Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 23 Авг 2021, 12:26

Сам си пиша, ма да се похваля, че качих Ботев и то посред нощ, сам и без никви специални приготовления и екипировки. В петък ударих камък по черно и като шурна бензина само дръпнах ръчната до една от последните къщи в Карлово и поех нагоре. Само последните часове бяха на тъмно, де. Бях горе в 1ч30 и останах да спя в заслона, а на заранта го качих пак за да видя и денем. М-у другото в заслона си е купон и то различен от стандартните разбирания за купон. Препоръчвам.
Друго необичайно за гледане освен красотите по пътя ще видите задължително и на живо стадо от 600 овце и диви кози. Тези пък с корем, ще се простят с голяма част от него! :mrgreen:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.04.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 330d 2008 N57D30A

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от S14 » 23 Авг 2021, 14:08

Поздравления! За качване на Ботев от Карлово наведнъж не ми се и мисли! Близо 2км денивелация е нещо с което вече не мога да се справя, пък и е много далече - веднъж само слизането от х.Левски ми отне 3 часа, а от там си има още много догоре - не случайно си стигнал през нощта!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от kiko » 23 Авг 2021, 14:37

ivoaudi написа:Друго необичайно за гледане освен красотите по пътя ще видите задължително и на живо стадо от 600 овце и диви кози. Тези пък с корем, ще се простят с голяма част от него! :mrgreen:

Нощно време и ако уцелиш пълнолуние може и без челник да го качиш ;)
Със стадата внимателно понеже обикновенно към овцете вървят и няколко каракачанки като малко магаренце и ако те подбарат нощно време....точно там през деня като ми се спуснаха 2-3 добичета от едно стадо ми се дръпна л@иното,а бяхме 3ма души но с щеките ги респектирахме а и има номер, при почти всички овчарски или улични кучета.Навеждаш се все едно взимаш камък от земята и дават яко отбой.Действа 99% от случайте :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от sub_eleven » 23 Авг 2021, 19:02

Последният път в заслона, в който спах /не на Ботев/ имаше мишки, бълхи и въшки. Повече никога заслон, освен ако не ми се наложи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 7:56

kiko написа:
ivoaudi написа:Друго необичайно за гледане освен красотите по пътя ще видите задължително и на живо стадо от 600 овце и диви кози. Тези пък с корем, ще се простят с голяма част от него! :mrgreen:

Нощно време и ако уцелиш пълнолуние може и без челник да го качиш ;)
Със стадата внимателно понеже обикновенно към овцете вървят и няколко каракачанки като малко магаренце и ако те подбарат нощно време....точно там през деня като ми се спуснаха 2-3 добичета от едно стадо ми се дръпна л@иното,а бяхме 3ма души но с щеките ги респектирахме а и има номер, при почти всички овчарски или улични кучета.Навеждаш се все едно взимаш камък от земята и дават яко отбой.Действа 99% от случайте :mrgreen:


Лежал съм във Френска болница от нахапване от Родопски овчарки :D пиша го това за да потвърдя, че имам наистина опит с кучета и то бая. Потвърждавам, че номера с камъните наистина работи в доста случаи, но зависи от кучетата и най-вече колко са. Често, често само с навеждане не става, а трябва и да хвърлиш, понякога и да уцелиш, че някой път трябва и да се покатериш на нещо :mrgreen: То и комай няма никаква друга алтернатива, де :D В смисъл, случвало ми се е да съм в гола нива и ми е идвало да се покатеря на някой житен клас :mrgreen: Абе...
Тия там си имат естествено овчарки и естествено се спуснаха. Проблема обаче се оказа необичаен - след като решиха, че няма да ме ядат и че ще сме приятели решиха да скачат отгоре ми от радост. Докато се усетя и ме надраха яко железните шипове от нашийниците против вълци. А шиповете и са бая ръждясали, та не е шега. Тоест....пак стана на тяхно да се отдалеча от стадото :mrgreen: Ся съм целия изподран
Колкото до пълнолунието е така, ама пък....то постоянно бяга заради облаците. Знаеш, колкото по-високо, толкова по-зле.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 8:08

S14 написа:Поздравления! За качване на Ботев от Карлово наведнъж не ми се и мисли! Близо 2км денивелация е нещо с което вече не мога да се справя, пък и е много далече - веднъж само слизането от х.Левски ми отне 3 часа, а от там си има още много догоре - не случайно си стигнал през нощта!


Проблема е, че ми се повреди колата и тръгнах много късно. Аз смятах събота да кача Ботев и да се върна вечер, че на другия ден да катеря Вихрен. Криви са ми биле сметките, щото не само тръгнах с огромно закъснение, ами и като слязах, ремонтирах до късно. Пак вечерта. В неделя няма сервизи и Вихрен остана за другата седмица. Смятам да го кача по шорти и с джапанки :D Струва ми се много лесен, поне двата подхода, де.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от A.Stoyanov » 24 Авг 2021, 9:12

И ние в събота бяхме на Ботев, само че от северната страна - 18.3км с 1400м денивелация. Гледките по пътя, на мен ми харесаха много повече от тази на "върха". И аз мисля да пробвам нощно, но на Мусала.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от streetz » 24 Авг 2021, 9:14

ivoaudi написа:Смятам да го кача по шорти и с джапанки :D Струва ми се много лесен, поне двата подхода, де.

Вихрен с джапанки ще е интересно по стръмното и камъняка. :mrgreen:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 10:39

A.Stoyanov написа:И ние в събота бяхме на Ботев, само че от северната страна - 18.3км с 1400м денивелация. Гледките по пътя, на мен ми харесаха много повече от тази на "върха". И аз мисля да пробвам нощно, но на Мусала.


Ако сте минали през Райското и Тарзановата пътека, то за мен поне това са най-красивите места конкретно в Стара планина! Точно Мусала съм правил нощно, без екипировка, фенер, навигация и то не по туристическия маршрут и пак сам. Беше заради един бас и то глупав. В 4ч30 легнах на шосето толкова изморен и с такива болки из тялото, че ми бе все тая кой ще ме сгази. Огромна глупост е било от моя страна, защото на няколко места чакълестия път, който по принцип тук-таме губиш в тъмното като тротоар си има урва. Просто късмет. Аз съм все карък за глупости и ми върви като на бясно куче тоягите, но само за сериозните неща :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 10:48

streetz написа:
ivoaudi написа:Смятам да го кача по шорти и с джапанки :D Струва ми се много лесен, поне двата подхода, де.

Вихрен с джапанки ще е интересно по стръмното и камъняка. :mrgreen:


Прав си, не отричам, че се изцепих за джапанките, но аз го казах във връзка с нещо:
Наскоро ходих до Тевно езеро и имаше група млади, здрави мъже в хижата, дето цял час обясняваха, ма с 200 подробности как месеци наред се информирали, подготвяли, екипирали....200 ненужни простотии накупили и какво ли не. Малко се дразня от преекспонирани подготовки, та затуй. Голям праз, качил Вихрен и то вече история. Има върхове по 5-600, там си е сериозно, ма за 2800 и то лятото, като нагоре е магистрала от хора нещо не намирам големите опасности.
Не с джапанки, бос ще го кача ако това ще направи смешен някой, който плаши излишно останалите.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от b_u_b_o » 24 Авг 2021, 10:53

ivoaudi написа:ма за 2800 и то лятото, като нагоре е магистрала от хора нещо не намирам големите опасности.


Тва ако не беше казано само ден след като човек загина на Боянския водопад можеше да го подмина, ама сега... :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от A.Stoyanov » 24 Авг 2021, 10:53

Под северната страна имах предвид Априлци - х.Плевен - Ботев. Иска ми се и от Калофер да пробвам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от kiko » 24 Авг 2021, 10:55

sub_eleven написа:Последният път в заслона, в който спах /не на Ботев/ имаше мишки, бълхи и въшки. Повече никога заслон, освен ако не ми се наложи.

Спал съм само в заслона на кончето,и то след ремонта.Бих казал,че е топ! Много хубаво/весело си изкарахме. Не случайно във феиса в групата за планински разходки един пич беше изкарал няколко дни,беше станал като хижар там :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от A.Stoyanov » 24 Авг 2021, 10:59

ivoaudi написа:
streetz написа:
ivoaudi написа:Смятам да го кача по шорти и с джапанки :D Струва ми се много лесен, поне двата подхода, де.

Вихрен с джапанки ще е интересно по стръмното и камъняка. :mrgreen:


Прав си, не отричам, че се изцепих за джапанките, но аз го казах във връзка с нещо:
Наскоро ходих до Тевно езеро и имаше група млади, здрави мъже в хижата, дето цял час обясняваха, ма с 200 подробности как месеци наред се информирали, подготвяли, екипирали....200 ненужни простотии накупили и какво ли не. Малко се дразня от преекспонирани подготовки, та затуй. Голям праз, качил Вихрен и то вече история. Има върхове по 5-600, там си е сериозно, ма за 2800 и то лятото, като нагоре е магистрала от хора нещо не намирам големите опасности.
Не с джапанки, бос ще го кача ако това ще направи смешен някой, който плаши излишно останалите.


Аз също нямам никакви специални екипировки и да прав си че до Мусала и Вихрен и супер прехода "качване на седемте рилски езера" :mhihi: има пътеки и повече хора от мола, но има и туристи тръгнали буквално като за кафе - дънки, кожени якенца и фешън кецове... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 11:00

b_u_b_o написа:
ivoaudi написа:ма за 2800 и то лятото, като нагоре е магистрала от хора нещо не намирам големите опасности.


Тва ако не беше казано само ден след като човек загина на Боянския водопад можеше да го подмина, ама сега... :kuku:


Винаги държиш да покажеш как не умееш да мислиш и страха ти е водач в живота.
Човека, който падна е 0,000000001% от човеците, които катерят там и другаде. Това ще го вземеш ли предвид или не ти оттърва за поредната, глупава теза?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook