Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Велосипеди

Мнение от ivanski_2 » 30 Май 2023, 20:07

bum_bum написа:Изображение

Такива са условията тук. Тука има, тука нема велоалеи. Тая в Щутгард преди 2-3 години повече си личеше, сега се е поизтрила и никой не я ебава като паркира. На хартия София има Х км велоалеи, на практика има един гол хой. Литри похабена боя и нищо повече. Отделно, понеже улиците не се мият вдясно платното е пълно с кал, пясък, стъкла, порони, видии, тел и кво ли не.

Днес врътнах набързо едни 20км из града и нещата си идват малко на мястото. Средната скорост е 20км при 190 метра денивелация без зор. Колелото си върви с 30км по равно без да се напъвам. Не съм свикнал да вдигам педал в завой и да не въртя, че закача в земята. При фиксито в завоя лягаш колкото искаш, въртиш като луд и няма проблеми.


Това по-скоро е изключение на снимката, ходя няколко дни ( когато не вали ) да тичам в НСА и забелязвам как всички са си спрели прилежно и никой не е запушил велоалеята, а снимката ако не се лъжа е ~700 метра от там ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 31 Май 2023, 12:30

От кръстовището до НСА спират нормално повечето коли. Не знам защо. :dunno: Обърни внимание като минеш надолу вече близо до бензиностанцията как няма коли спрели извън велоалеята.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Велосипеди

Мнение от integral » 07 Юни 2023, 19:56

- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2023, 21:07

Някой от canyon.com или Rosebikes
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Велосипеди

Мнение от integral » 07 Юни 2023, 23:09

- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 08 Юни 2023, 8:17

Разгледай и сравни компонентите. Принципно рядко има нещо да бие тия марки, които не се продават по магазините, освен ако не е с някакво много добро намаление.

Потърси и ревюта, вероятно е да ги има някъде сравнени.

Сега ги прегледах набързо. Двигателите са сравними. Уж боша е с най-висока пикова мощност и е препоръчителен ако караш по големи наклони, но не вярвам и ямахата да е много по-зле. Вилката на кейниъна е малко по-добра. Батерията му също е малко по-голяма. Дерайльора също е по-добър. Спирачките не знам. Каплите са също за кейниъна.

Като цяло сравними колела, особено с тази промоция от байкин. На нормалната му цена, въобще няма какво да го мислиш.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Велосипеди

Мнение от integral » 08 Юни 2023, 10:35

Снощи до 1 през нощта ги сравнявах.
Напрактика са идентични в 90% от частите си...............
Доколкото успях да разбера цената на Хайбайка му е по - ниска защото е с тези части: Rear Derailleur: sram, sx eagle
Shifters: sram, sx eagle.
По всички други сайтове същото това колело го предлагат за по 4100 - 4200 евро, но е с Shimano, Deore M6100.

Което ме навежда на мисълта, че си прав за каньона, а че е по-добрата оферта :yes:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Велосипеди

Мнение от dhtj » 08 Юни 2023, 11:15

За 4000 евро бих си взел електрокросчe като на един колега от форума, че му забравих ника, той ако види ще си каже.
Но със сигурност ми изглежда че си струва мнооого повече парите от въпросните велосипеди със спомагателно моторче.

https://www.youtube.com/watch?v=YLd8mGYprh0

Ако ще е колело - да е колело, ако ще е мотор - да е мотор. Не ме кефи идеята за такива кръстоски между двете - плащаш 6-8 бона и хем въртиш педали, хем носиш 30 кила "колело". :lol:
Лично мнение де, може и някой да не е съгласен, не споря. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 08 Юни 2023, 11:20

Целта им е различна просто. Ел мтб-то е за да те закара до места на които не можеш да отидеш на самоход. Другото си е кросов мотор.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 23 Юни 2023, 16:16

Смях се на седалките от Балкан, но явно дъртия гъз си иска удобства.

Взех все пак по-модерния вариант на класическата В17 седалка.

Разправят, че била възможно най-удобната седалка за колело. Утре я слагам да видим.

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Велосипеди

Мнение от nero_ » 23 Юни 2023, 16:22

Принципно проблеми със седалката могат да се коренят на много места - от лош байк фит, през липса или неподходяща подложка та чак го грешна рамка. Който кара сериозно силно препоръчвам да посети професионален байк фит - напълно си заслужава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 23 Юни 2023, 16:34

Мисля, че седя сравнително прилично върху колелото. Бях споменал, че години наред карах с чисто карбонова седалка, просто парче карбон без никаква подплата и си бях напълно ОК.

Сега нямам някакъв конкретен проблем, но просто търся максимално удобство. Оригиналната ми беше много неудобна, но гледам, че нея я сменят 90% от собствениците. Вероятно проблема е в самата седалка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Велосипеди

Мнение от nickstorm » 23 Юни 2023, 20:02

bum_bum написа:Смях се на седалките от Балкан, но явно дъртия гъз си иска удобства.

Взех все пак по-модерния вариант на класическата В17 седалка.

Разправят, че била възможно най-удобната седалка за колело. Утре я слагам да видим.

Изображение


Много сложна за поддръжка ми изглежда, поне по информацията от нета. Трябва да я пазиш от дъжд/вода, преди първата употреба се мажела с някакъв специален мехлем да размекне малко кожата (би трябвало да е в опаковката), после трябва да се маже периодично, изисква разработване като на нови кожени обувки... :dunno: С две думи-не ти завиждам :mhihi:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Велосипеди

Мнение от kiko » 23 Юни 2023, 22:03

Ето това е седло :mhihi:
пс.само още не съм го наместил в някой проект :|
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Велосипеди

Мнение от bum_bum » 24 Юни 2023, 9:26

Те и нови такива продават ама ми е твърде много с тия пружини за точно това колело. Иначе за някакво антично фикси или хибрид ще заспи.

Мисля, че трябва да я пооправиш обаче, че е много хлътнала в средата. Има специални мехлеми за кожата за да се отпусне и да седи мека и някъде отдолу трябва да има болт, който като натегнеш разпъва кожата за да си пази формата седалката.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook