Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 16 Апр 2021, 8:04

kiko написа:абе баЙциклистии кога ще си направим бмв-вело збирка :mhihi: че с тея горива тва е бъдещето
Аз съм за спокойно мога да врътна Пловдив-София или пък друга точка само кажете.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от drevnia » 17 Апр 2021, 13:23

ggb написа:
ildivvy написа:Съжалявам за оф-топика, но не издържам: На ендурото ми спирачката е по-слаба,а си спира отлично! От къде идва нуждата за такава сила..?
Като спусках на някой по-сериозни места си е кеф със по-здравите спирачки.


Sent from my iPhone using Tapatalk


направи ги на шигура ще стане още по добре

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ggb » 17 Апр 2021, 16:18

drevnia написа:
ggb написа:
ildivvy написа:Съжалявам за оф-топика, но не издържам: На ендурото ми спирачката е по-слаба,а си спира отлично! От къде идва нуждата за такава сила..?
Като спусках на някой по-сериозни места си е кеф със по-здравите спирачки.


Sent from my iPhone using Tapatalk


направи ги на шигура ще стане още по добре
Шигура са в момента.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 25 Апр 2021, 0:52

Поредно колело спасено от металолома. Новият собственик подскачаше от радост.

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от toncho83 » 26 Апр 2021, 15:16

Колеги, препоръчайте ми хидравлични спирачки. Гумите са 29 инча. Колелото е "specialized" размер "Л". Нещо взех много да се силя и неще да спира както ми се иска.
Ходих в "байк центъра". Единия път ми казаха да си взема на "шимано мт 200"- щели да спират супер. По-скъпи дву-бутални нямало смисъл. Отидох да ги купувам и се падна друг консултант в магазина. Съвсем други неща ми каза..обратно на първия :dunno: :dunno: . Питат ме колко пари съм склонен да дам?! Склонен съм от 300-500лв, но искам да знам разликите...ако избера от 300 лв еди кой си модел - какви "+" и "-", ако избера от 500 лв? Да сложа 4 - бутална отзад, а 2- отпред? Шимано ли? Срам ли?
Изкара ми тия предни:
https://www.bikecenter.bg/komponenti/sp ... 000-resin/
задни :
https://www.bikecenter.bg/komponenti/sp ... deore-res/
Същност само тези и мт200 имаха налични...и аз реших да питам тук първо

Моля по-запознатите драснете някои ред да се ориентирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 26 Апр 2021, 16:01

toncho83 написа:Колелото е "specialized" размер "Л"

Това е като да кажеш "колата е черно БМВ". Бих заложил, че е с твърда рамка. С каква вилка е? Колко големи дискове позволява да се сложат?
По-силната спирачка е редно да се сложи на предното колело. Не е ясно и с какви спирачки си в момента. Държиш ли да са Шимано? Един приятел караше с Деоре 2-бутални и ги смени с Магура 4-бутални + по-големи дискове. Казва, че изобщо няма база за сравнение. Отделно и накладките са по-евтини при Магура. Иначе Deore/SLX/XT са кажи речи едно и също като усещане за спирачна сила. Имат някои козметични разлики в лостчетата и при XT буталото е от друг материал.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от toncho83 » 26 Апр 2021, 16:45

M5 написа:
toncho83 написа:Колелото е "specialized" размер "Л"

Това е като да кажеш "колата е черно БМВ". Бих заложил, че е с твърда рамка. С каква вилка е? Колко големи дискове позволява да се сложат?
По-силната спирачка е редно да се сложи на предното колело. Не е ясно и с какви спирачки си в момента. Държиш ли да са Шимано? Един приятел караше с Деоре 2-бутални и ги смени с Магура 4-бутални + по-големи дискове. Казва, че изобщо няма база за сравнение. Отделно и накладките са по-евтини при Магура. Иначе Deore/SLX/XT са кажи речи едно и също като усещане за спирачна сила. Имат някои козметични разлики в лостчетата и при XT буталото е от друг материал.

Това е колелцето
https://www.bikecenter.bg/velosipedi-29 ... r-blk-wht/

Ще разгледам Магура. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от kiko » 26 Апр 2021, 18:50

Тея 500лв бих ги вложил в по читави скорости и вилка и чак тогава ако остане нещо бих мислил за спирачките

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от toncho83 » 27 Апр 2021, 8:01

kiko написа:Тея 500лв бих ги вложил в по читави скорости и вилка и чак тогава ако остане нещо бих мислил за спирачките


Добре. Може ли примери?

Къде, каква промяна ще усетя ако сменя вилка и скорости?

Насочил съм се към спирачките, защото на този етап единствено там усещам нужда от упгрейд.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 27 Апр 2021, 8:06

toncho83 написа:
kiko написа:Тея 500лв бих ги вложил в по читави скорости и вилка и чак тогава ако остане нещо бих мислил за спирачките


Добре. Може ли примери?

Къде, каква промяна ще усетя ако сменя вилка и скорости?

Насочил съм се към спирачките, защото на този етап единствено там усещам нужда от упгрейд.



Доста зависи от това къде караш. Предполагам че тези механични спирачки се движат само от едната страна (да ги наречем еднобутални) и не спират твърде. Ако си и 80+ килограма хептен. Мислил ли си дали колелото е основа, която си заслужава да ъпгрейдваш? Дали би било по-добре да събереш една сума пари и да се огледаш за изцяло по-добре оборудвано колело?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от toncho83 » 27 Апр 2021, 9:13

mart1nn написа:
toncho83 написа:
kiko написа:Тея 500лв бих ги вложил в по читави скорости и вилка и чак тогава ако остане нещо бих мислил за спирачките


Добре. Може ли примери?

Къде, каква промяна ще усетя ако сменя вилка и скорости?

Насочил съм се към спирачките, защото на този етап единствено там усещам нужда от упгрейд.



Доста зависи от това къде караш. Предполагам че тези механични спирачки се движат само от едната страна (да ги наречем еднобутални) и не спират твърде. Ако си и 80+ килограма хептен. Мислил ли си дали колелото е основа, която си заслужава да ъпгрейдваш? Дали би било по-добре да събереш една сума пари и да се огледаш за изцяло по-добре оборудвано колело?


Взех го преди 5 месеца. Не мисля да го сменям на този етап. 82 кг съм в момента.
Карам основно в града и по тепетата в Пловдив. На спускания само намаля, вместо да спира.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 27 Апр 2021, 13:24

toncho83 написа:
mart1nn написа:
toncho83 написа:
kiko написа:Тея 500лв бих ги вложил в по читави скорости и вилка и чак тогава ако остане нещо бих мислил за спирачките


Добре. Може ли примери?

Къде, каква промяна ще усетя ако сменя вилка и скорости?

Насочил съм се към спирачките, защото на този етап единствено там усещам нужда от упгрейд.



Доста зависи от това къде караш. Предполагам че тези механични спирачки се движат само от едната страна (да ги наречем еднобутални) и не спират твърде. Ако си и 80+ килограма хептен. Мислил ли си дали колелото е основа, която си заслужава да ъпгрейдваш? Дали би било по-добре да събереш една сума пари и да се огледаш за изцяло по-добре оборудвано колело?


Взех го преди 5 месеца. Не мисля да го сменям на този етап. 82 кг съм в момента.
Карам основно в града и по тепетата в Пловдив. На спускания само намаля, вместо да спира.


Пробвай друго колело на приятел/познат. Виж дали е по-добре/зле и прецени така. Според мен спирачки (не че са маловажен компонент) за 500 лева на това колело са ненужни. Стандартните би трябвало да са достатъчни за баирите в градски условия и си мисля дали нямаш проблем/повреда там - как са накладките, как са жилата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 27 Апр 2021, 14:47

toncho83 написа:Карам основно в града и по тепетата в Пловдив. На спускания само намаля, вместо да спира.

За спускане по асфалт ли говориш? Ако не се кара по много неравни пътеки може и с тази вилка за сега. Механичните спирачки са съпоставими с нисък/начален клас хидравлични като спиране.
Слагаш 180 мм диск отпред, отзад може и 160 да остане ако не ти се дават пари + среден или висок клас хидравлични спирачки и после ще трябва да внимаваш да не се хвърляш през кормилото при спиране.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от toncho83 » 27 Апр 2021, 15:21

M5 написа:
toncho83 написа:Карам основно в града и по тепетата в Пловдив. На спускания само намаля, вместо да спира.

За спускане по асфалт ли говориш? Ако не се кара по много неравни пътеки може и с тази вилка за сега. Механичните спирачки са съпоставими с нисък/начален клас хидравлични като спиране.
Слагаш 180 мм диск отпред, отзад може и 160 да остане ако не ти се дават пари + среден или висок клас хидравлични спирачки и после ще трябва да внимаваш да не се хвърляш през кормилото при спиране.


Пускам и по-неравни пътеки, но повече е по асфалт. Ако взема две такива - https://www.pumpmybike.eu/Magura-mt2-di ... rbotecture, добре ли ще е или да взема по-скъпия модел?

Чак толкова не съм зарибен още за балкани и байк-паркове....но нищо не се знае за по-нататък. На този етап просто искам да мога да спирам като се засиля..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от toncho83 » 27 Апр 2021, 15:24

mart1nn написа:
toncho83 написа:
mart1nn написа:
toncho83 написа:
kiko написа:Тея 500лв бих ги вложил в по читави скорости и вилка и чак тогава ако остане нещо бих мислил за спирачките


Добре. Може ли примери?

Къде, каква промяна ще усетя ако сменя вилка и скорости?

Насочил съм се към спирачките, защото на този етап единствено там усещам нужда от упгрейд.



Доста зависи от това къде караш. Предполагам че тези механични спирачки се движат само от едната страна (да ги наречем еднобутални) и не спират твърде. Ако си и 80+ килограма хептен. Мислил ли си дали колелото е основа, която си заслужава да ъпгрейдваш? Дали би било по-добре да събереш една сума пари и да се огледаш за изцяло по-добре оборудвано колело?


Взех го преди 5 месеца. Не мисля да го сменям на този етап. 82 кг съм в момента.
Карам основно в града и по тепетата в Пловдив. На спускания само намаля, вместо да спира.


Пробвай друго колело на приятел/познат. Виж дали е по-добре/зле и прецени така. Според мен спирачки (не че са маловажен компонент) за 500 лева на това колело са ненужни. Стандартните би трябвало да са достатъчни за баирите в градски условия и си мисля дали нямаш проблем/повреда там - как са накладките, как са жилата?

Пробвах на приятел кросс на 27,5 със спирачки "Тектро". Тогава разбрах, че трябва да си сменям спирачки на моето колело.Неговото просто спира...

Накладки има, жилата са супер.Настроил съм ги оптимално и пак не ми харесват как спира.Просто не е като хидравлични

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook