Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 28 Юни 2022, 14:58

Ти пък, чак да го меря... се ми е е едно, просто ми стана любопитно. Като му падне батерията ще пробвам. На 33 вата го дават за около 1.30 часа да се зареди напълно. Естествено, аз имам бучнати само 3 зарядни и не се съобразявам кой телефон кво иска. Само Ипада е с неговото си. Останалите 2 са 65 и 33 вата и квото падне това се зарежда. Даже и часовника си го зареждам на голямото зарядно :))
Хм,хм...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 28 Юни 2022, 15:22

Моджо написа:
ПП Г-н Моллов..9про е с 33 вата зарядно..май. Значи ли, че ако го закача на 65 ватовото от реалми 7 про ще зарежда по-бързо или това си е софтуерно ограничено до 33 макс ?


Да, ограничават ги, и да го вкараш на по-яко зарядно, нищо няма да стане... част от политиката на много от тия компании да привлича вниманието към Pro/Pro+ и подобни модификации на някои смартфони, където освен всичко друго имаш И по-бързо зареждане :)

Щото... ако например вземеш Moto G31, той е същия като G41, само че има една-две дреболии като разлика... да де, ама едната дреболия е зареждането... батерия 5000 mAh, при G31 си с 10W зареждане, при G41 си с 33W зареждане... и... така...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 28 Юни 2022, 15:49

Моджо написа:Като му падне батерията ще пробвам. На 33 вата го дават за около 1.30 часа да се зареди напълно.


Mollov написа:Да, ограничават ги, и да го вкараш на по-яко зарядно, нищо няма да стане...


Въпросът е 65-ватовото Dart Charge зарядно как ще реагирана на заявката за 33 вата (да речем 9V/3A+, или там колкото са си решили китайците)... :D :dunno:
1. Ще ги даде тия 33 вата (и в кой момент точно ще ги даде, 'щото не е да е 33 вата константни по час и половина)
или:
2. Ще fallback-не до 5-10 вата (5V/1-2A, както го правят разните му QC, FC и т.н. зарядни при несъвместимост) ;)

Моджо написа:се ми е е едно, просто ми стана любопитно.

То и на мен ми е 'се едно, ама ми е и любопитно :mhihi: :ok:

Вярвам е т.1 ама... "нийе сигурно" при китайците особено :mhihi:
Последна промяна Nickelback на 28 Юни 2022, 16:00, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 28 Юни 2022, 15:55

Имах такъв случай с зарядно на OnePlus 7 Pro (30W зарядно), на Samsung който поддържа 25W, зарядното на OnePlus-a го пуска на бавно зареждане, което е 15w мисля.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от c04 » 28 Юни 2022, 15:57

Nickelback написа:Но при теб няма как да е имало софтуерен проблем (дори след ъпдейти!) при все че преди това камерата е снимала нормално.

Не, всъщност телефона беше чисто нов. Явно или никой не се е светнал за това или сензора си е бил фабричен дефект :mhihi: :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 28 Юни 2022, 16:01

Ми на 75% е. Сложих го за малко, дигна на 82 за около 10 мин. Ма треа с си падне поне до 10% за теста. Иначе не забелязвам другите телефони да се зареждат по-бавно като не са си на оригиналното. По-бързо може и да не е, ма и по-бавно не е. Субективно, не съм мерил с часовник. Това апче ампере ще свърши ли работа за тест.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 28 Юни 2022, 16:06

Моджо написа:Това апче ампере ще свърши ли работа за тест.

Ами не пречи да пробваш, ще покаже според мен :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 28 Юни 2022, 22:07

Сложих го апчето на единия хуявей.. Значи било е 5 и нещо. Разреждане 500-600 милиамп. Ся си легнах, гледам 210, 240. Явно и на него му се спи. Не виждам логика никаква. Даже яркостта ми е същата)) кво Мери и то не знае)). Само батерията ми е на 92%, а беше на 52. Всичко останало си е еднакво и в 5 часа и сега.
Хм,хм...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 29 Юни 2022, 14:29

Nickelback написа:
Въпросът е 65-ватовото Dart Charge зарядно как ще реагирана на заявката за 33 вата


Виж му характеристиките до какво по-ниско може да fallback-ва... вероятно ще е първата стойност под 33, която се поддържа... т.е. това ще е максимума, като подмине 50-60% ще е по-ниско, разбира се :)

Но е малко според-зависи... примерно с Huawei 40W SuperCharge, Galaxy S22 Ultra зарежда с 22W... (22W се поддържа от 40W зарядно заради моделите телефони на Huawei с 22.5W зареждане). Странно ми беше, че сработи, но е факт...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 29 Юни 2022, 14:46

Моджо написа:Сложих го апчето на единия хуявей.. Значи било е 5 и нещо. Разреждане 500-600 милиамп. Ся си легнах, гледам 210, 240. Явно и на него му се спи. Не виждам логика никаква. Даже яркостта ми е същата)) кво Мери и то не знае)). Само батерията ми е на 92%, а беше на 52. Всичко останало си е еднакво и в 5 часа и сега.

А, мани ти, разрядния ток един господ знае колко е във всеки един момент :ok: Не гледай подсветка и али-бали, 'щото има доооста "невидими" за теб "процеси", та няма как да кажеш колко точно е консумацията в конкретен момент. Дори не засягам въпроса как се семплират и филтрират тия измервания :ok:
Остави го в покой, и гледай логове/графики на зарядния ток (поне) от празно до пълно, ако Ampere изобщо вади подобна статистика :dunno: :yes:

И пак - не разчитай на тая информация да е вярна, писах по-подробно в iOS темата защо :)
:arrow: viewtopic.php?p=4635513#p4635513

Mollov написа:
Nickelback написа:
Въпросът е 65-ватовото Dart Charge зарядно как ще реагирана на заявката за 33 вата


Виж му характеристиките до какво по-ниско може да fallback-ва... вероятно ще е първата стойност под 33, която се поддържа...
...
Но е малко според-зависи...

Знам аз :mhihi: :ok:
Аман от "стандарти" :banghead: Ей това намерих за тоя Super Dart Charge:
Realme introduced the fastest charging technology even for its budget device with its latest smartphones Realme 7 Pro and Narzo Pro. The new charging technology is called SuperDart charging which is quite similar to the SuperVOOC 2.0 and OnePlus’s Wrap Charging tech.

What is 65W Charging Standards?
SuperDart supports up to 65W maximum power – It can transfer a maximum of 6.5A at 10V to the device. Realme is following the low voltage and high-current” philosophy with the new tech.

6.5 ампера брат, на нЕкакви 10 волта :mhihi: Да не се чудите после 'що "не зарежда" с к'ъФ да е кабел :mhihi: :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 29 Юни 2022, 15:30

Тва е OPPO VOOC стандарт.... малко е дървено това зарядно....

Output:5V/2A ; 10V 6.5A - тоест или 65W, или 10W (в съвместим режим).

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от randity » 23 Авг 2022, 7:39

Момчета, знам, че не е точната тема, но за да не пускам нова ще питам тук.
Моля, който разбира от тая чикия Facebook да съдейства. От един месец и повече не получавам никакви известия. Няма рожденни дни, няма харесвания, няма нищо. Рових в настройки, изрових ги всичките и никъде не намирам нищо. Рових и в настройките на телефона, нищо. Смених дори телефона с нов модел (не заради Facebook нали :mhihi: ), като си мислех, че ще се оправи - ядец. Изтрих го като приложение и го инсталирах отново - не и не. Няма известия за нищо.
Моля, ако някой знае как да оправя това, ще съм много благодарен.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 23 Авг 2022, 11:37

В настройките на приложенията в Хандроида, разрешени ли са известията от фацебук. Ако да търси си в профила у фацебук неква настройка.
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от randity » 23 Авг 2022, 11:42

Моджо написа:В настройките на приложенията в Хандроида, разрешени ли са известията от фацебук. Ако да търси си в профила у фацебук неква настройка.
Всичко е разрешено в приложенията, в настройките на сурата изрових всичко и никъде не намирам нищо. Всичко е включено и разрешено.

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение


Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.07.2022
Кара: м си Саап-а и се подрусвам
Детайли за колата: твърдо окачване :/

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от kirobreika1 » 25 Авг 2022, 22:01

Здравейте,

Купих си Мото Г60 днес. Като цяло бива, но ми направи впечатление едно насичане на екрана при скролване..
Прехвърлих си почти всичко чрез гмейл профила от стария телефон, който беше не по-силен, та не мисля, че е от това.. Да разбирам ли, че просто процесорът не е блестящ и да не чакам чудеса?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook