Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ///eMo » 30 Авг 2022, 22:03

Час и 50 съм успявал да смъкна от лифта на Драгалевци до горе. Редовното е между 2ч и 2ч30. От НДК за подготвени маратонци, които го тичат цялото не изглежда чак толкова непостижимо, но определено действа отрезвяващо за това колко още мегдан има.. :D

https://www.dnes.bg/sofia/2021/08/26/dv ... ryh.501655

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivanski_2 » 31 Авг 2022, 6:46

b_u_b_o написа:Много добре знам маршрута минавал съм го стотици пъти и ми ясно колко е. Щом за този маршрут ти трябват почивки или "спирки за хапване", значи трябва сериозно да се замислиш върху физическото си здраве. Не казвам, че трябва да се изтича разстоянието и да ти е гадно нагоре само и само да го минеш бързо. Това просто е индикация, че нещо не е наред и ако не вземеш мерки докато е време, после ще страдаш. Вие ако искате се съгласявайте с мен ако не търсете си оправдания, че е нормално...то си е за вас. :bchug:


Ама не съм съгласен, ок разбрахме мега здравеняк си, но защо трябва да налагаш така мнение..... :dunno:
Дори да не ти трябва може пък да не си тръгнал на съзстезание, а да поспреш , поседнеш отпочинеш и хапнеш нещо....
Да може човека да в не много добра физическа форма, но да кажеш ако не вземеш от точка Х до У за Н часа си много зле ..... е такива като теб бързаци ги видях докато прекосявах Испания имаше една отсечка около 25км без град през полето, 44-45 градуса, сутринта тръгваме в 5:30-6 повечето от албергетата, ама те удариха една крачка и чак подминават с подигравателен поглед .... нищо де изчаках ги вечерта в едно барче и те да пристигнат :D :bchug:
И въпрос, ти защо ходиш на планина?
а/ за да стигнеш от А до Б за Н часа и после да обясняваш колко са зле другите
б/ за да се насладиш и избягаш от ежедневието ти без да гледаш часовника както се налага през делничните дни...
ц/ защото така е модрено
Питам сериозно, надявам се да не го приемеш като заяжданe, понеже и аз преди като теб все мерих, бързах ,траквах и сравнявах, но един ден попаднах в следната ситуация, аз и още 400-500 човека тръгваме от точка А до точка Б , и има места за спане да кажем за 250 човека, и аз ествествено си давах много зор ама много , бях в топ 50 по обяд, но когато седнах да обядвам се запитах , "добре бе защо?", бързаш за работа, бързаш за магазина, после да вземеш детето от градина, и на светофара пак искаш да си първи и на магистралта и там бързаш...... и просто реших че когато съм в планината(на поход) няма да бързам, ако ще да остана на някоя пейка довечера и повярвай ми от тогава ми стана 5-пъти по-приятно....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от mr_petroff » 31 Авг 2022, 7:21

Много точно казано. Само да вметна, че не е задължително да стигнеш целта си на 100%.Някой път е по добре да се върнеш и да не рискуваш живота и здравето си /и на други хора/. Планините ще разберат за какво иде реч...Аз това го разбрах по трудния начин,на 40 метра от мечтан за покоряване връх.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от b_u_b_o » 31 Авг 2022, 11:07

ivanski_2 написа:И въпрос, ти защо ходиш на планина?
а/ за да стигнеш от А до Б за Н часа и после да обясняваш колко са зле другите
б/ за да се насладиш и избягаш от ежедневието ти без да гледаш часовника както се налага през делничните дни...
ц/ защото така е модрено


Щом питаш сериозно ще ти отговоря сериозно, комбинация от а/ и б/. И ще ти разясня, основно зависи от целта ми в конкретното ходене в планината. Имам маршрути които съм минавал стотици пъти и там основно го правя за тренировка. А тая тренировка я правя, за да мога когато отида за кеф и на някое по-интересно място и трябва да ходя 10 часа, да мога да се наслаждавам на планината, вместо да мисля дали ще припадна всеки момент. Ходя из планините много преди да стане модерно, преди на Рилските да има лифт и когато можеше в събота да се качиш на Мусала и да си сам на върха и да пиеш чай с хората от метео станцията. Сега по тия места стъпвам само зимата, щото иначе е мъка.

Пак ще ти го напиша, надявам се тоя път да го разбереш, явно аз не мога достатъчно ясно да го кажа. Ако го взимаш за два часа и половина, защото така си решил супер, ако искаш и 5 часа го ходи щом те кефи. Обаче ако го взимаш за толкова и си изплюваш дроба и не можеш пистолет да ти опрат да го вземеш по-бързо, значи имаш проблем и трябва да се замислиш сериозно живее ли ти се. По написаното от колегата, той клони към второто и колкото по-скоро вземе мерки толкова по-добре за него. На мен би трябвало да ми е през шмайзера, ама ей на не ми е, не искам да живея в болно и дебело общество.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от drago_pavlov » 31 Авг 2022, 11:17

ivanski_2 написа:Ама не съм съгласен, ок разбрахме мега здравеняк си, но защо трябва да налагаш така мнение..... :dunno:
Дори да не ти трябва може пък да не си тръгнал на съзстезание, а да поспреш , поседнеш отпочинеш и хапнеш нещо....

Не мислех да се намесвам, но бубо е абсолютно прав...
Ако ти трабва почивка и храна от Алеко до Черни връх значи нещо не е наред...
Последна промяна drago_pavlov на 09 Окт 2022, 14:11, променена общо 1 път
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от carmanf1 » 31 Авг 2022, 13:10

Вероятно сте прави с bubo, не съм го минавал тоя маршрут и не знам, но колегата казва, че е изкарал ковид 2 пъти.

Всички знаем, че не рядко след ковид има сериозни усложнения, които освен силна мотивация, последващо лечение/терапия, си изискват и време за да се преодолеят.

Моя шеф беше активен тенисист (на корт), редовно участваше по разни турнири. Топ форма.

Ама ковида му разказа играта, година и нещо вече не може да се възстанови, макар че е силно мотивиран да си върне поне малко от предишната форма.

За това сега, освен всички тренировки и терапии, предимно играе голф :mrgreen: Силите все още не му стигат за корта.

Ама, всяко зло за добро, на голф игрището си намерил новата жена :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от FaceOff » 31 Авг 2022, 13:20

Кво го нападнахте човека.. аз месец след ковида се задъхвах като риба на сухо.
От ученик не съм се качвал на Черни връх от Алеко, а и тогава съм се качвал по стената, не помня полегата чакълена пътека, а и беше предимно зимата. Ще взема да отида да си припомня скоро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от b_u_b_o » 31 Авг 2022, 13:38

Никой никого не напада, давам съвет колегата да се замисли и ако прецени, че има резон в думите ми да предприеме мерки. Ако греша в тълкуването на написаното от него, ще се радвам. Но дори и така да е може някой друг да прочете и да му светне лампичката. Всичко това е продиктувано от хората които виждам ежедневно по улиците в какво състояние са и ума не ми го побира колко трябва да се мразиш да се докараш до там.

А тия дето дето се втурнаха докачени да го защитават нямам представа каква им е мотивацията, честно казано не ме и интересува. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от FaceOff » 31 Авг 2022, 14:07

Не виждам никой 'докачен' или да го 'защитава'.. обстоятелства колега.. Един път жена ми едвам вървеше нагоре, оказа се, че е бременна

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от FaceOff » 31 Авг 2022, 17:09

ivanski_2 написа:
b_u_b_o написа:Не си търси оправдания с вируса и хоум офиса, ами се вкарай във някаква по-нормална форма. Не е нормално човек на 30 години да се влачи 2 часа и половина от Алеко до Черни Връх. Не се заяждам, просто такава е реалността и знам, че доста народ тук е в това положение. Ако искаш да доживееш годините на тия бабите и дядовците дето им се кефиш, трябва да се движиш всекидневно. Не е нужно да се става културист или маратонец, но и тоталното обездвижване на хората напоследък води до 40 годишни с инфаркти и инсулти което е абсурдно. Да не говорим, че сигурно 1/3та от хората са с диабет или са в пред диабетно състояние.

https://tripsjournal.com/marshrut/h-ale ... herni-vrah

Дават го час и половина нормално ходене, спираш 2-3 пъти за снимки и хапване и станаха 2,30 нищо нередно не виждам :dunno:
Не че искам толкова да задълбавам, ама сега загледах, че на тоя линк го дават 3км до върха, а колегата каза, че е вървял 5.5км. Ако 3 километровата пътека я дават за час и 30 минути, не е ли нормално 5.5км да ги е минал за 2 часа и 30 минути?? Е, ясно, че не му е бързо темпото.. ама нещо съвсем се обърках откъде и за колко е минал, и за колко е трябвало

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от Tsureto » 31 Авг 2022, 17:40

3км. е ако минеш през "стената". Има по лек заобиколен маршрут пак от алеко, който е 5,5 км.
Мисля че е напълно нормално времето ми, за което се качихме, хората около нас които бяха, се движеха с едно темпо с нас. Не сме да кажем изоставали.
И не, ковида не е оправдание. Познавам лично човек, който го изкара по леко от настинка, но след това 3 месеца като качи стълбите на входа и се задъхваше.
Изследванията са ми топ, сърцето също, но просто нямаш енергия. Това се нарича пост ковид или дълъг ковид. Даже съм горд със себе си че качих Черни връх, 20 ден след това лайно и липса на енергия.

Да факт, водя застоял начин на живот но компенсирам с разходки, колело и тук таме фитнес. Не съм катерач, не съм като онези нечовеци, където от НДК стигат до върха за час и половина. Но мисля, че е напълно нормално 5,5 км. да се вземат за 2 часа и малко. Отделно, както един колега каза, аз не съм тръгнал на състезание, почива ми се - почивам, яде ми се - ям, темпото ми е такова, за да ми е ок на мен, а не да тичам и да си давам зор. Идеята беше да се кача на върха, е направих го. Слезнахме за час и малко, по същия маршрут и пак без да си даваме зор и правихме доста снимки.

Мисията е изпълнена. А пък това, че тук има някакви явно роботи, където като тръгнат да катерят пускат хронометър, евала, радвам се за вас. На мен идеята е да се наслаждавам на природата и да се разхождам, а не да тичам. :P
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 31 Авг 2022, 20:59

Подкрепям. В планината различните човеци ходят по различни причини. Не съдя бягащите по хронометър, мога да им се възхитя дори и да им завидя благородно, щото аз изобщо не мога като тях. Света обаче е шарен, налага ми се да казвам аз напоследък и то често :D Според мен важното е, и освен това е похвално, че го е сторил! Щото пък знаем, че българина масово ходи до Била за бира и с това се изчерпват планинските му приключения и подвизи. Не съдя и Бубо, но не бива и той да съди.

Аз....си взех къща на баир и със всичките цименти, вар, пясък, чакъл и железарии, дето мъкна всеки ден, Черни връх ряпа да папа!! :bchug:

Иначе спорът ви сега ме запали и само да намеря ден свободен, там съм! Да мина и аз стената!! Барабар Петко с мъжете!! :D
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от enigma » 31 Авг 2022, 23:08

ivoaudi написа:Иначе спорът ви сега ме запали и само да намеря ден свободен, там съм! Да мина и аз стената!! Барабар Петко с мъжете!! :D


Стената трябва да я направят приемен изпит за писане във форума, вместо трупане на мнения, ако я качваш над час и половина гориш. :lol:

Аз си спомням като бях 2 или 3ти клас баща ми ме води там зимата да я качваме, с котки и пикели, забавно беше. :) А на слизане видяхме един дядо със ски само по къси гащи в студа.
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от ivoaudi » 31 Авг 2022, 23:12

Ти да видиш!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63


Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.07.2022
Кара: м си Саап-а и се подрусвам
Детайли за колата: твърдо окачване :/

Re: Планинарска: Рила, Витоша, Стара планина........

Мнение от kirobreika1 » 02 Сеп 2022, 14:54

Такива по къси гащи целогодишно се срещат, и все са 60+ :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook