Домашните ни любимци-снимки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 11 Май 2022, 11:07

Не, не е слагана такава. За пръв път чувам за тази болест честно казано.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от adovet » 11 Май 2022, 11:16

Какво стана с котката?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 11 Май 2022, 11:41

Изкара нощта, сутринта я оставихме в клиниката отново. Но последно нямаше подобрение. Вече съвсем няма сили, гледа в една точка, без да мига, диша слабо, така беше сутринта.

Виждам я, че има желание да прескочи трапа, но не знам дали ще и стигнат силите..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от frizzante » 11 Май 2022, 12:02

А има ли някаква диагноза?
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 11 Май 2022, 12:10

Проблем с панкреас или сринат черен дроб се предполага. Има много висока захар /16.4 при норма 8.8 ако не се лъжа/ и чернодробните изследвания не са добре. Тя е и много стара вече, подмина 14 години, но изглеждаше много жизнена за възрастта си.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Kroki » 11 Май 2022, 12:31

Дано се оправи. Не искам и да си помисля как ще реагирам, ако нещо такова стане на момичетата.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 11 Май 2022, 13:11

За съжаление не прескочи трапа, колеги. Обадиха се преди малко от клиниката, че е починала..

За ден и половина си отиде.. :banghead: :banghead: :banghead: :censored: :censored: :censored:

Огромни благодарности на всички колеги за съветите и специално на adovet за готовността да помогне. Бъдете здрави!
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Май 2022, 13:17

Мда, той явно е видял поста ти, аз него имах предвид. Жалко за котката, но все някога се случва и това. Пак е поживяла, не е като да я намериш блъсната от някой малоумник в малка градска уличка на 6-7 годишна възраст или пак на толкова някой комшия да ти я е отровил. :ranting:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от adovet » 11 Май 2022, 13:21

При котките метаболизма е по бърз и поради тази причина и заболяванията протичат по бързо. С напредване на възрастта си правете по често профилактични изследвания, та да може да се хванат нещата по на време.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от madafaka_donkele » 11 Май 2022, 13:40

adovet написа:При котките метаболизма е по бърз и поради тази причина и заболяванията протичат по бързо. С напредване на възрастта си правете по често профилактични изследвания, та да може да се хванат нещата по на време.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk


Какво трябва да включва профилактичния преглед, кои изследвания са важни и трябва да им се обърне внимание? Нещо по-специфично, като изследване или нещо друго, на което трябва да се обърне внимание при котак британец? Че моя стана на 4 и си е дебеланко, ама не яде нищо за намаляне на теглото :|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от adovet » 11 Май 2022, 13:42

madafaka_donkele написа:
adovet написа:При котките метаболизма е по бърз и поради тази причина и заболяванията протичат по бързо. С напредване на възрастта си правете по често профилактични изследвания, та да може да се хванат нещата по на време.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk


Какво трябва да включва профилактичния преглед, кои изследвания са важни и трябва да им се обърне внимание? Нещо по-специфично, като изследване или нещо друго, на което трябва да се обърне внимание при котак британец? Че моя стана на 4 и си е дебеланко, ама не яде нищо за намаляне на теглото :|

Най общото което може да даде евентуално насока за проблем е ПКК с биохимия

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от drifty » 11 Май 2022, 14:04

Ами последните изследвания бяха от 24.03 , кръв, хормoни, рентген - всичко беше перфектно, дори лекарите бяха впечатлени. Здрави зъби, нито беше побеляла /сиамка беше/.

Top Gun Maverick написа:Мда, той явно е видял поста ти, аз него имах предвид. Жалко за котката, но все някога се случва и това. Пак е поживяла, не е като да я намериш блъсната от някой малоумник в малка градска уличка на 6-7 годишна възраст или пак на толкова някой комшия да ти я е отровил. :ranting:


Прав си, но имаше много живец в нея още.. Преди седмица-две и правих клипче как ме гони из апартамента. Иначе вярвам, че живя спокоен живот - през лятото стоеше на припек на терасата, необезпокоявана, зимата цял ден прекарваше опряна в радиатора, докато си лежи на моето легло, а нощем си спеше при някого винаги, основно при мен и редовно под одеалото.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Kroki » 11 Май 2022, 16:10

Съжалявам колега. :cry:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от ludnik » 11 Май 2022, 20:59

Тъжна история, накрая си е голяма мъка. Моята котка живя почти 19 години и накрая беше отслабнала,почти не ядеше. Според ветеринаря беше здрава по последни, почина от старост, не ми даде сърце да я преспи. Умря си в съня.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Домашните ни любимци-снимки

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Май 2022, 14:21

Тази сутрин видях една котка на асфалта в града как току що някой я беше блъснал, гърчеше се и умираше в агония. Мислех тогава да напиша този пост да знаят всички колеги, че видя ли някой да блъсне котка и да не спре да види за какво става дума, директно звъня на 112 и си чакам патрула като ставам свидетел и по закон се води избягал от ПТП. Имам предвид в градска или селска част, извън населените места ми е ясно, че много рядко има какво да направи шофьор за да не блъсне котките, голяма част от които пресичат лошо. Но тази котка беше на оживена улица, на кръстовище с пешеходци и деца където колите трябва да карат с 10-20 и като ти излезе котка имал цялото време на света да спреш, намалиш до 10, заобиколиш или все нещо, а не да минеш като пълен олигофрен през животното.
Преди час ми звънна телефона, един мой колега търсеше информация за три зелени Приуса, понеже точно такъв е блъснал точно същата котка. Момчето на което е котката(хубава, охранена черно-бяла котка)било наблизо и подало сигнал в полицията. Те от своя страна звъннали на един мой колега, той на мен и общо взето се търси таксиджията, който я е блъснал. Свидетелите там видяли само, че е зелен Приус, но не видяли номера щото изчезнал бързо и много се ядосват понеже им се сторило, че едва ли не нарочно я е блъснал. Което го изключвам като вариант, но по-скоро е бързал и не е можел да реагира след което просто си е хванал пътя. Не карам никой да стърже котки от асфалта като мен като ги види блъснати, понеже много малко хора обичат котките колкото мен, хранят бездомни и т.н. но поне като карат хората в населените места очаквам да не са като неандерталци и на места тесни улици и слаба видимост да не летят защото утре може някое дете така да пресече. А мястото е без паркирали коли, с тротоари, с видимост, от какъв чеп няма да видиш котката мамка му. :ranting:
Предполагам ченгетата ще преглеждат камерите в района и колегата ми го очаква отнемане на книжката поради напускане на ПТП. Видите ли кола да ви блъсне домашния любимец(куче, котка)или дори овца да имате и не спре, директно звънете на 112, номера и да се оправя от там насетне. Простащината иначе няма да спре никога или поне няма да намалее, а напротив.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook