Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 9.08.2011
Местоположение: при Гюнтер и чат пат у Софето
Кара: е30 с 286 коня
Мечтае да кара: е30 с 1000 коня
Детайли за колата: '88 Diamantschwarz 320i coupе

Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от mastik » 09 Авг 2011, 23:09

..
Последна промяна mastik на 24 Ное 2022, 17:39, променена общо 1 път
E30 4 life

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от BadAngel » 10 Авг 2011, 0:53

за смяна на двигател тука трябва ти документ, с който легално си купил новия мотор..

с него отиваш на технотест чичките да го видят и снимат

дават ти изпитателен протокол (уж)

с протокола отиваш в кат да ти сменят номера на двигателя по талона

процедурата е убиец на любов направо

всъщност сега като се замисля, в немския талон не пише номера на двигателя, така че

ако направиш интервенцията по смяната на самия мотор, в нашия кат вероятно ще ти впишат в българския талон новия мотор и без горната галимация, защото ще го сметнат за фабричен..
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от Elesar74 » 10 Авг 2011, 7:01

Къде в талона пише кода на мотора на колата? В моя няма нищо такова.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от Делян » 10 Авг 2011, 8:12

С насаден нередовен мотор пътуване в чужбина :nono: Че някои останаха без коли :mhihi:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от Bavarcho » 10 Авг 2011, 8:33

Принципно за Германия съм сигурен на 70% (за Италия знам на 100%) че номер на двигателя не фигурира никаде, водят го резервна част :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от Е.Димитров » 10 Авг 2011, 8:36

Сугурен съм че във вин номера фигурира ,след справка,с какъв мотор е "родена" колата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от AcOrP » 10 Авг 2011, 8:51

От сега ти казвам забрави за технотест-а. Ще ти поискат документ официален от БМВ АГ в който да пише,че въпросният мотор м50/м52 е подходящ за купето на е30. Тоест Е30 318и окачване/спирачки и всичко останало е предвидено за тези мотори. Разбира се такъв документ няма начин откъде да намериш. И единственият варянт е да цакаш пари на тия от Технотест. В германия ще ти е по-лесно да я легализираш отколкото в БГ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '92 Е36

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от san4o » 10 Авг 2011, 16:41

LeX написа:Дядото в Технотест на мен ми каза като ходих че кубатурата на новия мотор не може да надвишава с повече от 15% кубатурата на стария, или конските сили пак бяха нещо подобно като проценти. Като му казах че искам да регистрирам 2.8 а колата преди е била 1.8 и оня щеше да си удари гъза в тавана. Ама върви му обясни примерно че 320ис и 318ис или 320и са с еднакви спирачки...а той като ме пита как мисля да го спирам тоя 2.8 мотор и му казах че съм преправил спирачките щеше да получи удар и каза че спирачките дори господ не можело да ги пипа. Не мисля че е проблем да сложиш м40 в м20 купе. И Явор затова каза за купе от 325 320ис или м3 и си правиш каквото искаш. Е не точно ама имаш поне повече възможности ;)

;)

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 9.08.2011
Местоположение: при Гюнтер и чат пат у Софето
Кара: е30 с 286 коня
Мечтае да кара: е30 с 1000 коня
Детайли за колата: '88 Diamantschwarz 320i coupе

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извъ

Мнение от mastik » 10 Авг 2011, 20:02

..
Последна промяна mastik на 24 Ное 2022, 17:39, променена общо 1 път
E30 4 life

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от BiTurbo » 11 Авг 2011, 7:34

а защо не инвестираш парите, които ще дадеш за трансплантация на М50 в Е30ката от начзало още и не си вземеш направо Е30 325и. Не мисля че ще върви по-малко от някой присаден не знайно от къде смъкнат М50/52. И проблема ти е решен още в зародиш ;) Тва с трансплантирането аз го одобрявам по принцип само ако е някой уикенд и фън кар, тоест изкарваш я, скъсваш едни гуми и я прибираш.

Като знам кви са законите в Германия съм почти 99% убеден, че ако те хванат ще ти спрат колата от движение. Имайки предвид, че там ако сложиш дори джанти, които не отговарят на предписания размер за колата, трябва да имаш удостоверение от ТЮВ и да ти е вписано в талона на колата, смятай какво ще е за смене двигател и особено такъв, който изобщо не се монтира в това купе ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от Nasti » 11 Авг 2011, 7:42

Не е толкова страшно!

Щом имаш желание и пари да играеш в тази игра направи следното:
Докарай си колата, направи си интервенциите, събери си документи за всичко извършено по колата - покупка на мотор, части по окачване, спирачки и т.н. После ми се обади и след 1-2 дни колата ще ти бъде регистрирана напълно редовно с номера, като преди това ще е минала технотест. Най-прекрасното, е че за всичко това ще си получиш документи от технотест и от КАТ. Ако по-късно решиш да продаваш колата, с въпросните документи може да докажеш редовното и регистриране не в България, не в Германия, а където си поискаш.

Ако решиш да го правиш сам без технотест да знаеш, че няма да стане. В талона на колата пише 318, тип мотор еди какъв си 4 цилиндъра и т.н. и т.н. Те ще видят мотора и ще проверят и самите те ще те върнат към технотест. Ако пък кажеш, че колата така е влязла от Германия, ще ти напишат, че има несъответствие в номера на шасито и на мотора и ще ти заключат колата до изясняване на случая. Вярвай ми, не искаш да го играеш този филм, сигурен съм, че тук има колеги участвали в този сериал и могат да ти говорят много!

Опит да караш с български номера и сменен мотор към Германия ти гарантира, че първата проверка по границите на евро табела и шаси, ще ти приберат колата на гардероб. Не, че не са тъпаци, тия по границите, но знаят какво е 4 и какво 6 цилиндров мотор и малко от малко го различават как изглежда.
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от _galio_ » 11 Авг 2011, 7:57

Nasti написа:Опит да караш с български номера и сменен мотор към Германия ти гарантира, че първата проверка по границите на евро табела и шаси, ще ти приберат колата на гардероб. Не, че не са тъпаци, тия по границите, но знаят какво е 4 и какво 6 цилиндров мотор и малко от малко го различават как изглежда.


а същият ли е случаят ако моторът е сменен с по-голям, но същият бр.цилиндри, същата фамилия двигатели, но с по-голяма кубатура - примерно m42/3/4 или m52b20/25/28 ?
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от Веселин|Василев » 11 Авг 2011, 8:48

Извинявам се на колегата, че му ползвам темата!
В България могат ли да ти направят проблем за смяната на мотора с друг? Разбира се след като е регистрирана вече с малкия мотор и си траеш за големия!
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извън БГ

Мнение от ms » 11 Авг 2011, 9:02

Веселин|Василев написа:Извинявам се на колегата, че му ползвам темата!
В България могат ли да ти направят проблем за смяната на мотора с друг? Разбира се след като е регистрирана вече с малкия мотор и си траеш за големия!


могат разбира се, друг въпрос е, че тук всичко се решава с някоя банкнота и "случайно" няма да видят разликата... по-забавното идва със застрахователя- там установят ли, че мотора е друг ГО и каско директно стават невалидни и го ядеш отвсякъде...
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 9.08.2011
Местоположение: при Гюнтер и чат пат у Софето
Кара: е30 с 286 коня
Мечтае да кара: е30 с 1000 коня
Детайли за колата: '88 Diamantschwarz 320i coupе

Re: Регистрация на кола със сменен мотор и ползването и извъ

Мнение от mastik » 11 Авг 2011, 16:40

..
Последна промяна mastik на 24 Ное 2022, 17:39, променена общо 1 път
E30 4 life

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook