Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Велосипеди

Мнение от ildivvy » 28 Май 2023, 12:17

Ами.. май няма да е то! Да си сглобя сам колело... едва ли! Най-вероятно ще е нещо 'относително' по-добро, но 'втора ръка'. Или поне няма да е на тези пари!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Велосипеди

Мнение от Jordana » 28 Май 2023, 12:41

ildivvy написа:Още едно бързо питане: На дисковите спирачки защо им казват хидравлични? Има ли някаква хидравлика в тях, защото аз не виждам нещо подобно...?

Бум е отговорил , само да допълня че дисковите спирачки с жило отпред и колодки отзад на шината са стандартна почти комплектация вече . Ако велосипеда ти е отзад с колодки челюсти после е почти невъзможно да се обърне на дискове . Има особености в рамката закрепването шините гумите и т.н Въпреки че някои рамки имат и уши за дискови спирачки отзад , по добре си вземи с дискове отпред и отзад ако държиш на дискови спирачки . За мене отпред дискови с жило отзад колодки си е напълно достатъчно като комплектация за добро спиране ако не ти се дават пари отгоре . Хубавите хидравлични спирачки са сериозна цифра както се каза по нагоре . Другия момент е че за отпред такава яка сила на спиране трябва да се ползва разумно щото блокира гумата . При едно рязко натискане на тая яката хидравлична предна спирачка се отлепяш от земята също като при мотора или се пързаля предната гума . Така че реално никога няма да и ползваш пълната спирачна сила .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Велосипеди

Мнение от nickstorm » 28 Май 2023, 14:29

За спирачките не съм съгласен. По-добре бюджетни дискови (Тектро) примерно, отколкото вибрейк. Особено на мокро има голяма разлика. Та както ти казаха едните се водят хидравлични дискови, а другите са механични дискови (с жило). Втора ръка не препоръчвам, особено ако не си в час с колелата. Те ти един вариант за градско, с калници, дискови спирачки, фар+габарит, само че не е в БГ :dunno:

https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Cr ... l?varselid[1]=8b55b40269c7b1db310aeb53a45267f5

Иначе днес бе чудесен ден за педалстване :mhihi: , шарено такова с облаци, свеж ветрец, чудно...
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Велосипеди

Мнение от kiko » 28 Май 2023, 19:29

ildivvy написа:Ами.. май няма да е то! Да си сглобя сам колело... едва ли! Най-вероятно ще е нещо 'относително' по-добро, но 'втора ръка'. Или поне няма да е на тези пари!

Разходи се до Асеновград,поне ти е близко.Има няколко бая голями склада за 2ра ръка техника,но там има и доста колела.Все внос от Европа има доста добри попадения 1000 пъти по добри от тва дърво драга

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 28 Май 2023, 20:06

nickstorm написа:https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Crossbike/Axess-VERIS-STREET-2022.html?varselid[1]=8b55b40269c7b1db310aeb53a45267f5..


За разликата от 400лв ли колко са там с драга от другия линк не мисля, че предлага повече качество за цената си. Компонентите са една идея по-добри, но и цената е по-висока.

Както каза колегата назад, ако гоним максимума за парите си марките в Европа са 2- Кейниън и Роуз.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Велосипеди

Мнение от nickstorm » 28 Май 2023, 20:46

Това съм го дал за пример само, ориентировъчно, избор има голям само се иска време да поразцъкаш малко в нета. Иначе те тоз младеж от Пловдив що годе добре е обяснил тука :arrow:

https://www.youtube.com/watch?v=kimES1YyNEM

В местния Драг се отбих да им разгледам колелата и накрая си взех по-евтино и с по-добри параметри от техните варианти. Но си оставам на мнението, че колело втора употреба не е подходящо за човек, който хал хабер си няма от темата
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Велосипеди

Мнение от Jordana » 28 Май 2023, 21:40

Втора употреба велосипеди има и във вело ателиетата където продават и нови велосипеди . Не е лоша опция щото може да се огледа на място и да се пробва .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Велосипеди

Мнение от BMW_POWER » 30 Май 2023, 4:26

nickstorm написа:Това съм го дал за пример само, ориентировъчно, избор има голям само се иска време да поразцъкаш малко в нета. Иначе те тоз младеж от Пловдив що годе добре е обяснил тука :arrow:

https://www.youtube.com/watch?v=kimES1YyNEM

В местния Драг се отбих да им разгледам колелата и накрая си взех по-евтино и с по-добри параметри от техните варианти. Но си оставам на мнението, че колело втора употреба не е подходящо за човек, който хал хабер си няма от темата


Тоз младеж добре го е обяснил, ама всичко винаги опира до парите. Аз до тук съм купил само едно колело. Всичките ми са сбирщайн. И пак вървят. Купувал съм гуми, колодки, вътрешни гуми и калници (втора употреба). Но карам само градско и по равно.

Вчера минах през местния Декатлон. Колелата им са ужасни. Вдигнах предницата и само завъртях предната гума на няколко модела. Ми прави 5-6 оборота и спира. Това означава, че все едно ще катеря баир непрекъснато. Същите марки ги има и в бг-то. Отврат :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Велосипеди

Мнение от nickstorm » 30 Май 2023, 11:39

BMW_POWER написа: Вдигнах предницата и само завъртях предната гума на няколко модела. Ми прави 5-6 оборота и спира. Това означава, че все едно ще катеря баир непрекъснато. Същите марки ги има и в бг-то.


Това означава, че главината е на сачмени лагери и е пренатегната, понеже сглобяването и затягането се прави от машина и трябва да си я регулираш сам като си купиш колелото, ако искаш да се върти както трябва.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Велосипеди

Мнение от BMW_POWER » 30 Май 2023, 12:45

nickstorm написа:
BMW_POWER написа: Вдигнах предницата и само завъртях предната гума на няколко модела. Ми прави 5-6 оборота и спира. Това означава, че все едно ще катеря баир непрекъснато. Същите марки ги има и в бг-то.


Това означава, че главината е на сачмени лагери и е пренатегната, понеже сглобяването и затягането се прави от машина и трябва да си я регулираш сам като си купиш колелото, ако искаш да се върти както трябва.


Е, трябва и малко грес да му се сложи ... Последното което бих правил е, да го разглобя и сглобя наново. Влезнах на "зейпазар" преди време в един магазин за хубави колела и части. Писал съм го. Завъртях една капла, чието цена беше четирицифрена. Обиколих магазина и като излизах, тя продължаваше да се върти. Единственото колело, което купих умря за една година ежедневно каране. Минах му не повече от 4-5000км. Просто се разглоби. В мазето имам капли, вътрешни и външни гуми, колодки. Не намирам смисъл в набиване на пари в нещо, което няма да използваш по предназначение. Ако е само за леко каране или за ходене до работата, Бум Бум е прав за фикси. Не винаги, ама върши работа. Никога не бих набил сума като за Е60 в нещо, което само ще разхождам в парка с цел обиране на погледи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 30 Май 2023, 13:48

Ти си така, но има хора, които робуваме на марки или обичаме нови, лъскави неща.

Аз съм така и не ме е срам да си призная, защото не виждам нищо лошо.

Разбирам и твоята гледна точка и тя има смисъл също.

Тия дни ще взема да видя в какво състояние е стария Трек, че съм го карал 2-3 пъти зимата и не знам дали не е ръждясала веригата. Ако е читав ще го подмия и го пускам да се продава. Ако някой има интерес ще го пусна и тук.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Велосипеди

Мнение от ildivvy » 30 Май 2023, 18:51

SRAM vs Shimano ? SRAM Dualdrive...? Някакви мнения или няма значение?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 30 Май 2023, 19:45

В ниския клас май няма значение. В средния и високия Шимано май са по-добри. В тия ултра скъпите, електрически не знам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Велосипеди

Мнение от nero_ » 30 Май 2023, 19:53

Като цяло трудно ще сгрешиш и с двете марки. Аз лично предпочитам SRAM - последните години са по-иновативната компания - първи с 12 скорости, първи с безжични електронни скорости, първи с електронни скорости в средния клас, вграден ватметър…. В MTB върховият им модел е по-добър от на Шимано.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Велосипеди

Мнение от Spunky » 30 Май 2023, 19:55

И двете марки са топ. Аз ползвам най-високите им серии и комбинирам части от двете.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook