Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ktv » 06 Сеп 2011, 9:35

Наскоро, на 27 август се качих до Седемте рилски езера и се зарибих по планинското изкачване. Пускам няколко интересни снимки от там:
Изображение Изображение Изображение

Намислил съм, ако е време следващата събота или неделя, да се кача до Черни връх- първо с лифта до Алеко и после пеша нагоре. На слизане може да продължа пеша и до Симеоново, ако има "повер". Някой ако е качвал скоро, ще сподели ли нещо актуално или подробности, че ще ми е за сефте.
Благодаря предварително!
Последна промяна ktv на 02 Окт 2011, 8:16, променена общо 3 пъти
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: До Черни връх и назад

Мнение от jordanov » 06 Сеп 2011, 10:28

Качвах се преди 1 месец, ама отидох до драгалевския лифт, той ме метна до голи връх ако не се лъжа и от там пеша до черни връх. Маршарута е много лек се едно разходка в парка, ама бъхтиш по баир нагоре ... маршрута го взехме за 2 часа - 2 и половина(бях с мрънкащо момиче), а надолу за час - час и половина. Яко е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: До Черни връх и назад

Мнение от Пинтев » 06 Сеп 2011, 10:32

Колега аз бих ти предложил да се качиш с кола до Златните мостове и оттам до Черни Връх.И после пак си се връщаш до мостовете..прехода е около 3 часа нормално ходене. ;)
Изображение

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Re: До Черни връх и назад

Мнение от ktv » 06 Сеп 2011, 10:48

bmw520i5063 написа:Колега аз бих ти предложил да се качиш с кола до Златните мостове и оттам до Черни Връх.И после пак си се връщаш до мостовете..прехода е около 3 часа нормално ходене. ;)

Това го "катерих", само че до Камен дел миналата неделя:
Изображение Изображение Изображение

Сега целта ми е Черни връх, обаче че ми се струва от Голи връх да е по-лек маршрута. Ще ми се да е екстремно нагоре.
Последна промяна ktv на 02 Окт 2011, 8:23, променена общо 1 път
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: До Черни връх и назад

Мнение от ///peter » 06 Сеп 2011, 13:33

ktv написа:
bmw520i5063 написа:Колега аз бих ти предложил да се качиш с кола до Златните мостове и оттам до Черни Връх.И после пак си се връщаш до мостовете..прехода е около 3 часа нормално ходене. ;)

Това го "катерих", само че до Камен дел миналата неделя. Сега целта ми е Черни връх, обаче че ми се струва от Голи връх да е по-лек маршрута. Ще ми се да е екстремно нагоре.


Е от голивръх до черни, няма да ти се види екстремно бъди сигурен! :)
Ако искаш екстриим -> Княжево - Копитото - Момина скала - Камен Дел - Черни връх - Алеко през пистата - Станцията на лифт от симеоново -Бай Кръстьо - Бистрица.

Около ден е - 23км :D

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: До Черни връх и назад

Мнение от N.Mihaylovski » 06 Сеп 2011, 14:11

Къв "екстрим" ще се сцепи от ходене, Бай Кръстьо го дърпа към Драгалевци, ен бистрица, за бистрица алеко, пистата и надолу
КТВ ако искаш да се разходиш, Бай Кръстьо, голи връх с лифта и от там пешачката, ако селзнеш с акбинката на Алеко, трябва да се качиш на Романски, ама незнам дали работи, иначе яко катерене нагоре.
П.П като видиш байкъри стои на едно място те ще те заобиколят, внимавай че летът с 40-50-60
Ако ти трябва помощ казвай :yes:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: До Черни връх и назад

Мнение от ///peter » 06 Сеп 2011, 16:01

Бях ги забравил тези летящи предмети по този маршрут :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: До Черни връх и назад

Мнение от N.Mihaylovski » 06 Сеп 2011, 16:10

///peter написа:Бях ги забравил тези летящи предмети по този маршрут :mhihi:

Не сме предмети, и ние сме хора :)
Много хора като ни видат и почват да шарат по пътеката и да се движат, а на ляво а на дясно, което е голяма грешка, и нещата свършват зле.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: До Черни връх и назад

Мнение от exotique » 06 Сеп 2011, 16:41

ако искаш екстремен маршрут-Железница-Хижа Академик-Меча Поляна-Черни Връх...от меча поляна има два варианта- по писта Лалето и нагоре... или до Алеко и от там-по пистата нагоре...около 5-6 часа ще ти е ,аз съм го взимал този маршрут само надолу :mhihi: пеша ми е 4 часа-с колело-час-час и половина :winky: Можеш да стигнеш до х.Академик и с Джип (с глвано ДЖ,не некой Сув) но гледай да е по тъмните часове,че през деня има бая туристи,и ако те гепнат горските ш`ти разкажат играта :smoke:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: До Черни връх и назад

Мнение от Bogat-Beden » 06 Сеп 2011, 16:58

един по-кратичък,но много приятен и не точно екстремен,но интензивен маршрут - Драгалевци- Боянски водопад :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Re: До Черни връх и назад

Мнение от ktv » 11 Сеп 2011, 9:05

Вчера качих Черни връх от Алеко по пътеката за час и 20 минути, ама нещо не ми беше достаттъчно натоварващо. :confused: Някой да каже маршрут за катерене по-така, ама да е в рамките на два часа нагоре. Малко снимки:
Изображение Изображение Изображение
Последна промяна ktv на 02 Окт 2011, 8:27, променена общо 3 пъти
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: До Черни връх и назад

Мнение от ///ivanE30 » 11 Сеп 2011, 10:01

дестинацията е Боровец на 1 час път от софия 70 km :mrgreen:

Лифта Соколец и от там до хижата час и половина (много хубава е хижата може да разгледаш и ловната резиденция макар че вътре не пускат ).... добро е като натоварване..... нагоре не съм се качвал :yes:

Лифта Ястребец (каменната хижа на връх ястребец е уникална :bchug: ) и от там 2-2.5 часа до хижа мусала , презареждаш батерииките :mhihi: и още 2-3 часа и си на върха на балканския полуостров .... заслужава си

Догодина 7те рилски езера ще видя как са но там ходенето е към 5-6 часа и затова още немога да се реша :yes:

Аз зимата по тия места не се качвам .... мил ми е живота още :mrgreen:
bedrock city racing

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Re: До Черни връх и назад

Мнение от ktv » 11 Сеп 2011, 10:55

///ivanE30 написа:дестинацията е Боровец на 1 час път от софия 70 km :mrgreen:

Лифта Соколец и от там до хижата час и половина (много хубава е хижата може да разгледаш и ловната резиденция макар че вътре не пускат ).... добро е като натоварване..... нагоре не съм се качвал :yes:

Лифта Ястребец (каменната хижа на връх ястребец е уникална :bchug: ) и от там 2-2.5 часа до хижа мусала , презареждаш батерииките :mhihi: и още 2-3 часа и си на върха на балканския полуостров .... заслужава си

Догодина 7те рилски езера ще видя как са но там ходенето е към 5-6 часа и затова още немога да се реша :yes:

Аз зимата по тия места не се качвам .... мил ми е живота още :mrgreen:

Добре изглежда това за връх Мусала :yes: , ама не знам докато е хубаво времето тази година, дали ще мога да се организирам.
На Рилски езера бях в края на август и имаше много народ. От Бъбрека до върха, от който се вижда и седмото езеро се качих за около 40-50 минути. Иначе, от хижа Седемте рилски езера до Бъбрека с много офлянкване го направих за около час и половина.
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: До Черни връх и назад

Мнение от Hito » 11 Сеп 2011, 17:34

ktv написа:Вчера качих Черни връх от Алеко по пътеката, ама нещо не ми беше достаттъчно натоварващо. :confused: Някой да каже маршрут за катерене по-така, ама да е в рамките на два часа нагоре.

Мальовица ;)
Заслужава си..... повярвай ми :yes:
9 години работих горе и никога няма да ми омръзне да се качвам пак
София - Мальовица ~90 км.
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

оптимист-неверник
Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: без значение
Пол: Мъж
Кара: старо Е 34
Мечтае да кара: ново Е 34
Детайли за колата: най- добрата

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ktv » 02 Окт 2011, 7:46

Реших да променя името на темата и тя да стане планинарска. Предполагам, че тя ще бъде полезна за пристрастените към красотите и екстремните височинни преживявания. Иначе, докато е хубаво времето, съм решил да се кача до Лакатник, та ако някой знае маршрут за 6-8 часа, ще съм благодарен ако сподели. Обещавам да постна снимки и от там :D
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook