Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 24 Ное 2023, 16:31

steeN написа:Логиката е, че банката ми няма да напише приложение за online банкиране за ubuntu touch... Когато аз контролирам os-a ще го пусна това приложение в контролиран от мен sandbox и АЗ ще решавам до какво има достъп.
Ако можех и apple ios приложение бих пуснал с емулатор, въпроса е да в контролирана от мен среда. Тва са неща, които средния потребител не го интересуват, няма спор.

+1 :yes:

steeN написа:Затова и тези платформи толкова бавно отлепят, но е само въпрос на време да отлепят...

Не мен даже мечтата ми е да си пускам виртуалните машини дето имам по разни проекти на телефона, ама не знам кога ще случи :ok: :mhihi:
Преди короната като пътувах с метрото, си git clone-вах на тела разни питонски проекти, които са ми интересни, и ги пусках и разучавах докато пътувам. И ей го на половината работа за PoC е свършена :mhihi: :ok:

steeN написа:
Nickelback написа:Но за сметка на това си взех един Poco X3 втора ръка, на което да му разкатая фамилията с Ubuntu Touch. Ще го видим и ще споделя :yes: :bchug:


Ти гледа ли списъка с поддържаните устройства като, че ли друг беше телефона с най-добра поддръжка или ти си избрал с най-мощното CPU?
Ако щеш ми вярвай, точно преди 2-3 седмици ми минаха почти същите неща през главата, чак гледах в немския ибей :mhihi:

Краста е, знам :mhihi: :yes:
Ами гледах отгоре-отгоре, и мернах, че OnePlus5-цата май е със сравнително добър съпорт (май само torch-а не му работи), а гледах и клипове за него и ми се стори приличен. Щях да му тегля ножа, ама се разколебах че ще ми трябва още време чист и неопетнен :ok:

Та затова купих един очукан, но работещ, X3 с прилична батерия за 130лв. от OLX-а за експерименти, точно щото е може би най-съвременния от поддържаните откъм SoC (не съм се вживявал де, другите телефони ми се видяха твърде стари) :ok:
А пък си го и знам, че е читав - моят личния е X3 Pro, а купешкия сега е X3 NFC (NFC със сигурност го поддържат).

Оня ден си пуснах заявка към Xiaomi да му отлючат буутлоудъра, и политиката им е такава, че трябва да чакам 168 часа :banghead: Зад един Xiaomi account, имаш право на до 4 телефона да ънлокваш на година и до един телефон на месец. Ама ще чакам, к'во да правя :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 25 Ное 2023, 0:09

steeN написа:Логиката е, че банката ми няма да напише приложение за online банкиране за ubuntu touch... Когато аз контролирам os-a ще го пусна това приложение в контролиран от мен sandbox и АЗ ще решавам до какво има достъп.
Ако можех и apple ios приложение бих пуснал с емулатор, въпроса е да в контролирана от мен среда. Тва са неща, които средния потребител не го интересуват, няма спор.

Затова и тези платформи толкова бавно отлепят, но е само въпрос на време да отлепят...

Nickelback написа:Но за сметка на това си взех един Poco X3 втора ръка, на което да му разкатая фамилията с Ubuntu Touch. Ще го видим и ще споделя :yes: :bchug:


Ти гледа ли списъка с поддържаните устройства като, че ли друг беше телефона с най-добра поддръжка или ти си избрал с най-мощното CPU?
Ако щеш ми вярвай, точно преди 2-3 седмици ми минаха почти същите неща през главата, чак гледах в немския ибей :mhihi:


На коя банка това, щото на ДСК примерно може тотално и без приложение, влизаш през уеб и си готов :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Ganchev__ » 06 Дек 2023, 19:04

Не е баш за тази тема, но някой може ли да препоръча някаква читава стойка за автомобил. Харесах си една QuadLock, ама 100лв ми се виждат много..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от KoolyO » 11 Дек 2023, 13:16

Ganchev__ написа:Не е баш за тази тема, но някой може ли да препоръча някаква читава стойка за автомобил. Харесах си една QuadLock, ама 100лв ми се виждат много..

Аз във всичките коли имам по едно такова и не го заменям за нищо.
https://www.emag.bg/bezzhichno-zarjadno-za-kola-xiaomi-mi-car-gds4127gl-byrzo-zarezhdane-20-w-cherno-6934177712739/pd/DPPNN8MBM/
Линкът е само примерен. Тук при мен, се връзва на около 50-60лв, т.е. сигурно можеш да го намериш и по-евтино.
Да не говорим, че така включвам телефона на зарядно я един път в седмицата, я не.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Nickelback » 19 Дек 2023, 12:41

Бях обещал да дам обратна връзка за това как се представя Ubuntu Touch на телефон :ok: Ами - и добре, и зле, с две думи :mhihi: :ok:

Първо доста ме замотаха с отключването на буутлоудъра тия от Xiaomi. Трябва да го поискаш през Xiaomi акаунта си, и се чака минимум 2 седмици за това. Можеш до 2 устройства на месец да отключиш чрез един акаунт и до 4 на година :ok: Та си почаках малко :yes:
После качих TWRP и трябваше да се качи една точно определена версия на оригиналния Андроид на Poco-то (явно ползват от него тоя конкретен кърнел), и после самото инсталиране на UT стана елементарно и супер бързо :)

Та тръгна Ubuntu-то и първо малко за добрите впечатления:
1. Изненадващо добре работещ хардуерен порт - GPS, камера, WiFi, touch, дисплей - всичко работи супер, или поне не съм срещал бъгове засега. Дори "double tap wake on" и torch работят, в разрез на това дето е писано за UT 20.04 и Poco X3 NFC дори в официалната страница на UT. Дори някаква навигация с карти подкарах :)
2. Страхотен перформънс на Snapdragon-а. Усещането за скорост като билдвам е като на старият ми лаптоп направо :mhihi: Няма лагване, много добре се държи :yes:
3. Страхотен power management. Карам по 2-3 дни на батерия и няма драма. 4G модула не пробвах де, ще повлияе със сигурност на живота на батерията :yes:
4. Всичко дето ми трябваше, дето работи по принцип в конзола - няма грижи. Дори успях да сваля целия ESP32 ESP-IDF с всички негови дипендънсита и да билдна успешно проект за ESP32 :ok: Ама не съм го флашвал понеже още не съм подкарал USB-to-UART адаптера в udev rules.







Сега кривите работи:
1. Дето попита steen:
steeN написа:Гледал ли си какъв е този емулатор, който позволява да се пускат андроид приложения под ubuntu touch?

Waydroid-а се инсталира, но като го заредиш, тръгва някакъв Андроидоподобен екран, крашва брутално и тела се рестартира :dunno: Може да е просто специфично от UT порта за Poco X3 нещо :dunno:

2. Ubuntu Touch си е Ubuntu... Touch :mhihi: :ok: Всичко различно от конзолни аппове, ами аппове правени за X11, почти изцяло не работи адекватно (ако изобщо тръгне) :cry:
Например, както писах, искаше ми се да кача VS Code. Инсталирах aarch64 версията. Тръгна, зарадвах се, но до момента, в който тръгнах да отварям проект. Бутони и менюта не реагират на кликове, не излиза клавиатура и т.н. Изобщо тотално нефункционални са всякакви IDE-та, а се опитах да пробвам доста други - PyCharm, VS Codium бийлднато дори от код, и т.н. Много зле :roll: :dunno:
Дори Chrome/Chromium браузъри не работят адекватно. Firefox не пробвах :dunno:

Като цяло - доста разочароващо за моите нужди, а вярвам и тотално нефункционално за по-"нормален" юзър :mhihi:

Та в тая връзка, за code browser открих https://vscode.dev/ и приятно се изненадах :) Та ще си го ползвам него на оригиналния Андроид и основен телефон, като си лежа да си разглеждам разни интересни repo-та за проектите :)

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Яну 2024, 22:15

Понеже китайските са все с Андроид, ето нещо относно батериите, ядрена такава мислят:
https://www.kaldata.com/%D1%85%D0%B0%D1 ... 59342.html
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 07 Мар 2024, 16:57

Изпадна оферта у swipe -то, на която не можах да устоя :)) Иначе не исках точно това, ама ся.
Тия дни ще съм горд собственик на samsung s23+. Който нема жак, разбира се. Само да не проработи тая работа през порта за зареждане да пуща звук.... :banghead: :banghead: :banghead:
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Jordana » 07 Мар 2024, 17:13

Top Gun Maverick написа:Понеже китайските са все с Андроид, ето нещо относно батериите, ядрена такава мислят:
https://www.kaldata.com/%D1%85%D0%B0%D1 ... 59342.html

Това няма как да стане в европа или америка . Никой няма да даде в ръцете на терористи безконтролни радиоактивни изотопи . Институциите се чудят как да махнат радиоактивните бои с микро грама изотопи от часовници и датчици , какво остава за милиграми изотопи в батерия за телефон ? Първия идиот който докопа стотина батерии от тези ще си направи ядрен реактор в мазето . Наскоро пак имаше скандал с някакъв в Швеция мисля че беше дето си правил реактор .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 07 Мар 2024, 17:19

Боите искат да ги махнат по други причини, не че некой ще си прави бомби с тях. Няма никакъв проблем въпросната батерия да се ползва ако си върви с изолация ..а то зависи и какви са изотопите . Не е едно и също изотоп на уран и на въглерод да речем.
Може да направят преглед на такива телефони, да минаваш на 6 месеца да ги мерят за утечка и да ти лепят стикер :lol:
Иначе всичкото космическо сонда работи с такива източници на тоци. Тва вояджъри, пайнъри, венери ...
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Ganchev__ » 15 Апр 2024, 13:13

Колеги, бихте ли дали съвет - имам нужда от нов телефон и искам да има топ камера и батерия, да знам че ще кара следващите 4г да кажем.Идеята е да запази предстоящите моменти качествено, без да съм ползвам профи настройките.

Гледам флагманите - S24 Ultra, Xioami 14 Ultra или Honor Magic6 Pro ? Заслужават ли си тези машинки, предвид че цената им е колкото на Е30-ката ми през 2014г :oops: ?
Или направо да скачам на iPhone ултра гига макс и да не се занимавам ?
Гледам различни тестове, но всички са субективни.
За съжаление не виждам вариант, да пробвам някой от описаните телефони за ден два и тогава да реша на кой ще скачам. Не държа да е флагман, може и читав телефон с топ камера.Няма да е зле да препоръчате и някакви слушалки, подходящи за разговори. :mrgreen:
Към момента съм с Xiaomi Poco X3 NFC и камерата не става.

Ще съм благодарен на включване от Mollov и другите компетентни колеги. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 13:45

От сичките, защото и аз ги гледах и проучвах близо месец...до самсунг само хонора се приближава..обаче беше с 1 говорител май и е грозен, не че самсуняка е много красив. Имаше нещо не както трябва в Хонора.
С24 ултра сравнен с С23 ултра като за разликата в парите не е чак толкоз различен.
Аз бих взел с23 - ще има ъпдейти следващите 3-4 години...и т.н.
Аз си взех С23+, такъв имаше в Swipe, който да е без забележки..с23 ултра немаше, а не ми се дебнеше да проима.
Втора употреба е, но е като нов и на мен си ми е ок такъв. Снима хубаво. Че и на близинг с 0% лихва си ги зех :))
Иначе Хуявея п60 про е топ за снимки...ама...гугле сървиз нема. Или с некакви шашми и пак нема всичко.
Шаоми винаги са ме дразнили, продължават да ме дразнат и не ги харесвам и това си е. Се нещо не им е у ред.
ПП Самсуняка ми е лилавичко розовичък - супер е :)) С гръбчето изглежда сив :(
В момента в Суайп има С 23 ултра - като нов. С 512 гб памет и 9 безлихвени вноски си важи още
Хм,хм...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 15 Апр 2024, 14:15

HONOR Magic6 Pro в момента е ТОП андроид телефона... ако дизайна на апарата ти допада, взимаш и не поглеждаш повече назад... :) Някои хора го наричат "Huawei-а с GMS"...

Като камера S24 Ultra е много добър, но не е на нивото на Magic6 Pro, нито на Xiaomi 14 Ultra... като дисплей - S24 Ultra пребива, ама трябва да имаш око, че да хванеш разлика. Ако си по-скоро "масов" потребител - и на трите модела дисплея ще ти е МАМОУУУ.

Като батерия са сходни, малко е според-зависи от това как го използваш апарата.

"Читав телефон с топ камера, който не е флагман" - такова животно няма :) Макар че за "топ камера" можеш да приемеш и камерата на някой флагман от 2023г или дори 2022г, чиято цена ще е доста ниска (вече).


Huawei P60 Pro е чудесен вариант (особено с цената му в момента) за по-евтин апарат с ТОП камера, стига да можеш да приемеш някои ограничения от липсата на фабричен Google Mobile Services. Тези "ограничения" към момента са почти несъществуващи, защото има вече вариант за почти-Native GMS, след като апарата премина на EMUI 13.1 - и не, не говоря за GBox, GSpace и прочие виртуални системи. Макар че натъртвам на това, че говорим за "почти-Native" - ако търсиш 100% имплементация на GMS, тоя телефон няма да е за теб.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 14:42

Кат за 2к+ пластмасов телефон :no: ... лично мнение. Да е 1к , ок, разбирам....ама не е.
Винаги бих взел флагман от предходната година за по малко пари от тоз нов.
Между другото снимките са топ...ама само като за телефон. Тествах ги всичките без хонора, че го нямаше наличен. В това число и Апал 15.
Поне за екскурзии като ходим скоро камерата с 3 обектива няма да престана да я мъкна :)) Некой не му ли се намира евтино Никон 18-300 обектив ?
Хм,хм...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 15 Апр 2024, 16:09

Моджо написа:Между другото снимките са топ...ама само като за телефон.


Никой не сравнява с DSLR за 10к + обективите му... пък и е излишно... масово хората искат да могат да снимат "сега и веднага", във всеки един момент, без подготовка, и ако може да не мъкнат 2 торби с фототехника... предполагам ме разбираш. За професионално фото си има съответните "инструменти", ама колко хора, които си купуват тия телефони ги интересува дали са точно на нивото на скъп DSLR с обективи и прочие?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 16:33

Прав си, ама очаквах повече от телефоните...незнайно защо.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook