кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от slatanic » 14 Мар 2023, 20:13

За звук на лампи нямам уши вече.Или по-скоро отчитам,че имам слабо ляво.
Та файда от лампи.
Но ме кефят едни такива винтиж,стиймпънк часовници където лампата показва цифрата.
В гугъл ги има ако ви е интересно.
Но и варианта на Никълбека ще ми стои добре на нощното шкафче. :ok: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 15 Мар 2023, 12:19

cod-cdbp написа:
Nickelback написа:
slatanic написа:Много ми емерак за лампов часовник за нощното шкафче, но ако и такъв ми направиш ще черпя. :D

Колегата преди теб е по лампите, аз още нямам нерви да се седна да се понаправя и нещо с тях :) :bchug: Някога ще е триод с биполярки в клас А на ампер-два начален ток, казАл съм, ама нека поодъртея още малко и припозная ламповия звук по-задълбочено :ok:


Лампите са чиста проба фетишизъм, и в края на краищата имат определен живот, което ги прави и консуматив, при това относително скъп ;)

Иначе за големите токове и транзисторите - не винаги са панацея или рецепта за красив звук. Но определено клас А е тотално друга вселена.


Слушал съм го (а и съм го правил навремето в БИЦ-ИЗОТ-а, като беше още прототип :mhihi: ) Hypohybrid-а на Божидар, ако го знаеш :) Та за мен лично няма по-добра комбинация - хем си има бруталната тяга да те млати в диафрагмата, хем като го слушаш на тихо го има топлия ламбаджийски звук :ok: Мен такова най ми пасва, ама не съм и много придирчив, де :ok:

@slatanic , с удоволствие бих се позабавлявал с нещо подобно, но би коствало адски много време, по-скоро ще е адски разтегнато във времето...
Напоследък хич нямам време да правя хардуер, защото изисква специално внимание и специално отделено време. Само трупам интересни неща и си седят да си отлежават :(
Не е като да нашляпаш малко софтуер в паузата между две срещи... И много мои си неща си ми седят на стенд-бай :(
Устройства правя на изключително близки хора само (брат, жена, родители, дете), защото никой не може да ми плати пожертваното време да не съм си със семейството... а напоследък именно това се изисква в най-сериозна степен - да съм с тях. А и много приятели все измислят по нещо и ме търсят, но аз отказвам да им обърна внимание... След някоя и друга година може и да ми се отвори възможност за повече хобистика, ама сега е тегаво... Какво ти разправям като знаеш как е :D

По темата - ей такива RGB "асансьорни" бутони викнах да идват, та мисля, че ще е доволен малкият като му ги наредя на едно панелче, да си блъска. Много обича бутони да натиска и да ги млати :mhihi:

Изображение

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Последна промяна Nickelback на 16 Мар 2023, 11:44, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 19.08.2009
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Мармот » 15 Мар 2023, 15:22

slatanic написа:Много ми емерак за лампов часовник за нощното шкафче, но ако и такъв ми направиш ще черпя. :D

В алиекспрес има :) Няма много смисъл в това да си губи човек времето да го прави сам освен ако не му е мерака да го направи сам :)
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... kkgAvsB8ot
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от STEVAL » 15 Мар 2023, 15:27

Мармот написа:
slatanic написа:Много ми емерак за лампов часовник за нощното шкафче, но ако и такъв ми направиш ще черпя. :D

В алиекспрес има :) Няма много смисъл в това да си губи човек времето да го прави сам освен ако не му е мерака да го направи сам :)
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... kkgAvsB8ot



Като му видиш цената и рязко мерака да го имаш изчезва :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от slatanic » 15 Мар 2023, 19:04

Затова все още не ми е до леглото. :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от enigma » 15 Мар 2023, 19:44

Nickelback написа:Ей тия два курса за Data Fusion и Kalman филтри набарах за по 20лв в Udemy-то, намалени от 150 :D Много приятно е представен мат'риала :yes: Да не се излагам пред @enigma-та и да съм по-адекватен с въпросите като почна да правя самоходните машини :ok: :mhihi:



Виж това за практическа употреба - https://github.com/yanliang-wang/FAST_L ... r/FAST-LIO - това е една от най-добрите системи с отворен код и е сравнително лесно да се адаптира за други LiDAR-и и IMU-та.
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2023, 11:21

enigma написа:
Nickelback написа:Ей тия два курса за Data Fusion и Kalman филтри набарах за по 20лв в Udemy-то, намалени от 150 :D Много приятно е представен мат'риала :yes: Да не се излагам пред @enigma-та и да съм по-адекватен с въпросите като почна да правя самоходните машини :ok: :mhihi:



Виж това за практическа употреба - https://github.com/yanliang-wang/FAST_L ... r/FAST-LIO - това е една от най-добрите системи с отворен код и е сравнително лесно да се адаптира за други LiDAR-и и IMU-та.


Жив да си, много ценно! Благодаря :bchug:

По темата пак - купих си една хакерия, може на колегите с Xiaomi Air Purifier да им е полезно :bchug:
От известно време насам се дразнех как филтъра му си заминава без дори да има грам прах в помещението и да давам по 60-70лв. за филтри на ник'во време, и тъкмо мислех да му правя reverse engineering на "извънземното", но ровнах и намерих това :ok: Замества оригиналния RFID reader на Xiaomi-то и лъже "mainboard-а", че филтъра е на 100% :mhihi: Така човек сам си решава кога точно да го смени :yes: Елементарно, но върши чудна работа :yes:

Изображение Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 16 Мар 2023, 11:46

Моя като свърши и е целия яко в прахоляк :dunno: 7-8 месеца кара.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2023, 11:55

TNT написа:7-8 месеца кара.

Е те там е работата, че "таксува" л@йното на база работни часове, май, а не на база реална замърсеност :banghead:
При нас е големия тулуп - "Pro"-то, а стаята не е кой знае колко голяма, а и почти не седим в нея :dunno: Изкарва около 6 месеца (почти нонстоп включен), а филтъра го вадиш почти нов :idea:
Та рекох аз да съм по-умния, и аз да решавам кога какво да се случва... бахти китайците :dummy:
Последна промяна Nickelback на 16 Мар 2023, 11:58, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Don_Diego » 16 Мар 2023, 11:58

Аз съм с пречиствател Winix и в упътването си пише да се чисти с прахосмукачка външната повърхност на филтъра на всеки две седмици за да се удължи максимално времето за употреба на филтъра.
Цялото упражнение отнема 2-3 минути и го правя всяка седмица като почиствам детайлно спалнята през уикенда. Сега в отоплителния сезон се цапа супер много.

Xiaomi нямат ли подобна препоръка?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от TNT » 16 Мар 2023, 11:59

Аз не знам как може да се тества тоя филтър кога е за смяна :dunno: "На око" ми е много пунта-мара тест :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2023, 12:04

Don_Diego написа:Xiaomi нямат ли подобна препоръка?

Аз упътвания рядко чета :ok: :mhihi: Камоли пък да се сещам да му слугувам и тая гад - референция темата "Пазите ли си вещите" :mhihi:
Може и да има... :dunno:

TNT написа:Аз не знам как може да се тества тоя филтър кога е за смяна :dunno: "На око" ми е много пунта-мара тест :mhihi:

Повярвам ми, със сигурност не си мери диференциално входящото и изходящото налягане преди и след филтъра, че да вземе решение колко реално е замърсен :ok: :mhihi:
Китайци бе, китайци - не знаете как едно към гьотере се правят подобни ширпотреба дивайси, за това се подвеждате, че са нещо "уау" :)

Не ги мислете много, много :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от b_u_b_o » 16 Мар 2023, 12:06

Сигурно би могло да засича промяна в налягането по някакъв начин, но съм сигурен, че както и да го смята си се застраховат с приличен процент. Аз от скоро имам пречиствател на xiaomi и още се ориентирам, но определено би трябвало чистене с прахосмукачка да му удължи живота, дори си мислех да го продухам с компресора в някакъв момент. Проблема който виждам е по-скоро ако се развиват някакви бактерии вътре във филтъра, не толкова механично дали ще върши работа. :dunno:

Nickelback дай линк за такова чудо, че не ми се рови в алито :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 16 Мар 2023, 12:18

b_u_b_o написа:Сигурно би могло да засича промяна в налягането по някакъв начин

Не, не, няма баро-сензори, нали го разглобявах, eвтинджос и тънканаж са работите. Поне е с ESP32 вътре, та ме "спечелиха" :ok:
По отношение на бактериите съм по-склонен да ме таксува, ама не чак пък и по 10лв на месец, ай сиктир :mhihi:

Ей го в'на, от Холандия иде по БГ-мощи:
https://www.tindie.com/products/theflam ... o-nfc-mod/

Ако ти се занимава да си правиш за "по-евтино" платка (съмнително), и да му наливаш акъла, го има проекта и в Github:
https://github.com/Flamingo-tech/Xiaomi ... er_modchip

:bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от b_u_b_o » 16 Мар 2023, 12:28

Уу маде ин ес, гууд. Евала, че са го направили оупън сорс всичкото и хардуера и софтуера, такива проекти харесвам. Някой иска ли да си направим партия, ако вземеш 2 доставката излиза безплатно? :bchug:

ПП а срещах някъде че има филтри без rfid ако сложиш такъв и пречиствателя не е моднат с тая джаджа, побърква ли се много?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook