бих казал, че Филипсите имат една идея по-добра картина. Но тук зависи каква серия е телевизора. И трито са ми ниско бюджетните решения и Филипсите имат по-добър ъгъл на виждане от Самсунга. Като цяло мисля, че не са никак лоши Филипс, за сега никакви проблеми съм нямал. ;)
Изображение
Sheer driving pleasure BMW

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от ludnik » 20 Авг 2013, 13:34

Колеги, дайте съвет за LED телевизор до към 1000 лв +-100 лв. Гледам тук от големите магазини няколко примера и се чудя, изискването е да е около 40 инча и да е LED технология, не държа на 3D:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/1 ... L42E6E-LED
http://www.technomarket.bg/products/091 ... ue-40f5500
или това 3D http://www.technomarket.bg/products/091 ... e-46eh6030 (малко по-скъпо от условията) :)
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Binev_OuT » 21 Авг 2013, 8:45

Абе аз май вече почти реших.
Преди три години си купих 42-ка на Шарп и съм изключително доволен от към качество и т.н.
Макари вече поостарял , обикновено ЛСД , без мпег 4 , но пък никакви проблеми , японска сглобка 3 години гаранция , та за това сега новия пак ще е Шарп.
Филипсите с тия заоблени ъгли не ме кефят много , Самсунг .... де да знам малко съм резервиран към тях.
Сони , бюджетните им модели са доста на зад спрямо останалите , а за Панасоник нямам наблюдения.
ЛГ в никакъв случай.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от don_gori » 21 Авг 2013, 9:37

Колега защо си се насочил конкретно към LCD матриците :?:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от ludnik » 21 Авг 2013, 10:08

Ами добре, ама не са ли всички марки LED телевизори почти еднакви като технолигия, производител и сглобка. В крайна сметка май всичко опира до сухото и екстрите, а? :)
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от MaxMeyer » 21 Авг 2013, 11:38

ludnik написа:Ами добре, ама не са ли всички марки LED телевизори почти еднакви като технолигия, производител и сглобка. В крайна сметка май всичко опира до сухото и екстрите, а? :)

В този ценови диaпaзон нямa голямa рaзликa. :-) Имa един форум зa TV-тa,провери в google нaмери го и почети.Не е вярно че трябвa дa избягвaш LG в крaй нa сметкa може дa се окaже че те сa нaй-оптимaлното зa пaрите...Филипс сa хубaви но дa не сa третa серия a по-нaгоре..
Не си взимaй смaрт телевизор a обикновен и му купи rikomagic mk802 III зa 75лв. и имaй истински смaрт TV с Android , тези които сa зaводски "смaрт" сa огрaничени от към функции и възможности и сa излишно скъпи...
Aз взех LG 32LN5400 (зa 580 лв. мaй беше) който е full hd и един rikomagic mk802 III зa 75лв и зa тези пaри мисля нямa по- добър вaриaнт.Доволен съм много!

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 21 Авг 2013, 19:17

IceMan_SF написа:Да използвам темата на колегата - какво ще кажете за Philips? Как са като качество в сравнение с LG, Samsung, Panasonic?

В ниските серии са доста зле , в средните са посредствено (4та и 5та) , силата им идва във високите серии - 7,8 а 9та от 3 години е смазва всички , но той вече е друг клас .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от bum_bum » 22 Авг 2013, 13:13

Някой гледал ли е 4к? Че вчера минах през Техномаркет и се загледах ама не ми направи чак пък такова впечатление. Явно това, което го дават не е 4к щото очаквах много повече.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от don_gori » 22 Авг 2013, 13:44

bum_bum написа:Някой гледал ли е 4к? Че вчера минах през Техномаркет и се загледах ама не ми направи чак пък такова впечатление. Явно това, което го дават не е 4к щото очаквах много повече.

Трябва да пуснеш нещо в резолюция 4к , че да видиш разликата - все едно на HD ready да пуснеш fullHD и а чакаш някаква огромна разлика :mhihi:
Тая технология още не е навлезнала , както трябва и ще се минат поне 3-4 години. По-добре инвестирай парите във висок клас Плазма отколкото да набиеш същите пари в 4к телевизор :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от bum_bum » 22 Авг 2013, 14:00

Аз също предположих, че нямат 4к филмче да пуснат. Говори се, че Плейстейшън 4 ще е 4к :mhihi: Ще го чакам да излезе и ако е истина изобщо няма да се замислям. 55''21:9 с 4к ми звучи доста добре.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E90 320d, вече Mercedes C320 CDI

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от IceMan_SF » 22 Авг 2013, 14:11

Аз днес си взех Samsung UE-32EH6030 за 779 лв. Водещото за мен беше качеството на картината, не държах нито да е SMART , нито 3D (в случая 3D-то се яви като бонус при мен), тъй като е за спалнята и ще се използва основно за гледане на ТВ.
Макар да е модел от миналата година , първите впечатления са ми положителни. Първоначално се бях ориентирал към ТВ-та до към 650-700 лв, но качеството на картината изобщо не ми хареса, без значение каква марка бяха. И така реших да дам малко повече, но поне да си заслужава (надявам се).
А този Самсунг е с реални 100 Hz, като софтуерно стават 200. Движенията са гладки, няма насичане. Има конвертиране от 2D в 3D, като в комплекта има 2 броя 3D очила.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от don_gori » 22 Авг 2013, 16:17

bum_bum написа:Аз също предположих, че нямат 4к филмче да пуснат. Говори се, че Плейстейшън 4 ще е 4к :mhihi: Ще го чакам да излезе и ако е истина изобщо няма да се замислям. 55''21:9 с 4к ми звучи доста добре.

Плейстеишъна ще може май само да плейва 4к видео , за игри няма да се поддържа тая резолюция.
Както казах , по-добре си купи VT60 плазмата на Панасоник , а останалите 4000лв похарчи за нещо друго :mhihi:
Никакъв смисъл още няма да се набиват един куп пари за такъв телевизор. Аз незнам и от какво ще плейваш такова видео , защото като пусна ето този 4к клип и доста рамки се губят.
А съм включил хардуерното ускорение , т.е. видео картата на компютъра (Radeon 7850) ми обработва видеото.
Цъка се на резолюцията - Original
http://www.youtube.com/watch?v=EgKXcQ9PLuc

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от bum_bum » 22 Авг 2013, 17:56

Имам Денон от висок клас, който поддържа 4к. За Плейстейшъна за това чакам да излезе да го видим какво може и дали ще си струва.

Какво ще рече, че се губят рамки? Аз го гледам на компютъра и цъкам от 1080 на ориджинал ама разлика не виждам никаква :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 22 Авг 2013, 18:12

don_gori написа:
bum_bum написа:Аз също предположих, че нямат 4к филмче да пуснат. Говори се, че Плейстейшън 4 ще е 4к :mhihi: Ще го чакам да излезе и ако е истина изобщо няма да се замислям. 55''21:9 с 4к ми звучи доста добре.

Плейстеишъна ще може май само да плейва 4к видео , за игри няма да се поддържа тая резолюция.
Както казах , по-добре си купи VT60 плазмата на Панасоник , а останалите 4000лв похарчи за нещо друго :mhihi:
Никакъв смисъл още няма да се набиват един куп пари за такъв телевизор. Аз незнам и от какво ще плейваш такова видео , защото като пусна ето този 4к клип и доста рамки се губят.
А съм включил хардуерното ускорение , т.е. видео картата на компютъра (Radeon 7850) ми обработва видеото.
Цъка се на резолюцията - Original
http://www.youtube.com/watch?v=EgKXcQ9PLuc

Плазмите рязко загубиха играта . В момента единствения реален довод за плазма може да бъдат меките цветове и то кел файда като блести с 1500 лумена и директно ти пърли веждите.
Смисъла от 8 милиона пиксела е че когато белия човек по света тръгне да дава 10 000 долара за 65ца/ 75ца няма да иска да гледа 2млн пиксела , или иначе казано пиксели като кюфтета . В телевизори под 55 инча няма абсолютно никакъв смисъл от 4к

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от bum_bum » 22 Авг 2013, 20:14

46-цата нещо взе да ми идва малък и за това се замислям за 55. А 4к явно е бъдещето за това мисля за такъв. Дано поевтинеят още до нова година. Самсунг вече свалиха драстично цените. До половин година вярвам ще станат още по-достъпни, а ще се появи и съдържание малко по малко.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook