кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Gari » 02 Юни 2022, 19:43

drifty написа:Благодаря, колега. За този мулти клийнър на Kock Chemie съм чувал добри отзиви, обаче не знам дали се продава тук из страната
Имаш ЛС колега, да не правим реклама.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от BaDxBoY » 03 Юни 2022, 12:00

drifty написа:Колега, повече инфо за полир машината? И за другите се интересувам, че нещо сегашните препарати въобще не се справят с интериорното почистване на колата.


Аз вкарах малко ред в гаража, като се обзаведох с тия приятно сини стелажи от Практикер.
received_582848373092405.jpeg


Не са кой знае колко стабилни, но на фона на тоя дето се вижда в дясно на снимката, който бащата взе от кеофланя, са си направо бетон.


Колега, ако случайно не си взел още, разгледай машините Shine Mate. Също така имат много добре падове. Аз съм с такава орбитална на Shine Mate и съм много доволен. Както и много български детайлъри ги ползват. Наистина са добри .


А за пастите наистина Менцерна са страхотни ! Ползвам heavy cut coumpund 400 и хем е доста абриазивна, хем финишира почти перфектно.

За APC препарат за отвън и вътре ти препоръчвам Good Stuff APC. Сега го ползвам и е доста добър и евтин.

Единствено и само не мога да намеря добра керамика или сийлънт за защита на колата и най-вече на фаровете. Мислех си за C2 v3 Liquid Crystal, доста бюджетен е, но ако издържа 2 месеца няма никакъв смисъл. MEguair имат някакви вакси, дето много ги хвалят, но не ми се дават 100 лв за проба...

Също така микрофибъри ако някой колега може да издейства, нека да ми пусне едно ЛС моля. Искам 4-5бр. по-големи микрофибъра за подсушаване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Don_Diego » 03 Юни 2022, 12:09

Конкретно за АРС горещо препоръчвам Bilt Hamber Surfex HD, в правилна пропорция сваля абсолютно всичко без щети по детайлите. Може да се комбинира и с други продукти на марката за външно измиване и тогава прави чудеса :shock: . Друга опция е Koch Chemie Green Star, също много добър с възможност за различни пропорции и на разумна цена. И двата са по-евтини от този на Good Stuff.

Онзи ден го купихме, а вчера го докараха (още не съм го вадил от кашона, че стойката за стената не е пристигнала) 65" Sony X95J Full-Array LED TV. Оглеждах се пак за OLED, но цената на този беше изкушаваща и скочих в тигана.

Друго, което съм забравил да похваля smart зарядно CTEK MXS 5.0 - наистина слагаш и забравяш. Супер лесно за работа, успя дори 2 умрели акумулатора да съживи :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 03 Юни 2022, 12:23

BaDxBoY написа:Единствено и само не мога да намеря добра керамика или сийлънт за защита на колата и най-вече на фаровете. Мислех си за C2 v3 Liquid Crystal, доста бюджетен е, но ако издържа 2 месеца няма никакъв смисъл. MEguair имат някакви вакси, дето много ги хвалят, но не ми се дават 100 лв за проба...

Soft99 Fusso Coat. Задължително и обезмасляващ препарат преди полагането (удвоява издръжливостта). На неполирана кола, която стои отвън... 4-5 месеца ме кара. На Мегуяър са много хубави, ама след втората автомивка няма никой. 3in1 и Ultimate имам. За мен друго освен Fusso не съществува вече :ok: Трудно се слага и забърсва, но си заслужава. Лесното... керамичен спрей. На мегуаярс е добър и като визия има супер ефект. И там не кара много, ама поне се слага бързо и лесно. А за фаровете, аз се преебах и са с лак. Повече не бих се занимавал с нещо различно от фолио.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от drifty » 04 Юни 2022, 14:05

Аз като монтирах фейс фаровете на 39ката, сложих фолио и вече трета година са си като нови.

Благодаря за съветите за препарати, трябва да подновя малко оборудването :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от BaDxBoY » 07 Юни 2022, 14:12

TNT написа:
BaDxBoY написа:Единствено и само не мога да намеря добра керамика или сийлънт за защита на колата и най-вече на фаровете. Мислех си за C2 v3 Liquid Crystal, доста бюджетен е, но ако издържа 2 месеца няма никакъв смисъл. MEguair имат някакви вакси, дето много ги хвалят, но не ми се дават 100 лв за проба...

Soft99 Fusso Coat. Задължително и обезмасляващ препарат преди полагането (удвоява издръжливостта). На неполирана кола, която стои отвън... 4-5 месеца ме кара. На Мегуяър са много хубави, ама след втората автомивка няма никой. 3in1 и Ultimate имам. За мен друго освен Fusso не съществува вече :ok: Трудно се слага и забърсва, но си заслужава. Лесното... керамичен спрей. На мегуаярс е добър и като визия има супер ефект. И там не кара много, ама поне се слага бързо и лесно. А за фаровете, аз се преебах и са с лак. Повече не бих се занимавал с нещо различно от фолио.


Колега, а трудно ли я сложи ваксата, понеже на доста места се споменава калпавия апликатор и това, че е доста пипкаво да се сложи тънък равномерен слой ?
Дали има някаква тема за детайлинг във форума ? Аз се занимавам любителски и ще ми е интересно да дискутираме продукти и техники. Тези дни ме очаква едно черно q7 в трагично състояние откъм лак, драскотини и изгорели фарове и стопове и се чудя с кои продукти да го подкарам.
И други ми е интересно, някой ползвал ли е някакви препарати от himia.bg ? Гледам, че имат почти всичко и то на ебаси цените :shock: :shock: :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 07 Юни 2022, 14:22

Апликаторите периодично ги сменям. Не е някакъв специален. Слагам обикновено повече, отколкото трябва - за тва и после бърша повече, отколкото трябва :mhihi: На Мегуярс се слагат в пъти по-лесно. Там с Ultimate ваксата минавам цялата кола и чак тогава бърша. То е направо като кремче :dunno: С Fusso coat макс един елемент, покрив и преден/заден капак ги минавам на 2-3-4 разделено. Много бързо съхне и втвърдява. В пъти по-трудно и изморително е, но и ефекта е в пъти по-дълготраен. От 2-3-4 седмици до 4-5 месеца е много голяма разликата. А ако финансово се сметне... фузо + обезмаслител = 100лв. Спокойно може 4-5 години да те изкара. Както писах и преди това, колата стои отвън. За коли в гаражи и подземни паркинги съм сигурен, че времето ще стане 50-100% нагоре.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от DigitalExile » 07 Юни 2022, 14:30

Пастите на Menzerna (мизрена) всъщност не са толкова хубави. По скоро крият дефекти отколкото да поправят (filling) и след няколко измивания колата вече не е същата. Soft99 са доста по добри пасти, Sonax също, има и други ставащи. Машините на ShineMate са добри.
Аз имам малката орбитална 75мм, че 125-цата ми е друга която съм купувал преди много време.

Аз пък сийлънти на ръка много мразя да слагам, принципно взимам някоя която може да се нанася с машина и го правя с микрофибърен пад и става много бързо.

BaDxBoY написа:Също така микрофибъри ако някой колега може да издейства, нека да ми пусне едно ЛС моля. Искам 4-5бр. по-големи микрофибъра за подсушаване.


Поръчай си на Kirkland от Англия, тук не знам дали ги има.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от sean-john » 07 Юни 2022, 21:11

По темата за ваксите аз съм много доволен за сега от Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Spray Coating,имам и на Meguiars с 3-4 автомивки и около 2-3 месеца няма покритие вече.Сега с костенурката е на 2 мивки и 2 месеца и още държи яко.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Don_Diego » 13 Юни 2022, 16:36

Електрически тример за трева - Bosch AFS 23-37
Има метален нож и три броя корда на 3мм дебелина - не се спира пред нищо, млади фиданки също реже :lol:
Двора вече никога няма да прилича на джунгла отново. Единствен минус е по-голямото тегло ама се свиква :bchug:

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от drifty » 13 Юни 2022, 19:26

Колеги, някой може ли да препоръча някакво лепило - разлепило ми се е едното джобче на кората на шофоьорската врата на 39ката, та искам да го залепя като хората и като се напече в купето да не мирише на лепило. Нещо по-стабилно, дето да е в по-малка опаковка, че не ми трябва кой знае колко като количество?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Моджо » 13 Юни 2022, 19:39

Поксипол? Дали мирише не знам. Лепил съм само външни неща.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Jordana » 13 Юни 2022, 19:49

Ето това е супер лепилото което ползвам винаги за джобчета :lol:
https://www.home-max.bg/dvukomponenten- ... 00ml-65gr/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Dyakov » 14 Юни 2022, 12:43

drifty написа:Колеги, някой може ли да препоръча някакво лепило - разлепило ми се е едното джобче на кората на шофоьорската врата на 39ката, та искам да го залепя като хората и като се напече в купето да не мирише на лепило. Нещо по-стабилно, дето да е в по-малка опаковка, че не ми трябва кой знае колко като количество?

Трябва ти нещо еластично, като оригиналното, лепил съм същите джобове с https://www.moment.bg/bg/produkti/montazhni%20lepila/moment%20one%20for%20all%20crystal.html и не съм имал проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от barty » 26 Юни 2022, 18:56

Краве сирене, кашкавал и кисело мляко на мандра Кърнаре. На фона на огромна част от предлаганите млечни продукти, тези ми харесаха.
Взел съм и овче сирене но не съм го отворил.

Мандрата е в близост до главния път София - Карлово, на входа на прохода Кърнаре - Троян.
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook