кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от andy » 24 Мар 2021, 15:13

Може. :roll: Щом виждаш хедъпа значи и таблото ще виждаш като се отразява на стъклото.
Може и да имаш поляризация но да е в неправилен градус. Като си наклоня главата тогава го виждам и отражението на таблото в прозореца.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bum_bum » 24 Мар 2021, 15:22

Аз имам някакъв Рейбан, който за 10 години съм го носил 10 пъти сигурно. Що съм ги купувал и аз не знам. Но с него и телефона да си погледнеш е мъка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от madafaka_donkele » 24 Мар 2021, 17:27

В тунел е по-опасно. Изведнъж ставам кьорав :mhihi: Като карам, плътно на главата, като наближа тунел леко ги свалям на носа и в тунела над тях, щото иначе не се вижда нищо. Добре, че таратайката е дърта, та всичко ми е аналогово и нямам проблеми с таблети, маблети...най-вече маблети :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 25 Мар 2021, 9:25

И аз съм със същата таратайка и нямам проблем, даже и с телефона. Въпроса е, че сега съм с хубави реплики с поляризация, ама искам оригиналдЪ :mhihi: Модела без поляризация е 150лв в амазон.де и не съм убеден дали си заслужават още 100-150лв за такива със :dunno: Цената става почти х2.

П.П. По темата 2 броя Philips Sonicare :yes: Ъпгрейднах от най-най-простия модел на Oral-B с обикновени 1,5V батерии и се усеща разликата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от steeN » 25 Мар 2021, 10:26

Между другото има го и това, че има хора с по-слабо зрение на тъмно, може би тях очилата наистина ги дразнят (като примера с тунела). Аз си имам други проблеми, ма поне тоя го нямам. Никой не знае коя къса клечка ще изкара разбира се. А за поляризацията, аз не виждам как е по-зле да виждате нон стоп отражения в предното съкло и всякакви други лъскави повърхности около вас (хром по коли, локви и т.н.).

Заради тая работа си има стъкла, които са различно затъмнени и различни цветове. Не е нужно да сте с най-тъмните черни стъкла :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от c04 » 25 Мар 2021, 11:17

TNT написа:И аз съм със същата таратайка и нямам проблем, даже и с телефона. Въпроса е, че сега съм с хубави реплики с поляризация, ама искам оригиналдЪ :mhihi: Модела без поляризация е 150лв в амазон.де и не съм убеден дали си заслужават още 100-150лв за такива със :dunno: Цената става почти х2.

П.П. По темата 2 броя Philips Sonicare :yes: Ъпгрейднах от най-най-простия модел на Oral-B с обикновени 1,5V батерии и се усеща разликата.

Какви са репликите и качествените ли са :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 25 Мар 2021, 11:49

От олх или фейсбук ги поръчвах, не помня. Но са ми втори реплики (от тея хубавите, с всичките надписчета и т.н.) и твърдо са по-добре от куче-марка на сходна цена. Два пъти съм взимал и бяха от порядъка на 50-60лв. Старите бяха по-здрава изработка, сегашните обаче са с поляризация. Два пъти обаче случих на по-качествени очила реплики, отколкото на евтини марки от оптика :dunno: Сега обаче чакам оригиналните, да видя ъпгрейд ли ще е или 100лв отгоре за марката само.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от madafaka_donkele » 25 Мар 2021, 12:42

steeN написа:Между другото има го и това, че има хора с по-слабо зрение на тъмно, може би тях очилата наистина ги дразнят (като примера с тунела)


Кьорав ли ме изкара :mhihi: Майтапа настрана, нямам проблем със зрението, но с поляризиращите цайси, като вляза в неосветен тунел и все едно влизам в тъмница. Ако е осветен тунела става, но аз пак си ги свалям предвидливо на носа преди тунела.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от steeN » 25 Мар 2021, 13:37

Не те изкарвам нищо, но поляризирани или не няма абсолютно никакво значение на тъмно :) Поляризацията единствено премахва отблясъците и отраженията от лъскави повърхности.
Също като гледаш стъкло или вода в ярък слъчев ден виждаш през тях, вместо да виждаш слънцето в тях.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от c04 » 25 Мар 2021, 16:35

TNT написа:От олх или фейсбук ги поръчвах, не помня. Но са ми втори реплики (от тея хубавите, с всичките надписчета и т.н.) и твърдо са по-добре от куче-марка на сходна цена. Два пъти съм взимал и бяха от порядъка на 50-60лв. Старите бяха по-здрава изработка, сегашните обаче са с поляризация. Два пъти обаче случих на по-качествени очила реплики, отколкото на евтини марки от оптика :dunno: Сега обаче чакам оригиналните, да видя ъпгрейд ли ще е или 100лв отгоре за марката само.

Интересно, мислех че репликите винаги са ментета :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bum_bum » 25 Мар 2021, 18:38

Явно реплика е нарицателно за качествено менте :mhihi:

Аз честно казано на очите и на хоя не бих си сложил реплика или менте, че тръгнат ли оправия няма :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от feron » 25 Мар 2021, 18:47

Вчера ги монтирах и съм много доволен, за парите си вършат идеална работа. Като ги поръчвах бях доста скептично настроен, че ще вършат работа, но китайците ме изненадаха приятно.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от b_u_b_o » 25 Мар 2021, 19:41

Аз обаче бих ги префлашнал с нещо с отворен код(я tasmota я espHome), колкото по-малко китайски софт вкъщи, толкова по добре :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Exclusive89 » 25 Мар 2021, 21:29

Ей това копеленце, мега доволен :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bioz » 25 Мар 2021, 21:29

Това димер ли е някъв?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook