Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 09 Окт 2022, 14:16

FaceOff написа:Аз само искам да свирнеш другия път като минаваш Княжево - Черни връх - Алеко да се включа с моето тик ток поколение на 9, а другото почти на 4, не виждам изобщо смисъл да го взимам, освен ако не искам да я нося на конче през целия път, както ти си я носил до Райското пръскало.. Искам да стисна ръката на щерка ти на Алеко, това ще ми разбие представите за дете на 4

Хващай пътя към Алеко, че сме на Черни връх в момента. Тръгнахме сутринта в 8 от Княжево :lol:
Тая малката ми скри шапката... Сега го качихме с 1 час по-бързо, отколкото като бяхме само с баткото :lol:

Edit: Приключихме за днес. А тоя Sports tracker тотално се е побъркал - дава 3700 метра изкачване и 2550 метра спускане...
Screenshot_20221009-172512.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от FaceOff » 09 Окт 2022, 17:54

drago_pavlov написа:
FaceOff написа:Аз само искам да свирнеш другия път като минаваш Княжево - Черни връх - Алеко да се включа с моето тик ток поколение на 9, а другото почти на 4, не виждам изобщо смисъл да го взимам, освен ако не искам да я нося на конче през целия път, както ти си я носил до Райското пръскало.. Искам да стисна ръката на щерка ти на Алеко, това ще ми разбие представите за дете на 4

Хващай пътя към Алеко, че сме на Черни връх в момента. Тръгнахме сутринта в 8 от Княжево
Тая малката ми скри шапката... Сега го качихме с 1 час по-бързо, отколкото като бяхме само с баткото

Edit: Приключихме за днес. А тоя Sports tracker тотално се е побъркал - дава 3700 метра изкачване и 2550 метра спускане...
Screenshot_20221009-172512.png


Уби ме! :shock:
Поста е отпреди 3 часа, значи към 4 сте били на Черни връх? И максимална скорост 15км/ч? Къде я развивате тая скорост? Би ли описал по-точно маршрута? Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 09 Окт 2022, 18:37

Приложението нещо се бъгва... Такъв е и случаят със скоростта... Като го пусна в началото и докато търси сигнал е забило няколко минути, после като тръгне показва 15-20-30 км/ч скорост докато се осъзнае :D
Иначе в 8 тръгнахме от Княжево и в 3 без 2 минути бяхме горе. Качването е 15 км. После до х. Морени е малко над 3, минавайки през стената. Маршрутът е същия: Княжево - Златните мостове - Кумата - Черни връх.
Най-бързи сме след като качим Конярника и се спускаме по платото - 4.8-5 км/ч. Не е много, но за момиче на 4 с ръст около 110 см си е добро темпо. Все пак тя прави 3 крачки докато аз направя 1 :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от mr_petroff » 09 Окт 2022, 21:39

2333 м.? - 2290 м. . Изтегли си друго приложение ... :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Exclusive89 » 10 Окт 2022, 12:56

:clap:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 11 Окт 2022, 8:33

mr_petroff написа:2333 м.? - 2290 м. . Изтегли си друго приложение ... :yes:

Аз не засичам с цел да документирам официално рекорди, та 30-40 метра разлика не са ми чак такъв проблем :lol:
Но ако препоръчаш някое надеждно приложение с функционалности като на sports tracker ще го пробвам.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от FaceOff » 11 Окт 2022, 11:48

drago_pavlov написа:Приложението нещо се бъгва... Такъв е и случаят със скоростта... Като го пусна в началото и докато търси сигнал е забило няколко минути, после като тръгне показва 15-20-30 км/ч скорост докато се осъзнае :D
Иначе в 8 тръгнахме от Княжево и в 3 без 2 минути бяхме горе. Качването е 15 км. После до х. Морени е малко над 3, минавайки през стената. Маршрутът е същия: Княжево - Златните мостове - Кумата - Черни връх.
Най-бързи сме след като качим Конярника и се спускаме по платото - 4.8-5 км/ч. Не е много, но за момиче на 4 с ръст около 110 см си е добро темпо. Все пак тя прави 3 крачки докато аз направя 1 :mhihi:
Това ми се струва брутално постижение за 4 годишно момиче! Убеден съм, че поне 50% от децата на нейната възраст ще се откажат на Бялата вода, и почти всички останали на Златните.. После изкачването на стария влек над хижа Кумата ще откаже и малкото стигнали от Княжево до там.. Само трябваше да кажеш ден-два преди това, а не като си на върха, и при ваше желание разбира се, да дойда и аз с баткото. С малката все не ми се рискува да тръгна, че не знам на коя от изброените точки ще каже 'не мога повече' и ще трябва да се връщаме.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 11 Окт 2022, 12:24

FaceOff написа:Това ми се струва брутално постижение за 4 годишно момиче! Убеден съм, че поне 50% от децата на нейната възраст ще се откажат на Бялата вода, и почти всички останали на Златните.. После изкачването на стария влек над хижа Кумата ще откаже и малкото стигнали от Княжево до там.. Само трябваше да кажеш ден-два преди това, а не като си на върха, и при ваше желание разбира се, да дойда и аз с баткото. С малката все не ми се рискува да тръгна, че не знам на коя от изброените точки ще каже 'не мога повече' и ще трябва да се връщаме.

Ако бях на 100% сигурен, че ще го направи щях да ти пиша. Но и аз бях изненадан :lol:
То и за жената не бях сигурен, че ще издържи на тоя преход :lol:
А не искам да се разберем и после ние да се връщаме обратно от средата на похода :lol:
Мисля ако има още някой уикенд с хубаво време да качим пак Мусала. Че досега само с баткото сме я качвали.
Тогава ще пиша :yes:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 24 Окт 2022, 19:00

Останах само аз да си пиша в тая тема :lol:
Мусала отпадна, че лифтът не работи вече, а няма вариант за еднодневно изкачване без лифт...
Та в неделя качихме Руй. И понеже не блести с особена височина или трудност реших да се качим по най-трудния маршрут - от село Зелениград.
И ни се разказа играта :mhihi: Княжево - Кумата ряпа да яде...
Пътеката е право нагоре, няма серпентини, няма равно... 1000 метра денивелация за под 5 км :mhihi:
Пробвах и ново приложение, Strava, доста по-реалистични данни дава относно денивелацията:
Screenshot_20221024-195536.png

Обща денивелация - 1107 метра.
Между 5-тия и 8-мия километър са 700 от тях :mhihi:
Височината на върха обаче не я е познала - официално е 1706 м, а тук го дава 1687 м.
Спуснахме се към съседното село Забел и после пеша към Зелениград - общо 19 км за 5 часа и половина ходене.

Кораво ще излезе това тик ток поколение :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 27 Ное 2022, 15:46

Днес направихме първия зимен преход с тик ток поколението. Алеко - Черни връх - Алеко.
Изкачване право нагоре през стената - малко под 3 км за час и 35 мин.
На връщане минахме по широкия път - около 6 км за час и малко.
Времето беше супер, гледките също:
IMG_20221127_123809.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 03 Дек 2022, 17:04

Новото приложение взе, че ме вкара в някакъв филм :mhihi:
Миналата седмица след прехода ме вкара в някаква класация и то около последните места с това време от час и 40 почти, та днес реших да видя как се справям без тик ток поколението.
От Алеко до Черни връх - 58 мин, през стената, право нагоре.
На обратно - 30 минути по същия маршрут.
Май не е зле като за офис планктон дето не спортува активно :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Дек 2022, 23:14

https://trip.dir.bg/patevoditel/nepozna ... -mistichni
Честит празник планинари! Наистина не знаем какво имаме тука в България!
Следващата година мисля да имаме бая уикенди някъде нагоре. Между другото на баща ми края е в Сакар планина, тъкмо между Тополовград и Харманли. Много подценявана планина както пише в статията, но си е супер. Като малък често стоях там, сега рядко, но пак ходя. Може и затова да имам силна имунна система, в рода масово живеят около и над 90, ама то там спокоен живот наистина, въздух, истински био храни и цял живот се пиеше вода от кладенеца. А на баща ми един братовчед, че жена му все носеше вода от Казанлък защото тая там не ставала. :mhihi: Много легенди съм чел за тия места, разхождал съм се като малък и в района наистина съм срещал много стари дървета, едното го удари мълния за нещастие, това дърво не знаеше никой на колко години е, но беше супер дебело. Тези камъни от статията мисля да ги търся къде са. За нещастие в района в последните 20 години все има идиоти палещи умишлено гората за сеч. Там има много мишета, които всеизвестно държат много дълго жар.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от STEVAL » 12 Дек 2022, 0:13

Top Gun Maverick написа: Между другото на баща ми края е в Сакар планина, тъкмо между Тополовград и Харманли.


Тронка :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от streetz » 12 Дек 2022, 1:55

Доста по-на изток са тронките, към Странджа.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от STEVAL » 12 Дек 2022, 10:17

streetz написа:Доста по-на изток са тронките, към Странджа.


И в тополовградско и в Сакар са си

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook